Skočiť na obsah

SARS-CoV-2 - COVID-19 - koronavírus


slimak
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper,

V tejto téme sa venujte diskusii o pandémii. Táraniny o tom, ako máte kvôli Covidu sopel, píšte do témy Ta tak sme my - Corona moja.

Odporúčané príspevky

 

Citát

 

https://www.facebook.com/databezpatosu/posts/229320468982421?__tn__=K-R

NA SLOVIČKO S COVID AUTOMATOM
Vážený EPITEAM: bojujete vôbec s vírusom? Alebo freeride?

1️⃣2️⃣. apríla boli splnené všetky 3 kritéria na spustenie ČERVENEJ FÁZY - II. stupeň varovania - pre celé Slovensko 
1️⃣9️⃣. apríla sa všetky 3 kritéria potvrdili, 2 z nich dokonca aj pre ružovú fázu - I. stupeň varovania 
2️⃣6️⃣. apríla sa má podľa platného a vládou schváleného COVID Automatu ČERVENÁ FÁZA spustiť 
A ešte sa 26. apríla potvrdia všetky 3 parametre pre tú ružovú fázu - I. stupeň varovania, aby sa spustil 3.mája. Ale to nebude!

Nespustí sa nič, lebo EPITEAM, ktorý by mal rozhodnutia vlády a aj COVID AUTOMATU rešpektovať sa zaťal. Nerešpektovalo sa:
1) V pondelok sa neuzavrela analýza za posledný týždeň, posunula sa o deň na utorok
2) V utorok sa situácia ešte zlepšila vo všetkých parametroch, ale hlavný hygienik vraj komunikuje smerom na vládu, že "nie je dobre" a že napriek splneniu krítérií a všetkých parametrov minulý týždeň a potvrdeniu tento týždeň navrhuje prechod do červenej fázy odložiť. V utorok nie je prezentácia Min. zdravotníctva, je odložená na stredu.
3) V stredu sa situácia zase a opäť ešte zlepšila vo všetých parametroch, ale vláda sa dohaduje s hlavným hygienikom na KOMPROMISE. Kompromis je ohlásený, prezentácia pripravená, ale veľký strašiak REPRODUKČNÉ ČÍSLO prichádza na scénu.

EFEKTÍVNE REPRODUKČNÉ ČÍSLO
Problém je, ak je trvale nad 1,00, epidémia sa šírí viac-a-viac. Naše efektívne reprodukčné číslo je trvale a už od konca februára pod 1,00 a posledný týždeň do stredajšej tlačovky sa zlepšilo tak, ako nikto nedúfal. COVID AUTOMAT s tak nízkou hodnotou ani nerátal pre celoslovenské stupne varovania a tento parameter máme v skutočnosti už dnes na hodnote okresného stupňa ostražitosti - žltého (o 4 stupne nižšie oproti súčasnému bordovému).

HLÁSENIE OD VEDENIA PANDÉMIE
📈Reprodukčné číslo je v rozsahu, ktorý má hornú hranicu 1,00!
Je to lož. Nie je tam. Je nižšie, je na to exaktný výpočet.
📈Reprodukčné čislo sa zhoršuje - stúpa. Je to lož. Nestúpa.

Reprodukčné číslo je na super hodnotách pod 1,00 čo matematicky znamená, že pandémia ustupuje trvale, pomaly a stabilne. Hodnota výskytu vírusu dosiahla v niektorých okresoch takmer nemerateľné hodnoty menej ako 1 infikovaný (PCR testy) na ich 40 tisíc obyvateľov za 1 deň (Zlaté Moravce).

ČO MAL A MÁ COVID AUTOMAT DOBRE
V marci a v apríli sme sa dostali do stavu, že ani podľa okresných štatistík nemáme ČIERNY OKRES. To je zásadná správa, ale je pravda, že stále máme významne postihnuté okresy. Majú 10 krát viac infikovaných ako "dobré" okresy. To je zásadné a COVID Automat na to pamätá.
Po Veľkej noci napriek vysokej mobilite a aj po nástupe detí do škôl 7. apríla a následne celého I. stupňa 12. apríla a samozrejme maturantov 8. marca - áno, už pred 6 týždňami reportujeme na okresných úrovniach hodnoty, že začíname mať 3 druhy okresov:
- zlepšujúce sa, ale stále bordové
- veľmi sa zlepšujúce a dobré červené
- veľmi dlho sa veľmi zlepšujúce a ružové

COVID AUTOMAT "by" posunutím Slovenska do ČERVENÉHO PÁSMA II. stupeň ostražitosti posunul zákaz vychádzania s 35 výnimkami z 20:00 hod. na 21:00 hod.
- nechal bordové okresy v bordové a nepúšťa ich do červenej. Nedovolil v nich ani terasy, ani fitness centrá, ani II. stupeň ZŠ a ani Stredné školy. Ponechal šport v exteriéri s obmedzením 6+1 a požadoval test každých 7 dní
- zaviedol pre červené okresy možnosť byť "červený" a otvoril v nich terasy, fitness, II. stupeň ZŠ, nahradil 6+1 pre šport v exteriéri voľnejším tréningom v skupinách a hlavne vyžadoval LEN 14 DŇOVÝ TEST
- zaviedol dokonca v ružových okresoch podľa školského automatu možnosť otvoriť aj Stredné školy a niektoré internáty, samozrejme otvoril terasy, fiká a na ZŠ II. stupeň a pre šport zrušil limit 6+1 a 7 dňový test je minulosťou.

ALE TOTO SA NESTALO

Kompromis napriek logike boja proti vírusovi a PRI OBAVÁCH ZO ŠÍRENIA zaviedol nasledovné nezmysly:
- otvoril terasy a fitká v bordových okresoch
- ale nechal aj v bordových okresoch zavretý II. stupeň ZŠ
- ponechal zákaz vychádzania na 20:00 (🌞 zapadá po 20:00)
- ponechal povinnosť TESTOVAŤ SA KAŽDÝCH 7 DNÍ
- neumožnil nikde zrušiť 6+1 pri športe v exteriéri

Kompromis zruinoval "dohodu" s občanmi, že v prípade dobrej situácie sa bude uvoľňovať, v prípade zlej sa bude obmedzovať.
Kompromis inštitucionalizoval "nerešpektovanie" vládou schváleného COVID Automatu ad-hoc, hocikedy a hocijako.
Kompromis umožnil poradným orgánom v podstate "vydierať" vládu komunikáciou o Wuhanských typoch a cudzích variantoch.
Kompromis znemožnil akúkoľvek predvídateľnosť v budúcich rozhodnutiach pri zlepšovaní / zhoršovaní situácie.
Kompromis spravil z COVID Automatu trhací kalendár.
Kompromis určite posúva možnosť prechodu do Ružovej fázy - I. stupňa ostražitosti z 3. mája na neurčito.

Kompromis je najhoršou možnosťou pri strete záujmov. Ideálny je a bol by konsenzus, však Dusan Ondrusek? Ale tento kompromis nie je ani kompromisom. Ani ryba, ani rak. Ani bordová, ani červená. Zajtra sa dozvieme, vydá sa vyhláška.

PROBLÉMOM súčasného vedenia boja s pandémiou je:
1️⃣ neschopnosť inovovať, upraviť, zmeniť COVID Automat počas 4 mesiacov a reagovať na čokoľvek, čo sa deje
2️⃣ neschopnosť vziať do úvahy zásadný vývoj v boji s pandémiou, čoho dôkazom je vývoj, schválenie vakcín a dnes zaočkovanie 1 milióna Slovakov, čo COVID Automat neberie vôbec do úvahy ani explicitne (meraním) ani implicitne (predvídaním pomalšieho šírenia vďaka imunite časti populácie)
3️⃣ nevedomosť o tom, že prijaté rozhodnutia a vydané vyhlášky a usmernenia NIE JE možné operatívne zaviesť do praktického života behom 48 hodín.

Problém je v tom, že nikto z vedenia tejto krajiny reálne nemal, nevlastnil a neriadil v nedávnom čase žiadnu prevádzku, firmu, nemal zákazníkov, nenaháňal cashflow, neplánoval smeny zamestnancov, neštartoval elektronickú pokladnicu, nevolal hygienika kvôli spusteniu nových metrov štvorcových prevádzky, neprihlasoval ani len bridágnika do poisťovní, nehlásil nový účet daňovému úradu a netlačilo nové otváracie hodiny a nevyrábal nový prevádzkový a reklamačný poriadok.

Houston: máme problém. Ale my nemáme problém s tým, že nám vírus kazí dobrú náladu, pripravuje nás o psychické zdravie a duševnú pohodu. My máme problém s tým, že jedinou potrebou tohto vedenia boja s pandémiou je dobre obstáť pred mikrofónom, načas zdrhnúť bez ujmy z pódia, počas tlačovky sa nepohádať so spolutlačovkármi a podať konzistentnú správu bez toho, aby k nej každý koaličný líder nepridal okrem vlastnej emócie nebodaj aj nejaké nové prvky, ktoré si pán Ján Mikas musí rýchlo zapísať, aby do konca týždňa vydal v zákaze vychádzania cez výnimky všetko to, čo bolo zakázané a zrušil to, čo bolo kompromisom dohodnuté.

Inak: dnes vzlietol vrtuľník na Marse a opäť pristál. Počas letu zo Zeme na Mars a počas spustenia a spojazdnenia toho vrtuľníka Slovensko nebolo schopné urobiť UPDATE COVID Automatu.

A tak sa budeme musieť spoľahnúť na to, že nám hádam EPITEAM nabudúci týždeň vyžrebuje opatrenia, ktoré budú posunom vpred. Ale pripravte sa na 2 kroky vpred a 1 vzad. Vpred sme už podla Epiteamu išli. Z čierneho a z bordového. Takže 1 vzad. Máme byť v ružovom na 3. mája. Budeme radi, ak nebudeme naspäť v čiernom vďaka tým reštikám a fitkám v bordových okresoch. Ale oni vlastne už otvorené (zadným vchodom) sú a tak je to jedno.

PARADOX:
Ak máte v domácnosti babku, ktorá sa odmietla dať očkovať, ale chodí do kostola bez testu s kamoškami z klubu dôchodcov a ak máte doma súrodencov v jednej izbe a štvrták chodí už druhý týždeň do školy a jeho brat bordový piatak si bude ešte 2 týždne zapínať doma ZOOM, ale poobede pôjdu spolu hrať organizovane futbal na tréning s inými siedmakmi a štvrtákmi zo susedného okresu a sestra testovaná maturantka už 6 týždňov chodí do gympla s 24 spolužiakmi na 6 hodín denne do slabo vetranej miestnosti, pričom testovaná mama matrikárka chodí na miestny úrad a stravuje sa spolu so šiestimi kolegyňami v malej kuchynke (poťažmo priamo v kancelárii) donesenou pizzou, humussom, soté bez rúška a otec chodí na dvoj-týždňovky do Česka bývajúc na ubytovni s testom len raz za tie 2 týždne, tak ste typickou Slovenskou rodinou. Samozrejme, že brat siedmak môže vyraziť poobede s celou rodinou alebo so spolužiakmi v autobuse MHD (bez testu) do obchodného centra, kde po ňom nebudú chcieť ani aby si dezinfikoval ruky. #nepokazmesito

Nižšie je mapa 7dňovej a 14dňovej incidencie na 100 tisíc obyvateľov. Biela už belšia nebude, ale v podstate je všetko bordové. Viac máp na: https://www.digipay.sk/mapy/

Naše interaktívne mapy, grafy a tabuľky na:
https://databezpatosu.sk/reporty-a-interaktivne-mapy/

 

My sme ziaden covidautomat nikdy nemali a nikdy neplatil. A platit nikdy nebude. Novy mister zdravotnictva- tie pohotove odpovede, analyzujeme to, pravnici na tom robia, tento, ci buduci tyzden rozhodneme. Este o nicom nerozhodol. Je tam od 1.4.2021. Ani necakam ze niekedy o niecom rozhodne.

Preco v Revuca nieje v 5.stupni kde podmienky splna mesiac. Kde tam su 25 horsich okresov?  Preco?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

image.thumb.png.afca6c5cca753a7d21e0662ec08b1208.pngV com su Kosice lepsie ako Revuca? Ich je aj s KE okolie 367 000 nas 39 500. Teda 10 krat menej. Su tri parametre na zaklade coho sa ma rozhodovat, neviem mozno aj hodnotenie RUVZ. Mame vo vazenej incidencii o 4% viac, tu je hranica na 5 stupen pod  800. Len 5 okresov ma pod 200 ZM 87, vsetky ostatne nad 300 Bratislava 370. Hospitalizovanych ked si prenasobite nasich 11 desiatimi je menej ako KE 148, 7 dnovu zmenu mame lepsiu. Hodnotenie RUVZ lepsie. A sme v 6 stupni. Nad 65 rokov mame menej pozitivnych. Preco su Kosice v 5.stupni a my v 6?

Kosice maju 7 dnovu incidenciu skoro dvakrat taku ako Revuca.

 

Inak v 5 stupni su Zilina co ma vazenu incidenciu 754 ci Spiska NV 708, Revuca 431(pre dvoma tyzdnami 730,pred tyzdnom 540) a KE 416.  Najviac maju Kysucke nove mesto 1130 a Lucenec 1139 ale tie su v 6.stupni. Ked bolo u nas najhorsie januar,februar - Revuca to cislo mala aj mesiac okolo 3 000, najviac asi 3 300. Galanta v tedy mala tak 2 700.

Udaje su od tialto.

https://github.com/Institut-Zdravotnych-Analyz/covid19-data/blob/main/OpenData_Slovakia_CovidAutomat.xlsx

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Citát

 

Na druhej strane však učiteľku Kukovú znepokojuje, že deti nevedia sformulovať vlastný názor, argumentovať a prepájať základné vedomosti. „Vedia odpovedať na otázku: čo, ako, kedy, kde, ale majú problém odpovedať na otázku ‚prečo‘,“ vysvetľuje. Získavať jednoduché vedomosti, drviť sa fakty, to je podľa Kukovej na gymnáziu samozrejmé. Problém je v prepájaní týchto vedomostí do života a do praxe.

https://dennikn.sk/2361024/ucitelia-o-detoch-ktore-sa-vratili-do-skol-aj-sa-tesia-aj-si-neveria-jedna-ziacka-pribrala-10-kil-a-hanbi-sa-vratit/?ref=mpm

 

Som sa pytal, preco u nas deti nemozu ist do skoly? Mna to aj napadlo(hned,ani data este neboli),aj som to pomenoval, fasisticke svine.

Citát

 

Len piati z 57 učiteľov potvrdili, že sa v ich škole už testovali žiaci kloktacími testami. Zvyšok škôl sa spolieha na antigénové testy, hoci kloktacie sú PCR, a teda sú spoľahlivejšie. „Používaním kloktacích testov niekoľkokrát do týždňa by bolo prostredie v škole bezpečnejšie,“ myslí si jedna z učiteliek.

Vláda vyčlenila peniaze na nákup viac ako milióna kloktacích testov, z ktorých niektoré sa využili ešte v marci aj v apríli. Minister školstva Gröhling v utorok v Rádiu Expres povedal, že doteraz sa kloktaním otestovalo 28-tisíc žiakov. Minulý týždeň minister Gröhling priznal, že ak by sa mali kloktaním testovať všetky deti na druhom stupni základných škôl, testy by vydržali na dva či tri týždne.

 

U nas 8-9takou , v zeninej skole testovali kloktacimi testami. Uz  chapete preco deti nechodili do skoly, ci preco Revuca je v 6.stupni? Cigani u nas nejdu na kloktacie testy. Ma to dovod. Absolvuju klasicke AG testy.

danglar-23-4-2021-nestandard1.jpg

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Citát

 

19:39

V Trnave pri poslednom mestskom skríningovom testovaní zaznamenali pozitivitu iba 0,03 %. Zo 17 411 otestovaných bolo počas víkendu len 6 pozitívnych prípadov. (trnavské rádio)

 

Nieco sialene. Snad prof. Jarcuska urobi II.diel vysledkov. To bude svetove terno.

Ked som porovnaval KE a Revucu- co predchadzajuci tyzden boli na tom rovnako dobre a zle -len jeden "okres" je v 5.stupni a druhy v 6. stupni. Ked bolo najhorsie v Revucej. Sme boli na tom 10 nasobne horsie. Presne tak ako Kosice z 10 nasobnym poctom ludi . Tiez bolo tyzdenne cez 600 . U nas tych tyzdnov bolo asi 6. V marci to zacalo rapidne klesat. Teda v marci sme sa dostali na uroven Kosic. Ci pomohlo testovanie to uz necham na prof. Jarcusku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pri tejto pozitivite je vazna otazka ci nejde o falosnu pozitivitu a  nasledna kontrola PCR testami by sa hodila.   (ale podla vsetkeho su tie testy fajn a maju skutocne nizku falosnu pozitivitu) A takto : stale plati ze testovanie je fajn,   ale jednoducho tu nesedi ekonomika.   Za naklady na otestovanie 17 tis ludi je mozne kvalitne trasovat tych co boli pozitivni kratko pred tym a poslat ich na PCR testy.  A este usetrit.  

Plosne testovanie Ag testami ma zmysel tam kde uz skolabovalo trasovanie  pre vysoky pocet nakazenych.   Lenze na Slovensku sa tazko presadzuje nieco ako extrem. ( Bud ludia protestuju proti Ag testom obecne alebo podporuju testovanie zase obecne).  Ale medzi tym je optimalne riesenie, kde sa testuje tam kde prinos prevysuje naklady.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nasi epi odbornici rozmyslaju co ako a dalej. Moje deti za poslednych 11,5mesiaca kedy mohli by v skole boli 1,5 mesiaca. Skor budu na stadione vo Zvolene na hokeji. Rozmyslaju ci zakaz vychadzania neposunut o hodinu neskor. Co kumaci, keby Bratislava na mieste Sniny by ich to trapilo? 

  Tipnite si ktore okresy v cechcach maju najmenej pozitivnych. Ano Sokolov a Cheb. 

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/rozvolneni-mapa-okresy-covid-19-incidence-nakaza-hygiena.A210426_093518_domaci_chtl/foto

Chcel by som vidiet statistiky,kde na Slovensku umrelo najviac ludi. Podla mna to Revuca,ani Orava ani Nitra nebude. Skor kde si to kvasili dlhodobo a celu zimu. A odpoved preco? 

Mozno to bude vsade rovnako. Len v kazdom kraji to bolo v inej dobe. Za poslednych 5 mesiacov umieralo na Slovensku podla mojho odhadu o 70% viac ludi. Budu tam rozdiely medzi krajmi. Ale mozno nie tak velke, priklad BB kraj neprekorcil 60% ,ale od januara to mal skoro stabilne. Nitra skocila az na 300%,ale mala to asi dva tyzdne. Zilina skor a Kosice neskor. TN bude mat viac, ten ma nad 60% mozno celych 5 mesiacov.

Uz 14.4 som dal podobne grafy za ZA,BB a TN. Teraz doplnim NT(priemer 166 mrtvych a mali v tom tyzdnu aj 478) KE 156 a mali 340 a BA 121 mali 253.

Poslena poznamka - posledne dva tyzdne vo februari su nepresne - nie su udaje, tam to tak nepadalo dole. To su udaje so statistickeho uradu,ale tie dva posledne cisla za tyzdne su vsade nepresne mozno aj 3 tyzdne. Zverejnil to statisticky urad okolo toho 14.4.2021.

BA.png

KE.png

NT.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ucastnik zapasu vo zvolene absolvuje..

https://www.hokejovysvet.sk/clanok/54040/hkm-zvolen-uverejnil-podmienky-pre-pripadnu-ucast-divakov

Ako im to dlho a premakane mysli. odbornikom. 

Ja by som sa odbornikov opytal ci ruska je ucinna? Ci repsirator, iste to vedia. Isto to maju "z mapovane". Ak to maju tak pri operaciach pouzivaju respiratori?  Lebo vraj su lepsie. 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Myslím, že v prípade Indie málo prípadov bola len šťastná náhoda. Nedávalo logiku, aby taký ľudnatý štát mal tak málo prípadov. Zrejme si to uvedomil aj sám vírus a teraz dobieha zameškané.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Potrebovali by sme viac vediet,  ake boli opatrenia doteraz, ake bolo spravanie ludi.  To co vieme je zaciatok tohto pruseru je volebna kampan kde politici zacali tvrdit ze sa netreba bat.  Je to obdoba toho ako pruser zacal v USA. Hromadne podujatia, bez rusok a dodrziavanua odstupov.  To funguje spolahlivo.   

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://www.tyzden.sk/podlampou/68118/pod-lampou-s-profesorom-krcmerym-ako-prezit-druhu-vlnu-a-kedy-si-vydychneme/?ref=kat

Som zvedavy co bude rozpravat.

U mna v okoli ochoreli 4 ludia(3.ja o od zeny(jej matka, jej sestra a jej synovec),ja v rodine tu okrem rodicov nikoho nemam a kamaratova sestra, snim som bol asi 1.4) neumrel nik. Zomrelo navyse dajme tomu 20 000. Urobili sme vela ci malo? Vela nezmyselneho? 

Mne neumrel nik ani nepoznam zeby niekomu niekto umrel. A som rad. Len to ze moje deti neboli vyse roka v skole ma sere. A sereme ma to,ze ludomje to jedno. Ministru iste. Teda volby nic nezmenia - sme hovada a stale budeme. Nase deti v Bratislave chodia - ano ale v Revucej nie. Trencan a co po Revucej. Co po detoch,ktore nema.

Toto co sa stalo u nas sa iste stane aj u vas. Dockaj casu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

slimak,   pozrime sa na to ciselne.

Keby sa nerobilo nic (   detaily ako zahltenie nemocnic a teda dramaticky narast umrti neuvazujme),  tak by na covid zomrelo cca 50 tis az 70 tis ludi  ( 1 - 1,5 percenta umrtnost ).   Zatial ich mame tak 12 tis.   Uvidime ako to porastie, ale tak povedzme ze na tych 20 tis ako pises.   Cinnost vlady ( a hlavne ockovanie)  tak zabrani 60 percent umrti.  

Tie skoly stvu aj mna, a to mam vysokoskolaka kde to mensi dopad.  Ale to su najvacsie obete.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Okomentuj  co som dal vysie preco Revuca je horsia ako Kosice? Mas tam tabulku. Okomentuj ako a kde sa ockuje.

V sobotu som bol na oslave 18.tke . Nemala stuskovu, co sme ju mali a nenasli sme si tam zenu, zabava, ako kazda ina(resp aj horsia - premna). Len ona je 15.mesiacov doma a nejaky kogot tu napise ,ze co ta obmedzuje? Mala tu zelenu stusku. To je v spojitosti maturitami ci stuskovou? asi tym druhym ma to v nazve - dievca este maturity nemala robila na prihlasku do zahranicia. 

Je sranda tie dievcata mozu byt sikovne na slovenske vysoke skoly nie(nechcu tam ist). Sranda je ,ze maju rozumnych rodicov, banika a opatrovatelku, ale ja si tu pracu vazim a vazim aj ich osobne lebo su sikovni aj rodicia. Co to potom chodi na Slovenske vysoke skoly? A sranda ci studujes v Aberdeene ci na nasom gymply, si v tej izbe.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To co vieme je zaciatok tohto pruseru je volebna kampan kde politici zacali tvrdit ze sa netreba bat.


V Indii tuším mali nejaký náboženský sviatok a 3 milióny ľudí sa išlo naraz vysrať do Gangy. Zrejme tu je odpoveď, prečo počet prípadov tak vyskočil. Aspoň vidieť, akou účinnou prevenciou bolo u nás uzatvorenie kostolov, ktovie koľko prípadov by sme mali a čo by potom hovorili kresťanskí fundamentalisti. Čelíme najhoršej pandémii za uplynulé storočie, jednoducho treba cez to prejsť aj za cenu obmedzení ľudských a občianskych práv, či sa to niekomu páči alebo nie. A bez pindania, allaha vášho!
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Citát

BRATISLAVA. Štyridsiatnici, ktorí sa v uplynulých dňoch a týždňoch zaočkovali proti covidu-19 vakcínou Vaxzevria od AstraZenecy, nateraz nemôžu počítať s tým, žeby si pri druhej dávke vybrali Comirnaty od konzorcia Pfizer/BioNTech alebo látku od Moderny.

Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/22646557/prva-davka-od-astry-druha-od-pfizeru-stat-vaha-experti-su-skor-za.html

Zena bola ockovana vo februari astrou. Doteraz jej neprisla sms, email na druhu davku. Ak sa nieco stane zene,sa osobne porozpravam s kazdym odbornikom ja si ich najdem. Ved su odbornici.

 

Covid autom zase funguje tak,ze nevedia koho podviest,ci oklamat.  Ci boli vysledky? S odbornikmi sa o tomto tiez porozpravam, svine fasisticke.

Inak general vojak ako si dovoluje porusovat zakony co je to za generala? Je to hovno.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mam ich pri sebe. Inak koumak ako to chces riesit? Im(vlade) nedoveruje 80% ako chces zaockovat aspon 30%? Toto co sa dialo posledny rok,tuto vladu treba aj stou budovou zdemolovat. Ci debili sa budete dalsi rok testovat? Dalsi rok nebudu deti v skole. Budete robit v kuse nudzovy stav. Inak kto okrem olajna bol za nudzovy stav, kto tam nebol.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A čo chceš slimak riešiť? Kludne sa môže stať a príklad indie a rozvojového sveta ukazuje slabiny celého systému, ak sa tam korona rozširí bude aj velká báza pre vznik ešte efektívnejších mutacii. Ako čas plynie zvyšuje sa šanca, že všetky terajšie vakcíny budú proti novým vakcínam neúčinne.

Chyba sa stala na začaitku, ludia si nechceli urvať kus steaku od huby, nechceli lockdowny, chceli všetko pootvarane, tak sa nám vírus rozšíril a je všade a mutuje. Vakcíny nie su všespasiteľné a kludne to môže byť vyčerpávajúci boj, potom zabudneš aj na svoje poldecaky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ved ked to pride chcem od vlady  aby bola pripravena, ci tak ako minuly rok? Inak podla mna to pride a bude to tak ak minuly rok. Len mohli by sme mat to referendum. A tuto vladu a parlament zrusit.

Co chceli pootvarane? A kto? Fabriky ostali otvorene kvoli daniam a odvodom. To chcel Krajnak - lebo by nevedel vyplacat dochodky.

Slovaci su fasisti. Preco v Revucej nemohli byt otvorene skoly a v KE ano? V Ziline tiez,kde maju dvojnasobnu incidenciu. Jedine je ,ze slovaci su fasisti  - inak koho to prekvapuje? Cigani z Revucej do skoly? Nikdy. General doteraz nevyfarbil okresy. Dnes to mal ukazat.

Slovaci su fasisti a doplatia nato len oni.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ved aj ty si ttu vyhlasoval, že nemaju zatvarat školy a ine, ty si nebol za lockdown od začiatku, tak čo tu teraz vyplakavas? čo si čakal od bandy politikov a ludi? že sa budú správat logicky, rozumne? v ktorom vesmíre?

Nás a celu eurozonu môžu vyšachovať tieto rozvojové krajiny ako je india. Ak sa tam vytvorí mutacia onedlho ju vyletnici dovleču cez lietadlo, nie su schopní ani urobit poriadne opatrenia ohladne letísk. Takže sa nám tu 100% po čase táto vylepšenina objaví a začne novy shit.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neviem ci vtomto vlakne som dal vcera rozhovor s ceskym poslancom doktorom na rakovinu. Ja so vyplakaval ze moje deti od 15 03. 2020 do dnes boli vskole 1,5mesiaca. Ak tebe to pride normalne. Dobre. Zaradim si ta len tam kde Axela.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ty si iny debilek, tak to je dosledok predsa pandemie, zleho riadenia štatov. A čo chceš ty sedliak na tom zmeniť? vykrikom do tmy? Všetci sa spoliehaju na vakciny, aj ty si tu reptal a ked zistiš, že ti umrie blizky a ani vakcina nepomože, tak budeš čo vyplakavat, že tvoje deti neboli v škole?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Chujko si videl ze v Ziline su deti v skole? A maju dvojnasobnu incidenciu. Predchadzajuci tyzden mozno boli cierny. 

Citát

 

Pediatrička Prokopová: Je nám ľúto, že sa otvorili fitká a terasy skôr ako školy. Chceli sme, aby deti mali prednosť

https://dennikn.sk/2367140/pediatricka-prokopova-je-nam-luto-ze-sa-otvorili-fitka-a-terasy-skor-ako-skoly-chceli-sme-aby-deti-mali-prednost/?ref=tema

 

Jej je to luto. . Aj mne je to luto. a ikovia.

https://www.facebook.com/databezpatosu/photos/a.103138461600623/231957462052055/?type=3&theater

1 najhorsi je Ruzomberok, 8 . zilina 32 Kosice a 49 Revuca. realne na tom Revuca nieje tak dobre. na AG testoch, patri do stredu, ale preco u nas nemozu deti chodit do skoly, ked v Ruzomberku, v Ziline, a v kosiciach ano.

Ja sa ospravedlnujem slusnym ludom,aj ked nemam zaco. Slovensko je fasisticky stat.

Inak fasistom zBratislavi dosli testy deti sa uz nebudu testovat teda aj moje deti na tyzden pojdu do skoly.

Pojdu aj bez testovania. Co sa zmenilo za mesiac? Ci neschopni fasistti nenakupili testy pre deti?

Neviem koho budem volit,ale tito musia ist prec.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov