Skočiť na obsah

SARS-CoV-2 - COVID-19 - koronavírus


slimak
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper,

V tejto téme sa venujte diskusii o pandémii. Táraniny o tom, ako máte kvôli Covidu sopel, píšte do témy Ta tak sme my - Corona moja.

Odporúčané príspevky

Oni tie data upravuju aj pocas dna. Mas pocet hospitalizivanych +podozrivych(maju priznaky nemaju vysledky testu) teraz je 1954 +33 oproti udajom z o 10:00 tu to nemenili.

Pocet mrtvych 996 oproti vcerajsku +15 tu to nemenili.

Ale rano(o 10 ked to zverejnili) počet hospitalizovanych s Covidom bol 1697,ci 1695. o 16(ci 14) menej ako vcera. podla vsetkeho boli na 96% odpocitany mrtvi. 

Teraz pocet hospitalizovanych s Covidom je 1728 co je o 17 viac ako vcera. Tridsiatim prisli pozitivne vysledky testov(ktore rano este nemali).

Uz ste videli v sobotu prepustat pacientov z nemocnic? Pustia ta v piatok po vizite,lebo uz v stredu si mal dobre vysledky a rozhodnu sa o tom vo stvrtok. Ked si niesu isti a mas dobre vysledky(cez vikend sa nic nezhorsi,resp nestacil lekar napisat spravu do piatka a ma cez vikend sluzbu si to napise na pondelok) potom v pondelok.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to su slovenske zahady :),   miesto toho aby existoval popis ake su to data, s akym oneskorenim,  atd. Tak mame nejake data a hadame ich vyznam.  Ked nemocnica niekoho prijme  na lozko,  ako dlho trva kym sa to dostane do NCZI ?  A hlasi to nemocnica alebo poistovna ?  A robia to rovnako ?

Kristusat,   v marci mali zadat samostatnu ulohu NCZI aby zabezpecili co najviac a co najlepsich dat.   Ako chcu nieco normalne riadit ked nemaju data ?   takto to potom  vyzera,  kazdy v komisii ci mimo nej ( aka Matovic )  ma svoje nazory a nie su zalozene na faktoch ale dojmoch.   

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 3 hodinami, smiley napísal:

2020-11-29 1550
2020-11-30 1582
2020-12-01 1613
2020-12-02 1643
2020-12-03 1675
2020-12-04 1711

S pravdepodobnostou hraniciacou s istotou teda nejde o namerane udaje, ale nastavene udaje.

Mas teda narast pozitivnych testov (obzvlast ked pripocitas aj tie Ag) bez vypovednej hodnoty,  a velmi pochybne udaje o naraste poctu hospitalizacii ktory je v rozpore s poctom nakazenych (jeho odhadu z PCR testov).

Da sa pouzit standartna metoda odhalujuca sarlatanov: Konkretne kedy a kolko porastu podla teba umrtia?

Tu mas pravdu - lebo nemocnice su nastavene mozno max 3 000 posteli pre Covid pacientov,ale zdravotnicky personal maju tak na 2 000,snazia sa to tam udrzat. Dalsi rast bude,ze budu vediet reprofilizovat dajme tomu na pocet lozok na 6000,ale lekarov budu mat tak na 2500 a pri tom cisle to ostane(lebo to je konecna). Zoberu stredne,tazke pripady do 2 500, ak ich bude viac budu viac umierat. Uz teraz su na maximach ,myslim zdravotnicky personal. Preto bude lockdown. Ale do vianoc sa to zrejme z politickych dovodov nebude dat spravit. Nebudu moct zatvorit obchody(nemyslim potraviny,kde nakupis darceky)a pozeram,kedy daju zakaz vychadzania z okresu mne to vychadza na 16.decembra.

 

Nastavene udaje su aj pozitivny z PCR testov. Tam to je o tom kolkych ludia na to poslu lekari,ci hygienici. Smrt s covid v nemocniciach,je tiez limitovana. Tiez ich nemoze byt viac ako 250 denne(mozno aj 150 by bol vrchol,kde by nemocnice skoncili). Ale mimo nemocnic sa to neda limitovat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 18 hodinami, tyso napísal:

A teda neskor porastu aj umrtia. 

 

pred 3 hodinami, tyso napísal:

A "sarlatanska predpoved"  ak rastie pocet hospitalizovanych  tak s oneskorenim porastie aj pocet mrtvych. 

Vidiet, ze si si ciastocne uvedomil svoju chybu, a prestal si prorokovat, ze pocet umrti bude (urcite) rast.

S urcitostou neplati ale ani tvoje druhe tvrdenie, pretoze pocty nie su exaktne dane, ale zavisia od toho, ktore hospitalizacie a umrtia uradnici oznacia ako dosledok covid a ktore nie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

smiley, tak inak : Pocet umrti bude rast.     To je moje tvrdenie, ktore vychadza z toho ze rastie pocet hospitalizacii.   

Co spravis ked to tak bude ?  Prestanes sirit nezmysly a zacnes rozmyslat na tym co data skutocne znamenaju ?   Oznacenie ktore hospitalizacie su covidove to robia lekari a robia to rovnako,   pacient ma pozitivny test na covid.   Umrtia oznacuju na zaklade patologie a to v pripade ak ide rozvinutu plucnu formu covidu.  Tu je problem presne opacny,   takto oznacene umrtia nezahrnuju ludi, ktori zomreli vdaka komplikaciam sposobenych covidom a  pocty inych vidime len v sumarizacii "nadumrti".    Ale taketo tvoje tvrdenia su uz velmi blizko konspiracnej scene, kde sa vymyslaju fakty.  (  ziadni uradnici nerozhoduju, to je vysledok lekarskeho pozorovania) Tu je ale dolezite ze metodika sa nemeni  a tak pocet mrtvych na covid je konzistetne meranie pocas trvania epidemie. 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 6 hodinami, tyso napísal:

A k vyliecenym :  Argumentujem ze ak nejde o merany udaj, tak je zatazeny chybou ako udaj z ktoreho ho ziskavame,  A kedze ho pocitali (pocitaju) z PCR testov, kde doslo k systemovemu problemu, tak je teraz nepouzitelny. 

Neviem o akej nepouzitelnosti tu blabolis. Kazdy den prestane byt infekcnych zhruba 2800 ludi, co mali pred dvoma tyzdnami pozitivny PCR test. Ochorenie u kazdeho skonci bud vyliecenim alebo smrtou, ale kazdopadne nevyhnutne konci. Takze sucasny kratkodoby narast na 2000 PCR pozitivnych denne nie je problem v tom zmysle, ze pocet nakazenych aj pri tomto pocte stale klesa.

Tych 50 tisic nakazenych z novembra zistenych PCR testami skratka musi nejako svoje ochorenie ukoncit.

pred 6 hodinami, tyso napísal:

A narast hospitalizacie :  Spochybnujes pretoze sa ti nehodia ? A v com nie je meratelna ?  Hlasia ju nemocnice podla kodu choroby.   Ak tam je chybovost, tak je zhruba rovnaka uz dlho. 

Tyso, ze tebe korelacne koeficienty  0.09996  , -0.6799  a  -0.6419 nic nehovoria, este neznamena ze sa statistickymi metodami neda preukazat odlisnost udajov za poslednych 6 dni. Skusime nieco jednoduchsie, co by si mohol pochopit aj ty - obrazky. Vidis, ze poslednych 6 dni je jednoducho inych ako predchadzajuce dva tyzdne a vzhladom k nizkemu rozptylu sa jednoducho nemoze jednat o namerane hodnoty?

 

tyso.png

pred 2 hodinami, tyso napísal:

smiley, tak inak : Pocet umrti bude rast.  

No niekedy skoro urcite rast bude. Musis uviest:  konkretne kedy bude rast, vies?

Ja verim udajom z PCR testov, podla ktorych pocet nakazenych zaciatkom novembra a v polovicke novembra zacal klesat. Pocet umrti ma zhruba mesacnu latenciu, takze teraz (zaciatok decembra) nam pocet umrti kulminuje.

Moja predpoved teda je: V polovicke decembra zacne pocet umrti klesat, v druhej polovicke uz viditelne.

Ked skonkretizujes tu svoju, tak pred Vianocami ich mozme porovnat, ze komu vysla lepsie.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 24 minútami, smiley napísal:

 Pocet umrti ma zhruba mesacnu latenciu, takze teraz (zaciatok decembra) nam pocet umrti kulminuje a v polovicke decembra zacne klesat - cim dalej, tym viac.

Ja si tiez myslim,ze to tak moze byt. Kto bude brat  do nemocnic nove pripady(a kto tam bude davat)? Ked tam bude minimum zdravotnickeho personalu. Preto Matovic chcel ma do vianoc 500 pozitivnych,aby tam mali relativne normalne vianoce. Aby to ti traja na oddeleni zvladli. Ale ked to bude 3000 -4000 tak na vianoce budu umierat doma, mozno na novy rok.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Smiley, si zacykleny.  Takze na dnes posledny pokus a skus sa na to vyspat.

PCR testy dnes funguju inak ako pred mesiacom,  vtedy kazdy podozrivy z trasovania siel na PCR, dnes  ide kazdy treti na Ag test.   Pocet pozitivnych  teda nie je cca 2000 ale cca 3000,

ak ratas teda zdravych z poctu len PCR testov tak ti chybaju ti co pribudaju z Ag testov.   A miesto rastu vidis pokles,   to ti opakujem stale ale bez uspechu.

A co presne chces dokazat korelaciami ?   Vyvoj hospitalizacie je podobne ako vyvoj nakazenych  nejaka forma exponencialy,   ak chces dokazat ze to falsuju  tak je to pomerne odvazne tvrdenie a nie velmi doveryhodne,   jednoduchsi je  predpoklad ze sme na zaciatku exponcialy.  Bol mierny pokles a znovu rastieme,   takto sa to chova.  A mozes z toho odvodit  ake mali byt cisla pozitivnych a odhadnut svoju chybu ked beries do uvahy len PCR. 

Alebo mozes verit ze tajomne sily falsuju vysledky testovania, pocty hospitalizovanych aj mrtvych.   Ale potom je divne ze veris prave len PCR testom,  lepsie je neverit nicomu statnemu a spolahnut sa na pravdu zo zem a vek. 

1 minute ago, slimak said:

Kto bude brat  do nemocnic nove pripady

To ale uvidime na cislach, ak budu rast pocty pozitivnych a zastavi sa rast hospitalizacii, tak sme prave zahltili nemocnice.   Okrem sprav v novinach to budeme vidiet na pocte mrtvych voci minulemu roku.  Kym rastu hospitalizacie, tak este nemocnice funguju.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 15 minútami, Sniper napísal:

Po tých 2 týždňoch je ten vírus v nakazených už anihilovaný, či len zoslabnutý, že nedokáže nakaziť iných, či čo s ním do alaha je?

Je to trochu komplikovanejsie, u kazdeho je doba zapasu s virusom ina, ale da sa to charakterizovat urcitym priemernym trvanim.

Na konci je pocet virusov zdecimovany imunitnym systemom - bud uplne, alebo do maleho mnozstva, ktore uz nie je infekcne. Druha moznost je, ze  sa rozmnozil nad kriticku mieru a clovek umiera - co je ale z hladiska sirenia konecna aj pre virus.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No mňa zaujímajú skôr tí, čo to prekonali, aké bezpečné je s nimi sa stretávať. Do krematória nechodím, takže z tohto aspektu ma mŕtvi nezaujímajú. Nech im je mramor ľahký.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Sniper,  tak technicky je takto :  Zhruba po 2 tyzdnoch  ti Ag test ukaze ze si negativny, PCR test ta ukazuje ako pozitivneho este par mesiacov.  Ci je to uz uplne bezpecne asi ani srnka presne nevie ale lekar ta uz pusti do prace.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vraj 7-9 dni maximalne su infekcni ti co mali priznaky(dva dni aj pred priznakmi),len nechapem preco potom nevedia aj bezpriznakovych preskumat ako su infekcny), ti co nemali u nich sa nevie. Ale stopy virusu sa daju najst u tich co to prekonali v dychacich cestach(hornych dolnych) aj 20 dni, v stolici 60(vstolici max aj 120 dni) ci aj v sere(krvi). Maxima, v nose to u cesky nasli aj po 80 dnoch,to je aj maximum co udaval dr. Bukovsky,ale vraj cital clanok z Lancetu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

po 10 dnoch to nie su ani dva tyzdne, to je povinna karantena a je celkom isté, že títo ludia stihnu nakaziť ešte ďalších. Ja som zachytil, že zrhuba väčšina je do tých 10 dni, no existuje nemalé % ludí, čo ťa nakazia aj po 10 dnoch. Virus ostava v tele, teda ten kto sa nakazí sa toho úplne nezbaví, tak je to u väčšiny vírusov. A srnka celkom dobre tuší kedy presne ťa taký jedinec nakazí, to je však otázka na odborníka..(vírusové partikule)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 36 minútami, tyso napísal:

A co presne chces dokazat korelaciami ?   Vyvoj hospitalizacie je podobne ako vyvoj nakazenych  nejaka forma exponencialy,   ak chces dokazat ze to falsuju  tak je to pomerne odvazne tvrdenie a nie velmi doveryhodne,   jednoduchsi je  predpoklad ze sme na zaciatku exponcialy. 

Tyso, ale to som uz zistil, ze statistike vobec nerozumies, o tom sa ma uz nemusis snazit znovu presvedcit. :zubiska:

Ak to prelozis exponencialou, tak vysledok bude rovnaky: poslednych sest dni je jasne mimo predchadzajucich hodnot. V grafe sa sa linearne fity uplne prekryvaju z exponencialnymi, takze bez zoomu sa nedaju ani rozoznat, koeficienty korelacie su prakticke totozne: pri predchadzajucich dnoch mas rozptyl z nahodnej chyby merania, poslednych 6 dni je tam ocividne "dopocitanych" z prakticky nulovym rozptylom.

 

tyso2.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 23 minútami, Sniper napísal:

No mňa zaujímajú skôr tí, čo to prekonali, aké bezpečné je s nimi sa stretávať. Do krematória nechodím, takže z tohto aspektu ma mŕtvi nezaujímajú. Nech im je mramor ľahký.

sniper uz po 10 -14 dnoch by nemal byt človek infekčny. aj ked vírus moze by detektovany v organizme aj po mesiaci, ( u niektorych vraj aj po tyzdnoch ). ale uz dotyčny nie je prenášač 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Či čínsky súdruhovia zatajovali, či nie, začali konať vo svojej krajine okamžite, to že by o tom svet vedel, či nie, tak to na veci nič nemení. Jedine však, čo mali urobiť správne uzavrieť čínu, ale to sa bežne nerobí v žiadnej krajine. Či ako slečna?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

Ten Bukovsky o tom(co zaujimalo snipra) rozprava asi od 5 minuty. Ja som predtym pozeral asi 5-10 minut,viem ze povedal,ze na konci videa bude link na ten clanok,teraz som ho nenasiel(chcel som  najst link na ten clanok, vcase prednasky ma nieco nalavo a to je z maja). Teda tento chlap zavadza a isto vie aj klamat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

smiley, tak za dva tyzdne budeme mat jasne kto co mu nerozumie :)  Tak vydrz.    Kedze sa nieco zmenilo, tak celkom jasne nepokracuje co bolo pred tym.  Veci sa menia, to je nas svet.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 37 minútami, tyso napísal:

Alebo mozes verit ze tajomne sily falsuju vysledky testovania, pocty hospitalizovanych aj mrtvych. 

Preco by mal niekto nieco falsovat? Tyso, to je  tvoja viera, ze pocty hospitalizovanych ako ho ukazuje graf vznikli presne ako sucty poctov hlasenych z jednotlivych nemocnic s kodom covid a nijak inak. Statisticka analyza jasne ukazuje, ze to takto nebolo a udaje boli minimalne upravene. Moze to mat dokonca aj legitimny dovod: napriklad  sa rozhodli povodne iny kod prekategarizovat pod covid a rozhodli sa zmenu poctov spravit postupne pocas viacerych dni - z coho nasledne vznikol narast poctu hospitalizovanych, ktory nezodpoveda realite.

Skus miesto toho mlatenia prazdnej slamy radsej napisat, kedy kokretne bude ten narast umrti - nech si potom mozme povedat, kto z nas dvoch siril nezmysly.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mňa fascinuje ked totalne jelito ukazuje štatistiku, chvali sa že on jej rozumie, pričom úplne základný fakt je to, že NIKTO na svete ako správny prognostik nerobí prognózu na základe priemerov z dát, ale aktuálneho vývoja, ktorý mimochodom má k dispozícii. Takéto totalné jelita, bez chrbtovej kosti tu vypisovať bludy o budúcnosti, ked majú celkom ZERO správnych predpovedi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pripady pred mesiacom a teraz, nie su tie iste pripady. Podla mna su to tie tazsie. A cim dalej budu tazsie. Kedy zacali hospitalizovat v revuckej nemocnici? Tazke pripady ako skoncia? Ten jeden co bol na plucnej ventilacii(jeden den) prezil? Mozno oboch helikoptera odviezla do BB.

Revuca1.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov