Skočiť na obsah

SARS-CoV-2 - COVID-19 - koronavírus


slimak
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper,

V tejto téme sa venujte diskusii o pandémii. Táraniny o tom, ako máte kvôli Covidu sopel, píšte do témy Ta tak sme my - Corona moja.

Odporúčané príspevky

pred 1 minútou, robopol napísal:

Ano slimak presne to, zuby su fluktuacie vikendove a tie sa MUSIA prejavit v priebehu vyliečených, na začiatku dát čo si sem hodil vidiš tie fluktuacie,

Lenže to nie sú iba fluktuácie. Z uvedených dát uzdravených vyplýva, že maximum ich počtu bolo 30.11. A odvtedy ich počet klesá. A to nezodpovedá krivke počtu infikovaných, ktorá by mala byť cca o 10 dní dopredu. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 3 minútami, robopol napísal:

ja viem tono preto sa to aj odklonilo predsa, čo je na obrazku ukazane.

No ale je dosť smutné, keď sa človek nemôže dostať k metodike, na základe ktorej boli grafy spravené.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

toto mohol niekto urobit aj umyselne, pricom vidis smiley tu robil prognozy na základe toho, dokonca nás presviedčal, že šak sa pozrime na R, kde ho ma menšie ako 1, pričom tu uz bol silny rast. Tak kto je tu hotentot? Ked som sa ho pytal na to tak tu vypraval o derivaciach, zosmiešnuje vedomosti o ktorych ani netuši kto ma ake.  Ja som našiel chybu lebo to nedávalo zmysel celé čo tu tvrdil ..

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Podla tych zubov mozete vidiet,kedy zacali manipulovat(zkreslovat,klamat) statistiku. Ked sa stratili na modrej krivke. 

Možem potvrdit slimakove data seedia s priebehom grafu na sme. Normalna detektivka :)

Robopol to niesu moje data. To mas normalne na NCZI, vyssie je link to dal informator, teraz do pol hodiny(47 minut hned nad prispevkom kde si dal graf) ,pocet vyliecenych tam ten graf mas.

Citát

Lenže to nie sú iba fluktuácie. Z uvedených dát uzdravených vyplýva, že maximum ich počtu bolo 30.11. A odvtedy ich počet klesá. A to nezodpovedá krivke počtu infikovaných, ktorá by mala byť cca o 10 dní dopredu.

Tono ved som to meral pravitkom. Bolo to v septebri 25 dni, 24.10 28 dni max, teraz to mas 20 dni a zrejme to uz musi ist nizsie,lebo nemas kde brat chorych.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Štatisticky korektné by bolo, zisťovať počet infikovaných v populácii, na reprezentatívnej vzorke. Podmienkou je rovnomerné rozloženie. Z toho sa potom dá určiť počet infikovaných v celej populácii. Ale reprezentatívnu vzorku, aj na malom Slovensku, je ťažko definovať. Stačí sa pozrieť na rozdiely v krajoch. Covid je typický, že sa šíri z ohnísk, ktorých intenzita sa v čase mení. Počty infikovaných z trasovania sú  počty, ktoré nie robené na reprezentatívnej vzorke a vyvodzovať z nich stav na celom území je dosť nepresné. Počty uzdravených by mohli mať väčšiu výpovednú hodnotu, ale metodika určovania ich počtu je nejasná a zrejme vychádza aj z údajov počtu infikovaných z trasovania. Zostáva teda počet mŕtvych. Lenže pre štatistiku sú pocty 50 pri populácii 5,4 milióna zaťažené príliš veľkou chybou. Jediné, na čo sa dá spoľahnúť je to, že počty indikovaných nejako koreľujú  s počtom infikovaných v populácii. Ale absolútne počty by som si netrúfal z týchto údajov odvodzovať. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Preto som sa cudoval, ze si skusal v oktobri na zaklade Oravi(najzamorenejsia a asi jedina oblast z 160 000 obyvatelmi),predikovat vysledky pre cele Slovensko. Reprezentivna vzorka nieje. Pocet mrtvych- tiez nieje presny udaj, podla mna aspon tolko co umrie v nemocniciach umrie v DSS,ci doma. A casom sa bude viac umierat v DSS a doma.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 24 minútami, Tono napísal:

Štatisticky korektné by bolo, zisťovať počet infikovaných v populácii, na reprezentatívnej vzorke. Podmienkou je rovnomerné rozloženie. Z toho sa potom dá určiť počet infikovaných v celej populácii. Ale reprezentatívnu vzorku, aj na malom Slovensku, je ťažko definovať. Stačí sa pozrieť na rozdiely v krajoch. Covid je typický, že sa šíri z ohnísk, ktorých intenzita sa v čase mení. Počty infikovaných z trasovania sú  počty, ktoré nie robené na reprezentatívnej vzorke a vyvodzovať z nich stav na celom území je dosť nepresné. Počty uzdravených by mohli mať väčšiu výpovednú hodnotu, ale metodika určovania ich počtu je nejasná a zrejme vychádza aj z údajov počtu infikovaných z trasovania. Zostáva teda počet mŕtvych. Lenže pre štatistiku sú pocty 50 pri populácii 5,4 milióna zaťažené príliš veľkou chybou. Jediné, na čo sa dá spoľahnúť je to, že počty indikovaných nejako koreľujú  s počtom infikovaných v populácii. Ale absolútne počty by som si netrúfal z týchto údajov odvodzovať. 

Nepresne v čom? Tieto dáta z trasovania PCR práve dobre zodpovedajú realite, nárastom aj poklesom. Tu nikdy nešlo o absolútne čísla. Tie sa môžu rôzniť a pozitivita taka skutočne nie je, pretože sú to cielene údaje, na tých čo zrejme covid majú. To su znova len tvoje dohady, že náhodná vzorka lepšie koreluje, ani náhodou nie.

dáta z trasovania by boli ovela lepšie keby sa víkendy nepreflakovali odsuvaním na týžden. Rovnomerne rozloženie pre covid nefunguje, táto podmienka nie je splnená.

Prečo sú dáta dobre z trasovania PCR, lebo dobre korelujú so stavom v nemocniciach, to je dostatocný dôkaz o tom, že časove rámece sedia dobre, mozno az chvalitebne :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 4 minútami, slimak napísal:

Preto som sa cudoval, ze si skusal v oktobri na zaklade Oravi(najzamorenejsia a asi jedina oblast z 160 000 obyvatelmi),predikovat vysledky pre cele Slovensko. Reprezentivna vzorka nieje. Pocet mrtvych- tiez nieje presny udaj, podla mna aspon tolko co umrie v nemocniciach umrie v DSS,ci doma. A casom sa bude viac umierat v DSS a doma.

Ja som robil matematický model a ten predpokladá nejaké stredné hodnoty. Predpokladal som, že stredné hodnoty by mohli mať dominantný vplyv nad lokálnymi. Každý model sa musí kalibrovať na počiatočné podmienky, ktoré by mali predstavovať realitu. No ani tie som nemal a model som kalibroval z dát na nereprezentatívnej vzorke.     

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 8 minútami, robopol napísal:

Nepresne v čom? Tieto dáta z trasovania PCR práve dobre zodpovedajú realite, nárastom aj poklesom. Tu nikdy nešlo o absolútne čísla. Tie sa môžu rôzniť a pozitivita taka skutočne nie je, pretože sú to cielene údaje, na tých čo zrejme covid majú. To su znova len tvoje dohady, že náhodná vzorka lepšie koreluje, ani náhodou nie.

Ja nepopieram ,že dáta z trasovania nekorelujú s realitou. Ale matematický model potrebuje pre počiatočné podmienky absolútnu  hodnotu počtu infikovaných v danom čase. A dáta z trasovania sú len odhadom. Počet infikovaných môže byť rádovo vyšší, ako počet pozitívnych v denných testoch. Niečo tam odhadnúť na dosadenie treba. Ale to je iba odhad. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tono, netusim preco sa snazis o nejaku reprezentativnu vzorku.  ved mas absolutne cisla ( z nejakou presnostou ) ked chces vediet kolko je poslancov tak nemusis robit reprezentativny prieskum, jednoducho si ich spocitaj. skutocne cisla urcite nie su radovo ine ako vysledky testov

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 5 minútami, tyso napísal:

tono, netusim preco sa snazis o nejaku reprezentativnu vzorku.  ved mas absolutne cisla ( z nejakou presnostou ) ked chces vediet kolko je poslancov tak nemusis robit reprezentativny prieskum, jednoducho si ich spocitaj

Tak mi povedz, koľko ľudí sa podľa teba infikovalo na Slovensku dnes na Covid.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tu je aj skutočný dôvod menších časových opozdení pre hospt. aj počet umrti, ako sa akademici domnievaju. Može tu byt ten faktor, že nemalé % ludí zachytia v rozvinutej fáze covid, to znamená objavi sa v štatistike nakazeneho a do par dni je po nom. To potom urobi ten priemer 14 dni.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 14 minútami, tyso napísal:

ak odmyslime ze je nejaka chyba vo vypocte, tak cislo z nczi plus 30 percent a chyba nejakych 20 percent,  teda rozpatie od 10 do 50 percent nad hodnotou co vidis

No dobre, ale vieš, čo takáto chyba spraví pri kalibrácii matematického modelu? Nechcem tu obhajovať môj model, ani dokazovať, či som sa mýlil. Do konca roka je ešte čas.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tvoj model nie je spravny, pre pana už sa zobud :) ČoO do konca roka? vybehol ti minuly tzden z integralnej krivky, tento tyzden uz budes mat odklon vačši, to je dane tým, že mame ďalšiu vlnu , pričom tvoj model je nastaveny len na jednu.

Teba zachraňovali tie male prirastky cez vikend, čo je dané len tým, že to odkladajú na týždeň. Obrovské fluktuácie zachraňovali tvoj model do času kym nenastal ďalší vrchol, čo je jasný znak, že si úplne mimo realitu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 10 minútami, robopol napísal:

tvoj model nie spravny, pre pana už sa zobud :) ČO do konca roka? vybehol ti minuly tzden z integralnej krivky, tento tyzden uz budes mat odklon vačši, to je dane tým, že mame ďalšiu vlnu , pričom tvoj model je nastaveny len na jednu.

Ak je tu ďalšia vlna, potom je model bezpredmetný. No ja si to nemyslím. Stále verím, že ak už počet infikovaných na Slovensku prekročil model, je to otázkou kalibrácie. A tu je značný rozptyl medzi realitou a dátami z trasovania. V Česku je ešte počet infikovaných hlboko pod predpovedanými hodnotami.  

Slovensko.jpg

Cesko.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No a nehovorím, že vybehol jasna páka, že vybehol. Už je nad integralnu krivku. Ako si predstavuješ druhú vlnu? Máme nové maximum, haloooo. A pozri si AG testy ako vybehli. Tvoj model nemôže z princípu mať dva vrcholy, uvedomuješ si to? Už teraz si nad maximom integralnej krivky a to ešte nemáš druhú polovicu vlny klesania, keby sa zasahom ASTARA nedajbože stalo to, že nám teraz korona bude klesat k nule. Cisty jasny dôkaz, že tvoj vrchol nakalibrovaný je prekonany.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 2 minútami, robopol napísal:

No a nehovorím, že vybehol jasna páka, že vybehol. Už je nad integralnu krivku. Ako si predstavuješ druhú vlnu? Máme nové maximum, haloooo. A pozri si AG testy ako vybehli. Tvoj model nemôže z princípu mať dva vrcholy, uvedomuješ si to?

No uvedomujem. To, čo mi vychádza dnes, by som nemal radšej ani publikovať. Spolieham sa už iba na pár dní, do konca roka. Ale musím to už "dotiahnuť" do konca. Potom by si ma obvinil, že "čuším, ako voš pod chrastou".

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Práve teraz, Tono napísal:

No uvedomujem. To, čo mi vychádza dnes, by som nemal radšej ani publikovať. Spolieham sa už iba na pár dní, do konca roka. Ale musím to už "dotiahnuť" do konca. Potom by si ma obvinil, že "čuším, ako voš pod chrastou".

Nikto ta nebude za to kamenovat, mal by si sa poučiť že hrubym kladivom nohavice nezašiješ. Tvoj model prave teraz konci, hodnota je nad ramec integralnej krivky, čo znamena podla tvojho modelu, že tu už korna nie je. To je hadam jasne. Ja som ti písal od začiatku prečo s tym nemozes uspiet, keby si rozumel, čo som ti písal, prestal by si to sledovat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tono nic si z toho nerob. Podla mna ti to nemohlo vyjst ak nieco urobis na 4% uzemia(ak tam zapocitam aj Bardejov), preco si nezacal s Gemerom vysiel by ti mozno trosku iny vysledok,ale rovnako zly(resp. to len v buducnosti mozes skusat,ked Gemer bude top,ale ostatne slovensko uz bude inde). Teraz ziadna dalsia vlna nieje. Len vas statisticky klamali a prelieva sa to dalej.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Slimak, ty vieš čo je integralna krivka pandemie? To nie je vývoj počtu prírastkov. Zmier sa s tým, že tu je ďalšia vlna, to ma svoje dobre defínicie, čo je vlna a čo nie. Integralna krivka je sučet všetkych prirastkov do konca pandemie, to znamena celkový počet nakazených po koniec pandémie.

tono

ČR ti vybehne do 2 tyždnov, pretože tam bude tiež ďalšia vlna, už sa obajvil počiatok, už započala a ČR to neustriehne. Sice vianoce im pomožu, potom budu mat zas rast

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak sa pozri sem neveriaci slimak :) To je samozrejme len schématický obrázok, o vlnach všeobecne mám na blogu článok, ale o finančných vlnách. To je podobne, len tak ukrutne nerastie ako pandemia. No ale také krypto je velmi podobne.

Screenshot - 15_ 12 002.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov