Skočiť na obsah

SARS-CoV-2 - COVID-19 - koronavírus


slimak
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper,

V tejto téme sa venujte diskusii o pandémii. Táraniny o tom, ako máte kvôli Covidu sopel, píšte do témy Ta tak sme my - Corona moja.

Odporúčané príspevky

Citát

 

V Banskej Bystrici do 12:00 otestovali počas dobrovoľného komunitného testovania 2150 záujemcov, 13 je pozitívnych. Testovanie pokračuje bez problémov, povedal  primátor mesta Ján Nosko.

Záujemcovia sa môžu prihlasovať aj počas nedele.

 

To je "najkritickejsi" okres BB kraja.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Citát

Antigénové testovanie v harmaneckých papierňach zlyhalo, ukázalo nereálne vysokú až 46-percentnú mieru nákazy. Následné PCR testy nenašli nákazu ani u jedného. Verejné orgány aj iní odborníci to hodnotia ako anomáliu, ktorá nesmie poškodiť dôveru v testovanie.https://e.dennikn.sk/2228292/v-harmanci-nasli-antigenove-testy-46-percent-pozitivnych-a-pcr-nula-ako-sa-to-mohlo-stat/?ref=mpm&_ga=2.6937010.1013557147.1610805425-1778724794.1610805425

Zrejme sa stava. Matovic to spominal,aj ja som zachytil tam mali 15% pozitivnych z 500 zamestnancov. Ale to muselo byt ine testovanie, toto malo 46%. Dobry odiel.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@tyso

Ja mám vážne strach.. Že ak to pôjde podľa toho "plánu"..

Keďže Slovensko má oproti Nórsku nižšiu životnú úroveň, zdravotníctvo zanedbané, ľudia sú viac "zhumpľovaný" atď.

Tak veľa seniorov po očkovaní exne aj v nižšom veku ako v tom Nórsku, a jediný kto s toho bude mať radosť, budú skutočný antivaxeri.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a chapes ze aj v pripade ze mas pravdu to znamena o dva rady nizsie umrtie ako bez vakciny ?  A okrem toho  v norsku sa ludia doziju priemerne 83 rokov,  u nas je to 5 rokov menej.  Mame menej starsich ludi a tak je tento problem mensi.    A ano, zrejme sa to  stane aj u nas ale   cele je to o tom ze lekar by to nemal brat ako pasovu vyrobu ale naozaj zvazit ci dat alebo nedat vakcinu.   Rovnako ako prui detskom ockovani najviac skody robia lekari co ockuju hlava nehlava bez ohladu na to ci napriklad dieta nema prave nejaku chorobu.

A skutocni antivaxeri uz teraz zdielaju tvoj prispevok, pretoze "podporuje" ich nazory a je im jedno ze je plny klamstiev.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

slimak,   stale nie je jasne ci je matovic hlupak alebo genialny klamar,    lockdown po 1.1  zabral, sme za vrcholom a klesame.  Celoplosne testovanie tak bude v case ked zacnu klesat aj pocty hospitalizaci  a nasledne aj umrtia.  A toto bude matovic  prezentovat za uspech testovania.  A klesajuce cisla  pozitivity v AG testoch davaju nadej ze aspon Ag testovanie konecne stiha a ze dostava dostatocne ludi z obehu do karanteny.   Teraz by to chcelo skutocne sa zamerat na doslednost pri vynucovani lockdownu a posilnit testovanie vo fabrikach a konecne spravit nieco zo skolami. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V novembri neklesali pocty hospitalizacii. Teda celoplosne testovanie podla tohto tvojho pravidla nemohlo byt uspesne.  V Ziline pred vianocami boli uspesni. Uspesne chceli stravit vianoce. Tie hospitalizacie ak potrebujes,ist pod stromcek, si vyriesis. Toto v inych nemocniciach som nevidel. Teda hospitalizacie tiez niesu udaj co nemoze byt ohynany.

Ten tvoj prispevok je spravny. Len Ag testovanie a znizovanie pozitivity, nic nestiha. Nema ani koho stihat. Len je menej pozitivnych. to je ta dobra sprava.

Teraz tu bol zamestnavatel,co ma tri pozitivne zminuleho tyzdna. Ze ci v pondelok pojdu do roboty. Ze nie.

Zilina.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pozri si vyvoj hospitalizacii v zilinskom kraji,   vrchol bol  okolo 8.11  s 311 hospitalizaciami  co mas zhruba dva a pol tyzdna po prvom pilotnom testovani  ( 23.10) a klesol do konca novembra na polovicu 165 hospitalizacii.   Pilotne testovanie ale bolo spojene s lockdownom a podla mna teda tato kombinacia zabrala.   ( orava a kysuce su prave pod zilinou). Podobny priebeh ma aj presovsky kraj aj ked s mensim poklesom ( z 350 na 250 ) .

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To je fakt ale dam si 4 nemocnice Martin,Ruzomberok, Dolny kubin a Tvrdosin a tam mas pokles 183 na 80. Teda tieto 4 nemocnice ti spravili viac ako 100(presne 103). Mozno by tam mala byt aj nemocnica v Cadci. Najdi si ine 4 nemocnice zilinskeho kraja ci mali pokles. Su tam 4 nemocnice, cadca, Pov.Bystrica,L.Mikulas a Zilina. Vidis tam nejaky pokles?

 

 

Zilina  2.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Cize ked sa pouziva lokalne testovanie s lockdownom, tak to ma efekt.  Moja hypoteza je ze  volne dostupne Ag testovanie a lockdown ma podobny ak nie lepsi dopad.   Rozdiel medzi tymto a plosnym testovanim je certifikat, ktory sa da kontrolovat.   Ale ak sa robia testy v praci, tak to je skoro jedno kedze inde sa takmer nedaju kontrolovat.  A ma to radovo nizsie naklady.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Robopol by ti napisal a cosi myslim ja,ze AG testy ti znizia,odchytia nakazenych,len ich tam musis mat a vela. Certifikat? Sa da kontrolovat. Ja som nebol na ziadnom teste,ziaden certifikat som nedostal a na pivo si chodim kazdy treti den a certifikat po mne nik nechcel. Este som siel s detmi sa lyzovat, pria..doba aj som bol zvedavy ci odomna bude chciet nejaky certifikat.  Este aj deti budu potrebovat certifikat co 3 mesiace su v kuse len v dome, sem tam odbehnu sa korculovat,aj to len posledne tri dni.

Citát

 

TESTOVANIE ... DETÍ A DÔCHODCOV

Včera médiami prebehlo strašenie, že malé deti aj dôchodcov chce vláda nútiť ísť na test kvôli vychádzkam do prírody.

NIE JE TO PRAVDA. Žiadny taký materiál nebol a určite ani nebude schválený.

Áno, ako pracovné materiály na rokovanie prichádzajú rôzne návrhy ... či už písomné alebo ústné. Desiatky rôznych návrhov. Bolo tomu aj v tomto prípade ... a zaznelo hocičo. Dôležité však je, si zo zásobníka opatrení vybrať len tie, ktoré majú - v tejto dobe - epidemiologické opodstatnenie.

A keďže posielať na testy malé deti a dôchodcov kvôli vychádzke do prírody epidemiologický zmysel nemá, deti do 15 rokov a dôchodcov nad 65 rokov sa táto povinnosť určite nebude týkať. #HOWK

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/574838-matovic-deti-a-dochodcovia-nebudu-potrebovat-test/

 

Inak proti tomu bola Remisova, bola proti tomu lebo chela byt pekna. Inak ja sa nebudem moct ist pokorculovat na pole kde je voda co zamrzla? Prije...zmr..

Este inteligencia rozhoduje? O com? Ze premier je Kok..?

Citát

 

V Nitre sa do 12. hodiny dalo otestovať 23 572 občanov, z nich malo 294 pozitívny výsledok. Predstavuje to 1,2 percenta. Informovala o tom prednostka Okresného úradu v Nitre Eva Hajdamárová.

V krajskom meste aplikácia TrustOne pomohla skrátiť časy čakania, obyvatelia nahlasovali plynulý príchod do odberových miestností.

Odberové miesta sa v Nitre zatvorili o 17. hodine, v niektorých obciach podľa Hajdamárovej v testovaní pokračujú do večerných hodín. (tasr)

https://dennikn.sk/minuta/2228535/?ref=mpm

 

Blahozelam a dufam ze tam to budete robit aspon 4 krat.

Citát

Rokovanie vlády sa skončilo. Jediným zverejneným uznesením je zatiaľ schválený návrh na vyčlenenie 5-tisíc príslušníkov ozbrojených síl „na pomoc pri testovaní obyvateľstva Slovenskej republiky“. To naznačuje, že masívne testovanie sa uskutoční, presná podoba zatiaľ známa nie je.

Blahozelam druhy krat. Nepamatate ako skoncilo prve kolo,asi ako skonci to druhe? Este nejaky prockovia tu budu tvrdit ako to bolo fasa zorganizovane a uspesne.

Citát

Detaily ďalších opatrení a plošného testovania sa dnes verejnosť nedozvie. Vláda bude pokračovať v rokovaní zajtra od 13:00, informovať by mala o 15:00. Minister Marek Krajčí (OĽaNO) dnes ešte bude krátko informovať médiá.

Tato vlada skoncila. Aspon u mna. Pellegriny daj tam stoly s harkami,sa pridem podpisat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Citát

Švédi doteraz nič také ako náš lockdown nezažili, stále sa tam nenosia rúška; reštaurácie, kaderníctva aj plavárne sú otvorené.

Minulý piatok som sa prechádzal po švédskom mestečku. Uznajte, môže v našich časoch príbeh začať vzrušujúcejšie?

Musel som sem prísť. Pretože to, čo už od mája v jednom kuse čítame – že teraz sa už aj Švédsko odkloní od svojej veľmi odlišnej korona-cesty – nezodpovedá pravde. Pravda je taká, že iba od minulého štvrtka sa v hromadnej doprave „odporúčajú“ rúška, a to len medzi siedmou a deviatou ráno a medzi štvrtou a šiestou. Pravdou je, že aj keby vláda chcela, ani s novým pandemickým zákonom, ktorý iba v nedeľu vstúpil do platnosti, by nemohla nariadiť zákaz vychádzania. Vo Švédsku skrátka vrchnosť nemôže to, čo sa v ostatnej Európe bez mihnutia oka robí.

https://dennikstandard.sk/22471/je-sved-clovekom/

:bingo:

Švédsko ako ostrov zdravého rozumu ... to by som do nich nepovedal. ale asi to bude tým, že tam nemajú premiéra s obsesiou v spartakiádnom nosobraní...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vlada sa na poslednu chvilu rozhodla, ze od pondelka sa zacina 9 dni plosne testovat cele Slovensko:  https://domov.sme.sk/c/22575188/koronavirus-na-slovensku-celoplosne-testovanie-otazky-a-odpovede.html Myslim, ze ta zasadna otazka ostava, aj ked sa to rozlozi na 9 dni: kde chcu na to zohnat nevytazenych zdravotnikov?

Kto sa neotestuje, nemoze nastupit do prace.

Podmienka ukoncenia tvrdeho lockdownu po otestovani je menej ako 2500 hospitalizovanych. Skoda len, ze neexistovala obdobna podmienka spustajuca tvrdy lockdown, ak pocet hospitalizovanych presiahne 2500...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

krivka ide pomaly dolu, takze pripadne zrychlenie (co sa asi stane, pretoze ludia dodrzuju to, co maju), si gang styroch pripise ako pozitivny vysledok testovania.....hm.....aj ked tento testovaci paskvil je iba program na legalne obohatenie sa vladnych asocialov a ich rodin......mafianskych samozrejme.....ake mozgy z "odbornych" kruhov odobrili tento testovaci maraton?......to uz baca z Hornej Marikovej, by sa za to musel hanbit....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dnes som sa chcela objednať na mne najbližšie odberové centrum, zaujímavé bolo, že na štvrtok sú už 4 rezervácie, ale ked som sa ja pokúsila o rezerváciu na štvrtok, systém my vyhodil oznam, že sa nemože robiť rezervácia viac ako 48 hodín dopredu. Tak akoto, že 4 osoby tú rezerváciu majú? Na utorok už nie je voľné nič, na stredu sú voľné len večerné termíny, a ja sa veru nechcem motať po vonku za tmy. 

 

pardon, téma je o očkovaní, nie o testovaní...game alebo sniper alebo kto, môžete to, prosím, upratať, kam to patrí? Dík a sorry.
edit. preložené. g.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://domov.sme.sk/c/22576226/najdolezitejsie-spravy-dna-pondelok-18-01-2020.html

Ludia si to volili maju to. Aj si to zasluzia. Aj volici Sme Rodina,aj volici SaS.

Samospravy si asi spravia pri volbach tolko miestnosti volebnych ,co vedia dlhodobo,kolko potrebuju. Priklad v Revucej 13 a v Kamenanoch dve. Jelsave 4 a podobne to su priklady tych cisiel,podla toho kolko maju obyvatelov a aka byva u nich ucast. Ale podla mna maju zaplatene za cloveka co tam byva(ma moznost volit) a nie ucasti na volbach.

Teda v malych dedinach Matovicov napad, je to pre samospravy rujnujuce. Inak by to bol aj pre stat,preto od toho dal ruky prec. Teraz im to dal na krk za 9 dni,frajer,inak aj ti co ho volili. 

 

Chceli ste testovanie mateho za 300 milionov za testovanie, co nic neriesilo a vysledok este uvidite,mrtvych,ste mohli mat 20 milionov vakcin. Preto to nik nerobil. Iba psychopat a jeho odbornici. 20 milionov vakcin bolo mozno dosial vyrobenych ale vyrobi sa ich viac. My to budeme testovat dalsi mesiac.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Chod sa testovat isto to pomoze,a pomoz Matovicovi nakreslit nejaky zaujimavy graf. A aby si pochopil zmenu situacie v case. 15.3 bola asi ina situacia. Uz medzi 15.3. a 15.4 bol absurdny rozdiel. V maji deti nechodili do skoly,len kvoli hnupovi. Pozri ako to riesi Dansko. 15.4 deti v skole,dnes najviac zaockovanych ludi. My do 15.4.nebudeme mat deti v skole. Teda oproti Dansku nase deti vynechali cely rok.

https://www.aktuality.sk/clanok/856901/chaos-aj-hnev-padol-system-v-bratislave-su-testy-uz-vybookovane-podcast/

Nechapal som na Ag testoch pozitivitu  doteraz a to v jednom tyzdni vybehli Brezno, Kezmarok a Bytca. Tam mate cisla 15-17%,normalne ci priemer bol 5-7%. Dnes pod 3% . A PCR pozitivita(vlastne to ja nepoznam,ale pocet pozitivnych) tam vyjde menej ak v Revucej,ze nic ku poctu obyvatelov.  Teda vysvetlenie, v tych okresoch Brezno, Kezmarok a Bytca na Ag testy idu chori ludia,resp. nechodia zdravi. U Brezna by som to chapal - ten okres ma 70 km,inak aj Revuca ma asi 60km.

Spravi sa crening a uvidime.

 

Brezno a Kezmarok ma lyziarske strediska. Ma aj Bytca? U tychto okresoch bol velky rozdiel medi PCR testami a AG testami.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 2 hodinami, slimak napísal:

My to budeme testovat dalsi mesiac

ako kto ... hádžem do toho vidly. odmietam robiť šaša v cirkuse Matovič. 2x som sa tej dementnej spartakiády zúčastnil, tretíkrát na to *****

odmietal som nacvičovať spartakiádu za komančov, a takmer ma kvôli tomu vyhodili zo školy, tak z tej Zmatkovičovej sa neposeriem.

jediná možnosť kedy by som išiel k testu je, že by tam bol po ceste stánok s Pelargóniho podpisovou akciou, aby tá cesta mala aspoň nejaký zmysel

  • Haha 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no tak budem v karanténe doma. ja mám vždy čo robiť, aj doma ... do potravín sa dostanem, a viac ma netrápi. kolegovia to vidia podobne, tak som zvedavý či si budú stáť za slovom.

už je to jasné hádam všetkým, vrátane pani prezidentovej aj Igorových koaličných panterov, že toto nie je o žiadnom koronáči, ale o jeho psychickom stave. problém je, že ho nedokážu zahaltovať. mal by sedieť, v rámci terapie, v celkom inej štátnej inštitúcii ako je úrad vlády, v takej, kde nemajú na oknách kľučky, a nie tu nacvičovať manévre s celým národom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Toto je len vladny chaos,    doteraz boli otvorene testovacie centra a mali kapacitu tak 20 tis ludi denne.  A zaviedli objednavkovy system aby ludia nemuseli cakat, ale vzdy si sa mohol postavit do radu.  Vlada nahle prikazala ze sa maju otestovat vsetci ale to tieto centra nemaju ako zvladnut a prvy nasledok je ze zlyhal objednavkovy system.   A tak teraz cakame co sa udeje,  mesta  a obce musia nahle postavit dalsie testovacie miesta a nedostali cas na pripravu, ani logisticku podporu.   A tak uvidime,  v tom lepsom pripade sa otvoria ale nebudu napojene na objednavkovy system a tak to prebehne podobne ako v novembri.  V horsom to nestihnu alebo nie vsade a potom len pride chaos.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov