Skočiť na obsah

SARS-CoV-2 - COVID-19 - koronavírus


slimak
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper,

V tejto téme sa venujte diskusii o pandémii. Táraniny o tom, ako máte kvôli Covidu sopel, píšte do témy Ta tak sme my - Corona moja.

Odporúčané príspevky

Ani doma sa vsetci nevyliecia. Mrtvych s Covidom(teda mali dajme tomu za poslednych 10-14-21 dni pozitivny test) a umreli doma ci DSS,je kludne tolko isto co umreli v nemocniciach. Len nemali tazkosti s dychanim, preto nesli do nemocnice. Resp. to u nich prepuklo tak rychlo,ze nestihli dojst.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ved dobre stáva sa, k celkovej hodnote nakazených sú to promile. Graf priebehu vyliečených by takto vyzerat ale nemal ako vyzera, to je len môj rýchly odhad. Lenže niekto tu na pochybných číslach ukazuje velké "pravdy" to je ta pointa celého, pričom podľa všetkého smileyho hausnumera su k ničomu. Nám postačuje vývoj v nemocniciach a denne prirastky a vieme odhadovat aktualnu situaciu, nie cez MA ako to títo klauni robia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 5. 12. 2020 at 18:45, slimak napísal:

Mna by zaujimalo, ze ako si predstavujes,ze prisli ktym cislam? A ci to tak robili vzdy?Ak nie kedy sa to zmenilo? Len priklad 30.10. vyliecenych 109, 31.10 181.1.11 214.

15.11. 534 a potom datume same 2000 az 3000. Prezradim ti to,dva tyzdne po I.kole celoplosneho testovania. Teda uspesny vysledok.

 

Ja som to Smilemu pisal 5.12. Lebo som nechapal preco operuje s cislom vyliecenych, co je dopocitane cislo. Proste potrebovali ten graf mat pekny. Teda cim najmenej aktivnych tak museli pridat s tymi vyliecenymi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ak sa pýtaš v čom je ta krivka zlá, tak je to pred vrcholom a prestala kopirovať krivku celkovo nakazených, to je práve zaujímave, je vyhladena na konci. Nárast vyliečených však nebude linearny, to je oka, teda samozrejme sa ti zvyšuje báza infikovaných bude sa ti aj báza vyliečených s oneskorením.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som si tu krivku zvacsil a pomocou pravitka odcital vzdialenosti medzi krivkou svetlo cervenou - pozitivne pripady a modrou vyliecene pripady. Za aku dobu sa vlastne ti ludia vyliecia. pri datume 28.09. to bolo 25 dni. Najvacsia vzdialenost 27,28 dni bola pri datume 24.10. A najkratsia vzdialenost 20 dni je okolo 21.11. po dnesok(koniec modrej krivky) je to 20 dni. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Začni od začiatku uvidíš zahyby a môžeš priebeh synchronizovať, mal by byt skoro totožny, odčitaš dobu "vyliečenia sa". Ku koncu krivky jasne vidíš, že to prestalo kopírovat a je to tam domalovane, žiadne zahyby drobne v nej nevidno, čo je jasny znak toho, že to tam len niekto na hrubo nastrelil.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja viem,ze su to hausnumera. Ja som si len porovnaval po kolkych dnoch maju tie krivky rovnaku hodnotu(lebo ma to zaujimalo). Neviem robit nejak s grafmi aby som si tam robil priamky(a presne odcitaval), pouzil som len pravitko. Rozdiel som nameral od 7,3 po 10,3 cm. Zaujimave a potvrdzujuce to co som tvrdil(chceli mat pekny graf - aktualne pozitivnych,tu samozrejme pomohlo,ze sa aj  menej testovalo PCR testami - menej aktualne pozitivnych),ze sa ta doba skratila  z maxima 28 dni a dnesnych 20 dni. Co je zaujimave,clovek by si myslel,ze teraz sa bude dlhsie liecit. Ale su vylieceni skor. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Táto vec ti, ale úplne znehodnotí počet aktívnych prípadov a stalo sa to čo je nesprávne, počet klesal aktívnych ešte, pričom tu už bol silny rast v nemocniciach aj v denných prírastkov. Teda číre odflaknutie dát spôsobilo, to, že banbulka to celého doplietlo a začal tu motat paite cez deviate o poklesoch.

veštil som že do par dni mame 50, dnes je 46 mrtvych, vcera som napísal , že to pripada na 1.12 v počte denných prírastkov, dnes to pripadá na 2.12 a bude to rast. To je predikcia niečo títo balici robia s oneskorením o 2 tyždne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

rast umrti nema preco rast rychlejsie ako hospitalizacie, tak by som toto cislo povazoval za fluktuaciu, nie za novy trend. Ale k 50 sa urcite dostaneme, ale  zrejme az pred koncom rokom.

Tono,    k reprezentativnosti dat. 

Mame data pozitivnych (PCR a Ag),   tie by mali s nejakou korekciou sediet so skutocnym poctom pozitivnych.  Ak ma niekto priznaky, tak ho lekar posle na test,  zaroven ludia co maju podozrenie ze sa stretli s chorym tak tiez idu na test.  Nie vsetci, ale dost.   Mozeme vestit z gule  ci je to 60 alebo 80 percent, ale zatial nie je problem sa na testy dostat  a nie je ani zasadna neochota ist na testy.  Ak tam teda pridas 40 alebo 20 percent :)  tak mame pocet pozitivnych.

Mame data hospitalizovanych,   az na par percent tych co zomru skor ide  o presne cisla komplikovanych pripadov covidu.   Toto percento z nakazenych by malo byt v case  priblizne stabilne,  je mozne ze v minulosti sa dostavali do nemocnice aj lahsie pripady a dnes len tazsie, ale  hovori o priebehu epidemie o rad presnejsie ako pocet pozitivnych.

A posledne merane cislo je pocet umrti,  toto je najpresnejsi udaj. Metodika je rovnaka od zaciatku,  urcuje sa podla pitvy. 

Cislo pomer pozitivnych/testy  je velmi slabo vypovedajuce,   dnes ked mame mobilne testovacie stanice a ludia chodia na testy dobrovolne  tak nam nieco hovori o nalade ludi, strachu  ale nic o rozsireni v populaci.   Keby sme vedeli pomer  pozitivnych/pocet ludi z trasovania  tak by sme vedeli hodnotit kvalitu trasovania , ale toto nie su zverejnene udaje.  Ale mozes korelovat co chces,  viac informacii z toho nevyzmykas.

 

Slimak, pocet vyliecenych je vypocitany udaj a urcite nie je presnejsi ako pocet pozitivnych.   Iny vyznam ako nejake cislo do modelu nema.  Fajn, vieme ze ked si pozitivny, tak nejake vysoke percento je po 10 dnoch neinfekcne ( nech 60 percent), dalsim to trva dlhsie  a cast sa dostane do nemocnice, a  cast zomrie.

Mozes to spriemerovat a mas cislo,   a mozes predpokladat ze tito sa najblizsie mesiace nenakazia opat.  Ale kym sa bavime o par percentach populacie, tak to ziadny pozorovatelny efekt nema.   A navyse doba ako dlho trva vyliecenie je stanovena na zaklade  studii, nie na zaklade nasich dat. 

 

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To tu nik tyso netvrdi. Ja nie som taky optimista ako ty, že by som si myslel, že tí čo sa dostanu do nemocníc a zomru tu budú viac ako 1 tyžden (teda priemer). Tak to zodpoveda tyžden dozadu hospirtalizaciam, no a tie su vačšie. Predpoved je predpove nie exaktne vyratane číslo. ty si môžeš samozrejme mysliet svoje, čas ukaže, ja som svoju predpoved dal a ty tiež no dva krat miernejšiu, aj v čase.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

par dni som ochodny pripustit, pre slonesko mi ale od denného prirastku (záchyt nakazeneho) po smrt vyhchadza 14 dni, som ochotny akceptovat 17 dni ako max. Ak sa dostane skor do nemocnice ako za 7 dni od záchytu testom, potom je tu prietor povedzme na 10 dni v nemocnici po smrt. To sú všetko len hrubé odhady, neviem to vyčísliť presne na den. Hospitalizacie 7-10 dni do zadu sú však už vysoke a teda žiadna velká fluktuácia to byť nemusí. A podla mna ani nie je. Ty si veštil 50 do konca roka, to nie je rast ale stagnacia. zaplnenie nemocníc vestíš skor na druhú polovicu januara, obavam sa že toto je slaaby odvar toho, čo príde.

Ďalšia vec je to, že počet vyliečených musí skoro presne kopírovať vývoj počtu nakazených s časovým oneskorením daným výpočtom. To sa však nedeje na grafoch od SME, ku koncu krivky (teda bližšie k súčasnosti) sa zdá, že ten graf je proste vykonštruovaný a nesprávne. Tu si treba uvedomit, že ak by počet presne nekopíroval počet nakazených s oneskorením, potom graf vývoja aktívnych prípadov nebude preste a teesne korelovat s rastom denných prírastkov. Je to jasne? Potom tieto údaje nemôžu slúžiť pre výpočet reprodukčného čísla, keď su chybné!

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som rátal s číslom 2500 pri predpovedi, toto číslo proklamovalo SME. Takže posuny nad ramec predpovede nie su akteptovatelne :) A prírastky v nemocniciach naznačujú, že pri raste, čo predpokladám bude min. tyžden budú aj kontinuálne narastat počty hospitalizácii a nelineárne, čo znamená, že toto číslo bude dosiahnute skôr ako tebou prokolamovaný termín januar, cez vianoce predpokladam so zavedením pred vianocami LD, najskôr miernej formy ako sa to teraz navrhuje, čo by malo cez vianoce rast zastavit, aj vzhladom na to, že ludia budu doma. teda január pokial tu nic neposerú by teeoreticky mal znamenat ústup pandémie v prírastokch.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pre slimaka, nakopiroval som tvar krivky (modra) vývoja vyliečených s preložením cez krivku počtu nakazených, nie je tam zhoda ako som predpokladal. Z tohto grafu (modrá farba) sa nám vyliečilo viac ludi ako sa nakazilo. Takže ide o podvod.

Screenshot - 15_ 12 002.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Alebo sa "zazracne" zacali skorej uzdravovat(aj do desat dni,zrejme od toho 15.11.2020,ci troska skor,plynule to museli prejst nie ,ze sa uzdravuje 100 ludi denne a zrazu 3000). Aj ked pozitivny neznamena,ze mali Covid(chorobu) sa nemali z coho vyliecit.

Teda mozno 70% pocitaju,ze su vylieceni hned po teste, co moze byt aj fakt. A potom im ten graf sedi.

vylieceny.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nie tak to byt nemôže, nemôže ti počet vyliečených presiahnuť počet nakazených s konštatným posunom, oni to nemerajú pre všetkých. To by museli mat u každého záznam o vyliečení, to je obrovská báza ludí a falšovanie tu je prítomné v tom, že krivka ku koncu je úplne vyhladená, bez záhybov.

Sam vidíš, že sa to ku koncu rozbieha, nad krivku skutočne pozitivnych, to je nemožne.

Keby si preklasifikoval dobu uzdravenia počas roka (gap), tam kde sa to vychylilo vzniklo by jednorazove vychylenie a zvyšok krivky by zase sedel, to však nevidíme na priebehu. Vidíme ku koncu úplne iný priebeh.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Bolo by zaujímavé poznať metodiku stanovovania počtu uzdravených. Celkovo je v tom veľa nejasností. Podľa toho, čo som našiel na nete, za uzdraveného sa považuje jedinec s pozitívnym testom, po 10 dňovej karanténe. Podmienkou nie je PCR test. Ten by mohol byť totiž pozitívny, aj keď je jedinec už uzdravený a nešíri infekciu.  Niečo iné som našiel u našich susedov https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/statistiky-koronavirus-covid-19-irozhlas-dokumentace_2011160702_nkr .

Tam sa píše

"Uzdravení

Lidé, kteří po jednom pozitivním testu absolvovali 10denní izolaci a už minimálně 3 dny nemají příznaky. Za ukončenou léčbu hygienici považují i doložení dvou negativních PCR testů."

A tiež:

"celkový počet provedených testů metodou PCR na přítomnost koronaviru, a to i opakovaných testů u stejných osob."

znamená, že:

"To, kolik bylo testováno osob, tedy z databáze nelze vyčíst."

Ak nepoznáme metodiku, je celkom možné, že počty PCR pozitívne testovaných a uzdravených nedávajú logiku. Otázkou je, ktoré údaje sú potom relevantnejšie, počet pozitívnych testov, alebo počet uzdravených?

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tono ziadna metodika kto je vylieceny nieje. V nemocnici,uz nema priznaky,vie dychat a moze ist domov ide domov.  Nikdy opakovane pozitivne testy nemali ist k tym novych pozitivnych,bola by to hlupost.  Ty co ich doma nechcu,ci realne su doma, ci ich nechcu v DSS, ti zahlcuju nemocnice. Preto na Slovensku to pod 1500 hospitalizacii neklesne.

 

Citát

 

Niektorí ľudia hovoria, že na zastavenie šírenia epidémie koronavírusu je potrebné zaviesť tzv. lockdown (zatvoriť obchody, školy, zaviesť zákaz vychádzania s minimom výnimiek) iní hovoria, že treba robiť povinné opakované plošné testovanie všetkých obyvateľov Slovenska. Ak by ste si mali vybrať z týchto dvoch možností, ku ktorému názoru by ste sa priklonili vy?

 

1. Určite za lockdown (zatvorená väčšina obchodov, škôl, zákaz vychádzania s minimom výnimiek)

21,4 %

2. Skôr za lockdown

19,3 %

3. Neviem

36,1 %

4.  Skôr za povinné opakované plošného testovanie všetkých obyvateľov Slovenska

8,3 %

5. Určite za povinné opakované plošné testovanie všetkých obyvateľov Slovenska

https://www.aktuality.sk/clanok/848725/koronavirus-podla-prieskumu-by-si-ludia-vybrali-radsej-lockdown-ako-povinne-plosne-testovanie/

14,8 %

 

Vie niekto z vas co sa o to zaujimate povedat co je lepsie? Vieme co vysledky tych nasich testov znamenaju? Vieme co znamenaju tieto grafy? Lockdown aj ked ho nariadi aj sam Lucifer bude? Ci ludia sa nan vykaslu? 

Podla mna ak to urobili dnes vedci s Prezidentkou je maximum rozumneho co sa da. Ci zatvoria obuv,ci knihkupectvo. Ziaden vyznam mat nebude. Ja by som mozno potreboval si kupit teplu zimnu obuv, cez net to robit nebudem.

Ak nebudu presne testy to nema vyznam. Na Orave to zafungovalo, mali dlhsie zakaz vychadzania(tam 20 000,ci viac ludi bolo v karantene, rodinych prislusnikov ani netestovali),co kontrolovali aj vojaci. Bolo tam viac kol. A museli byt dost premoreni(aj viac ako ukazovali oficialne PCR testovanie). Preto maju dobre cisla. Snad sa to potvrdi aj na Kysuciach na Povazi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Možem potvrdit slimakove data seedia s priebehom grafu na sme. Normalna detektivka :) Pri niektorých datumoch nie su ani platne číselné hodnoty. Ak teda gapy vyhladzuju ťažko zavádzajú všetkých kto z týchto dát vychádza.

Screenshot - 15_ 12.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 25 minútami, slimak napísal:

Tono ziadna metodika kto je vylieceny nieje. 

Ak nie je, potom sa nečuduj, že ti nesedia počty infikovaných a uzdravených. Podľa metodiky sú uzdravení aj bez PCR testoch po 10 dňoch. Lenže to nesedí s grafmi. Robopolova námietka vyhladeného - zmanipulovaného priebehu zas nezodpovedá priebehu, ktorý si sám uviedol. Je to "zubatý" priebeh a nechápem, z akých dát ho vytvorili.

Na jednej strane sa píše, že uzdravený môže mať pozitívny PCR test a zas v https://www.alphamedical.sk/casopis-invitro/velky-prehlad-o-testovani-na-covid-19-druhy-testov-ich-vyhody-nevyhody-kedy-ich 

"Táto metóda dokáže zachytiť len prebiehajúcu infekciu, pretože keď sa už vírus v organizme nenachádza, nedokáže ho zachytiť. "

To si protirečí, pri prebiehajúcej infekcii môže infikovaný šíriť nákazu, ale s pozitívnym testom po nákaze už nie.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som sa kedy cudoval,ze nesedia pocty infikovanych a uzdravenych? Ja som sa cudoval ,len nad niekym kto sa snazi robit nejake predikcie nad nespravnymi cislami. Nespravne cisla infikovanych, nespravne cisla vyliecenych. Zuby - som pochopil co myslel robopol, zuby myslis vikendove testovanie? To su tie zuby. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 3 hodinami, slimak napísal:

 

vylieceny.png

Nie, "zuby" na tomto grafe počtu uzdravených znamenajú, že to nie sú dáta z nejakej teoretickej vyhladenej krivky. Ale metodika, ako ich dostali, mi nie je jasná,

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ano slimak presne to, zuby su fluktuacie vikendove a tie sa MUSIA prejavit v priebehu vyliečených, na začiatku dát čo si sem hodil vidiš tie fluktuacie, aj vo vyliečených na konci už nie. To je jeden z dôkazov, že to je chybne čo vidíme, druhy dôkaz je to, že krivka je strmejšia a vyhladena, odklana sa velmi od priebehu ako je na obrazku.

Result: z tychto dat nemozno robit zavery, sú chybné. Teraz už len možno nájsť vinníka tohto grafu.. to je celé.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov