Skočiť na obsah

SARS-CoV-2 - COVID-19 - koronavírus


slimak
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper,

V tejto téme sa venujte diskusii o pandémii. Táraniny o tom, ako máte kvôli Covidu sopel, píšte do témy Ta tak sme my - Corona moja.

Odporúčané príspevky

pred 27 minútami, robopol napísal:

Slimak, ty vieš čo je integralna krivka pandemie? To nie je vývoj počtu prírastkov. Zmier sa s tým, že tu je ďalšia vlna, to ma svoje dobre defínicie, čo je vlna a čo nie. Integralna krivka je sučet všetkych prirastkov do konca pandemie, to znamena celkový počet nakazených po koniec pandémie.

 

Takze kolku vlnu maju v Bratislave? V Kosiciach? Ta prva vlnka je Orava ,ta druha Povazie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ved sme sa vycerpali asi v diskusii, vie mi niekto inteligentne vysvetlit,preco ludia sa upinaju na nejaku lokalitu(Oravu, ci Povazie a mozno ani nevedia kde to je) a myslia si ze tak to teraz je, vsade tak je? Lokalne oblasti. Bratislava Kosice a okolie,Gemer a podobnych oblasti je (dalsich 6) kde virus neprepukol dosial,ze sa snim da bojovat. A dufam,ze ta Orava pre tych severanov bude aj unich fungovat. Ked sa premoria uz nas nebudu nadalej nakazovat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zaujimava paralela covidu  je s detskou obrnou,  https://en.wikipedia.org/wiki/Polio

70 percent ludi ju prekona bez symptomov, 25 percent ju prekona s mensimi  tazkostami.   ale 0,5 percenta dostane svalovu formu  a tam zomrie 30 percent dospelych ( co je 0,17 percenta)  ( covid je na tom  horsie). 

Ale problem je v tom ze par percent skonci s dozivotnymi tazkostami a to sa tyka aj covidu.

U popieracov je teda presnejsie povedat nie ze ide o chripocku ale ze ide o taku trochu horsiu detsku obrnu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

today:

PCR testy odhalili za uplynulý deň 3565, 56 mrtvych. Takže tysov scenar je prekonany už dnešným dňom.

Sme nepochybne na nových maximách do piatka odhadujem cez 4 tisic 4,5 tisic PCR pozitivnych, pokial teda bude otastovana dostatocna vzorka ludi, kedže sa zdá, že už sa im to vymklo z ruk v každom smere.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Budu sa musiet pripravit lebo to nezvladnu, napor začne ďalším tyždnom od pondelka. A uvidíš, že to bude silny napor a k 2500 hospt. sa budeme priblizovat velmi efektivne, cele vianoce budu kriticke až do noveho roka v nemocniciach, ulava pride okolo polovici januara /asi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

matematik, ale sam hovorrí o nizšich priemeroch ako skutočne su, hovorí presne to, čo všetci doposial, nemá hlbšie súvislosti , ani vhľad na to, teraz su všetci generali, ked vidia že  testovanie bol omyl.

Mohli už davno situaciu riešit priamo na mieru, microlockdowny miestne+ dalsie veci, aby zvratili situaciu, už sa tu o tom bavime hodne dlho.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

bude sa zavádzať pred vianocami lockdown?
dnes som kdesi zaznamenala, Sulík sa vyjadril, že sa nepočíta s obmedzením z okresu do okresu...


(ja som odložila všetko už dva mesiace, čo sa odložiť dalo... aj nedalo, ale mama je otázka... a dosť dôležitá
tesne pred vianocami plánuje ako vždy, ju máme priviezť na sviatky ako posledné cca štyri roky)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 26 minútami, game napísal:

bude sa zavádzať pred vianocami lockdown?
dnes som kdesi zaznamenala, Sulík sa vyjadril, že sa nepočíta s obmedzením z okresu do okresu...


(ja som odložila všetko už dva mesiace, čo sa odložiť dalo... aj nedalo, ale mama je otázka... a dosť dôležitá
tesne pred vianocami plánuje ako vždy, ju máme priviezť na sviatky ako posledné cca štyri roky)

Bude akurat sa dnes dohaduje aka forma lockdownu by to mala byt. Aj ked ja ani neviem na isto, tie spravy su čoraz viac zmatočne písane, zmienky od kedy ma platiť som nenašiel. Orientačne od 21.12 By to malo platit. (Sulik): tak asi aj zrejme bude oficialne zaveedený.

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 52 minútami, tyso napísal:

Zhrnutie,   pondelkove zavretie obchodov sa presuva na sobotu.   Takze v piatok musim uz nakupit darceky,  teda to co bezne robim 24 doobeda :)

toto sme u nás už vypustili, ježiško a darčeky mi nerobí najmenšiu starosť, covid nám len zamiešal dopravu ...
ale dobre že vyprávaš, nejaké blbosti na jedenie bude treba ešte, babka má svoju diétu.... a tak ... potom ma chvíľu nebude zaujímať, až po sviatkoch, keď ma lekár sťatím zabije, prečo som u neho nebola, keď som mala byť... ale strašenie covidom môže byť v niekedy aj skvelá výhovorka... nech pri tom zostane... :innocent:

 

pred 34 minútami, dead napísal:

zbytocne, jezisko nedostal vynimku

to je pekné, ale v sobotu sa bude v obchodoch zabíjať, ako poznám tento národ :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V sobotu knihkupectva  budu zavrete. Tam sa zabit neda. Preto sme nakupili knihy,uz poslednu sobotu,normalne knihy nakupujem ci nakupujeme v ten den 24. Ako som tam kruzil s nahubkom, ja som nikdy nemal na pysku tolko nahubku ako teraz. Predavacka - majitelka - ze dalsiu sobotu a nedelu budu musiet mat otvorene,lebo od pondelku budu zavrety. Tusil som ze uz toto je posledny vikend,tak sme nakupili 9 knih a stali len 102 eur. Som sa hned spytal zeny ze aka je DPH,ze 10%. Kazdy mal nakupit dva knihy a jednu kupili pre sesternicu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Je v podstate jedno, ake stat zavedie opatrenia, ked si od obcanov nedokaze vynutit ich dodrziavanie. Tento ohlasovany zakaz vychadzania nie je ziadnym zakazom, prakticky iba zavreli obchody okrem potravin, lekarni atd

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hej ,ja byt na mieste tej predajkine knih by som to otvorili aj v sobotu a nedelu. Aj ked je to velke riziko(pokuta a co preda),ci ju nutia do porusenia zakonov, aj tak malo zakaznikov pride. Lebo ludia co citaju knihy dodrzuju aj zakony.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov