Skočiť na obsah

SARS-CoV-2 - COVID-19 - koronavírus


slimak
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper,

V tejto téme sa venujte diskusii o pandémii. Táraniny o tom, ako máte kvôli Covidu sopel, píšte do témy Ta tak sme my - Corona moja.

Odporúčané príspevky

Tato corona už prerasta do peknej tragedie vo viacerých krajinách. Dôsledok podceňovania, nepripravenosti, šarlatanstva, mudrlantstva, nuž jedným slovom steblo travy neunesie traktor a tak uvidíme ako nás z tej biedy vytrhnu vakciny, ktoré aktualne nie su.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aktualne je ich malo,  ale su.  Ale mozes sledovat ako to zabera v izraeli.  Ten uz je vo faze kde sa prejavuje zaockovanost.  Ale zda sa ze aj tam narazili na nasytenie,  zaockovali uz skoro vsetkych co chceli.  A to nestaci na ukoncenie pandemie. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ano, to je bohuzial zavod. Cim menej ludi bude mat covid, tym je nizsia sanca na dalsie mutacie. A zaroven je tu moznost doplnit vakcinu o dalsie proteiny. Schvalovanie by malo ist rychlejsie,  nezmenia sa ziadne pridavne latky len vnutro.  To je obdoba vakciny pre chripku.  mRNA je na to idealna, vieme cielene vybrat casti ktorejkolvek mutacie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Som pozeral statistiky, lebo uz dodali aj vysledky za vikend, ze ako to vyzera,ci nas Marek zajtra s covid automatom opat neprekvapi. 

Najhorsiu 14 dnovu incidenciu na 100 000 obyvatelov ma Revuca 3270(stagnuje), Dunaj.Streda 2846(zlepsuje sa) Sala 2588(zlepsuje sa). Najlepsi su Tvrdosin 270, Svidnik 384, namestovo 392. Priemer za SR je 1 110. Snina mala od 25-31.1 ...135 AG pozitiv a 32 PCR, od 1-7.2... 152 Ag a 41 PCR, A od 8-14.2. ... 151 Ag a 42 PCR. Minuly tyzden im to dal covid automat narast o 2,1 krat, snad dvakrat za sebou rovnaku chybu neurobia. Mala by byt 1.

Najvacsi skokan dole budu Zlate moravce. Minuly tyzden  57 Ag a 22 PCR,predchadzajuci tyzden 246 AG a  79  PCR pozitivnych. prestali uz chodit aj na testy. Ak su spravne udaje predchdzajuci tyzden 23222, minuly 9424. 

Revuca za posledny tyzden 442 Ag pozitivnych a 221 PCR co spolu predchadzajucim tyzdnom 428 Ag a 202 PCR ozitivnych spravi stabilnych 3 270 na 100 000. Testovat sa posledny tyzden nechalo 20 104 co je cez 50% obyvatelstva. o trosku vacsiu ucast ma este Nove m.N Vahom.

V Prievidzi posledny tyzden bolo 328 AGpozit z 13537 otestovanych predchadzajuci 310 AG z 9971. Len ten okres ma 133 700 obyvatelov,teda testovat sa neda ani 10%. Mali za dva tyzdne 700 PCR pozitivnych teda spolu 1338(Revuca v absolutnom pocte 1293),ked to prepocitaju na 100 000 im vyjde okruhla 1 000 .

Posledna pozitivna sprava,resp. svokra je pozitivna, svokor bol v BB na operacii bedroveho klbu a zajtra ho dovezu ku nam domov.

 

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 12. 2. 2021 at 14:00, tyso napísal:

Smiley. najdi si to sam.  Pise o tom WHO,  je to dnesne doporucenie a navyse si si nepochopil vetu.   Po prekonani choroby PCR test skutocne ukazuje ze virus mas,  niekedy aj mesiace po.

Tyso, tvoje tvrdenia, tvoje dokazne bremeno. Take su elementarne pravidla diskusie. Pokial nie si fanatik, mal by si ich ctit. Ziadne "najdi si". Nehovoriac o tom, ze WHO uz strelilo nejedneho covidoveho capa.

Kedze s prenosom covidu sa neda priamo experimentovat, naozaj by ma zaujimalo, ako sa da vedecky dokazat, ze clovek s urcitou davkou virusu uz nemoze byt nijako  infekcny. To co pises, je hlupost, pretoze PCR testom merias davku virusu cez pocet cyklov. Takze aj keby zistilo, ze sucasne PCR testy su citlive na davky virusu, ktore uz nemozu byt infekcne, tak nie je nic  jednoduchsie ako znizit pocet cyklov,  aby mali spravne nastavenu senzitivitu. Znizit citlovost PCR testov na udajne "spravnu" uroven nie je ziaden problem.

Z praktickych dovodov sa nastavuje obdobie (ktore sa uz velakrat menilo) , po ktorom uz cloveka nepokladame za infekcneho. Tento thumb-rule ale nema vacsiu vypovednu hodnotu, nez meranie testom.

Citát

 Ag test ukazuje ze uz nie si infekcny a mozes teda opustit karantenu. 

Nie neukazuje, iba naznacuje, pretoze ma vysoku falosnu negativitu. Vsak to je preve ich hlavny problem, ze v pomerne vysokej miere davaju negativny vysledok aj pri infekcnom cloveku.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

smiley, ja uz nemam chut ani dovod ti cokolvek dokazovat. Je mi to jedno. Ale pobavilo ma ked teraz nejaky tvoj mentalny kamarat sposobil skandal pri pocitani nakazenych. Tiez pouzilu len pcr testy, odbornik tvojho rangu. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nuz ked nemas chut dokazovat, tak tvoje tvrdenia ostanu na urovni tvojich pocitov.

Vynimocne tvrdenie, ze menej presnym meranim ziskas relevantnejsi vysledok, si vyzaduje vynimocny dokaz.

Ad "mentalny kamarat" - nech uz je to kto chce: tvoje invektivy ta len usvedcuju z toho, ze nemas ziadne argumenty.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zabudol som skokanov v covid automate. Vranov nad Toplov. Jeden tyzden predchadzajuci minulemu 204 Ag 134 PCR spolu 338 pozitivnych, minuly 372 Ag 195 PCR spolu  567. Incidencia 1119/100 000 - teda priemer slovenska-ale najvacsi rast. Podobne rastli Poltar, Puchov, Martin, NmNvahom, Povaz.Bystrica, Detva,Hlohovec, Stropkov,Trebisov. Je pravdepodobne,ze sa zafarbia tmavsie. 

NmNV predchadzajuci tyzden 271 Ag 209PCR spolu 480 a minuly tyzden(teda po novom) 400 Ag+273 PCR spolu 673. Im sa "neoplatilo" tolko testovat. 14 dnova incidencia na 100 000 je 1 842. za posledny tyzden chytili 400 Ag z 32 000 testovanych. To Prievidza len 328 z 13 537 a maju dvakrat tolko obyvatelov.

 

image.thumb.png.7fe94c19c18d120baa5b7af626826436.png0

Citát

 

REVÚCA V ČÍSLACH: ŽIAĽ, OPÄŤ NIE ZROVNA V DOBRÝCH. 😞

Od druhého kola celoplošného skríningu ubehli takmer dva týždne. Pandemická situácia v súvislosti s ochorením COVID-19 sa v Revúcej nijako zvlášť nezlepšila. Mesto Revúca hlási mieru pozitivity 4,66 %.

Od 3. februára 2021 bolo v Revúcej testovaných 9 320 osôb, z toho 434 testov bolo pozitívnych. Miera pozitivity tak dosiahla 4,66 %. Za celý okres Revúca môžeme hovoriť o 22 967 vykonaných testoch a 630 pozitívnych prípadoch (2,74 %).

VÍKEND V ČÍSLACH: Odberové tímy v meste vykonali počas víkendu 1 804 testov na ochorenie COVID-19 a zistili 54 pozitívnych prípadov. Miera pozitivity dosiahla číslo 2,99 %. V rámci celého okresu bolo testovaných 7 254 ľudí, pričom bolo zistených 150 pozitívnych prípadov (2,07%).

V štatistike nie sú zahrnuté výsledky PCR testov a nefigurujú v nich ani Revúčania, ktorí sa testovali v inom okrese.

Prosíme 🙏, nepodceňujme situáciu a naďalej chráňme seba, ale aj ostatných okolo nás. 😷

Zároveň, ďakujeme za každé ZDIEĽANIE príspevku, pretože aj takto šírite dôležité informácie ďalej. 🙂

https://www.facebook.com/RevucaOficialnaStranka/posts/179523870610926

 

Som to chcel skontrolovat tie primatorove cisla. pride mi,ze oblast miest Revuca a sirsie okolie Jelsavi je ovela viac zasiahnuta ako Tornala a jej okolie( to moze byt12-15 000 obyvatelov zo 40 000). Od noveho roku bolo pozitivnych v okrese 2837 ludi. Teda v ohnisku Jelsava -Revuca a fabriky,bol od noveho roku kazdy 10.ty pozitivne testovany.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 40 minútami, tyso napísal:

vidim ze sa elita scuchla. tak vela zdaru v sireni konspiracii. Ale je fajn ze test informatorom funguje. 

no tak minimalne v tomto pripade, je ten test "informatorom" percentualne na vyssom stupni objektivnosti, ako tebou propagovany Ag testik... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Citát

Začala sa – a to sa písal ešte len mesiac júl – druhá vlna. Prezident Vučić vyplašene vyhlásil druhý lockdown, nerátal ale s odbojnosťou srbského národa. V Belehrade spontánne vypukli tak surové demonštrácie, že prekvapený Vučić radšej cúvol, Srbsko si tak v lete vystačilo len s jemnými opatreniami.

Keď sa v novembri zdvihla tretia vlna, vláda sa už ani neodvážila uvažovať o lockdowne. Keď bolo najhoršie – niekoľko dní evidovalo Srbsko najviac nových infekcií vo svete – skrátila vláda záverečnú v gastre na 17. hodinu a zavrela podniky na zopár decembrových víkendov. To boli najostrejšie opatrenia. Aj v tom krátkom období mohli byť všetky obchody, obchodné centrá, kiná a divadlá otvorené v pracovné dni až do 17. hodiny.

Už približne od Vianoc platí, že gastro funguje denne do 20. hodiny a rozhodne nezíva prázdnotou. V Srbsku sa normálne nakupuje, dovolenkuje a lyžuje, aj fitká a plavárne majú otvorené do deviatej večer.

Každá z troch doterajších vĺn nákazy si vyžiadala aj v Srbsku viac obetí než tá predošlá. Pozoruhodné pritom je, že Srbsko stále patrí medzi európske krajiny s najlepšími korona-číslami. Na COVID-19 zomrelo v Srbsku doteraz zhruba pol promile obyvateľstva, na zalockdownovanom Slovensku a v susednom Rumunsku už viac ako dvojnásobok toho a v susedných krajinách Bosna, Severné Macedónsko, Čierna Hora, Maďarsko, Bulharsko a Chorvátsko zhruba trojnásobok.

Ako je to možné? Číra záhada!

Citát

Je to záhada. Hoci Srbi od mája nič také ako lockdown nezažili, evidujú výrazne menej obetí pandémie ako niektoré porovnateľné krajiny, ktoré trčia už štvrtý mesiac v neradostnom lockdowne. Je to náhoda? Nezaslúžené šťastie? Nepochopiteľný zázrak? Alebo je to stále len momentka, vyrovná sa to do konca pandémie a toto renomé a srbské úspechy zničí pravdepodobne už nastupujúca štvrtá vlna?

Citát

https://dennikstandard.sk/34148/srbsko-je-na-tom-s-koronou-zazracne-dobre-ale-preco/

a my sme sa medzičasom, so zmatkovičom na čele, pretestovali na prvé miesto v zomretých, ako som ráno počul v správach ...

kdepak asi soudruzi udělali chybu?

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred hodinou, tyso napísal:

to jasne, si 100 percent uspesny, Ag tesr len ubohych 97 percent.  vsetko co povies je spolahlivo hlupost. A tak mame jasneho smileyho.

s informatorom by sa dalo obchodovat na burze :P že  ho ešte marketeri neobjavili, treba im dat echo, že tu máme nevídaného občana.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Citát

 

Som matematik a budem sa vyjadrovať čisto k číslam a dátam. Budem odpovedať na jednu otázku, ktorú si často kladú nielen novinári, ale aj verejnosť, ako na tom momentálne sme a čo sa deje v rámci pandémie na Slovensku.

Odpoveď je veľmi jednoduchá, jednoslovná.

Nevieme. V skutočnosti nevieme.

Skúsim zhrnúť, čo všetko nevieme.

Chýbajú nám absolútne kľúčové dáta, aby sme vedeli vyhodnotiť aj efekt našich opatrení, aj to, v akom epidemickom stave momentálne sme.

Skryť Vypnúť reklamu

Netušíme, koľko ľudí prichádza do nemocníc ako noví pacienti, netušíme, koľko ich odchádza. Nevieme teda posúdiť, čo vlastne spôsobuje nárast počtu hospitalizácií, ktorý pozorujeme.

Nevieme to ani o pľúcnych ventiláciách, pretože ani tam tie čísla, ktoré existujú, nesedia. Keď zrátate príchody a odchody, nedostanete ten počet, ktorý máme momentálne.

Nepoznáme vek hospitalizovaných, takže nevieme, čo sa deje.

Nevieme, koľko nozokomiálnych infekcií v nemocniciach vzniká.

Nevieme, koľkých pacientov prekladajú v nemocniciach z covidových na necovidové oddelenia.

Nepoznáme štruktúru testov, ktoré robíme.

Nevieme, koľko z nich bolo vykonaných ako zdravotná indikácia v nemocniciach, koľko bola epidemiologická, teda, že boli indikovaní na test epidemiológmi či samoindikovaní.

Skryť Vypnúť reklamu

Nevieme, koľko testov bolo iba skríningových.

Nevieme, koľko testov sa robí v nemocniciach a aké majú výsledky.

Nemáme informácie o trasovaní.

Nevieme presne, koľko ľudí bolo presne vytrasovaných a koľkí boli potom indikovaní ako pozitívni. Nevieme, koľko z tých trasovaných skončilo v nemocniciach.

Nevieme, akú efektivitu má naše trasovanie.

Nevieme, kde je problém.

Nevieme ani o nových variantoch. Máme na to zrejme najlepšie testy v Európe. Ako jediná krajina na britskú mutáciu. Ale stále nevieme, ako sa vyvíjala jej prevalencia v slovenských vzorkách v januári. Preskúmali sme vzorku v jeden deň, ale netušíme, ako to prebiehalo v čase. Napriek tomu, že prísľuby alebo záujem toto urobiť boli, stále tieto dáta nemáme.

Z regionálnych úradov verejného zdravotníctva sme sa nedozvedeli, kde sa nakazujú slovenskí občania.

Skryť Vypnúť reklamu

Nevieme, či je bezpečné ísť do obchodu. Nevieme, či je bezpečné cestovať MHD.

Nevieme, kde sa koľko ľudí infikovalo a takéto čísla nevykazujeme.

Nevieme ani, ako dopadlo otvorenie škôl minulý týždeň, koľké boli zatvorené.

Nevieme, koľko je ľudí, ktorí prechádzali cez hraničné priechody, a nevieme, z ktorých krajín prichádzajú. Koľko z nich je potom pozitívnych a hospitalizovaných.

Pri testoch, ktoré navrhuje ministerstvo školstva, nevieme, ako boli validované, aké majú parametre. Vieme, že sa nakupujú, ale netušíme, ako budú vyzerať.

Keď aplikujeme covid automat, netušíme, ako sú vyhodnocované parametre, ktoré zbierame. Nevieme incidenciu posúdiť, pretože sú sčítané počty PCR testov a AG testov. PCR testy sú vykazované podľa trvalého bydliska a AG testy podľa miesta testovania.

Skryť Vypnúť reklamu

Netušíme, ako to je s hospitalizáciami.

Netušíme, ako spočítať reprodukčné číslo, a preto si ho ani netrúfame uverejniť na tlačových konferenciách.

Netušíme, ako sa tieto tri parametre kombinujú a vyhodnocujú po okresoch.

Nevieme, prečo niektoré okresy majú takú farbu, akú majú.

Nevieme, prečo ministerstvo zdravotníctva prepustilo desať percent zamestnancov v rámci korony ako iné ministerstvá a prečo sa neposilnili analytické zložky.

Sme v dátovom pekle. A nevieme, či nás čaká ďalšia vlna. Či bude silnejšia ako tá, ktorou prechádzame, alebo slabšia.

Nevieme, či nás čaká to isté ako v Chebe, kde už štvrť percenta obyvateľov za posledných päť týždňov zomrelo. Možno to čaká aj Slovensko.

Nevieme, vôbec nevieme, čo sa deje.



Čítajte viac: https://komentare.sme.sk/c/22598605/matematik-kollar-co-sa-deje-na-slovensku.html

 

Matovicovim ovciam,telciam staci si vytierat nufak. Odchytime 30 000. Zistime aka je situacia. Sprostejsie telce ako matovicove nikdy neboli. Je tak sprosty aj Matovic,Krcmery, Jarcuska? neverim.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 15. 2. 2021 at 21:02, tyso napísal:

vidim ze sa elita scuchla. tak vela zdaru v sireni konspiracii. Ale je fajn ze test informatorom funguje. 

Dakujem za potvrdenie, ze naozaj nemas ziadne argumenty.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Uz skorej ma napadla otazka, ze kde sa dohladat reprodukcne cislo, ked sa podla neho nastavuje farba semaforu.

A tu som dostal odpoved:

Citát

Netušíme, ako spočítať reprodukčné číslo, a preto si ho ani netrúfame uverejniť na tlačových konferenciách.

Čítajte viac: https://komentare.sme.sk/c/22598605/matematik-kollar-co-sa-deje-na-slovensku.html

Aj ked z clanku je citit patos, bohuzial asi verne opisuje situaciu na Slovensku, kde je problem aj spravne odcitat vyliecenych od nakazenych.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 9 hodinami, slimak napísal:

Matovicovim ovciam,telciam staci si vytierat nufak. Odchytime 30 000. Zistime aka je situacia. Sprostejsie telce ako matovicove nikdy neboli. Je tak sprosty aj Matovic,Krcmery, Jarcuska? neverim.

zabudol si este na minimalne dve hviezdy v boji proti "hnusobe"....medialna hviezda Čekan a "tichy" spolocnik Mistrik....a tu nejde o sprostost, ale peniaze.....to u nasich "vedeckych" elit ospravedlnuje vsetko, pretoze pri "zachrane" sveta, netreba hladiet na nejake "ívery"......vysledok vidime, ale vedecky "humanisti" maju inak nastavene vnimanie reality....ze to sa nam "tlkom" javi tragicky, tak to je iba tym, ze sme "nezodpovedny" a preto nefunguju opatrenia....samozrejme podla nasich vedeckych osob zavesenych na statny rozpocet, ktory sa v drvivej vacsine plni z dani nas "tlkov, nevzdelancov a hlupakov"......takto nejako to tu prehlasuju aj nase "elity" tyso a robopol......vsetci zeru z dlane tomu plg. z TT a jeho suite, rozdavaju "rozumne" rady a plnia media grafmi...to je cela ich pracovna napln....ak by bola ina, tak aj vysledky by boli minimalne take, ako v tom Srbsku, o ktorom tu pise clovek2.......

  • Odobrať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnešné čísla infikovaných, Slovensko 3168, Česko 12486 ma nepríjemne prekvapili. Nechápem, prečo sú tieto krajiny tak postihnuté, keď v okolitých krajinách nastáva už pokles. Čo tu máme nejakú novú mutáciu?

Testujeme, no z vlastnej skúsenosti viem, že keď sme zo ženou dostali pozitívny výsledok, nikto nám nič viac nepovedal. Samozrejme, že sme zostali doma, ale nikto nás nekontroloval. Pred testom sme uviedli čísla mobilov, možno sledovali náš pohyb? Neviem. Ale aj keby, platia výnimky, nákup potravín, liekov...

Ak nie sú pozitívni izolovaní, tak účinok testovania je dosť obmedzený. Spoliehať sa iba na uvedomelosť, hlavne ak je priebeh ochorenia bezpríznakový, alebo ľahký, je dosť iluzórne. To je vizitkou uvedomelosti národa.

Ak trend infikovaných v najbližšom čase nebude klesať, môže to túto vládu položiť. Za jeden z najvyšších počtov úmrtí na svete, v prepočte na 100 000 obyvateľov, je zodpovedný hlavne stav nášho zdravotníctva. To je ale vizitka predchádzajúcich vlád.  

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mame nove cierne okresy a data preco tam su. Ja vlade neverim tak som si ich v pondelok spravil sam. Uz boli udaje aj za nedelu, neviem ci ich potom este upravovali, to si mozte zistit sami. 

Nejde tu dat ani obrazky, mam vsetky okresy spocitane v excel tabulke. Neviem to tu dat ako som hore vyssie dale udaje za Revucu. Inak obrazok som tu dal z tej tretiny okresov,tiez tu nie je. V prilohe ho mam.

Ten obrazok tu uz je asi to niekto schvaluje ci to mozem dat. Stlpec rast - je pomer 14 dni ku 7 dnom. Snina ma 2 ma to to iste. Zlate Moravce ak mi pamat sluzi mala 4,8 a Vranov nad Toplov 1,58.

Pridal som aj zvysne okresy. Snad tu budu. Vsimol som si chybu pri Krupine ta by mala byt takto.

Teda Krupina mala 134 Ag pozitivnych z 13736( na jednu Momku slusne cislo,uz im dovolili mat viac), 42 bolo pozitivych na PCR teda spolu 176 pozitivnych, v okrese Krupina zije 22 000 ludi,pozitivnych na 100 000 za 14 dni 795,priemer SR 1110, 2,58 zlepsuju sa, ucast na testoch 31%. Nato ze mali jednu Mom uctihodne. Za dva tyzdne sa pretestovalo 13 736 ludi z 22 000 vyslo 31%. Teda je to spravne.

Druhy tyzden mali taketo vysledky. Ucast im klesla na 27%. Vlastne co som porovnaval medzi tymi dvoma tyzdnami pocet pozitivnych na 100 000 za 14/ za 7 dni. Za dva tyzdne mali 794,977 a za jeden posledny 307,15 teda pomer je 2,588 - teda klesaju,nie ako Zlate moravce,ale nadpriemerne.

image.thumb.png.a70e7059f885d586b35021d2fcbefd96.png

image.thumb.png.b77b3f83930c513946a2a52fa448916b.png

image.thumb.png.dd656c9a917b3426a1ea9bff7ea92b96.png

 

 

automat.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Britského mutanta majú siedmi z desiatich - tvoril podiel 72%. Keďže ide o výrazne nákazlivejšiu formu, vraj je o 70% nákazlivejší (72% - 70%, zaujímavá zhoda) ako pôvodný kmeň, to vysvetľuje, prečo máme stále taký vysoký podiel nakazených

https://www.teraz.sk/slovensko/britska-mutacia-koronavirusu-sa-potvr/529460-clanok.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mame sa podakovat "gastarbaitrom"?....len mne je zahadou, ze v Polsku chodi do UK radovo viac ludi za pracou a tam ten britsky mutant nekraluje ako tu...cim to je?....alebo u nas sa davaju percenta podla potreby casti "vedeckej" obce, aby zarobky boli co najvyssie?....remdesivir ano, ale ivermektin nie...prvy je drahy a nezabera...druhy (udajne) zabera, ale je lacny....tento vladny zbor poverenikov a ich "vedecka" poradna suita, si viac vazi eurace, ako spodinu pozostavajucu z "nevzdelancov" a "hovien", ktore su pouzitelne raz za styri roky pri volebnych urnach...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov