Skočiť na obsah

SARS-CoV-2 - COVID-19 - koronavírus


slimak
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper,

V tejto téme sa venujte diskusii o pandémii. Táraniny o tom, ako máte kvôli Covidu sopel, píšte do témy Ta tak sme my - Corona moja.

Odporúčané príspevky

Nie vsetko vyjde nasim trom profesorom Matovicovi, Jarcuskovi a presadzovatelovi motivacneho testovania Krcmerymu. Vlastne zdroj https://www.facebook.com/databezpatosu/ je to tam lepsie citatelne.

Len na AGtesty islo 132 milionov Eur. Priame naklady su trikrat take. Teda tento uspech nas stal priamo 400 milionov Eur. Nepriamo su skody na zivotoch, zdravi a majetku.

149022982_181537213760747_4308099417324117917_o.jpg

149208446_181537137094088_2093090510306571777_o.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Smiley. najdi si to sam.  Pise o tom WHO,  je to dnesne doporucenie a navyse si si nepochopil vetu.   Po prekonani choroby PCR test skutocne ukazuje ze virus mas,  niekedy aj mesiace po.  To je fakt, mozes si to overit.  Ag test ukazuje ze uz nie si infekcny a mozes teda opustit karantenu.  Ak chces dokazovat zase nejaku  hlupost tak ti v tom nejdem branit ale nebudem sa zucastnovat.

A netvrdim ze PCR su menej presne, naopak ze ich presnost moze viest k nespravnemu zaveru.   A sialena debata ktoru vedu konspiratori o nevhodnosti Ag testov triafa uplne mimo podstaty. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pravdepodobnosť výhry v LOTO je cca 1/14 000 000. Takže ak tipuje 14 miliónov, s takmer istotou niekto vyhrá prvú cenu. Doposiaľ sa na Covid infikovalo vyše 100 miliónov ľudí. Reálne číslo bude zrejme násobne väčšie. Počet "životaschopných" mutácií vírusu Covid je zatiaľ evidovaných zhruba 5. Pravdetodobnosť, že vírus zmutuje do "životaschopnej" formy je 5/100 000 000. Z tohoto hľadiska nie je Covid náchylný na mutácie.  Pravdepodobnosť, že nová mutácia vznikla práve v centre strednej Európy je "poriadna smola".    

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

matematicky to sedi....hm....myslis ze virus (nielen tento) sa tymto bude riadit?....teraz Krajci v priamom prenose spochybnil ockovanie, ako zaklad boja, takze moje skepsa k tomuto zazracnemu mumiu sa ukazala spravna....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aj som dnes pozeral co najtragickejsie ci najlepsie na Slovensku z AG testom. V podstate vsetko po starom. Najmenej mala Myjava 1 pozitivny na 308. 0,32%,uz take cisla niesu. Su uz okolo1%. A pozeram na tie percenta nic zaujimave a znudeny sa pozozriem na Revucu.

20image.png.12f1baf499748d7904e96c191d0bcb2c.png

Cisla su to pekne vo stvrtok sa otestuje ,stvrtina ci polovica naroda? Co sa dava testovat? Ja tym cislam neverim,aj keby som bol velmi rad aby boli pravdive. Naposledy sme mali cez vikend 2,2(2,4)%. V meste Revuca  180 pozitivnych. V celom okrese 400. Testovat sa necha tak 18 000 - bolo aj 22 000.

Nase mesto uz minuly vikend netestovalo,nespravilo ziadne momky, je 6 sukromnych a tie robia asi len do soboty. Teda sa museli dat otestovat aj stvrtok. Teda cislo za stvrtok nemusi byt blbost - pocet testovanych.

Ale seknem tu celu tabulku,ziaden okres vo stvrtok nemal nad 4000 otestovanych. 4000 sa priblizila Zilina, Martin , BB a nejaky bratislavsky okres.

Este silne cislo ma Tvrdosin 9 pozitivnych na 2245 testovanych. 0,4%. Tam ozaj nema kto byt v nemocnici. Mozno 2,3ja,ci aj piati,ale 15 je vela. Aspon 10 - 13 ludi su vymysleny blud. Ze ma Kezmarok 95 hospitalizovanych - to moze tak povedat a stat si za tim Marek. Ak by bola pravda ze Kezmarok ma 95 hospitalizovanych, asi by o tom vedeli,tak potom Revuca by musela mat 500,ci 1000 hospitalizovanych. A to by som uz ozaj musel poznat nejakeho pozitivneho, ci ho mat v rodine. Z rodiny to ozaj nik nemal. Ale moja rodina som ja rodiscia, zena a deti, co ziju v Revucej, dve komplet rodiny ako moja svagrovcov, ich rodicia, a ich pribuzni, so zenou sa nerozpravam 7 dni tak mozno sa u nich nieco zmenilo.

image.thumb.png.4a6d4f92768e56475cd7f798e98720eb.png2021-02-11Okres Bánovce nad Bebravou548225703,859649

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred hodinou, informator napísal:

myslis ze virus (nielen tento) sa tymto bude riadit?

Ak by sa pravdepodobnosti mutácií riadili pravdepodobnosťou nezávislých javov, teda že pravdepodobnosť javu A nezávisí od pravdepodobnosti javu B, tak by to mohlo zodpovedať realite. No to zrejme celkom platiť nemusí. Existujú určite aj mutácie mutácií, čo nie sú nezávislé javy. Otázka je aj to, aká mutácia v RNA sa už považuje za novú variantu. Zrejme tá, ktorá je evolučne úspešnejšia, ako tá predchádzajúca.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://dennikn.sk/2266295/imunolog-leksa-schvalene-vakciny-chrania-pred-tazkym-priebehom-covidu-a-umrtim-aj-pri-mutaciach/?ref=tema

Keby sme kupili 20 000 tych ser. Co stoja 2000 euro dostal ich Trump(inak by umrel,ale postavil sa na nohy za par dni). Stalo by to 40 milionov. A v podstate nik nemusel umriet. Umreli by 1000,ale 4500 by sa dalo zachranit za zlomok co sa dalo na AG testovanie.

My na zistenie nepresne Ag pozitivneho platime 4 000 euro(v celoplosnych, na Ag testoch co niesu celoplosne to moze byt aj 500).  Ja proti Matovicovi nemam nic,len ze je idiot,ale mna nezaujima ci to zvladol, mal by ist na par rokov dobasy? Podla ma 20 mu pasuje. Snad sa to presetri ,vsetkych troch profesorov. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

toto je jeden z problemov, nespravne alokujeme zdroje. Ag testovanie je hypertrofovane na ukor inych testovani, trasovania, sledovania karanteny a liecenia. bohuzial to by chcelo schopny mangment na zdravotnictve a to nam nehrozi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 38 minútami, Tono napísal:

 teda že pravdepodobnosť javu A nezávisí od pravdepodobnosti javu B..........

v ludovej reci to znamena, ze nesmrtelnost nam nehrozi....chvalabohu... :)

pred 2 minútami, tyso napísal:

toto je jeden z problemov, nespravne alokujeme zdroje. Ag testovanie je hypertrofovane na ukor inych testovani, trasovania, sledovania karanteny a liecenia. bohuzial to by chcelo schopny mangment na zdravotnictve a to nam nehrozi.

si konecne zvykni, ze choroby a smrt patria k zivotu, tak ako k ekonomike krachy a krizy.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

neviem ci to tu niekto z "vedeckej" komunity cital....."obycajny" lekar vie to, co nasa vedecka obec zo svojou hydrou na premierskom kresle asi ani netusi....lebo ak by to co len tusila, tak sa od svojej viac hlavej obludy okamzite odpoji...

 

Citát

Jozef Kubík

9. februára o 20:58  ·

Katastrofa menom Slovensko.

Zase som dlho váhal, či napísať tento príspevok. Jednak som pracovne zaneprázdnený, času na oddych mám len veľmi málo a nemal som chuť ho tráviť pri počítači. Ale to, ako sa vyvíja pandémia na Slovensku, je ozajstná katastrofa. Po dnešnej službe na COVID oddelení, ako to označil lekár, to tam vyzerá ako z hororového filmu.

Keď som pre niekoľkými mesiacmi písal o neschopnosti ľudí riadiacich tento štát v čase pandémie, nemyslel som si, že to bude mať nejakú odozvu. Ale malo. Áno, veľa ľudí nakoniec môj príspevok čítalo, dokonca oveľa viac, ako by ma aj vo sne napadlo. Následne som poskytol krátky rozhovor, kde som vyjadril svoje obavy z vývoja, ktorý sa dal predpokladať pri absolútne nekompetentnom riadení tejto pandémie. Odvtedy situácia na Slovensku sa vyvinula tak, že moje najhoršie obavy sa naplnili, dokonca ich aj predčili. Bohužiaľ. Realita je už naozaj taká, že čo sa týka prevzatia pacienta na UPV, už musíme naozaj zvažovať, kto je a kto nie je perspektívny. Aj tak je úmrtnosť na UPV okolo 90%!!!..............     pokracovanie v linku!!!.........

https://www.facebook.com/jozef.kubik.792

pred 6 minútami, Tomáš napísal:

no informator a ja ani neumieram na svoje choroby, a moj zamestnavatel neskrachuje a krozy sa ho netykaju... ;-)

tak skus opateru tysa a Sniperove ekonomicke poradenstvo.....potom sa ti urcite splni ocakavanie.... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator,   to su dosledky  spravania ludi ako ty,   bezohladnost a egoizmus.  Vid choroby a smrt patria k zivotu,  a teda je normalne nechat ludi nakazit a zomierat.   Zase sa mi z teba dviha zaludok.   Skutocne v tebe nie je nic ani trochu ludske ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

netrep.....sa to predvadzas  zasa ako velky humanista....ja na ludoch nerobim pokusy ako tvoja velebnost....ak si taky velky obetavec pre dobro ludi, tak svoje pokusy si rob na sebe, ako sa pred casom spravali ozajstny humanisti pre dobro a v prospech spolocnosti.....vidina penazi zatemnila mozog celemu vedeckemu cechu...tych zopar vynimiek,  je cechom odstavenych na vedlajsiu kolaj, aby im nepokazili ich "renome".....to ja s teba grciam a tolko ako ja, si sa ty nenachodil okolo chorych a starych ludi...takych zmrdov ako si ty, co parazituju na spolocnosti, bolo dost vzdy a nevykynozila ich ziadna morova rana....dobre spavas?....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ake pokusy ty dement ?   Nosenie rusok, dodrziavanie hygieny a odstupu ?   Co mas uplne vymlety mozog ?  Snaha nenakazit ostatnych a chranit seba ?  Take bezne spravanie ludi co chapu zodpovednost.  To je na vas fasistov uz prilis zlozite ?  ved to nevadi ze ludia umieraju, ved priroda. To ze k tomu prispievate, to je len detail.   Ty si fakt zruda.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale hadam si nie az tak mentalne nesposobili....kto tu nieco pise o ROR?.....tomuto spartakiadnemu cviceniu hovoris pokus?....ja mam na mysli pokus na zdravy ludi....vydieracske metody pri "dobrovolnom" vytere a "dobrovolne" vakcinovanie preparatmi o ktorych ucinku ma pochybnost kazdy mentalne vyspeli radovy obcan.....vedecka obec(cest vynimkam)a vladna zostava, si na tom pekne finanncne polepsuje, ale koho by uz zaujmal nejaky obcan, ked eurace su u tejto krvnej skupiny vzdy na prvom mieste....ako vravim...Mengele je vzorom celej "elitnej" vedeckej luze....vsetok tento covid bordel, je ich dielom a darmo sa tu niekto navaza do, udajne, ludi, co nerespektuju nejake nariadenie....vsetci to respektuju, ci uz z presvedcenia alebo zo solidarity....ukazovat na vinnika za svoju neschopnost dokazu nase "elity" okamzite....aj ty mas dividendy?..... 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 3. 2. 2021 at 19:11, Tono napísal:

Neviem, ako je Covid náchylný na mutácie, ale keď sa pri cca 3% premorenosti populácie v krátkom čase potvrdili 3 mutácie, tak aká dynamika mutácií by nastala pri 30% premorenosti?

...

Rovnako nikto nevie zaručiť, či nezmutuje vírus, ktorý bude mať horšie následky. Prečo celosvetové úsilie nesmeruje k tomu, aby sa vyrobilo viac vakcín. Stačí uvoľniť licencie. Veď kedysi si mnohé krajiny vyrábali vakcíny sami. Radšej stavať závody na výrobu vakcín, ako nemocnice. Alebo je to iba o zisku?

Mutacie sa objavuju nepretrzite, otazka je, aku velku zmenu uz prehlasis za zasadnu. Covid zas nezmutoval natolko ako chripka: stale proti nemu zaberaju povodne vakciny navrhnute pred rokom.

Toto nechapem ani ja:  je mensi zazrak, ze mame tak rychlo vyvinute a otestovane funkcne vakciny. Toto je ale prijmane skor rozpacito, ockovanie nie je priorita. Mame bezpecnostne rezervy obilia, ale nemame kapacity  na vyrobu vakciny. Pritom covid je len taky "chcipacek",  treba pripravit do buducnosti aj na horsie virusy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 8 hodinami, smiley napísal:

 Mame bezpecnostne rezervy obilia, ale nemame kapacity  na vyrobu vakciny. Pritom covid je len taky "chcipacek",  treba pripravit do buducnosti aj na horsie virusy.

Zober si, aké je profesné zastúpenie politikov alebo manažérov. Prevažne sú to právnici, ekonómovia, sociológovia, absolventi politiky a verejnej správy. Často absolventi  na renomovaných univerzitách, ako je tá v Sládkovičove. Títo odborníci sa naučili, ako prerozdeľovať financie, najlepšie tie štátne. No sami by neboli schopní niečo vytvoriť. Iba, ak na to dostanú granty, alebo štátne zákazky, tak to "výhodne nakúpia" v zahraničí.

Dokázať niečo sami vytvoriť, na to treba celkom iné vzdelanie a schopnosti. Ukázalo sa, že aj u nás sú schopní ľudia, ako Pavol Čekan. Takýchto ľudí je ale na Slovensku málo. Je výhodnejšie niečo nakúpiť, ako vyrobiť, lebo najväčšie zisky majú vždy obchodníci. Takáto politika lacno nakúpiť, namiesto doma vyrobiť, spravila Čínu veľmocou. Tým, že sme presunom výroby Čínu spravili technologickou a ekonomickou veľmocou, umožňuje jej to presadzovať si aj politické ambície. A Svet sa čuduje? 

Pandémia ukázala zraniteľnosť politiky, kde na prvom mieste je zisk.  Kedysi bol vývoj a výroba v krajinách distribuovaná rovnomernejšie. Dnes sa hovorí o strategických zásobách obilia, ropy, no zabudlo sa na "zásoby" schopných ľudí a vlastnej technológie. Teraz sa to už nedá dohnať a ani nie je snaha. K tomuto stavu sme dospeli preto, lebo ekonomické modely tvrdia, že sebestačnosť nie je efektívna. To je samozrejme pravda, ale dôsledky vidíme dnes, keď nemáme dostatok vakcín a vplyv na ich "spravodlivú" distribúciu. Dnes sú to vakcíny, zajtra to môžu byť potraviny, komunikačné technológie.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tono,  dost zjednodusujes.   V politike su jednoducho vzdy protichodne snahy a prave politika je sposob ako najst medzi nimi rovnovahu.   A ciste ekonomicky  to je navyse nezmysel,   nikdy to nie je tak ze lacno nakupit miesto vyrobit,  vola sa to efektivnost.  Vyrabat to co prinasa zisk, vyuzivat komparativne vyhody.  

Ale tu je tema o tom ze nieco chces robit neefektivne, kedze to ma ine dovody. Napriklad bezpecnost.   Ale prakticky EU ma dnes 60 percent svetovych kapacit na vyrobu vakcin.  V tomto pripade teda  snaha o zisk a bezpecnost nie su v takom protiklade.  To co sa stalo ze je tieto kapacity dnes nie su vyuzite len pre EU ale v podstate pre cely svet, pretoze EU na zaciatku netrafila dobre ktore vakciny budu uspesne a objednala nie uplne idealne. 

A navyse  netlacila ( a nefinancovala )  rozsirenie vyroby.  To sa dnes ukazuje ako hlavna chyba.  Ale ekonomicky toto je nieco co je trochu kontraverzne,  tieto kapacity budu z principu docasne a tak to bez penazi od statu nik dobrovolne robit nebude. A davat peniaze farmafirmam aby mohli viac dodavat a viac zarabat ?  To mnohi volici nechcu.  A ked chces robit nieco co je neefektivne, tak potrebujes suhlas volicov.  To su bohuzial obmedzenia demokracie, a ked  podiel "informatorov" presiahne zvladnutelny pocet, tak to nejde.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tyso

V Česku začnú vyrábať vakcínu Novavax. O pár týždňov bude na trhu aj pre Slovensko 

https://www.startitup.sk/v-cesku-zacnu-vyrabat-vakcinu-novavax-o-par-tyzdnov-bude-na-trhu-aj-pre-slovensko/

Vakcíny by mohla na Slovensku vyrábať Imuna, no tá o tom mlčí a ešte má aj dlhy voči štátu

https://e.dennikn.sk/2261512/vakciny-by-mohla-na-slovensku-vyrabat-imuna-no-ta-o-tom-mlci-a-este-ma-aj-dlhy-voci-statu/

Po rozpade Československa zostal v Česku vývoj aut Škoda, my sme iba dielňou. Do Česka odchádzajú študovať talentovaní študenti, neskôr lekári a inžinieri, z ktorých sa mnoho nevráti. A nie je to len otázka Česka, ktoré malo historický náskok. Za to je zodpovedná naša politika. Pritom sme v EU už dosť dlho na to, aby sa rozdieli zmenšovali a nie narastali.

Samozrejme, že úplná sebestačnosť nie je efektívna. Rovnako, ako strategická bezpečnosť nie je efektívna. A pritom do obrany niektoré krajiny, ako Izrael, investujú nemalé finančné prostriedky. Pritom je to krajina a najvyššou zaočkovanosťou na svete.

My sa spoliehame, že najefektívnejšie bude, keď to za nás vyriešia v rámci EU. Potom môžeme iba nadávať na politikov. No už 30 rokov si volíme politikov, od ktorých nechceme, aby vytvorili podmienky pre schopných ľudí, ale podmienky pre fungovanie sociálneho štátu a mafie.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

iste,  lenze co si volime to mame.  To pisem.  Pokial nie je dopyt volicov, tak sa to nezmeni. Skolstvo u nas bolo dlhodobo brane ake podruzne a tak ho nechali devastovat SNS.  A najvaznejsia debata je ci ucitelia maju mat aspon priemerne mzdy. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ešte k tým vakcínam. EU sa spoliehala na zákony trhu, ktoré sami všetko vyriešia, ale nevyriešili v požadovanom čase. 

Ako napísal Smiley:

"ale nemame kapacity  na vyrobu vakciny. Pritom covid je len taky "chcipacek",  treba pripravit do buducnosti aj na horsie virusy." 

EU by zrejme v budúcnosti mala mať rezervované kapacity na rýchlu výrobu vakcín pre svojich občanov. Efektívnejšie by bolo, keby vyrábali vakcíny aj v čase, keď pandémia nie je. Aj keď to z ekonomického hľadiska nie je najefektívnejšie, no nikto nevie, kedy nastane nová a ešte nebezpečnejšia pandémia. Jadrové zbrane sa tiež nevyrábajú na to, aby boli efektívne použité, ale na to, aby sa nemuseli použiť.   

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 24 minútami, tyso napísal:

K tomu smeruje vyvoj, len prakticky tie kapacity maju mat vyrobcovia.

Je prirodzené, že tie kapacity by mohli mať výrobcovia. Lenže držať nevyužité kapacity nebudú dobrovoľne ochotní. Ja som pracoval v sfére, kde denný výpadok znamenal miliónové straty. Dodávatelia technológii sa museli zaviazať, že náhradné diely sú schopní dodať po dobu 10 rokov v priebehu 48 hodín. Museli ich teda 10 rokov držať na sklade. Je to otázka zmlúv a financií. Musí sa to oplatiť obom stranám. Pre malého odberateľa by to neboli ochotní akceptovať. EU má v tomto veľkú výhodu, len ju zatiaľ nevyužilo. Ani som nepočul, že by k tomu smeroval vývoj. No snáď sa po tejto pandémii poučia. Alebo pandémia opadne a opäť prevážia ekonomické záujmy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov