Skočiť na obsah

SARS-CoV-2 - COVID-19 - koronavírus


slimak
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper,

V tejto téme sa venujte diskusii o pandémii. Táraniny o tom, ako máte kvôli Covidu sopel, píšte do témy Ta tak sme my - Corona moja.

Odporúčané príspevky

 

Vilma

u nas v zariadeni bolo pozitivnych 40% klientov (zamestnacov neviem) a zomrelo z nich  22%, pricom vek tych klientov bol od 75 hore a vsetci mali kopec pridruzenych chorob spojenych aj zo stavom dlholeziacim, ak neratam aj slabsiu imunitu v ramci veku....je to na vymretie?....a pokial viem, tak sa v zariadeni kazdorocne nejak podobne prejavila chripka...teraz asi skapala na covid....

 

pred 22 hodinami, smiley napísal:

Co sa tyka diskutovanych covid vakcin od Pfizer, tak ja som take pragmaticke hovado: zaujima ma hlavne ucinnost a bezpecnost predavanych vakcin, nie moralna bezuhonnost firmy, ktoru ani neviem kompetetne zhodnotit.

mal by si aj doveru k lekarovi, ktory ba mal taky moralny kredit?.....

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Som dnes nasiel aj farebny stromcek. Podla ktoreho vychadza,ze najhorsie na tom su okres Levoca a Bytca.  U Levoci je tam 14 dnova incidencia 3463 na 100 obyv. a podla PCR testov je 608. To ten 5 nasobok urobil AG testy? Z mojej tabulky prepoctov aj Levoca aj Bytca su len take sede mysi,len taky priemer.

https://korona.gov.sk/koronavirus-na-slovensku-v-cislach/

Do tabulky som nedaval KE - co som asi mal,lebo to budem rozpisovat, neverim,ze to su pravdive udaje aby na 370 000 obyvateloch(mesto + okres KE okolie) ,pri cca 3000 zachytenych PCR mali len 10 hospitalizovanych. Aj ked NZ ,RS maju len dvojnasobok tohto maleho cisla. Oproti vcerajsku som nasiel si chybu,celkovo hospitalizovanych teraz vychadza 2600 za SR,zle som mal spocitanych aj nad 65 rokov. Teraz by to malo byt spravne.

Levoca1.png

analyza 03012020.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 5. 1. 2021 at 9:14, tyso napísal:

smiley,  tak este raz :  Aky je podla teba pocet umrti tyzden PRED 15.12 ?   A aky je pocet tyzden po 15.12  ? 

Tyso, ty  si ale tvrdil, ze pocet umrti bude rast, nie ze bude vacsi. To su dve rozdielne tvrdenia. Predpoved, ze rano budu teplota narastat, je odlisna od predpovedi, ze zajtra rano budu vyssie teploty.

 

Dňa 5. 1. 2021 at 9:37, robopol napísal:

Dôležité je dodať DO akého obdobia. Smiley ukazuje kratkodobu korekciu v trvani 5 dni.

Nie 5 dni, ale 7 dni, vychadzal som presne s Tysovej formulacie. Keby Tyso napisal, ze do konca roka (a ja by som sa na to stavil), tak by som hodnotil trend do konca roka.

Dňa 6. 12. 2020 at 19:22, tyso napísal:

smiley, tak nech to mame jednoduche, ty hovoris ze po 15.12 bude pocet umrti klesat, ja hovorim ze bude rast.   pockame este tyzden nech mame 7 dnovy priemer a bude to jasne.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

rast znamena vacsi, ak cislo rastie tak je vacsie.   Nechapem co chces dokazat.  Ak poviem ze buduci tyzden porastie teplota, tak bude vyssia.   A kedze viem ( a aj ty) ze umrtia maju vysoku dennu variabilitu danu nejakym zahadnym procesom v pozadii, tak som upresnil ze to posudime na 7 dnovom priemere.   Nie na 7 dnovom klzavom priemere, kedze ten nedava zmysel pri takychto datach.   A tak staci ked zratas umrtia tyzden pred a tyzden po.  To ci ich vydelis konstantou vysledok nezmeni, len to cislo  bude cca denny pocet.

A teda mas cislo  x, ak porastie a zmeni sa na y.  Bude y vacsie, mensie ci rovne ?     Toto je podla teba nejasne ?   Opytame sa ziaka zakladnej skoly ?  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 5. 1. 2021 at 21:00, informator napísal:

mal by si aj doveru k lekarovi, ktory ba mal taky moralny kredit?.....

K lekarovi, ktoremu neumieraju pacienti, budem mat rozhodne vacsiu doveru, ako k lekarovi ktoremu by pacienti umierali, hoci by to bol dobrak od kosti (ale napriklad by nemal dostatocne vedomosti z mediciny).

Ale nebavime sa o lekarovi, ale o vakcine. Tam su zase klucove vysledky testovania, nie akysi konspirativny akoze zly moralny profil ich vyrobcu.

pred 5 minútami, tyso napísal:

rast znamena vacsi, ak cislo rastie tak je vacsie.   Nechapem co chces dokazat.

Ano to vidim, ze ti to beznadejne unika rozdiel medzi "vacsi" a "rast". Podla teba, ak teploty zajtra rano budu rast, tak musi byt teplejsie ako dnes popoludni. :zubiska:

Myslim, ze je najvysi cas ukoncit tuto "intelektualnu" debatu...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nie, to je tvoj naivny pohlad.  Ked poviem ze je dnes teplejsi den, tak ty budes dokazovat ze nie, pretoze rano teploty klesali.    To presne preto ze nerozumies datam.  Ak nerozumies ani 7 dnovu priemeru, tak sa skutocne bavme o niecom inom, toto nie je pre teba. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 4 minútami, tyso napísal:

Ked poviem ze je dnes teplejsi den, tak ty budes dokazovat ze nie, pretoze rano teploty klesali.  

Nuz ale ty si to nepovedal.  Ty si predpovedal, ze teploty zajtra rano budu rast (po 15.12. bude rast pocet umrti) , co nebola pravda - aj ked bolo nakoniec teplejsie.

Musis sa naucit svoje nazory spravne formulovat - darmo sa teraz certis, ze ti tvoja formulacia nevysla, aj ked si to (mozno) myslel inac.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 39 minútami, smiley napísal:

K lekarovi, ktoremu neumieraju pacienti, budem mat rozhodne vacsiu doveru, ako k lekarovi ktoremu by pacienti umierali, hoci by to bol dobrak od kosti (ale napriklad by nemal dostatocne vedomosti z mediciny).

Ale nebavime sa o lekarovi, ale o vakcine. Tam su zase klucove vysledky testovania, nie akysi konspirativny akoze zly moralny profil ich vyrobcu.

ja to zasa vidim tak, ze lekar ma liecit a ked lieci zle, tak strati klientov....farmafirma ma vyrabat bezpecne preparaty, ale ked si pozries minulost tej farmafirmy a najdes tam kopec korupcii a podvodov zo strany tej farmafirmy a nasledny kopec sankcii zo strany dotknutych statov alebo pacientov, tak tiez by si mal byt ostrazity.....ja teda som....a co sa tyka toho testovania, tak momentalne si jeho sucastou, kedze nikto (ani odbornici tej firmy) ti nepovie co vlastne ta testovana vakcina ma zarucit a zaruci.....ale kedze kazde testovanie je dobrovolne, tak je to tvoja vec..... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://domaci.ihned.cz/c1-66864510-cekaji-nas-tezke-tri-mesice-deje-se-nedeklarovane-promorovani-je-to-nemoralni-rika-imunolog-hel

No dnes zacina testovanie v Nitre. Podobna situacia je aj v BB. Vpodstate obe okresy su take sede mysi. Len maju velke koncove nemocnice. Pre obyvatelov okresu Nitra by kludne stacila aj nemocnica pod Zoborom(tam maju do 60 pacientov). Len 200 pacientov maju z inych okresov. 

Teda uvidime o mesiac ako pomoze testovanie v Nitre. Vysledky z prveho tyzdna budu zhruba rovnake ako v Trencine teda 2,5% pozitivnych(mozno 3%,ked idu robit aj fabriky).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak po vcerajsom starte v KE a NT maju pretestovanych cez 10 000 ludi. V KE pozitivnych je 1,64% a v NT 2,8%.  Matovic ocakavala 10%,resp. tvrdil,kazdy 10.ty je pozitivny v Nitre.

Bud je Matovic a jeho poradcovia hlupak,ci klamar. Alebo tie testy naozaj odhalia menej ako tretinu,teda su uplne zbytocne. Viete si predstavit situaciu,ze by ste dostali modre papiere pred vianocami  a Matovic by isto slubil, ze mozme normalne zit(uz len kostoly by boli isto otvorene)? Ze ake by tie cisla boli dnes?

PCR testovanie odhali cca 25% pozitivnych, v NT raz dali udaj ,ze mali 48%, v ten den uz neviem presne cisla odhalili cez 300 ludi z cez 700 testovanych ludi. A pri beznych MOM je na Slovensku pozitivita na AG testoch od 5 do 10%. 

Citát

 

Na regionálnom plošnom testovaní v meste Púchov sa v sobotu do 12:00 zúčastnilo 1125 obyvateľov, pozitívny test malo šesť z nich. Miera pozitivity v rámci mesta je 0,53 percenta. Na sociálnej sieti o tom informovala primátorka Púchova Katarína Heneková.

Skryť Vypnúť reklamu

"Za celý okres Púchov, čiže vrátane ďalších zapojených obcí, sa zúčastnilo 2886 obyvateľov, pozitívny test malo 22 ľudí. Percento pozitivity v rámci celého okresu je 0,76. Oproti predchádzajúcim plošným testovaniam, ktoré sa uskutočnili v našom okrese, môžeme zatiaľ predbežne povedať, že percentá sú radikálne nižšie," zhodnotila primátorka.



Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/22569228/koronavirus-slovensko-plosne-testovanie-nitra-covid-09-01.html

 

Citát

 

Igor Matovič chce, aby ešte cez víkend zasadla vláda a zaoberala sa dramatickou situáciou v súvislosti s pandémiou. Podľa neho do úvahy prichádza „masívne plošné testovanie“, pretože momentálne je lockdown, ale na číslach sa to neodráža.

„Sprísňovať lockdown už viac nemôžeme. Čo máme ľuďom povedať, že nemôžu chodiť do práce? Zavrieme fabriky? Skrachujeme ako štát,“ vyhlásil v Sobotných dialógoch Matovič, prečo treba vo veľkom testovať.

Zároveň uviedol, že ministrovi hospodárstva Sulíkovi bude treba zobrať kompetenciu nakupovať testy, pretože v súčasnosti na masívne plošné testovanie ich nie je dostatok a potrebné testy by zohnal „možno v auguste“.

Od ministra zdravotníctva Mareka Krajčího sa dnes dozvedel o „výraznom zastúpení“ britskej mutácie koronavírusu v Nitre a aj preto by ešte cez víkend mala rokovať vláda, lebo situácia je podľa Matoviča „dramatická“.

Milión testov za 3,9 milióna eur, ktoré Sulík zohnal, Matovič považuje za „šmejd“ a 250-tisíc ľudí, ktorých nimi už testovali, označil za „hókusy-pókusy“.

https://dennikn.sk/minuta/2217972/?ref=mpm

 

Som zvedavy ,kto nakupil tie testy hokusy - pokusy ,a kde sa s nimi robili testy? Zrejme sa nimi testovalo v novembri,alebo na nejakych MOM. To by novinari mali preverit. Sulikove testy,len predvcerom vykladali.

Uz druhe chladiarenske zariadenie pridali na nitriansky cintorin a prvy na trnavsky. Tu je problem ale s krematoriami. Je ich malo. Tiez sa nepripravili v lete.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Citát

 

18:04 SLOVENSKO - Do celoplošného testovania antigénovými testami na ochorenie Covid-19 sa v sobotu zapojila aj obec Pruské v Ilavskom okrese.

Skryť Vypnúť reklamu

Starosta Viliam Cíbik informoval, že podľa predbežných informácií prišlo 1289 ľudí, z toho 158 cezpoľných. Z celkového počtu otestovaných malo pozitívny výsledok testu 18 ľudí, bezpríznakoví boli 14 z nich.



Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/22569228/koronavirus-slovensko-plosne-testovanie-nitra-covid-09-01.html

 

Obec ma 2280 obyvatelov. Je v Ilavskom okrese. Ja uz preverujem aj to. Teda pozitivnych je 1,4%. Asi to z povazia uz odchadza. Len si davajte pozor aby sa to nevratilo.

Citát

 

Dnes sa dalo v Nitre otestovať 14 551 ľudí, 339 z nich bolo pozitívnych. Ide o predbežné čísla, ktoré zverejnil na sociálnej sieti primátor Marek Hattas.

Skryť Vypnúť reklamu

V piatok otestovali 10 589 osôb, 296 bolo pozitívnych.

„Spolu je to 25 140 testovaných a 635 pozitívnych,“ zhrnul primátor. Pozitivita tak vychádza 2,53 percenta.



Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/22569228/koronavirus-slovensko-plosne-testovanie-nitra-covid-09-01.html

 

V Nitre to klesa.  Keby sme mali normalne zdravotnictvo a ostatne sluzby. Ziadne lockdowny by sme nepotrebovali. Ale ak stat dava na dochodcu(a deti) 30 euro mesacne, kde, zivnostnik da minimalne 72 euro, za zamestatnaca jeto pri minimalnej mzde 81 euro a pri priemerne zarabajucom zamestnacovi 140 eur. 

Mame malo lekarov zdravotnickeho personalu,  preto je u nas problem. Nezamestnany, co nieje na urade plati cez  60 euro. To je dobrovolne nezamestnany. Stat za svojich poistencov plati 30 euro. Inak to je svinstvo - tohto statu. ze za svojich poistencov, co potrebuje najviac zdravotnictva aj deti aj dochodcovia - dava minimum penazi a dlhodobo.

 

Hlupakom, preco dnes nestihaju nemocnice, ci dalsi mesiac nebudu stihat? Lebo sa to postupne pretiahlo zo severu na juh? Nitra okres nieje problem. Tam su problem okrem Nitri, Levice, Nove Zamky - vsetko 100km od Nitri. Dnes mate rovnako pozitivnych ako v oktobri - ozaj? Vtedy to 50% robila Orava. Naco stacili dve vacsie nemocnice(martina a ruzomberok) teraz nato nebudu stacit ziadne nemocnice.

Bez názvu.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Citát

 

ja uš fakt neviem

tito papalasi mi beru posledne iluzie o slovakoch o olano o pravici o buducnosti slovenska... a ja cOOOCoot som za cestu s rodinou zo zahranicia na sk kvoli sviatkom len na testy dal vyse 400€ vsetko dodrziavame cakame v radoch platime za to a pocuvame len vsade strasenie... a pozri ho na holeho papalas... šetri na pcr teste... ak toto nebude mat personalne nasledky , uz fakt neviem...

https://domov.sme.sk/diskusie/dpl/28922652/holy-tvrdi-ze-ziadal-jednorazovu-vynimku-na-starostlivost-o-deti-mohol-ju-dostat-odpovede.html

 

Ci je strasenie spravna cesta? Alebo prikazy? My sme v Revucej mali len jedno testovanie. Z rodiny okrem mojich rodicov a mna tam boli asi vsetci. Negativni. Hned sa stretli umna. Co 10 dni pred neurobili. Lebo nieco vyriesit museli. Aj bezo mna. To bolo v sobotu nakonci oktobra.  Pred vianocami. Jedna rodina v stredu prisla,spievala na chodniku dobre  zaspievame si aj dnu,ale ze oni nie.. prisli kvoli dcere - mala narodeniny. Isli dnu, ale ako na oslavu chceli prist iny den, jej doniest darcek. Ale uz tu stredu ci aky bol to den som im povedal o bublinach ,a ze sa uz nemozme nastevovat - vtedy to len vyslo a ja som to videl. Potom prisli aj v piatok(oni ten v piatok prisli,lebo vedeli ze v sobotu a neskor nepridu). Aj z darcekom. Ja som rad ich videl aj v stredu aj v piatok. Ako mne to nijak nevadilo,a som rad ze tu boli.   Ze na niekoho zakazy platia, aj to si myslim,ze smerom ku mne - rodicov,ci surodencov si isto navstivili. Ja proti tomu nemam nic,aj keby k nam prisli. Este raz - tie zakazy niekto aj respektuje(resp.niektore nie), ja nie chcel som aby sa polyzovali deti,tak sa isli lyzovat,bez testov. A ta rodina ku mne moze prist hocikedy,ale respektuje nariadenia - pride,len ked moze. Kvoli mne(ci rodine, ja som ten posledny) ich neporusi.

Co som chcel povedat - oni nariadenia posluchaju. Teda su ludia co posluchaju nariadenia. Teda ma to zmysel. Teda su nejaki ludia, co nejake nariadenia aj dodrzia.

U mna jedno nariadenie je a plati, kym deti nepojdu do skoly, nepojdu do kostola.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

250 ludi, ked natacaju na Slovensku film maju viac komparzistov. Teraz by ich dali aj 5 000.

 

https://databezpatosu.sk/2021/01/09/novinka-interaktivna-mapa-okresov-a-krajov-vyskyt-virusu-a-obsadenie-kapacita-nemocnic-aj-vo-vasom-okrese-kraji/

Viete si tam pozriet(vyvoj) svoj okres a porovnat s priemerom SR. Pozitivnych aj hospitalizovanych ak v okrese mate nemocnicu.

Vo Vrabloch je 3,1% pozitivnych. NT a KE je dobre ze sa testuju.

Aj Puchov. Ked to pre Vas spravili tak to vyuzite.

Citát

 

PÚCHOV - V meste otestovali prvý deň  2 963 ľudí, z tohto čísla 22 ľudí tvorilo časť pozitívne otestovaných. Miera pozitivity je na úrovni 0,74 %. Dokopy s výsledkami zo všetkých zapojených obcí prišlo v sobotu na plošné testovanie v okrese Púchov 7 063 občanov, z tých bolo pozitívne otestovaných 61, čo predstavuje 0,86 % mieru pozitivity.

Informovala o tom púchovská radnica na sociálnej sieti.  Tretina pozitívne testovaných boli občania z iného okresu ako Púchov.

„Každé „zachytenie“ pozitívne testovanej osoby má význam pre všetkých, a tak verím, že občania, ktorí sa dnes nestihli otestovať, využijú túto možnosť zajtra. Prosím, využite svoje právo a možnosť zistiť ako na tom skutočne sme a spoločne tak môžeme pomôcť zdravotníkom ale i celej kritickej infraštruktúre," uviedla primátorka Púchova Katarína Heneková na sociálnej sieti po prvom dni testovania.

https://www.aktuality.sk/clanok/854493/testovnie-online-nitra-za-dva-dni-otestovala-vyse-25-tisic-ludi/

 

Citát

Vo Vrábľoch v Nitrianskom okrese mali pri sobotňajšom plošnom testovaní pozitivitu 3,1 %. Otestovali celkovo 4482 ľudí a zachytili 138 pozitívnych. Zhruba tretina testovaných bola z iných obcí a miest. (tasr)

U nas v meste ked sa testovalo za prvy den bolo do 5 000 otestovanych a nasli 8. Druhy den tam prisla necela 1000(600-800?) a nasli 2. Pozeram ze Vrable maju 8800 obyvatelov,teda o tretinu menej ako RA,teda celkom slusna ucast. Tam mozno maju viac pracovnych miest ako obyvatelov. Raz som tam bol na pracovny pohovor. Cestou v autobuse ak som siel domov mi dali vediet,ze so mnou nepocitaju(este jedna pozoruhodnost, tam mi dali aj test ci nieco viem). Ini ti to ani neoznamili.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vcera som zachytil, ze po mesiaci zaockovali anglicku kralovnu. 

Citát

 

V prvej fáze by mali byť proti covidu očkovaní zdravotníci a ľudia z kritickej infraštruktúry. Ministerstvo ani po troch týždňoch nevie presne povedať, kto do kritickej infraštruktúry patrí.

Medzi zaočkovanými je už aj bývalá tenistka Dominika Cibulková. Zaočkovali ju na Kramároch. Vedenie Univerzitnej nemocnice Bratislava uznáva, že tenistka na zoznam ľudí z kritickej infraštruktúry nepatrí, a rozhodlo, že pracovník, ktorý ju zaočkoval, už viac vakcinovať nebude.

https://dennikn.sk/2218543/vyhoda-cibulkova-prednostne-ju-zaockovali-proti-covidu/?ref=mpm

 

 

Citát

 

Lekár nitrianskej nemocnice Peter Visolajský si myslí, že v záujme štátu je prvoradé, aby boli zaočkovaní najskôr ľudia nad 80 rokov, neskôr nad 70 a nad 65 rokov. „Ak zaočkujeme ľudí nad 80 rokov, úmrtnosť klesne o 43 percent. Každá vakcína, ktorá sa dnes podá mladému človeku, ktorý nie je až tak ohrozený, mi príde ako zbytočne minutá. Takisto ako aj tie divadlá pred kamerami,“ myslí si Visolajský. Poukázal tak na fakt, že verejne sa nechali zaočkovať mladší členovia vlády či vedenia parlamentu.

Politologička Aneta Világi zdôrazňuje, že parlament je v právnom štáte nezastupiteľný orgán, preto musí nevyhnutne patriť do kritickej infraštruktúry. „Keby sme tento orgán znefunkčnili, mohlo by sa stať, že by nemal kto prijímať zákony. Z tohto pohľadu to nie je papalášizmus, ale zabezpečenie, aby tento orgán mohol riadne fungovať,“ vysvetľuje Világi. Dodáva však, že je normálne, ak časť ľudí podobné správanie bude vnímať ako papalášizmus.

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/574137-visolajsky-o-ockovani-poslancov-su-to-zbytocne-minute-vakciny/

 

Bojujeme aby sme zachranili najzranitelnejsich(aby sme pomohli zdravotnikom v nemocniciach) a ockujeme tridsiatnikov. Tridsiatnik v nemocnici co sa stara o covid pacientov si to zasluzi a patri mu to. Ale nejaky poslanec NRSR, ci tenistka? Ci nejaky minister? Holeho len kopnut do zadku,nie mu davat vakcinu.  Aj DSS by mali ockovat kompletne, spolu klientov,aj tych co sa o nich staraju.

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a co si vybasnili ?   Netusim co chces vlastne povedat.  Aj v stave ked covid zasiahol menej ako 20 percent ludi kolabuju nemocnice a prudko  rastie umrtnost.   A uz aj ty musis mat v sirsej rodine ludi co na covid ochoreli a zomreli.   Ale ty vlastne aj tak nie si schopny vlastneho nazoru, tak ani nema  zmysel ti davat fakty aby si ho vedel zmenit.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vsetko co napisu, je vybasnene....skratka citatelnost je prednejsia, ako realita....a to nemyslim coronu story....ale ano aj ja mam v rodine co ochoreli a prekonali covid.....nezlachcujem ziadnu chorobu.....prekonal to syn, nevesta, vnuk aj brat.....v decembri a podla vedeckej studie, by to mali mat na minimalne tri mesiace bez starosti....vnuka v piatok syn zaviezol do nemocnice z bolestami brucha a dnes maju rozhodnut, ci bude operacia (slepe crevo)...ked ho v piatok prijimali, tak mu robili PCR a zistili, ze je pozitivny....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Bol som este raz v nemocnici(okrem buchnutej kosti pod kolenom). Bolelo ma brucho, uz som bol na predoperacnom vysetrenim, ze ma idu rezat na slepe crevo ...isto by to spravili dobre. Len ma uz nebolelo. O dva dni ma pustili domov.

Z mojej rodiny nik nemal sars covid 19. Viem len o susede a u nich byvajucom zachranarovi. A tento tyzden,3 predavacky z jedneho obchodu u klienta. Dochodca tam chodi predavat. On ma tri obchody(v troch dedinach), tento mu buchol tak tam chodi predavat,aby si ludia neodvykli chodit.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Citát

 

"Generálny prokurátor tak urobil z úradnej povinnosti po tom, ako si dňa 9. januára vypočul v Sobotných dialógoch RTVS vážne tvrdenia predsedu vlády Igora Matoviča o nekvalite nakúpených testov, ktoré nezachytia nikoho, o 'šmejde', ktorým by netestoval ani psa, oklamaní a hókusoch–pókusoch na 250-tisíc otestovaných ľuďoch a o tom, čo bude so škodou 3,9 milióna eur," zdôraznila hovorkyňa.

"Ľudom sme dali falošný pocit, že nie sú chorí," vyjadril sa Matovič.

"Musíme tú kompetenciu ministrovi zobrať, lebo ten by testy nakúpil niekedy až v auguste," poznamenal Matovič.

"Budem sa pýtať kolegu Richarda Sulíka, čo teraz s tou škodou," povedal v Sobotných dialógoch premiér.

https://slovensko.hnonline.sk/2278532-matovic-hovoril-o-smejde-ktorym-by-netestoval-ani-psa-zilinka-dal-pokyn-na-preverenie-nakupu-testov

 

Co ma spolocne Sulik s tym testom?

Citát

 

Na FB to vysvetľuje doc. Richard Kollár na príklade MOM z BB - prečo po NR vystrelila BB. Od 9.12 do 29.12. tu používali RapiGen. Kým krivka z antigén testov klesala strmo dole, tá z PCR išla opačným smerom.
Veľa ľuďom, ktorí sa pred sviatkami dali otestovať pred vstupom do svojej bubliny, tak vyšiel falošne negat.

https://domov.sme.sk/diskusie/dpl/28927415/generalna-prokuratura-preveri-obstaravanie-antigenovych-testov.html

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=10114411917563493&id=2247644

Nemam facebook, je pravda, ze Kollar pisal,ze od 9.12 do 29.12 to pouzivali v BB? V kraji ci okrese?

Som rad, ze sa o tom pise, vysvetluje to aj Sulikov postup,pri nakupoch AG testoch. 

 

Inak dnes, by mala vlada rozhodovat,ci bude celostatne povinne testovanie. Naco to vytahoval Matovic? Aby seba a vladu este viac znedoveril?

Este dost tazko verit aj tomu poctu hospitalizovanych podla okresov,udaje su vstromceku. V Brezne maju posledny mesiac 30-40 pacientov v brezn. nemocnici ale z breznianskeho okresu su len 10ti. Odkial su tam ostatní? Mozno z Detvi,ale aj ti skor pojdu do Zvolena. A dnes bol clanok,kde riaditel BR nemocnice,ziadal aby im ine nemocnice zobrali pacientov.

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach


Po prekonaní Covidu sa hovorí o niekoľkomesačnej imunite. No u zdravotníkov v hornooravskej nemocnici to neplatilo. Podľa Tholta boli liečení iba ambulantne na podpornej liečbe s vitamínmi. Vrátili sa do práce, a po týždni či dvoch sa ochorenie prejavilo opäť a v oveľa ťažšej forme. (?) Od 5:20 

https://videoarchiv.markiza.sk/video/televizne-noviny/epizoda/43619-televizne-noviny

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov