Skočiť na obsah

SARS-CoV-2 - COVID-19 - koronavírus


slimak
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper,

V tejto téme sa venujte diskusii o pandémii. Táraniny o tom, ako máte kvôli Covidu sopel, píšte do témy Ta tak sme my - Corona moja.

Odporúčané príspevky

pred hodinou, tyso napísal:

............ a od cias osvietencov sa stat snazi bojovat s epidemiami. Absurdne je ze napriek celemu pokroku su tu ludia ako informator a spol co proti tomu bojuju. jeho duchovni predkovia lyncovali zidovskych doktori ktori ockovali deti, burili sa pri chlorovani studni a pod. 

pocuvaj hlupak, v com je ta imunita umela?  neuveritelny hlupak si a rozhodne nie umely. 

pocuj Mengele, hlupakovi kazdy hlupak....tak sa vravi medzi nami "nevzdelancami".....a umelym nemyslim, ze je to na sposob plastu, ale ma to tu istu vypovednu hodnotu.....plast skodi zivotnemu prostrediu a vakciny zasa prirodzenemu vyvoju imunity....a nezabudaj, ze vdaka tym minulym epidemiam, mame imunitu ovela silnejsiu.....zatial samozrejme....to je zasa genetika.....pre teba ale spanielaka dedina zrejme..... :)

a este na dovysvetlenie....ja nezatracujem vakcinaciu, ale brojim proti povinnosti vakcinacie....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aj ja by som dal aj dvakrat zaockovat(snad to nebude nutne) aby sme uz nezili ako dnes. Inak mne osobne nic nechyba. Nemozem ist do krcmi vypijem si doma aj s kamaratom. Lezu mi uz na nervy zena a deti - boha otvorte tie skoly.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keď sa už hovorí o tých vlnách. Prvá vlna, druhá vlna, tretia vlna..

Mohla by teoreticky nastať situácia ktorá by sa dala prirovnať k "stojatej vlne"? Keď počet novo nakazených neklesá ani nestúpa, ale udržiava sa na nejakom stálom, ale pritom dosť nepríjemne vysokom množstve?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@tyso

Mno.. Veď hej..

Ale to platí pri "prírodnom", evolučne riadenom vývoji udalosti.

Lenže do hry vstupujú aj umelé "regulácie a opatrenia", robené v snahe proti nákaze aktívne bojovať.  A dajme tomu že by tie "regulácie a opatrenia" v praxi,  stály dostatočne za trt.

Boli by dostatočné k tomu aby zabránili ďalšiemu explozívnemu rastu, na druhú stranu by nepostačovali na dosiahnutie výraznejšieho poklesu.

Výsledok by mohla byť "stojatá vlna"..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 26. 11. 2020 at 20:16, tyso napísal:

tak si predstavme ziadne opatrenia,  prudko vysokoci umrtnost, skolabuju nemocnice a nasledne zacnu ludia panikarit a spustia skutocny lockdown,  skolabuje zasobovanie,  uzavru sa dediny a ludia sa zacnu branit.   To je ten cierny scenar,   predstava ze ludia budu zomierat ale hrdinsky si to nebudu vsimat je malo pravdepodobna. 

Ma covid  az takyto potencial pri smrtnosti 0.5 % az 5 % ? Ani v Taliansku obciansky samo- lockdown nebadat, protestuju tam proti opatreniam....

pred 9 hodinami, alamo napísal:

Výsledok by mohla byť "stojatá vlna"..

Jak pisal Tyso, je to brutalne nestabilne, aj keby si sa trafil presne do R=1.00, tak staci zmena pocasia, prazdniny v skole alebo statny sviatok a hned sa to zmeni na narast, alebo pokles. Ked sa pozries na moje grafy, tak to ma tendenciu byt stabilne skor v extremnych polohach prudkeho narastu alebo utlmu, cez rovnovaznu hodnotu to vzdy raketovo preleti.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

otazka kedy sa spusti nekontrolovatelna panika, to asi nechcem testovat.  Ale na zaciatku to v cine v par dedinach zazili.  Keby sa zacali mrtvoly skladovat na zimnych stadionoch, tak neviem.  A o racionalite slovakov  mam znacne pochyby.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vojaci to dobre nespocitali ani v Revucej. V Kosiciach to inak domrvili, v Bratislave tiez aj v Revucej a verim ze aj vsade inde. Nad povedal,ze oni niesu statisticky urad. Nie su. Im tie data su uri. Preto tretie kolo bolo tak uspesne.Revuca.thumb.png.c23ebaeb5077d007cccad70869dafe48.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Citát

 

Na celom Slovensku už máme zavretý pol milión žiakov od 11 rokov. Školu zažili na pár týždňov v januári a februári, potom v júni dobrovoľne a chvíľu v septembri. Stratená generácia. Živitelia ich rodín zatiaľ pracujú v spustených fabrikách, na stavbách a je veľmi pravdepodobné, že takto to bude veľmi dlho. Troch Kráľov si do kalendára ako nástup do školy nedávajte. Sme montážna dielňa Európy a reforma vzdelávania sa odkladá. Niet čo reformovať.

https://databezpatosu.sk/2020/11/28/covid-19-sme-babraci-a-doplatime-na-to-vsetci/#more-635

 

Tento matematik to aj pochopil.Inak mozno kvoli tomu,ze byva v Zahorskej Bystrici a ma deti(myslim tri, sam to povedal ja ho nespehujem,len som si pozrel jeho videa).

Moj nazor. Ked sa nakaza o mesiac,ci dva dostane a vypukne na Gemeri,fasisti Gemer zavru(tvrdy lockdown) a inde otvoria skoly. Ked si toto dovolia voci bratislavcanom(myslim bratislavskym detom), na gemer sa vykaslu.. ani nevedia ,ze tu nejake su ak su to cigani.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Matovic vymyslel, ci odbornici,ze otvarat skoly sa budu tam,kde je pod 200 incidencia na 100 000 za 14 dni. Traja s najnizsim cislom su Revuca 66, Roznava 79 a Namestovo 108. Dalsie okresy co maju pod 200 Malacky,Pezinok, Krupina,Kosice okolie,Dolny Kubin aj Tvrdosin, Levice,Poltar,Sobrance,Turcianske Teplice,Rimavska Sobota a Lucenec. Samozrejme pilot urobime v Bratislave co ma 207 a 205 maju Zlate Moravce.  Ja to chapem. Fasisti. Otvoria okresy,kde maju najlepsi pristup k internetu a najviac pocitacov,mobilov. Tam kde ani internet nieje,nemaju ani telefon(deti) tam sa budu nadalej nevzdelavat.

https://dennikn.sk/2068918/aktualna-3d-mapa-koronavirusu/?ref=mpm

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 8 hodinami, buky napísal:

........... Minister Krajčí varuje, krivka sa otáča.

Dennodenne vidím, ako veľa ľudí opatrenia ignorujú.

a ktore opatrenia ignoruju?...lebo ja vsade vidim ludi z handrou na nose.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Citát

To som raz sľúbil, a potom som si uvedomil, že prioritu by mali mať zdravotnícki pracovníci a starší ľudia, ktorí sú najviac ohrození. Čiže ideálne by bolo, aby som sa zaočkoval, ako úplne posledný, keď každému kto očkovaciu látku chcel, aby sa mu ušlo. Zároveň by potom ľudia pochybovali o tom, či sa zaočkovať dám. Takže, ja hovorím, že sa na 100% zaočkovať dám, ale pripadalo by mi to férové, aby som ako kapitán lode bol zaočkovaný úplne posledný. Aby všetci tí, ktorí by mali byť chránení predo mnou, chránení boli

Ja si myslim to iste, kym ten obcan nebude zaockovany ako prvy(aj s jeho rodinou do 99kolena,teda cela Trnava),a ja to neviem skontrlovat sa ockovat nedam.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo,   mame neschopnu vladu a ludi co nedodrziavaju pravidla,    To nie je dichotomia, mozeme mat a mame oboje. 

Pravidla ROR  su jasne a nemenia sa,  a teda vieme ze velka cast Slovakov pravidla dodrziavat nebude a je jedno ci to je z lenivosti, egoizmu alebo "protestne".  Vysledok je rovnaky.

Ale zase aby to neznelo tak ze su vynimka, nie su.  Len myslenim viac smerujeme na vychod a juh ako na zapad a na sever.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@tyso

Nemáš pokazený kompas?

Keď sa pozrieme na chatenie v USA, alebo do Nemecka kde policajti vodnými dielami rozháňajú demonštrácie proti opatreniam každý víkend..

V Číne? V Číne veľký kormidelník zavelí, všetci urobia stojku na hlave a usilovne kopú nohami do neba..

To tvoje "myslením smerujeme na východ" čo vlastne teda znamená? 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to co si dovoluje tento "hlupak"....urcite je to nejaky "mudrosrac"....

Citát

Vakcíny netreba, pandémia sa končí! Oznámil bývalý viceprezident spoločnosti Pfizer!

https://sknews.sk/vakciny-netreba-pandemia-sa-konci-oznamil-byvaly-viceprezident-spolocnosti-pfizer/?fbclid=IwAR1wCctnyTjkIksDA_uLO8yKRp0vaZxt45NL-eU6k5Jeozvps40dAcFseCQ

zdroj....

http://www.lifesitenews.com, http://www.youtube.com

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 28. 11. 2020 at 16:26, informator napísal:

a ktore opatrenia ignoruju?...lebo ja vsade vidim ludi z handrou na nose.....

Je to v práci. Idem na halu a veľa pracovníkov bez rúšok. Dezinfekciu pri vchode tiež veľa ignoruje, vraj môžu dostať ekzém. Najhoršie je to v kanceláriách. Chlapík pokašliaval, vraj sa ide otestovať - pozitívny. Nasleduje panika a dobrovoľné testovanie kolegov. Pozitívny nielen oni ale aj členovia rodín. Niekedy mi to pripadá ako u je.nutých na dvore. tyso na to opakovane upozorňuje. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 8 hodinami, informator napísal:

ty mas take skusenosti, ja zasa opacne....

Ak by platili tvoje skúsenosti, tak by bol počet nakazených iný, priaznivejší nemyslíš ? Ide  o nedostatočnú disciplinovanosť, to bol ukážkový príklad prázdninového obdobia = druhá vlna.

Inak skvelý článok o vakcíne :bingo:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 10 hodinami, buky napísal:

Ak by platili tvoje skúsenosti, tak by bol počet nakazených iný, priaznivejší nemyslíš ? Ide  o nedostatočnú disciplinovanosť, to bol ukážkový príklad prázdninového obdobia = druhá vlna.

ale v tom letnom case sa ludia spravali ako videli u nasich vladnych a vedeckych elit.....teraz je to uz uplne ine, tak nechapem tu skepsu u tysa a dalsich tu pritomych....ale na druhu stranu zasa treba dodat, ze ROR nie je ziadny zachranny akt, ale iba ciastocny spomalovac sirenia....nic viac a nic menej....a tak to treba aj vnimat a nerobit z tej vedeckej tezy nejaku mantru....virus nie je slon a neda sa zavriet di klietky....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov