Skočiť na obsah

SARS-CoV-2 - COVID-19 - koronavírus


slimak
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper,

V tejto téme sa venujte diskusii o pandémii. Táraniny o tom, ako máte kvôli Covidu sopel, píšte do témy Ta tak sme my - Corona moja.

Odporúčané príspevky

v poriadku....mohol by som napisat x roznych veci, ktore ma presvdecili, ze som na tej spravnej strane.....ty to vnimas inak a ja ti to neberiem....v tom pripade ale, by nemal nijaky lekar davat k podpisu pacientovi suhlas z nejakym zakrokom toho lekara alebo skupiny  lekarov (operacia a pod.) v organizme toho poberatela zdravotneho zasahu....a taktiez statne organy by to nesmeli podmienovat nejakou proviziou alebo nejakym zakazom, pretoze tym padom su na urovni ohrozovatelov (tu antivaxerov-ako to ty a tebe podobny propagatori tvrdia) zdravia kazdeho, koho na takomto principe donutia k zakroku proti jeho voli aj napriek tomu ,ze su verejne zname aj negativne nasledky, ratajuc do toho aj moznu smrt donuteneho.....argumentovat na ospravedlnenie tym, ze pozitiva prevazuju nad negativami, su pravne a ludsky pripodobitelne k ludovej mudrosti ""ked sa rube les, tak lietaju ivere"".....to sa potom mozeme vratiti aj k ludovemu licitelstvu....:) .....ci nie?...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 1 hodinou, informator napísal:

mohol by som napisat x roznych veci, ktore ma presvdecili, ze som na tej spravnej strane.....ty to vnimas inak a ja ti to neberiem.

lenže tu sa momentálne celosvetovo boríme s jedným vírusom... tu nie je reč o jednom zákroku u lekára....

ok, teba xy nejakých vecí presvedčili... ty si bol na strane slobodnej voľby už 15 rokov a ktovie koľko ešte rokov dozadu, to je tvoja filozofia, tu nejde u teba o covid...

lenže covid tu viditeľne kosí ľudí, a tam, kam chodím na liečenie, zostali viditeľne prázdne miesta po mŕtvych... po nájazde covidu, neboli to ani srdiečka, ani raky, ani nič podobné....

covid tam nastúpil, vedia, kto ho dovliekol, ale ten dotyčný je tiež mŕtvy...  a kosil... niektorí to zvládli, ale hnusne ťažko, niektorí to nezvládli a pol roka po tom sú po nich prázdne miesta... a nie málo.

a už vieme, že zaočkovanie ako každé zaočkovanie a hromadné zaočkovanie pomáha... ovšem nemienim umrieť len preto, lebo vedľa mňa je tam mladý muž, ktorý sa odmieta očkovať, odmieta nosiť rúšku, zo zásady zjavne odmieta všetko...

ty, slobodumilovný pán  a antivaxeri robíte to isté.
povinné očkovanie, tak, ako bolo u nás kedysi nastavené, a bolo dobre... akonáhle to múdre pečivové hlavy rozborili, vrátili sa choroby.
a toto isté bude aj s covidom.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Potvrdilo sa u nás ďalších 72 prípadov Delty

https://domov.sme.sk/c/22705421/koronavirus-na-slovensku-covid-delta-online-minuta-po-minute-21-jula.html

2/3 prípadov boli dovlečené zo zahraničia.

Delta variant sa rozšíril už do 124 krajín vo svete.

V Indii podľa jednej štúdie sa nakazili už asi 2/3 populácie.

  • Sorry! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 23 minútami, game napísal:

lenže tu sa momentálne celosvetovo boríme s jedným vírusom... tu nie je reč o jednom zákroku u lekára....

... ovšem nemienim umrieť len preto, lebo vedľa mňa je tam mladý muž, ktorý sa odmieta očkovať, odmieta nosiť rúšku, zo zásady zjavne odmieta všetko...

tak naco je potrebny suhlas potvrdeny podpisom poberatela zakroku?......

nechapem tvoju obavu zo smrti, kedze si zaockovana, teda pred smrtou a tazkym priebehom chranena...

pred hodinou, tyso napísal:

zase klames ?  ved uz si dnes tu svoju davku spiny a hnusu vylial.  Robis nadcasy ?

nemas argument, tak pouzivas osvedcene zachranne koleso znacky "zasa klames?"....:))))

  • No neviem, neviem 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 25 minútami, informator napísal:

nechapem tvoju obavu zo smrti, kedze si zaockovana, teda pred smrtou a tazkym priebehom chranena...

tentokrát ja napíšem, že nečítaš s porozumením... pol slovom nikde nie je môj strach zo smrti. napísala som to úplne ináč, a kto ma číta, vie, že som napriek očkovaniu zraniteľná... ja by som sa dala očkovať v každom prípade, ako som vždy podstúpila všetky "povinné" očkovania, lebo ani jedno nebolo na moju škodu... tak ešte raz, hoci je to zrejme zbytočné:

pred 54 minútami, game napísal:

ovšem nemienim umrieť len preto, lebo vedľa mňa je tam mladý muž, ktorý sa odmieta očkovať, odmieta nosiť rúšku, zo zásady zjavne odmieta všetko...

kde je tam strach zo smrti? ale zbytočne umrieť pre podivné a pochybné zásady nejakého cudzieho mladého pána je trochu... trápne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 18 minútami, tyso napísal:

O tej udajnej polovicke mrtvych v nejakom zariadeni po ockovani som uz pocul rozpravat kolegu, ktory tomu uveril. Najhorsie je, ze ked ju budu trestne stihat a zavru ju, tak to bude pre antivaxerov len potvrdenie toho, ze sa stat snazi nieco ututlat.

Uplne vynechava zdravy rozum: ak by po ockovani umierala polovicka ludi, tak by v Cesku uz muselo umriet zhruba 5 milionov ludi z 9,695,818  podanych ockovani. Cize  behom par mesiacov umrela populacia rovna celemu Slovensku a nikto by si to nevsimol...

Drahi antivaxeri, ked nejde o zivot, ide o ... . Ale tu o ten zivot ide, budete mat na rukach krv tisicok nevinnyvch obeti. Uz to nie je to blbnutie ako predtym, teraz je to naozaj vazne - spamatajte sa !

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 51 minútami, smiley napísal:

Drahi antivaxeri, ked nejde o zivot, ide o ... . Ale tu o ten zivot ide, budete mat na rukach krv tisicok nevinnyvch obeti. Uz to nie je to blbnutie ako predtym, teraz je to naozaj vazne - spamatajte sa !

toto ovšem nebude platiť na nášho milého informatora, pretože on sa sám nepočíta medzi antivaxerov, ale medzi ľudí vyznávajúcich slobodu voľby :smile1:


tož,  veliký to rozdiel v prístupe a konečnom dôsledku :innocent:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Bohužiaľ kvôli takým baranom ako informator, ktorý svoju nenávisť voči tejto vláde schováva za nejaké domnelé slobodné rozhodovanie, môžeme ešte kruto dopadnúť. Normálne si už prajem návrat Smerohlasu nech si Deltu poriadne vyžerú aj so svojimi voličmi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 2 hodinami, game napísal:

tentokrát ja napíšem, že nečítaš s porozumením... pol slovom nikde nie je môj strach zo smrti. napísala som to úplne ináč, a kto ma číta, vie, že som napriek očkovaniu zraniteľná... ja by som sa dala očkovať v každom prípade, ako som vždy podstúpila všetky "povinné" očkovania, lebo ani jedno nebolo na moju škodu... tak ešte raz, hoci je to zrejme zbytočné:

kde je tam strach zo smrti? ale zbytočne umrieť pre podivné a pochybné zásady nejakého cudzieho mladého pána je trochu... trápne.

aha....takze dobre....nemas strach, ale odmietas zomriet pre kolegov postoj....ale teda vakcina ta potom nechrani, ked mas obavu z nakazy proti ktorej si zaockovana....ci nie tak?.....a tiez nechapem tvoje vyhrady k ohrozeniu seba, zo strany kolegu....dala si sa zaockovat z obavy s choroby alebo aby si ochranila spolocnost?......co ked kolega ma vacsiu obavu z vakciny, ako z choroby?...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Práve teraz, informator napísal:

nemas strach, ale odmietas zomriet pre kolegov postoj....ale teda vakcina ta potom nechrani, ked mas obavu z nakazy proti ktorej si zaockovana....ci nie tak?

Nie tak. Ked pre mna neprida nacas sanitka, pretoze ty a tebe podobni budu blokovat miesto v porodnici, tak mozem zomriet kvoli tvojmu postoju. Rovnako ako kvoli nemu budem musiet znasat prichadzajuci lockdown.

Ono slobodne rozhodnutie znamena aj to, ze svoje rozhodnutia nesies zodpovednost. Mal by si teda podpisat reverz, ze ak ochories na covid tak nebudes vyuzivat zdravotnicke sluzby v pripade, ze bude system pretazeny. A ak nebude, tak si budes svoje liecenie na covid zaplatis cele zo svojho.

Beries? Alebo ty o slobodnom rozhodnuti len tak plkas a nemyslis ho vazne aj z dosledkami ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

beriem, ale jedine ak  zaockovany nebude mat tiez narok na lekarske osetrenie z dovodu ochrany vakcinou......a taktiez kazdy zaockovany, ktory bude musiet byt hospitalizovny z dovodu nakazy covidom,   bude pri nedostatku lozka, napr. v tej porodnici, okamzite premiestneny do domaceho osetrenia, aby neblokoval lozko buducej mamicke....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred hodinou, informator napísal:

aha....takze dobre....nemas strach, ale odmietas zomriet pre kolegov postoj....ale teda vakcina ta potom nechrani, ked mas obavu z nakazy proti ktorej si zaockovana....ci nie tak?.....a tiez nechapem tvoje vyhrady k ohrozeniu seba, zo strany kolegu....dala si sa zaockovat z obavy s choroby alebo aby si ochranila spolocnost?......co ked kolega ma vacsiu obavu z vakciny, ako z choroby?...

typická informatorovská odpoveď, v očkovaní celkom iste... :) prečo ty nepíšeš môj zlatý rozprávky? niečo také že ani oblečená ani nahá, ani peši ani na koni.... :)
nechce sa mi hľadať, kde to je, ale to, čo sme tu viacerí písali, tu voľaktorý deň zosumíroval tyso - a opakujem, že sme to písali viacerí, on to len zhrnul... sleduj :)
 

Citát

ak presiel covidom tak je do istej miery chraneny, lenze nikto nevie nakolko.A kedze sa chova rizikovo, tak to zrejme na jesen zistite. A ohrozi aj ostatnych.

o toto ide... aj o teba, aj o neočkovaných aj očkovaných, ohrozených inými vážnymi chorobami... za mudrlanta typu slobodomilec, antivaxer a odmietač všetkého zo zásady skutočne môžu zomrieť ľudia.  ktokoľvek, ty, ja , tvoja rodina, moja rodina. že zdravím rodinu...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takto,   ci sa boji vakciny alebo nie tak nosenie ruska poriadne je normalna slusnost.  Dava tym najavo ze mu osud ostatnych nie je lahostajny a vysiela signal ze ich nema na haku.  A kedze nie je ockovany, tak ma mat normalne rusko a sediet aspon dva metre od ostatnych.   To su take navyky ako nekaslat priamo na ludi, nepluvat, umyvat sa.  Vsetko sialene obmedzenia slobody, ktore nam umoznuju viest normalny zivot.

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 1 hodinou, game napísal:

o toto ide... aj o teba, aj o neočkovaných aj očkovaných, ohrozených inými vážnymi chorobami... za mudrlanta typu slobodomilec, antivaxer a odmietač všetkého zo zásady skutočne môžu zomrieť ľudia.  ktokoľvek, ty, ja , tvoja rodina, moja rodina. že zdravím rodinu...

Áno.. O to ide..

Keď bol svet "normálny", nikto sa nezaujímal o mňa, o moje problémy, o moje názory.

Mal som nárok iba chodiť do roboty, hňogať tam jak mula a platiť dane.

Mne je úplne ľahostajné, koľko ľudí na COVID-19 zhebne.

Je to, tak trochu.. Pomsta..

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 4 minútami, alamo napísal:

Keď bol svet "normálny", nikto sa nezaujímal o mňa, o moje problémy, o moje názory.

alamo, drahý, ani o moje... ja som okrem toho posledné tri roky v práci trpela pod takým bossingom, že to nikomu vážne neprajem...

ale svet sa pred nejakými dvomi rokmi prebudil do covidu, svet sa mierne zmenil... svet sa už počas trvania života a civilizácií často zmenil, a musel sa tomu prispôsobiť....

keď ti je jedno, že tu už v septembri nebudem a zhebnem, ok, ja by som za teba vyronila slzu, vyronili sme ich tu za pár fórumákov už za tie roky...
hovorím, že z toho nerobím tragédiu, aj keď mi informator neverí a myslí si, že sa trasiem pred smrťou.... keď sa nestihnem pred nezodpovedným elementom a covidom s tebou rozlúčiť, dobre aj tak :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Fajčiar je diskriminovaný, lebo si nemôže zapáliť v uzavretých verejných priestoroch, reštauráciách, v dopravných prostriedkoch... Má obmedzenú osobnú slobodu? Samozrejme, lebo fajčením ohrozuje zdravie iných. Žiadny fajčiar ale nebude apelovať na porušovanie jeho ľudských práv, obmedzovanie jeho osobnej slobody. Aký je rozdiel medzi fajčiarom a človekom, ktorý bojuje proti karanténnym opatreniam a odmieta očkovanie? Väčšina nefajčiarov hneď odpovie, fajčiar predsa nemusí fajčiť, ale vírus je objektívna realita, nezávislá od vôle jedinca. To má síce logiku, ale napríklad znečistenie životného prostredia, napríklad dopravou, má tiež negatívny vplyv. Bez fajčenia sa spoločnosť zaobíde, ale bez dopravy nie. Už to je kompromis, takže rozhodnutie nechať sa zaočkovať, by malo zostať v kompetencii jednotlivca a nie na rozhodnutí vlády. Našťastie to zatiaľ platí. Vláda má právo obmedzovať osobnú slobodu, tak ako v prípade fajčiarov, no nemala by si uzurpovať právo na to, aby určovala

Kolíková: „Vláda určuje ľuďom, ako majú žiť, či sa nám to páči alebo nepáči.“ 

Tento výrok mi už trochu pripomína 50 roky minulého storočia.

        

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@Tono, lenže ... keby svet, vlády sveta, nerozhodli o povinnom hromadnom očkovaní, dodnes ročne po miliónoch umierajú a slepnú ľudia na pravé kiahne... takto ale WHO už roku 1980 mohlo vyhlásiť, že svet sa tejto desivej pliagy zbavil.... dúfajme pre dobro ľudstva, že zostali už len tie dve vzorky hlboko pochované kdesi v betóne a oceli.

demokracia je super vec, ale nie vždy logická.

 

pred 1 minútou, alamo napísal:

@game 

To bola tvoja voľba..

Ja som ti vtedy napísal.. "Pozdravuj odo mňa vírus.."

Ty si si vybrala..

nepochopila som to.
čo som si vybrala?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@game

Všetko sa to začalo tak..

Ty si mne povedala,  že tu ja "krákam jak vrana na vedení"..

A miesto toho aby som tu strašil vírusom a pandémiou, že chceš počuť niečo "pozitívne"..

:kvetinka:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tono,, tato analogia kriva na vsetkych pat noh. Za prve fajciari dost protestovali ked sa zakazovalo fajcenie v restauraciach. Za druhe tam pridavas karantenu, to je vsak povinnost kazdej myslitelnej vlady. A dialo sa od staroveku,  karantena vyzaduje  pouzitie sily a ak to nerobi stat tak zacnu vznikat nestatne domobrany. 

Dalej hovorime o povinnom ockovani a to je vec verejneho zdravia,  da sa diskutovat kedy ano a kedy nie ale od cias osvietencov to je nastroj ktory prinasa vysledky. Je to obdoba povinneho vzdelavania, neupalovania bosoriek a dalsich “neslobod” , ktore prinasaju lepsi zivot. Bolo by urcite lepsie keby to ludia robili dobrovolne ale mame “novu dobu”,  prilis vela destrukcie posobi proti.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tyso

Vláda má kompetencie, aby presadila racionálne opatrenia. Napríklad povinné očkovanie lekárov, zdravotníkov, ošetrovateľov, štátnych úradníkov, kuchárov, príslušníkov ozbrojených zložiek... Prečo ich vláda neuplatní?

Ak chcem vykonávať určité povolanie, musím akceptovať podmienky. Predpokladám, že kuchár potrebuje k svojmu povolaniu zdravotnú spôsobilosť, že nie je bacilonosič. To nie je o ľudských právach. Nemôžem predsa šoférovať bez vodičského oprávnenia. A ak som zdravotne nespôsobilý, tak mi zoberú vodičské oprávnenie. Zbytočne budem apelovať na moje ľudské práva. A ak sa nedám zaočkovať, tak nemôžem vykonávať dané povolanie. Je to slobodné rozhodnutie a nikoho netreba k tomu nútiť. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov