Skočiť na obsah

SARS-CoV-2 - COVID-19 - koronavírus


slimak
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper,

V tejto téme sa venujte diskusii o pandémii. Táraniny o tom, ako máte kvôli Covidu sopel, píšte do témy Ta tak sme my - Corona moja.

Odporúčané príspevky

Marek je minister zdravotnictva . Ten rus asi prezije.

Tie deti zprostredia nemaju sancu sa dostat na distancnu vyuku,resp ich nevies skontrolovat. Maju nato aby boli spolu 45 minut,potomim to spadne,10minut sa pripajaju,10 minut si robia prezencku(deti sa pripajaju), 5 minut ucitel im povie kto mi nedal ulohu, 20 minut ich nieco uci. Potom si to nahodis opat - zena pred koncom hodiny povie z ktorymi ziakmi sa chce este rozpravat a nahodia si to opat.

 

Toto je nic ako nic. Ako pohlavny ud co to vymyslel. Vskole kde uci zena takych deti v rocniku mozu mat 15 a 15co sa vedia pripojit a vedia ucit. Zena ich zdomu tych 15 spravi,ale ten ucitel(chlap - kolega zeny ucitel anglictiny) ako? Inak to celkom dobre mal zorganizovane a v podstate som sa na jeho hodine nieco naucil.

Zatial to mali rozdelene podla tried,aj zena ma ciganov, ci takych ze domace ulohy nerobia. Najviac prace jej - vynutit odtych co tam aj su aby tie prace robili. Ti co sa ani nepripoja(nemozu),ci to maju vpazi.

-----------------------

Keby sme nemali pohlavneho uda moje deti kludne mohli chodit 2 mesiace do skoly.Vsetky deti v zelenych okresoch.

rus.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takze toto nieje divadlo.

Matovic pochopil,ze to jeho testovanie je nafigu a Sulik skace ako mu povie Matovic. A ovce pekne stali vrade. O vase zdravie ani jednemu ani druhemu nejde. V podstate neviem o co im ide. Sulikovi nejde o restauracie.

Sulik.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Matovic vas bude klamat -nie ciganikova on je klamar  a Duch svaty -Marek ten klamat vie bude. Dnes neukazali nijaky vymysleny graf ako to celospolocne trojkolove  testovanie pomohlo. Aspon ked ja som to pozeral tam nebolo, ale to ani nemohli dat.

 

Teda zaver - skoly budu velmi dlho zatvorene -tak sa rozhodli pohlavny udovia,  Keby rozbili utorok budovu vlady demostranti by som sa pousmial. Keby som bol Bratislavcan asi by som tam bol.

 

Politik -ten co ma moc  a zakaze detom ist doskoly(tam kde nieje epidemia). Ten si zasluzi len najvacsi trest. Detom dovoli do kostola ale do skoly nie. Upalenie je malo.

 

Mali ste tu klamstva,ze regionalne to nejde - ze vsade je to rovnake.  Nie ani dnes to nieje rovnake. O mesiac to moze byt naopak juh bude zamoreny a sever bude v pohode. Fasisti vtedy poveia ideme to riesit regionalne.

U nas zidov zamurovavali(u seba) a dali im jedlo aby prezili.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pohlavnemu udovy ste dali moc tak si ju uzivajte.Moyno som tu aj dal.

Citát

 

18:40 SLOVENSKO Školy sa zatiaľ otvárať nebudú. Aj keď je epidemiologická situácia v niektorých okresoch dobrá, podľa premiéra Matoviča sa nedá na Slovensko pozerať ako na samostatné okresy a treba prihliadať na celoslovenské čísla.

Skryť Vypnúť reklamu

„Môžeme snívať o tom, že dajme deti do škôl, otvorme reštaurácie, ale ja sa pýtam na zodpovednosť. Kto bude kopať tie hroby?” pýta sa Matovič. Otvoriť školy za situácie, kedy pribúda dvetisíc prípadov denne, je podľa neho „cesta do pekla”.

Ak by sa otvorili bez prijatia ďalších opatrení, predseda vlády odhaduje počty nových pozitívnych počas Vianoc na päťtisíc denne.



Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/22533328/koronavirus-na-slovensku-spravy-mapa-opatrenia-13-11-2020.html

 

Ak neotvori skoly budem volit vsetko proti nemu. A naozaj by ma netrapil rozbity ten jeho palac. Na referenum pojdem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

eto vase delo.......medialna masaz a sirenie dezinformacii lebo Fico, lebo Bela, lebo Danko, sa prejavilo v celospolocenskej traume bezmocnosti......a k tym vedcom.......zjavne su este vacsi idioti, ako trnafsky principal zo svojou retardovanou vladnou skupinou......tyso, ja byt na tvojom mieste, tak chodim po kanaloch od hanby.....nedostudovany "odbornik" na vsetko, vas vo "vedomostiach" vsetkych precikal.....vivat covid..... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 20 minútami, informator napísal:

eto vase delo.......medialna masaz a sirenie dezinformacii lebo Fico, lebo Bela, lebo Danko, sa prejavilo v celospolocenskej traume bezmocnosti.....

Ja, keby som volil Fica, Bugára, alebo Danka, tak dnes chodím po kanáloch od hanby. Kiska mal pravdu, keď Slovensko za ich vlády nazval "mafianskym štátom".

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator, o com to hovoris?  to ze tu bol mafiansky stat kde policia a sudy boli zlocinecke organizacie a fico s dankom boli tvorcami a spolupachatelmi to je medialna masaz?  voci tomuto bahnu je matovic akurat neprijemnost, nie katastrofa.  

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 3 minútami, tyso napísal:

... voci tomuto bahnu je matovic akurat neprijemnost, nie katastrofa.  

Nechápem, prečo od politikov očakávate, že budú vedieť riešiť odborné problémy. Ak by boli politici profesionáli v danom obore, nemohli by byť politici a platí to aj naopak.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 16 minútami, Tono napísal:

Ja, keby som volil Fica, Bugára, alebo Danka, tak dnes chodím po kanáloch od hanby. Kiska mal pravdu, keď Slovensko za ich vlády nazval "mafianskym štátom".

v ideologii  liberalnej "demokracie", je kazdy stat mafiansky......je v nom, pod povrchom, nieco prehniteho....v tom s Kiskom suhlasim....akurat, ze jemu sa asi z kolaca uslo menej, tak ma vyhrady.....pochopitelna reakcia "ukrivdeneho", co vsetko robi v dobrej viere....

pred 6 minútami, tyso napísal:

informator, o com to hovoris?  to ze tu bol mafiansky stat kde policia a sudy boli zlocinecke organizacie a fico s dankom boli tvorcami a spolupachatelmi to je medialna masaz?  voci tomuto bahnu je matovic akurat neprijemnost, nie katastrofa.  

vidim, ze ideolog a vrchny vedecky adept na vsetko (kde som toto uz videl?) sa nezaprel.....no ale uverit, ze ta mafianska hydra sa tu vybudovala do dokonalosti za 10 rokov vlady Fica, ti nemozem uverit, ani keby som sa vcera vratil z Marsu..... chces tvrdit, ze tito terajsi budovatelia svetlych zajtrajskov su z ineho cesta?.... tak to by nesmeli mat minulost aku maju.....a teraz im covid zjavne vyhovuje v ovladani verejnosti sirenim strachu....  :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 10 minútami, tyso napísal:

ocakavam ale ze dokazu riadit exekutivu a umoznit je tieto problemy riesit. 

Presne to je úloha politikov. A Matovič by mal tiež pochopiť, že v tejto úlohe nie je podstatné jeho ego. Politika by mala byť služba občanom. Dejiny však dokazujú, že politici svoje postavenie chápu inak. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

s prihladnutim na ich "nezistnu" minulost si dovolim tvrdit to co som napisal....covid je dobry na sirenie strachu a kde je strach, tam sa deju veci, ktore si nikto nema cas vsimnut, lebo na prvom mieste je strach....

  • Odobrať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 40 minútami, informator napísal:

s prihladnutim na ich "nezistnu" minulost si dovolim tvrdit to co som napisal....covid je dobry na sirenie strachu a kde je strach, tam sa deju veci, ktore si nikto nema cas vsimnut, lebo na prvom mieste je strach....

Iste, v stave ohrozenia si môžu politici dovoliť opatrenia, ktoré by v normálnom stave neboli tak ľahko priechodné - výnimočný stav. To sa dá zneužiť. Ale podstatné je, k čomu chcú podľa teba súčasní politici zneužiť stav ohrozenia. K odbúraniu demokratických slobôd, k nastoleniu korupcie v justícii, polícii, štátnom aparáte?. Minulá vláda zneužívala moc na to, aby z toho profitovali "naši ľudia". Ak máš dôkazy, že táto vláda zneužíva moc s rovnakým cieľom,  tak áno, nezaslúži nič iné, ako trestný postih. Ak na to máš dôkazy, tak sa ozvi? Ja som sa počas minulej vlády ozval. A patričné úrady mi odpovedali., že "všetko je v súlade zo zákonom". Tých, ktorý boli vtedy zákonnou autoritou, dnes vyšetruje polícia..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tono

nepisem o vyhlasenom stave nudze alebo vynimocneho stavu z nejakej priciny, ale o tom, ze sa vedome a cielene  zo strany vlady a jej vedeckych radcov, no a samozrejne za pomoci medii, siri strach......a ano je to cesta k postupnemu odburavaniu este akej takej slobody obcanov....a co sa tyka tej korupcie, tak ja zostanem iba u svojej teorii o biznise z testovanim, v ktorom sa vezu spicky nasich vedeckych a politickych "elit".....a tiez mas mozno pravdu v tom ze byvala vlada profitovala na tom, ze preferovala "nasich ludi"....akurat ze tato nebezpecna stvorka uz ani nepouziva nasich ludi, ale robi to verejne a este si k tomu aj prisposobi zakon.....takze aj vtedy a aj teraz, je to vlastne podla zakona....aky teda vidis rozdiel v "nezakonnosti" v "zakonnosti"?.....a ze vysetruju nejakych policajnych a justicnych potentatov, je pre mna iba taka dymova clona.....mi to pripomina casy za socializmu, ked sa v TV ponukla Angelika, na prekrytie nejakej udalosti, co nebola podla vtedajsej legislativy v sulade zo zakonom....a ten medialny hunbunk, je tiez nieco podobneho ako vtedy....si spominam, ze v nejakej TV reportazi o zasobovani nasich obchodv sa okazalo pouzil zaber z USA (New York?), ako tam nakladne auta sypali do mora banany a pomarance......vraj obchodnici namiesto zlacnenia toho tovaru, radsej ho sypu rybam....doteraz sice neviem, ci to bola fotomontaz alebo iba krmili ryby v nejakom velkom bazene alebo tie banany a pomarance uz boli nepredajne pre kvalitu, ale dolezitejsia bola agitacna reportaz......covid je covid a biznis je biznis....a este to najdolezitejsie (pre mna)....ja si slobodu viac cenim, ako agitacne predvadzanie ukonov, ktore maju dokazat "nasu" snahu o napravu zakonnosti....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 12. 11. 2020 at 18:39, Tono napísal:

Nie, podľa SIR modelu je integrálna krivka daná funkciou  f(t)=1/(1+exp(-k*t)). Derivácia f(t) podľa času je 1/(1+exp(-k*t))^2*k*exp(-k*t). To je krivka s maximom. Skús si to nakresliť pre nejakú konkrétnu hodnotu k. Ale podstatné je, že ani integrálna krivka nebude zodpovedať realite, ak sa počet testov mení v čase a vzorka testovaných nie je reprezentatívna, ale je zvolená prevažne na základe trasovania. Integrálna krivka infikovaných je totiž súčtom denných príspevkov pozitívne testovaných z trasovania, a úspešnosť trasovania je otázna !!! Krivka úmrtnosti by mohla najlepšie vypovedať o počte infikovaných v populácii. No toto číslo je zas ovplyvnené stanovením diagnózy, či bola smrť zapríčinená Covidom. Je dosť komplikované, získať nejaké relevantne údaje. Plošné testovanie v nejakom pomere odhalilo reálny stav. Lenže to je údaj v jednom dni, a opakovať sa denne sa nedá. Relevantnejšie údaje by sme dostali denným testovaním menšej reprezentatívnej vzorky.

Nie, S(E)IR model nema analyticke riesenie. Numericke riesenie sa sice podoba funkcii f(t)=1/(1+exp(-k*t)),  ale je do nej odlisne. Na kratke obdobia sa da aproximovat  exponencialnym rastom,  pretoze exponencialna funkcia je riesenim standartnej diferencialnej rovnice, kde je zmena veliny umernana jej velkosti: d/dt f(t) = k * y(t). Kazdopadne klucova premenna tohto modelu od ktorej sa odvija rychlost sirenia je pocet vsetkych momentalne nakazenych ludi  (I = Infectious), nie denny prirastok nakazenych. Za predpokladu konstantneho pomeru poctu zistenych pozitivnych k vsetkym nakazenym mozes priebeh nakazy ratat aj z pozitivnych testov, stale je ale udaj poctu ludi s pozitivnymi testami, ktory neboli este vylieceny relevatnejsi ako pocet novych pozitivnych testov denne.

Nie je az take dolezite, ako dobre sa trasuje a testuje, dolezite je aby sa trasovalo a testovalo stale rovnako, aby sa nemenilo percento zachytenych - toto bolo po plosnom testovani vyrazne narusene, takze sucasna spolahlivost odhadu nakazenych z pozitivnych je otazna.

Je otazne, kedy oznacit za pricinu smrti Covid, ale to, ze clovek zomrel je jednoznacne. Preto najexaktnejsim parametrom sirenia nakazy je celkovy pocet umrti (teda nie len na covid), kde pri velkom pocte nakazenych mas dostatocne jasny signal od covid. Umrtnost ma asi zhruba mesacne oneskorenie, neda sa dobre pouzit na monitorovanie sucasneho stavu. U nas bohuzial tieto zasadne informacie ale nie su k dispozicii, CR ma udaje o tyzdennej umrtnosti spred dvoch mesiacov: https://vdb.czso.cz/vdbvo2/faces/cs/index.jsf?page=vystup-objekt-vyhledavani&vyhltext=zemřelí&bkvt=emVtxZllbMOt&katalog=all&pvo=DEMD007

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 35 minútami, robopol napísal:

informator ty retardovany principál, toto je téma covid nie pomaranče a tvoje úlety, čo si vážiš najviac.

ja viem, ty retardovany "vedec"....ja som odpovedal na Tonov prispevok......zda sa, ze tvoje krivky a grafy stoja na predpokladoch, ze Zem sa zajtra prestane tocit.....a nielen tvoje samozrejme....predhananie sa, kto tu ponukne vacsiu abnormalitu vo vypoctoch je zabavne?....mozno ze po prevaleni sa covidu, ked budu zname cisla, tak sa hadam aj dopracujes k realnejsim vysledkom.... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Celkovy pocet momentalne identifikovanych infekcnych (teda nie denne prirastky pozitivnych) pouzivam aj na fitovanie v mojich grafoch.

Vo 14-dennom fitovani preslo uz Cesko pod hranicu R=1 (growth rate = 0), musel som kvoli tomu posuvat osi, ale vyzera to, ze bude zase rast. Slovensko R=1 v 14-dnovych fitoch este nedosiahlo, ale stale ma jasne klesajuci trend:

 

growth-rate-13.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Uvolnovanie opatreni mi pride ako nebezpecne predcasne: je snad pocet dennych prirastov mensi ako 500 a R mensie alebo rovne 0.8? Jak sa moze rozhodnut o uvolnovani pred tym, nez zacne kulminovat pocet vazne chorych a umrti? Riziko kolapsu zdravotnictva je este stale dost realne.

Teraz by to mal niekto vratit Matovicovi o tom kopani hrobov...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov