Skočiť na obsah

SARS-CoV-2 - COVID-19 - koronavírus


slimak
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper,

V tejto téme sa venujte diskusii o pandémii. Táraniny o tom, ako máte kvôli Covidu sopel, píšte do témy Ta tak sme my - Corona moja.

Odporúčané príspevky

V sobotu som na Hodzovom namesti prechadzal okolo tlupy vypatlanych asocialov, bez rusok, bez rozostupov, ale so zelenymi zastavami, zhromazdenych okolo recniaceho predsedu parlamentnej strany. Policajti postavali povedla a sledovali. Ak s tymto stat nedokaze urobit nic, mozeme sa na vsetko vysrat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nadavate na to , čo je marginalny problem. Problemom tu je, že tu riadia štat mafiani, priemerní burani, bez základov logiky, vedomosti, či predstavivosti. Toto je iba taka čerešnička na torte. Podstata je to, že ľudské plemeno je priemerne a nepoučitelne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes ma dcera 11 rokov. Boli tu rodicia(moji), prisli krstni rodicia. Podte hned, lebo od soboty sa neuvidime. Svagrina sa sa starala o rakuskych, naposledy dedka,umrel. Mohlamat 6 mesiacov 400 davku v nezamestnanosti, co by ja som zobral. Ona ide robit do domova dochodcov v Revucej. Nema tam nikoho. Zrejme chce byt uzitocna.

Moja svagrina je hrdinka.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Priat zle sa nema. Robim to aj sam a  si to zakazujem . Byt tlstoch, nechodil by som tam, chranil by som sa . Co s tebou urobia v nemocnici,ani ta neotocia a ked uvidia hakovy kriz. Mozno na to doplatia ludia s hakovymi krizmi, co aj dodrziavaju opatrenia.

Citát

 

Koalícia má problém, v prípade poslancov v karanténe nevedia predĺžiť núdzový stav a súčasný sa skončí 29. decembra. Riešenie musí nájsť vláda, poslanci sa možno zídu medzi sviatkami.

https://dennikn.sk/2191866/koalicia-ma-problem-pre-poslancov-v-karantene-nevedia-predlzit-nudzovy-stav-sucasny-sa-skonci-29-decembra/?ref=list

 

Pokial je zakaz vychadzania, v parlamente nemaju co robit. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Rozkol vo vlade už zavladol

Citát

Premiér nazval Sulíka idiotom, ktorý nedokáže nakúpiť testy, pri čom sa mu triasol hlas a hovoril plačlivým tónom.

Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/22557393/matovic-vs-sulik-v-hre-je-demisia.html

https://domov.sme.sk/c/22557393/matovic-vs-sulik-v-hre-je-demisia.html

Ja celkom nerozumiem ako môže Matovič po ťažkom debakle vlastne čokolvek písať, vyhlasovať o plošnom testovani. Veď nech si nakupia testy na lokalne použitie, nie na opakovanie ďalšej Matovičovej chyby.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Politika sa z parlamentu presunula do médií. Koaličným politikom zrejme ide viac o prezentáciu vlastného ega, ako o naplnenie politického programu. Na rozdiel od Matoviča, jednota Ficovej vlády a jeho koaličných partnerov bola tak neoblomná, ako jednota bývalej komunistickej strany. Zdá sa, že Slovensko sa znovu vráti k strateným istotám minulej vlády. Tá už bude mať k dispozícii aj vakcínu a miliardy z EU, pre našich ľudí. A bude môcť aj rehabilitovať nespravodlivo stíhaných, v zinscenovaných politických procesoch Matovičovej vlády. Lepší vianočný darček si ani nemôžeme priať. V diskusiách už oslavujú. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pre Matoviča aj Sulíka je problém urobiť ničo naozaj dobre, maju tam okolo seba odbornikov a každy z nich si melie to svoje. Ani Sulik ani Matovič tam napatria. O to smutnejšie je, že mala iskra nejakej obnovy (od parazittov) podlieha turbulenciam a nahráva opozícii. Mafiani a nackovia tam nemajú čo ani pohľadávať (v parlamente), nie že im budú rasť ešte aj preferencie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 5 minútami, Hellé napísal:

Ja si skôr myslím,  že Matovič a Sulík by mali politiku vrátiť z médií do parlamentu. Výsledky v boji s pandemiou sú v podstate rovnaké aj v okolitých krajinách. Ako premiér má právo odvolať Sulíka  aj bez teatralnych výstupov v médiách. Načo chce v mediach dokazovať, že mal pravdu. Obracať sa na verejnosť o podporu má zmysel v predvolebnej kampani. Po voľbách ju získal a teraz by mal konať a nie vyplakávať v médiách. Tým si dôveru nezíska, iba ju stráca.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pandemia a je riadenie nepatri do ruk politikom. Tak ako vela veci vo fungovani spoločnosti. treba odpolitizovat ich kompetencie, nemôžu si títo burani tu šafarit ako sa im zachce. Ja som premier a hotovo. No nie, žiadne taketo veci nemajú, čo hľadať v modernej spoločnosti.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jediná krajina, ktorá sa dokázala vysporiadať s pandémiou je Čína. Pandémia pre ňu znamenala rast produkcie, exportu, bez obmedzenia vzdelávania, pohybu... Majú si teda politici brať príklad z Číny? Tam sa zrejme na facebooku nediskutuje o opatreniach komunistickej strany.

Parlamentná demokracia je založená na tom, že nie každý občan môže v parlamente predkladať svoje návrhy a diskutovať o nich. Občania dávajú vo voľbách mandát poslancom na 4 roky. Dnes sa politika robí v médiách a o mandát sa politici denne uchádzajú vo verejných diskusiách. Je to v politike nový fenomén. Lenže takáto forma vládnutia vyhovuje aj demagógom a dáva médiám politickú moc, ktorú nezískali vo voľbách. Navyše, keď sú médiá v rukách oligarchov.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 19 minútami, robopol napísal:

Pandemia a je riadenie nepatri do ruk politikom. 

Čudujem sa Matovičovi, že tak neurobil. Akýkoľvek nezdar by pripísal na vrub odborníkom. Akoukoľvek výhrou by sa chválil aká ma jeho vláda odborníkov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 8 minútami, buky napísal:

Čudujem sa Matovičovi, že tak neurobil. Akýkoľvek nezdar by pripísal na vrub odborníkom. Akoukoľvek výhrou by sa chválil aká ma jeho vláda odborníkov.

Lebo Matovič sa sám inscenoval do role spasiteľa. To sú jeho povahové črty, ktoré zjavne nezvláda. Politik by mal byť v prvom rade pragmatik. Emócie politikom niekedy dokážu pridať na charizme, ale skutočný politik ich používa ako "zbraň" a nie ako slabosť.      

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 5 minútami, buky napísal:

Čudujem sa Matovičovi, že tak neurobil. Akýkoľvek nezdar by pripísal na vrub odborníkom. Akoukoľvek výhrou by sa chválil aká ma jeho vláda odborníkov.

Keby tak, ale urobil (samozrejme to musia byt shopní ludia, vedci, manažéri) a zároveň by im prifáral zodpovednosť, tak by bola situácia lepšia. To je dôsledok vo vela veciach, pozri sa na tých odborníkov na socialnych mediách, x stránok tu je, čo proste manipulujú s infomáciami, konšpirujú..hrajú sa na ťažkých experov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 15 minútami, robopol napísal:

Keby tak, ale urobil (samozrejme to musia byt shopní ludia, vedci, manažéri) a zároveň by im prifáral zodpovednosť, tak by bola situácia lepšia. 

Ale výsledky schopných ľudí, vedcov a manažérov v susedných krajinách sa príliš nelíšia. Líšia sa možno počtom voľných kapacít v nemocniciach, organizáciou pri trasovaní, alebo počtom testov.

Dnes je skôr cítiť rezignáciu, že nejaké opatrenia by boli dlhodobo účinné. Všetci sa už viac menej spoliehajú na účinnú vakcínu. Bohaté krajiny ju už kúpili a začínajú s očkovaním.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Co to vypisujes za hluposti? V každom štate skoro rozhoduje vlada, viac či menej, na základe rád odborníkov. U nás robili experiment s covidom, miesto lokalnych lockdovno vcasných s vyriešením trasovania a testovania tu paral. ludi pol roka v mediach si zedlujú postoje, katastrofa. ty nevieš posúdit ani nový vrchol a 80% pokles.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tono,   ciste technicky sme bohata krajina aj my a koncom roka mozeme zacat ockovat.  Ale zatial nie su spravy ako to maju pripravene,  nie je jasne ci to uz je zabezpecene  a co sa bude diat.  A problem je uz davno mala bezat kampan o ockovani, inak dopadneme ako rusi.  Vieme ze mame  najmenej 20 percent "informatorov" co sa ockovat nedaju, dalsich 5 percent co nie je mozne zaockovat.  ale je tu  50 percent ludi co nevedia.  A bez normalnej kampane sa postavia proti.   A budeme sa potom trapit s lockdownami este roky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

očkovanie nemôžeme prebehnut masovo, musí to byt odstupnované, ani v cechach ešte nemajú plán poriadne urobený, zas sa nebude očkovať len jednou vakcínou, budú viaceré, ludia majú všelijaké diagnózy. Tak sa moc nespoliehajme, že nastupom vakcín tu korona vymyzne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 1 hodinou, robopol napísal:

pre Matoviča aj Sulíka je problém urobiť ničo naozaj dobre, maju tam okolo seba odbornikov a každy z nich si melie to svoje. Ani Sulik ani Matovič tam napatria. O to smutnejšie je, že mala iskra nejakej obnovy (od parazittov) podlieha turbulenciam a nahráva opozícii. Mafiani a nackovia tam nemajú čo ani pohľadávať (v parlamente), nie že im budú rasť ešte aj preferencie.

ano, mafia a fasisti su spolocne vo vladnej koalicii...konecne si to pomenoval ako ja ....:)

pred 26 minútami, tyso napísal:

 . ...........Vieme ze mame  najmenej 20 percent "informatorov" co sa ockovat nedaju, dalsich 5 percent co nie je mozne zaockovat.  ale je tu  50 percent ludi co nevedia.  A bez normalnej kampane sa postavia proti.   A budeme sa potom trapit s lockdownami este roky.

pocuj, ty  prognostik.....ja tu som  bol uz niekde napisal, ze sa dam zaockovat, ale ako uplne posledny v poradi....rad svoju davku prepustim dopredu tebe a tvojim detom a mozno vnukom...rodicov nevinimajuc....som skratka taky obetavec....ze si ty nejako inak mentalne nastaveny, tak za to ja nemozem.....:(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov