Skočiť na obsah

SARS-CoV-2 - COVID-19 - koronavírus


slimak
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper,

V tejto téme sa venujte diskusii o pandémii. Táraniny o tom, ako máte kvôli Covidu sopel, píšte do témy Ta tak sme my - Corona moja.

Odporúčané príspevky

tak tak neriešime tu politiku a to, že Matovič si kruti krk nezmeníme. Samozrejme, že strati body je to, ale jeho volba, to čo urobil prinieslo dôsledky, podporil opoziciu. Ludia su nespokojní a nevidia výsledky, že by volačo s coronou dokázal spraviť. Nemal trvať na svojom, nemal odmietať odborníkov, aj keď neviem kto tu je vlastne odborník na predikcie a pandemie...Isteže všetko sa dá aj inteligetne riešiť, vypoču t si názory, urobiť analyzy atd. ČO prve urobil? išiel kupovať testy, september prespal a pol roka tiež. No smola, ale skus to vysvetliť rodinám čo prišli o svojich pribuznych, či majú nejaké, nemalé ekonomické dôsledky z toho.

 

Mimochodom výmenou sceny si určite nevyriešil korupciu, ani parazitov. Ak si taký naivný tak...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To chces rozoberat v tejto teme? Ja robim uctovnictvo pre tych malych podnikatelov. Predajkina knih nieje moja zakaznicka,len ja jej zakaznik a chcem ju podporit,kym ju nezavru.

Inak obchod je o tom.

 Ale nie systémom, že niečo kúpim a s prirážkou predám. To sú zrejme tvoji klienti, ktorým robíš účtovníctvo.

Kazdy obchodnik to tak robi.  Z coho by zil? Len ta prirazka,alebo aj ten obchod normalne funguje tak ,ze to musi ladit. Dohodnu sa slobodne predavajuci a kupujuci. Ma benefit aj kupujici aj predavajuci. Je to ine aj je medzi nimi este ina osoba co ma najvacsi benefit. Eurofondy, aj tam je spokojny kupujuci a predavajuci,ale najviac 3 osoba. Lebo ta tretia osoaba si povie kolko chce uplatok aby si to ti dvaja mohli vymenit. 3tiu osobu posadit do chladku.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 13 minútami, slimak napísal:

To chces rozoberat v tejto teme? Ja robim uctovnictvo pre tych malych podnikatelov. Predajkina knih nieje moja zakaznicka,len ja jej zakaznik a chcem ju podporit,kym ju nezavru.

A čo tým chceš povedať. Buďme lojálny ku korupcii, zneužívaniu moci, hlavne nech nás "malých živnostníkov" nechajú na pokoji? Úžasná logika, len tí schopnejší nakoniec Slovensko opustia. A tí, čo tu zostanú budú politicky lojálny, lebo im nič iné nezostáva. Povedz mi z vlastnej praxe, kto z tvojich klientov podniká na základe vlastnej invencie. Tým nemyslím invenciu lacno kúpiť a draho predať. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Preco ma byt zatvorene kvetinarstvo(moj zakaznik) ked v Lidli predavaju kvety? V Tescu knihy. Preco miestne dve Elektro predajne zatvorene a tesco to predava(u jedneho znich nakupujem vsetky spotebice, dve velke chladnicky somu neho kupil,nieje to moj zakaznik,ale ho poznam a nechal som mu zarobit,dve chladnicky,lebo som sa prestahoval a kupujem co potrebujem,sporak umyvacku riadu a televizor, pracku som kupil raz,len do bytu,ale budem ich potrebovat aj do domu nove). Zatvorene predajcovia semieniek a tesco to predava. Handry. Preco vietnamec nemoze predavat handry,ked tesco to predava? 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To, že tu je taká nevídaná korupcia je systémový problém, doposial tam nikto ešte nezavítal, čo by chcel urobiť aj niečo osožné ako sa napakovať. Chyba je už v tom ako a koho si volíme. Kto sa vlastne do politiky hrabe? Psychopati a kúpené bábky.

Tak a teraz si zober Tonko, že to treba nejak od piky celé prestavať. Máme tolko zákonov, jeden nahrádza druhý, zmatočné, nelogické. Tak sa nečudujme, že je to ako to je. No a veru aj tam kam utekajú ti slováci to je podobné. Zmysel života tých ludí je krásť, mať sa lepšie, a prispôsobiť tomu celý život. Je to úsmevné pretože nič z toho im neostane, ani tie trenky, čo maju na sebe.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Predajcovia kvetov, kníh, elektroniky, semienok, sú schopní zabezpečiť si tak vlastnú existenciu. Ale náklady na školstvo, vedu, fungovanie štátu ich dane z nákupu a predaja nestačia. Pre Slovensko sú dôležité príjmy odvádzané z priemyselných podnikov v rukách zahraničných investorov. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 42 minútami, robopol napísal:

Tak a teraz si zober Tonko, že to treba nejak od piky celé prestavať. Máme tolko zákonov, jeden nahrádza druhý, zmatočné, nelogické. 

Neviem, prečo ma familiárne nazývaš Tonko. Zrejme, aby si dal najavo, že ničomu nerozumiem. Ale OK, beriem to ako kompliment. Nechápem, akú alternatívu si predstavujete, odvolaním nekompetentného Matoviča a jeho vlády. Matovič určite nenaplňuje predstavy štátnika, ale to nie je nič výnimočné. Kto na Slovenjku takúto predstavu naplňuje? Aká je alternatíva? Nedávno som čítal, že https://dennikn.sk/2174879/harabin-opat-vyhral-ministerstvo-spravodlivosti-mu-ma-vyplatit-takmer-90-tisic-eur/ 

"Harabin opäť vyhral. Ministerstvo spravodlivosti mu má vyplatiť takmer 90-tisíc eur" 

Nezávidím mu, je to profesionál a to sa mu nedá poprieť. Prajem všetkým predajcom kvetov, kníh, elektroniky, semienok, rovnaký podnikateľský úspech. Slovensko potrebuje viac takýchto profesionálov. Amatéri nemajú čo hľadať v politike. Len škoda že sa profesionál Harabín nestal prezidentom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vazena politologicka spolocnost.....mafia nie je v opozicii, ale vo vladnej koalicii...vid Lucanskeho prevychovu.....a mafia odstranila aj jedneho nemenovaneho "investigativca"....a dosiahla milnik....ako povedal klasik... :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 6 minútami, Tono napísal:

akú alternatívu si predstavujete, odvolaním nekompetentného Matoviča a jeho vlády

recept je jednoduchý: Matoviča zavrieť kam patrí - podľa jeho doterajších prejavov teda do blázinca, jeho strana postaví do čela vlády niekoho menej konfliktného a viac kompetentného, pre korona-telenovelu sa namiesto súboru chaotických opatrení a nariadení konečne stanovia nejaké jasné pravidlá v zmysle čo kedy a ako, a je vybavené aj bez predčasných volieb...

či už aj Radičová kope za Fica a jeho kleptokratov?

Citát

Iveta Radičová zverejnila na Facebooku veľavravný status, ktorým odkazuje hlavnému hygienikovi Jánovi Mikasovi, aby uvalil tvrdý lockdown na vládu a parlament. "Myslím, že by im pauza prospela. Ak nie im, nám určite," píše v príspevku, ktorý má už vyše tisíc lajkov. 

Expremiérka svojimi slovami zrejme narážala na čoraz vyhrotenejšiu situáciu medzi koaličnými partnermi a nie príliš vľúdnu celkovú atmosféru na politickej scéne. Je možné, že aj ona je sklamaná z toho, že avizovaná a sľubovaná zmena po voľbách neprišla. V ostatných týždňoch plnia titulky novín správy o čajovom škandále Borisa Kollára počas jeho hospitalizácie v Nemocnici sv. Michala, kvôli čomu je obviňovaný z papalášstva. Okrem toho sa Slováci už niekoľko mesiacov musia prizerať slovnému boju medzi premiérom Matovičom a ministrom hospodárstva Sulíkom. Situácia podľa Ivety Radičovej očividne nie je dobrá, preto si myslí, že by si naši politici mali dať na nejaký čas pohov. 

https://www.topky.sk/cl/10/2021131/Expremierka-Radicova-poriadne-nalozila-celej-vlade--Do-lockdownu-dajte-Matovica-a-spol--#poll_44895

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Radičová by mala byť ticho. Jej ambícia byť politickou osobnosťou zlyhala hneď na začiatku jej vlády, keď uprednostnila svoje osobné pocity, nad záujmami voličov, ktorí jej dali hlasy. Dôsledkom bolo vládnutie Fica. Na jej mieste by som sa už k ničomu verejne nevyjadroval.

"Je možné, že aj ona je sklamaná z toho, že avizovaná a sľubovaná zmena po voľbách neprišla. "

Ja tú zmenu na rozdiel od nej vnímam. Stačí si pozrieť tú nervozitu minulej vlády, pri zatýkaní "našich ľudí".

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nuž Tono, to je síce možné, ale furt to neoprávňuje Matoviča aby sa správal ako psychicky labilnejšia karikatúra Mečiara - a jeho správanie je vo veľa ohľadoch fakt prudko porovnateľné s Vladom... to ani nehovorím o tej tragikomédii zvanej dobrovoľné celoplošné testovanie. tyso tu pred začiatkom toho cirkusu vyslovil obavu, že opozičné samosprávy to budú sabotovať... prečo by to robili? nášmu smeráckemu starostovi nebolo možné nezávidieť, keď stál pred kulturákom, a celý spokojný počúval hromadné nadávanie na Matoviča z davu čakajúceho na testovanie ... taký bol spokojný. keď tu niekto prihráva body Ficovi a Pelargónii, tak je to práve Matovič, svojim správaním.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja neobhajujem Matoviča. Lenže súčasná politická situácia nevyhovuje hlavne oligarchom. Stačí si prečítať médiá, ktoré oloigarchovia vlastnia. Jedni vsadili na Progresívcov a druhí na pohrobkov Fica. Napríklad https://www.aktuality.sk/ jasne "kopú" za Progresívcov. Matovič je pre oligarchov, vďaka jeho povahe, nevyspytateľná karta. Potrebujú nové voľby, aby sa ho zbavili. Oni potrebujú v podnikaní istotu. Ale tých istôt sme tu mali snáď dosť. Nechápete, že ste mediálne manipulovaní.    

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred hodinou, clovek2 napísal:

nuž Tono, to je síce možné, ale furt to neoprávňuje Matoviča aby sa správal ako psychicky labilnejšia karikatúra Mečiara - a jeho správanie je vo veľa ohľadoch fakt prudko porovnateľné s Vladom... 

Mečiar rozkradlo Slovensko a vytvoril tak Sovenskú oligarchiu.  V tom vidíš paralelu s Matovicom?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Porovnávať Matoviča s Mečiarom je ozaj mimo a scestné.. Šírenie vírusu je však spojené s politikou. To je aj prípad Číny. Kua ja by som tu zaviedol na pol roka Severokórejský komunistický režim a Matovičova by ste potom na rukách nosili. Sme prepačmaní, tak je to. Inak povedané, demokracia k šíreniu vírusu neprospieva.Deje sa tak na celom "demokratickom" svete. Podal som otázku: Prečo sme prvú vlnu zvládli ? - lebo disciplína. Prečo nezvládnutá druhá vlna ? - minimálna disciplína. Už ste zabudli na prázdninové obdobie ?  Preplnené Tatry, kúpele, Česi, Poliaci, Slováci hlava na hlave. Už v tedy som manželke vravel, že to nedopadne dobre. Že to bude až tak zlé som nečakal. Tu mal premiér poriadne tvrdo zakročiť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nie je to Matovičova chyba, čo sa na Slovensku deje v súvislosti s koronavírusom, celý svet nevie kde je sever. Matovič si len vyžral, že sa premiérom stal v tej najmenej vhodnej dobe

https://www.teraz.sk/zahranicie/sef-osn-kritizoval-chaoticku-reakciu/513802-clanok.html

Fakt veľká škoda, že boli voľby začiatkom roka. Pri moci mal byť jamkatý buzerant s tou sviňou za chrbtom, by si to vyžrali obaja naraz aj s úrokmi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 2 hodinami, buky napísal:

Porovnávať Matoviča s Mečiarom je ozaj mimo a scestné.. Šírenie vírusu je však spojené s politikou. To je aj prípad Číny. Kua ja by som tu zaviedol na pol roka Severokórejský komunistický režim a Matovičova by ste potom na rukách nosili. Sme prepačmaní, tak je to. Inak povedané, demokracia k šíreniu vírusu neprospieva.Deje sa tak na celom "demokratickom" svete. Podal som otázku: Prečo sme prvú vlnu zvládli ? - lebo disciplína. Prečo nezvládnutá druhá vlna ? - minimálna disciplína. Už ste zabudli na prázdninové obdobie ?  Preplnené Tatry, kúpele, Česi, Poliaci, Slováci hlava na hlave. Už v tedy som manželke vravel, že to nedopadne dobre. Že to bude až tak zlé som nečakal. Tu mal premiér poriadne tvrdo zakročiť.

odpoved je takato: Zakročili sme v marci lockdownom čiastočným pri malých číslach, ludia sa viac báli, lebo sme nevedeli ako zle to bude, smrtnost vírusu bola vysoka, ta je dnes menšia. No a hlavne podmienky na prenos - leto vs zima, sú dva krat lepšie pre zimu. To je dané tým ako sa šíri vírus, teda vlhkosť vzduchu, atd.

Takže odpoveď kedy zakročiť je jasná - okamžite, nedovoliť vírusu eskalovať, pretože potom je to nie len drahšie, ale aj pride kopu ludi o život, či ludia budu mať trvalé následky. Svet to podcenil, nemal jasno v postupe, nekoordinoval svoje koroky, napr. vrámci EU, mali sme relatívne pol roka na to, aby sme sa pripravili na zimu. Vedeli sme zo sveta ako dokáže vírus eskalovat, aj zabijat vid. taliansko. Toto všetko sú kecy, vyhovorky, politické rečičky.

Matovič napriek varovaniu presadil plošné testovanie, pričom hovoril, že rataju tak z 30% úspešnosťou, nebolo ani jasne, či to logisticky zvladnu. Takže on aj ked si bol vedomy, že nemá účinnu zbrať (žiadnu atomovu bombu). Napriek tomu išiel znasilňovať ludí do testovania. Jeho skutoččná účinnosť bola celoplošne daleko pod 30%. takže nebyť lockdownu, tak by sme ani rast dočasne nezastavili, to by sa vyrovnalo behom tyždna. Taktto dosiahol 3 tyždne a teraz už drží hubu. Pretože vyhodil viac ako 200 milionov do luftu. teraz sa znova musí rozhodnut , čo ďalej a to už sme skoro na hrane kapacit nemocnic.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 11. 12. 2020 at 10:42, tyso napísal:

smiley,   ak si  cital oba clanky a nedokazes medzi nimi rozlist, tak uz ti niet pomoci.  

Skus pre zmenu na chvilu neargumentovat korektne, nie ako fanatik, ktory svoje presvedcenie nedokaze vyargumentovat, a miesto to pouziva utoky ad. hominem.

Ja som napisal, ze ten clanok v Nature ( https://www.nature.com/articles/d41586-020-02801-8 ) netvrdi, ze ucinnost rusok je vedecky dokazana, aj som ti z neho vybral citat, ktory to podla mna potvrdzuje.

Normalne som sa teda spytal, kde konkretne si v nom nasiel vyvratenie tvrdenia, ze ruska nie su ucinne. Tuto tvoju reakciu beriem tak, ze si to tam nenasiel.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

smiley,   problem je ze ten fanatik si ty a ja nejdem opakovat debatu o maskach.  Slo o porovnanie jedneho konspiracneho clanku a clanku v Nature,  kde si vyhlasil ze medzi nimi nie je rozdiel a ze ja si osobujem pravo hodnotit kvalitu a pravdivost.  Ak to uz nedokazes ani pri takejto vzorke, tak si jednoducho uz prilis zasiahnuty konspiracnym myslenim.

A skus nevytrhavat z kontextu ale preictaj si ho, napr. pozri si zaver :

Nevertheless, most scientists are confident that they can say something prescriptive about wearing masks. It’s not the only solution, says Gandhi, “but I think it is a profoundly important pillar of pandemic control”. As Digard puts it: “Masks work, but they are not infallible. And, therefore, keep your distance.”

A to je v podstate to co ti tvrdim uz dlhsie,   cisty jasny dokaz  typu :  " K koncentraku A vazni povinne nosili ruska pod hrozbou zastrelenia a v koncentraku B mali zakaz nosenia rusok a vysledok je ze ruska pomahaju o 80 percent znizit sirenie nakazy" nemame, a ty mas problem pochopit ze mame vela ale slabsich dokazov.

A v clanku su spomenute mnohe a su spomente aj mozne vyhrady.   Ale nic pre fanatíkov nemame .  Bohuzial uz ta zaradujem medzi nich.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 11. 12. 2020 at 13:55, robopol napísal:

ked bol Kollar v debate, nevyslovil túto namietku. Pritom on koronakrizu nejak rieši, dokonca je matematik. Nevyslovil sa, že pozor tam to nebude mať význam, vyhodene peniaze. Keď si však uvedomíš, že to tak musí byť, tak sa mali zastavit tieto testy, nie nastojčiť ešte aj teraz na celoštatnom testovani.

Kollar tuto namietku samozrejme vyjadril a napisal aj o tom napisal clanok: https://domov.sme.sk/c/22524376/richard-kollar-dvadsatpat-tisic-ludi-je-falosne-negativnych.html

Myslim, ze sme to dokonca aj tu preberali, ze sice testovanim sa dostane do karanteny vela falosne pozitivnych, co sice nie je idealne, ale stale lepsie, ako ked v plosno lockdowne je v karantene kazdy.

Ako spravny exaktny vedec sa samozrejme vyjadril len k tomu, na co bol kompetetny, a teda sa vyhol nejasnym fan-klubovym tvrdeniam, ako ci to bude mat vyznam a ci to budu vyhodene peniaze.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neviem už presne, myslím, že to bola dabata s Hribom, kde sa to okrajovo preberalo. Nevyjadroval sa, že je proti tomu, skôr sa tam podporovali, že to nie je stratene, že to možno pomôže. Matovič šiel zachytiť podľa neho 30% pozitivnych, asi každy súdny človek chápe, že mu ostane po testovani 70% pozitivnych a to je veľka zakladňa, na ďalšie problémy v blízkej budúcnosti. To je argument, keď sa zistila miera nakazených a približná incinedcia nemalo sa trvať na ďalšom testovaní. Tu lock down nebol žiadny, v ČR bol mierny a oveľa viac im to pomohlo ako nám. to sú fakty miesto blabolov.

my sme sa tu nemali hrat na prorokov, či podceňovať vývoj, ale zasiahnuť skôr a trasovaním ustabilizovať situáciu, teraz to bude bolestivé zrážať z takto rozvinutého vývoja na čísla, ktoré sme schopní ustriehnuť. Moj názor je ten, že tu už je len chaos.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dobre hovoris, len na druhej strane robime z matovica obetneho baranka za vsetko mozne. plosne testovanie bolo drahe ale prinieslo uspech v podobe stabilizacie na 3 tyzdne.  A miesto toho aby sme priznali uspechy za to co sa podarilo a nadavali za to co nie, tak mu nadavame za vsetko. a to potom uz nie je normalna debata

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

prestante tu stale dookola s presviedcanim svojej pravdy o corone a jej nasledkoch.....treba sa naucit zit s tymto zmutovanym fenomenom, ktory sa za par dekad znovu obali nejakou novou "kozusinou" a bude robit selektaciu dalej....este van s toho nesibe?...sa divim, ze mozete vobec vychadzat von...ak teda este vobec ste schopny pohybu na verejnosti... :)

 

pred 9 hodinami, Sniper napísal:

Nie je to Matovičova chyba, čo sa na Slovensku deje v súvislosti s koronavírusom, celý svet nevie kde je sever. Matovič si len vyžral, že sa premiérom stal v tej najmenej vhodnej dobe

https://www.teraz.sk/zahranicie/sef-osn-kritizoval-chaoticku-reakciu/513802-clanok.html

Fakt veľká škoda, že boli voľby začiatkom roka. Pri moci mal byť jamkatý buzerant s tou sviňou za chrbtom, by si to vyžrali obaja naraz aj s úrokmi.

robis advokata vladnej mafianskej skupine?.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ak niekto zle rozhodnutie, zlyhanie považuje za uspech, tož to je potom ťažko... Ja mu nadavam za coronu, opravnene, dokazatelne. nemal sa hrat na geroja. Z tých troch tyždnov však treba ubrať, pretože minimalne tyžden tu už covid rastie. Jeho konanie nie je žiaden úspech, pokazil čo sa dalo, neodvratil ekonomické škody, práve naopak umocnil ich a to ešte nás čaká budúcnosť.

Akože tebe informátor je úplne zbytopčné volačo písať, no ty priamo vyzývaš k tomu, aby nam tu pomreli desiatky tisíc ludi, skolabovali nemocnice, skolabovala ekonomika a ešte sa ti to zda chytre, ty si iny mudrosrač, ty si taky level hlupaka, že ja takým prajem, aby si to vyskúšali na vlastnej koži, lebo nie su schopny v tej svojej malosti pochopiť nič iné ako priamu skúsenosť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov