Skočiť na obsah

SARS-CoV-2 - COVID-19 - koronavírus


slimak
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper,

V tejto téme sa venujte diskusii o pandémii. Táraniny o tom, ako máte kvôli Covidu sopel, píšte do témy Ta tak sme my - Corona moja.

Odporúčané príspevky

pred 11 hodinami, Sniper napísal:

Tlamu to môže dezinfikovať koľko chce, ale ak je už vírus v pľúcach, tak je neskoro. Takže je dôležité, ako antivirotikum dokáže účinkovať tam.

Tlama je dolezita na bezprostredne zamedzenie prenosu velkych infekcnych davok, ked na teba niekto prskne. To reklamovane ntivirotikum je oralne a do nosa, do pluc sa samozrejme nedostane...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Medzitým v Číne

Citát

Úrady v sobotu tiež nariadili otestovať všetkých desať miliónov obyvateľov mesta Čeng-čou po tom, ako tam zaevidovali jeden asymptomatický prípad nákazy.

https://www.teraz.sk/zahranicie/cina-pricinou-narastu-novych-pri/566999-clanok.html

Viete si predstaviť ten kvikot antivaxerov, keby sa toto stalo u nás? Presne takto by to vyzeralo pre parlamentom:

Polícia by tam musela normálne zátarasy zo železobetónu postaviť!

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nevedia to preto, lebo su to vedci a ti nevedia nic, pretoze pracovnu agendu maju zalozenu  na predpokladoch.....faktom je ale to, ze zlepsenie nastalo po zruseni drvivej vacsiny  liberfasistickych opatreni.... :)))

 

pred 22 hodinami, Sniper napísal:

Medzitým v Číne

Viete si predstaviť ten kvikot antivaxerov, keby sa toto stalo u nás? Presne takto by to vyzeralo pre parlamentom:

Polícia by tam musela normálne zátarasy zo železobetónu postaviť!

a tu to nerobia?.....ak sa najde v nejakej osade  pozitivny jedinec, tak sa testuje.....

a preco by sa mali ozyvat iba antivaxeri, ked oni su nie ockovany, takze by pravdepodobne bez reptania nastupili do radu na testovanie..skor mam obavu, ze kvikot by  spustili zaockovany, pretoze toho testovania by sa museli povinne zucastnit aj tito vakcinacny progresivci....myslis, ze v tej Cine to oddelovali, ako tu v tejto liberfasisticke zone?......

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nechápem čo ty máš stále s tým liberfašizmom, navyše je to podobný oxymoron ako napr. múdry informator. Uvoľnenie opatrení nemá priamy vplyv na zníženie počtu nových prípadov, je to skôr len zhoda náhod. V tomto prípade skôr to má súvis s tým, že sa Delta šírila príliš rýchlo, ak sa vírus šíri rýchlo, tak o to rýchlejšie vlna opadne. Čo sa týka tej Číny, to je obdobný prípad, ako keby u nás kvôli jednému prípadu otestovali celý národ vrátane menšín v Békescsábe a Vojvodine, tak to tvoje porovnanie s osadou, kde je pár stoviek jedincov je dobre mimo misu.

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

liberfasizmus nie je ziadny oxymoron.......alebo aj klerofasizmus je oxymoron?.....aj tam predsa znackovali obcanov podobnym sposobom....to je fakt a nie vedecky predpoklad.... :((((

a k tej Cine....v 1,4 miliardovej Cine, je take + -  10 milionove mesto, ako osada u nas....takze ziadna Vojvodina z Bekescabou sa nemusia testovat....

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neviem, či je na vine Covid. Musel som sa nedávno vrátiť k vlastnému projektu, ktorý som robil asi pred rokom, pred Covidom. No a čumel som na to, že to som robil ja? Dúfam, že to nie je Altzheimer. Som stále unavený, začali ma bolieť kríže, pospávam... Ale zas keď laik číta o symptómoch choroby, hneď si stanový diagnózu. Lenže žene po pol roku, od prekonania Covidu, masívne začali vypadávať vlasy, takže si kúpila parochňu. Teraz je už na tom lepšie a dúfam že jej narastú také vlasy, aké mala pred tým. Pre ženu to nie je ľahké. Covid naozaj nie je chrípka. Aspoň pre starších určite nie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dnes som čítala, že v Turecku  sa okrem požiarov z enormného tepla sa rapídne šíri covid a masívne sa na neho umiera. slovenskí turisti sú tam v karanténe a tak...
 

pred 2 hodinami, Tono napísal:

Neviem, či je na vine Covid

to bude vekom :innocent: nemusí to byť ani demencia ani Alzheimer, jednoducho som ja zistila na sebe, že mi vypadávajú slovíčka, niečo si pekne zosumírujem v hlave, keď to idem napísať, za živý svet si neviem spomenúť na príslušné dôležité slovo.... alebo mi napadne v jazyku, v ktorom ho práve nechcem použiť a jeho preklad ani za svet a to dúfam nie je covidom.... ani tým nemeckým pánom :all-alone:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 14 minútami, game napísal:

dnes som čítala, že v Turecku  sa okrem požiarov z enormného tepla sa rapídne šíri covid a masívne sa na neho umiera

Porovnal som Turecko s Britániou a v počte infikovaných a úmrtí sú na tom rovnako. V Británii ale počty infikovaných prudko klesajú, aj napriek uvoľneným karanténnym opatreniam, takže aj úmrtia tam budú klesať. V Turecku sa dá očakávať rovnaký priebeh. Nech si vedci lámu hlavu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 21 hodinami, Sniper napísal:

Ako konkrétne si označený ty v ohľade SARS-2 v tejto tvojej liberfašizoidnej fantasmagórii?

chvalabohu zatial ziadny zvoniec na krku nosit nemusim, ale ked si precitam tvoje prispevky na adresu slobodumilujucich ludi, tak mam istotu, ze casom pride nejake povinne nosenie ,napr. "radionky", pre obcanov braniacich svoju slobodu.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To, keď kvôli nezaočkovaným sa tu prevalí ďalšia vlna, kvôli ktorej bude musieť byť ďalší lockdown, nové obmedzenia, príkazy či zákazy, to nazývaš slobodou? To je predstava tvojej slobody?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Podľa https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/596258-online-deltu-siria-aj-ockovani/ 

"Očkovaní v prípade delty podľa CDC majú podobnú vírusovú nálož ako nezaočkovaní."

To je možno pravda, ale neočkovaní s vírusovou náložou budú infikovaní a u infikovaného sa vírus replikuje. Potom nemôže platiť, že očkovaní a infikovaní šíria chorobu rovnako.

Koho v tom teste porovnávali? Neočkovaných s vírusovou náložou? A to je kto? Veď aj chorý je infekčný len cca 5 dní. Výsledky pokusov sú relevantné, len ak sa definujú podmienky experimentu. Bez nich tá správa nemá vedeckú hodnotu. No to je už dnes asi štandard, na ktorý si v správach musíme zvyknúť. 

Keby si človek vytváral obraz na základe správ v médiách, tak jeho svetonázor bude po čase na nižšej úrovni, ako keď absolvoval základnú školu. Médiá musia zaujať v nádeji, že čitateľ si všimne sprievodnú reklamu. A tak sa napríklad  čitateľ, ktorý neovláda ani Newtonove zákony dozvie, že Vesmír má 11 dimenzií. Po prečítaní, pre neho tak užitočnej informácie, si možno kúpi aj "veselé ponožky" ponúkané v reklame.

 

  • Haha 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred hodinou, Sniper napísal:

To, keď kvôli nezaočkovaným sa tu prevalí ďalšia vlna, kvôli ktorej bude musieť byť ďalší lockdown, nové obmedzenia, príkazy či zákazy, to nazývaš slobodou? To je predstava tvojej slobody?

preco kvoli neockovanym?......ale na druhej strane chapem tvoje obavy.....svojho casu aj komunisti kvoli osobam milujucim slobodu, davali povolenky na vycestovanie iba overenym kadrom...sice im to sem tam nevyslo, ale v globale sa to oplatilo...podla ich vnimania slobody, samozrejme...uz sa ani netajis svojim svetonazorom?......

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ty to máš celé popletené, toto nemá nič s politikou, ale s kolektívnou imunitou. Fakt nechápem prečo sa k tejto téme vôbec vyjadruješ, keď zakaždým tresneš takú hovadinu úplne mimo misu ako keď gigolo @Tomáš filozofuje o randení prečo ho baby nechcú :cotisisi: ty si fakt typický volič opozície, určite si už aj vysielače so signálom 5G dynamitom obložil. Ak sa snažíš byť len vtipný, tak toto ti moc nevyšlo, možno akurát tak na toho Tomáša by si spravil dojem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to ty to mas cele domotane....ja nemam problem z ockovanim, ale zo sposobom progresivnej agitacie......ak v demokratickej spolocnosti (ktorou sa tu hrdi EU) sa zacnu bezne zavadzat taketo praktiky, tak je len otazkou casu, aby sa to nezacalo pouzivat aj v inych veciach v sofistikovanejsej podobe, vyargumentovanej ,ako v zaujme zdravia spolocnosti.......si obdivovatel tohoto sposobu?....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ahaaaa taaaak, takže ty sa odmietaš zaočkovať nie kvôli tomu, aby sme sa zbavili pandémie, kvôli ktorej sa zavádzajú lockdowny a hromada obmedzení, plnia sa nemocnice, zdravotný systém sa dostáva na pokraj kolapsu, zomierajú ľudia po desiatkach, toto všetko máš na saláme, tebe strrrašne, ale strrrrrrrrrrrrrrrrašne vadí akým spôsobom vláda presadzuje očkovací program.

Takže ti len zopakujem ako v osobitnej škole, ešte raz ↓

 

Dňa 2. 8. 2021 at 23:15, Sniper napísal:

Ty to máš celé popletené, toto nemá nič s politikou, ale s kolektívnou imunitou.

Rozumieš tomu, že nejde o politiku, ale o získanie imunity?

Bravo, tlieskam ti, z tvojich argumentov som fakt padol na zadok

tlap.gif

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja si myslím, že potrebe vytvorenia kolektívnej imunity rozumie aj priemerný adolescent, čo potvrdzuje aj tvoj slaboduchý komentár, v ktorom si sa nezmohol na žiadny plnohodnotný argument.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dnes som sa rozprávala s jedným lekárom a jednou zdravotnou sestrou, lekár starší, sestra mladá, s radosťou by bez debaty zaviedli plošné očkovanie, a všade, po celom svet bez debaty, lebo HOVORÍME PREDSA O PANDÉMII :gunner:,  ktorá nivočí svet už dva roky!!!! 
nie že pomaly na kolenách prosiť  antivaxerov a slobodymilovných doktorov z vysokej školy života z internetu...:angry:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

6 hours ago, informator said:

ak v demokratickej spolocnosti (ktorou sa tu hrdi EU) sa zacnu bezne zavadzat taketo praktiky, tak je len otazkou casu, aby sa to nezacalo pouzivat aj v inych veciach v sofistikovanejsej podobe, vyargumentovanej ,ako v zaujme zdravia spolocnosti.

chces povedat ze by ti hrozilo aj umyvanie zubov a ruk ?   no chapem, taka totalita kde k tomu agresivne ucia uz male deti, to je fakt liberalny fasizsmus.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov