Skočiť na obsah

SARS-CoV-2 - COVID-19 - koronavírus


slimak
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper,

V tejto téme sa venujte diskusii o pandémii. Táraniny o tom, ako máte kvôli Covidu sopel, píšte do témy Ta tak sme my - Corona moja.

Odporúčané príspevky

buky,ja som z tvojho prveho textu pochopil tak,ze vodic este nebol testovany. Teda nevedel, ze pozitivny. 

Lebo ak bol vodic po testovani(pozitivny,ze to vedel a rozvazal) to sa ozaj neda nijak riesit. 

Citát

Gröhling by bol rád, ak by sa študenti základných a stredných škôl v Bratislave a Košiciach mohli vrátiť do lavíc 23. novembra a zvyšní študenti 30. novembra.

Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/22529240/koronavirus-na-slovensku-spravy-mapa-opatrenia-09-11-2020.html

Chlapec aj cela SaS u mna skoncili ,fasisti poje...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 9 minútami, robopol napísal:

Byt na mieste Matoviča okamžite sa začnem zaujímať ako získat aplikáciu neuronovej siete na rozpoznavanie covidu cez mobil (vytvorenu MIT). Aspon niečo rozumne by raz urobil. 

Aj k tomu možno dôjde. Možno aj v celosvetovom rozsahu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 6 minútami, buky napísal:

Aj k tomu možno dôjde. Možno aj v celosvetovom rozsahu.

Bodaj by buky, pretože to ma vyssiu presnost ako tieto antigenove testy, dokonca vie rozpoznat aj asymptomatických, potom kto nema aplikaciu by stacilo urbit stanok s testom cez mobil (ale pri vstupe na pracovisko, do marketu). To je ovela lepšia správa ako nádej, že vakcína to tu vyrieši, na ktorú sa tak všetci odvolávajú, pričom je otazne na kolko zaberie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 22 minútami, slimak napísal:

buky,ja som z tvojho prveho textu pochopil tak,ze vodic este nebol testovany. Teda nevedel, ze pozitivny. 

Nevedel, že je pozitívny dozvedel sa to až po prvom testovaní. Samozrejme nasledovala okamžitá karanténa. Inak to ani nejde. Nechcite zažiť neistú situáciu ak ste prišli s niekým pozitívnym do kontaktu. Ja som tiež nevedel, že syn v spoločnej domácnosti je pozitívny. Karanténa mi končí 12 teho. Samozrejme pokiaľ sa nedostavia príznaky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 20 hodinami, Tono napísal:

Podľa mňa metóda najmenších štvorcov by bola asi najvhodnejšia aproximácia. Excel túto metódu priamo neponúka a programovať sa mi to nechce. Môžem iba v mierke  vizuálne porovnávať matematický model a merané dáta. Dúfal som, že metódu najmenších štvorcov ma niekto už v Excely spracovanú, napríklad smiley.

Metodu najmensich stvorcov spracovanu mam, ale na vypocty nepouzivam Excel (mam to napisane v kodoch Python, Perl a AWK).

Vypocet koeficientov a,b  priamky y = a*x + b  je relativne jednoduchy,  potrebujes spocitat pocet bodov, sumy hodnot nezavislej veliciny (x, resp. casova osa) a zavislej veliciny (y)ako aj sumy ich stvorcov. Tento vypocet mozem poskytnut aj pre Excel.

O nieco komplikovanejsi je vypocet chyb (standartnych odchylok) koeficientov a,b - to je to, co zabudol spocitat profesor Flegr, aby mohol odhadnut chybu svojej predpovedi (a ze teda bola riadna bota).

Metodu najmensich stvorcov mam spracovanu aj pre polynomy vyssieho stupna (Perl), ale to uz je moc komplikovane, aby sa to prepisovalo do Excelu. 

Polemika je zaujimava, ale teraz nemam cas to analyzovat - snad neskor.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 50 minútami, tyso napísal:

nuz dakujem za potvrdenie, podla mojho receptu ktory doporucuju lekari nesiris chorobu.   Ten kolaps naopak pride ked kazdy idiot pojde nakazit dalsich 10.  A ked zacnu vo velkom umierat ludia tak kazdy uz sice neskoro ale sa zavrie doma a ten kolaps pride.   Je to jednoduche ale pre idiotov nepochopitelne.

Cize prakticky, dotycny sa dostal do karanteny o tyzden neskor a medzi tym nakazil plno dalsich.  Cize podla idiota je lepsie ak je v karantene 50 ludi a nie 3.  To podla neho zachranuje priemysel.  Ze sa ja niecomu na Slovensku divim.  

uz som tu raz bol toto napisal....pokial ma liecba  horsie nasledky ako choroba, tak treba liecbu zmenit alebo zrusit..... to nic tvojej "vedeckej" dusicke nevravi?....

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 3 minútami, slimak napísal:

Ale dvaja traja, a inak aj ja, ty si ich vtom utvrdil,ze on to vedel.

Nerozumiem. Pred prvým testovaním nikto nevedel ako na tom je, lebo neboli žiadne príznaky.  Po testovaní bol vodič pozitívny = karanténa.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred hodinou, tyso napísal:

Cize prakticky, dotycny sa dostal do karanteny o tyzden neskor a medzi tym nakazil plno dalsich.    

Presne. Preto je dôležité opakované celoplošné testovanie. Možno nie najlepšie riešenie, ale lepšie ako drátom do oka.

tyso, by si sa divil aký idioti chodia po svete. Nedávno do malých potravín vošiel chlap okolo 50 tky bez rúška. Že vraj je to jeho slobodné rozhodnutie.  Už už sa schyľovalo k bitke, nakoniec sa to utriaslo cez nadávky adresované dotyčnému. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 6 hodinami, buky napísal:

Ano, aj na to chcem poukázať. Ten negatívny test  nám dáva falošnú nádej že je všetko OK. Preto je nutné pravidelné celoplošné testovanie.

Tiez si sa bavil s tysom. Reagoaval si na neho

Citát

Nuz,   po tom ako  bol jeho kamarat pozitivny, tak mali ako rodina vliezt do karanteny,   ak je v aute  s pozitivnym  tak by bol zazrak ak by nebol nakazeny.   Ved trochu zdraveho rozumu, ludia. 

Mna toto zmiatlo, to  tvoje ano, ze tak to bolo. On nemal ani pozitivny ani negativny test. Ci vysledok. Ak si myslel, ze negativny test neznamena ye niesi siritel tak to tak napis. Celoplosne sa davajte pretestovavat uvas v meste ci obci. Nechcem pisat kym sa nenaucite umyvat ruky a pod... tak si ten navod nechajte pre seba.

No a ste sa dostali skoro na priemer Slovenska, vy neumyvaci ruk. Zahodime papieriky? Ci stale platia? Vraj vydrzia aj pol roka. Ideme na ostro,kde sa to zas bude sirit? Na severe nech si sparaju v nose.

Toto je tiez zaujimave.

Citát

 

Nemocnice v Čadci a Leviciach požiadali okresné úrady, aby nariadili prácu viacerým zdravotníkom. Podľa ich žiadostí okresné úrady vydávajú príkazy na pracovnú povinnosť ľuďom zo zoznamov, ktoré majú k dispozícii z úradov práce a Národného centra zdravotníckych informácií. V okrese Levice boli doručené príkazy s nástupom v utorok 10. novembra trom lekárom a deviatim sestrám.

V okrese Čadca doručili príkazy s nástupom už v pondelok 9. novembra trom zdravotným sestrám, potvrdilo ministerstvo vnútra. Ako prvá o tom informovala TV Joj. Pod ministerstvo spadajú okresné úrady, ktoré príkazy vydali.

„V prípade, že sa po vydaní príkazu zistí objektívna prekážka nástupu, príkaz bude zrušený,“ tvrdí ministerstvo vnútra. Na otázky, kde povolaní zdravotníci pracujú, ministerstvo vnútra zatiaľ neodpovedá. Viac informácií sľubujú v nasledujúcich dňoch.

https://dennikn.sk/2135443/povolavaci-rozkaz-poslali-patnastim-zdravotnikom-premier-nemocnice-prosi-nech-to-nerobia/?ref=mpm

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 38 minútami, slimak napísal:

No a ste sa dostali skoro na priemer Slovenska, vy neumyvaci ruk. Zahodime papieriky? Ci stale platia? Vraj vydrzia aj pol roka. Ideme na ostro,kde sa to zas bude sirit? Na severe nech si sparaju v nose.

buky: No super, šak je toľko chémie a hygieny ako nikdy. Čo sa mám v save kúpať?  V certifikátoch je chaos. Pozitívny aj po karaténe, ale neinfekčný. S čím sa mám preukázať ? Môj zamestnávateľ uznáva ukončenie karantény bez príznakov = z ďaleka nepostačujúce !  

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a mame postarane o zabavu dalsich 90 dni....anjel spasy aj zo svojim armadnym odbornym teamom predlzil nudzovy stav.......konecne tu vie niekto poriadne buchnu do stola poslat odbornikov do ohrady s tym, ze on tlkov posluchat nebude.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

-na zaciatku tvrdil, ze plosne testovanie (za 100 milionov) bude preto, aby sa v buducnosti mohli uvolnovat opatrenia
-po prvej vlne daval "palec hore pre cele Slovensko" a radoval sa, ze "sme to zvladli"
-teraz Ustredny krizovy stab odporuca predlzenie nudzoveho stavu do februara

(chyba bude asi niekde medzi riadkami :smile1: )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kto sa tu cuduje....tu sa kazdy raduje.....ako vravi klasik...parafraza...."před coronou nas chrani, nasi vepři bubelati".....ja suhlasim s klasikom a som presvedceny, ze ta nasa atomova zbran proti tej coronhnusobe, je bez nudzoveho stavu bezzuba.....cukor a bic zabera v tomto krutom svete a tych par mrtvol, na ktorych sa nedostane, vdaka protekcnemu covidu, potrebna pomoc, dostanu nejaku hviezdu in memoriam......ved ked sa rube les, tak musia lietat ivere.....ja osobne by som este pritvrdil.....a nezaujmalo by ma, ci nam este ostane na tie nove vrata.....zachrana jedneho na covid je prednejsia, ako zivot kriplov s infarktom, rakovinou, vysokym krvnym tlakom...a podobnou zatazou zdravotnictva, pretoze si za to mozu svojou kvalitnou zivotospravou.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 6 hodinami, Sniper napísal:

Vakcína od Pfizeru sa ukázala ako veľmi účinná v 3. fáze klinických testov

Britská a nemecká burza povyskočili o 5%, akurát francúzska mierne klesla, ale tam pri 50 000 prípadoch denne sa niet čomu diviť.

Tak francúzska burza nakoniec zakončila deň so 7,5% rastom. Informácia o vakcíne do Paríža zrejme dorazila v momente, keď sa makléri išli vyčúrať, preto sprvu ten pokles.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mam vaznu obavu, ze tebou vysnene zazracne vakciny existuju iba u teba a dalsich vyznavacov elixiru mladosti.....smeruje to asi k vakcine z vtacou chripkou a je to aj dalsi dokaz, preco sa "hlupaci" ludia nenechavaju ockovat proti chripkam.....

Citát

Norky sa počas pandémie nakazili vírusom Sars-CoV-2 od chovateľov a následne ho preniesli na ľudí, čím zvýšili riziko mutácie vírusu.

Kodaň varovala, že táto mutácia môže ohroziť účinnosť akejkoľvek budúcej vakcíny. Dánsko je zároveň najväčším svetovým producentom norkových kožušín. V krajine sa nachádza 1080 norkových fariem, kde chovajú 15 až 17 miliónov týchto zvierat. V strachu pred šírením zmutovaného vírusu sa vláda rozhodla norky na farmách vyhubiť.

https://vat.pravda.sk/zem/clanok/568301-zmutovana-verzia-koronavirusu-sa-vyskytla-na-norkovych-farmach-aj-mimo-danska/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

13 hours ago, dead said:

-na zaciatku tvrdil, ze plosne testovanie (za 100 milionov) bude preto, aby sa v buducnosti mohli uvolnovat opatrenia
-po prvej vlne daval "palec hore pre cele Slovensko" a radoval sa, ze "sme to zvladli"
-teraz Ustredny krizovy stab odporuca predlzenie nudzoveho stavu do februara

(chyba bude asi niekde medzi riadkami :smile1: )

cena za plosne testovanie je zatial velmi dobre utajena :),  vieme len o cene testov ( cca 50 mil. )  A ako to pomohlo stale nie je jasne,  ale postupne sme doiterovali do toho co navrhovali odbornici, lokalne testovanie.   Podla postupu, najprv vyskusaj vsetky zle postupy. 

Ale realisticky,  ak vlada chce mat moznost riadit aspon lokalne lockdowny, tak musi vyhlasit nudzovy stav.  Jeho predlzenie bolo teda dost predvidatelne a bude tu s nami az do konca.

Matovic je matovic, skoda slov.  Ale po prvej vlne oslavovali aj ine staty,  nasi bratia sa tiez vyhlasili za vitazov.

 

BTW chysta sa dalsi  IQ test naroda,   ockovanie proti covidu.  Na zaciatku to bude jasne,  ludia ako informator a podobne kotleby budu proti,  ale co sa bude diat ak nasledne ocakavane stupne u nich umrtnost ?  Koho budu vinit ?  Vladu ? Sprisahanie na ich likvidaciu ? 

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 2 hodinami, tyso napísal:

......BTW chysta sa dalsi  IQ test naroda,   ockovanie proti covidu.  Na zaciatku to bude jasne,  ludia ako informator a podobne kotleby budu proti,  ale co sa bude diat ak nasledne ocakavane stupne u nich umrtnost ?  Koho budu vinit ?  Vladu ? Sprisahanie na ich likvidaciu ?

za sirenie poplasnej spravy v  nudzovom stave hrozi minimalne Leopoldov....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 18 hodinami, Tono napísal:

To s tebou plne súhlasím. Pre financie má možno trend z kĺzavého priemeru nejakú výpovednú hodnotu. Ale z fyzikálneho hľadiska, ak ťa zaujíma čas, posun kĺzavého priemeru skresľuje výsledky. Preto sa asi mylne domnievaš, že maximum bolo 29. Nevysvetlil si to. Preto som robil krivku metódou minimálnych štvorcov. Tam k časovému posunu nedochádza. A maximum je 6. novembra. Lenže nové dáta môžu posunúť maximum do budúcnosti. Tak, ako to predpokladá napríklad tento model. (modrou farbou)

 

6644137_300x200.png?rev=4

Tak ešte stále máš pocit, že vrchol nebol 29.10? Ale bol 6.11, ked na grafoch máš max 2519 zo 6.11. Ci podla teba je 2519>3363?  A ten obrazok zo sme, tak skolkar by urobil lepšiu prognozu.

Mimochodom ten duty bambus Matovič teraz terorizuje ludi, čo neboli na testovani, pričom sa jedna prevazne o ludi v dochodkovom veku, ludi so pracuju doma, ci su chorý a odsedeli si to doma ako keby mali koronu. Pričom je uplne jasne, že táto skupina je menej rizikova ako ta s teplušskym certifikatom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 3 hodinami, tyso napísal:

 Ale po prvej vlne oslavovali aj ine staty,  nasi bratia sa tiez vyhlasili za vitazov

Zle som sa vyjadril, mal som napisat po prvej faze testovania :)

Ockovanie bude s ohladom na ludi ako informator fungovat ako prirodzeny cynicky vyber :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no, oslavy po testovani a cele testovanie je tema hlboka :),   ale nemam dostatocny odstup na to aby som si to vychutnal.  Na Trumpovi sa tiez lepsie zabava ked je to daleko :)

Idealna predstava je ze spustis skutocne dobrovolne testovacie miesta a kazdy kto bude pozitivny sa rozhodne ist do karanteny.   Ale z nejakych divnych dovodov mam pocit ze na Slovensku by to takto nefungovalo.  Asi citam prilis vela informatorovych prispevkov :).  

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov