Skočiť na obsah

SARS-CoV-2 - COVID-19 - koronavírus


slimak
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper,

V tejto téme sa venujte diskusii o pandémii. Táraniny o tom, ako máte kvôli Covidu sopel, píšte do témy Ta tak sme my - Corona moja.

Odporúčané príspevky

Ja som dnes k vodke hladal dzus. Ziaden som nenasiel Zena tam v pivnici 20 kil muky, ona pecie,keby bola karantena ona mi vie dat chlieb.Ona to bezne aj robi, ale ma zarazilo ze tam ma tolko muky. dzus do vodky ziadny.

 

Dnes som tu tabulku nenasiel- Ak im umrelo za den 133 ludi. Ta lombardia je v preddely uz par dni a o dva di bude cele taliansko. Ak to Cesi zvladnu,tak kloduk dole ak mi -pre mna to bude zazrak. 


Zabit otca, matku,svokru. Suseda. Ci susedu. Robit problemy ludom v nemocniciach. Ked im nevies pomoct tak aspon zautoc. Uvidime aky sme ######li a cigani nam tiez pomozu.


Z 8 marca, je vela mrtvtvych. A ta statistika nie kde umreli. Podla mna lombardie novy aj odnasaju prec. 133 mrtvych ludi ja strasny narasrst. V lombardii si na maxime nemocnice a ludia co tamrobia.

 

Ten vypuk ze 133 mrtvych - polomrtvych odnasaju aj helikopterami prec. 

 

V cechach to bude podobne ako v Taliansku.  U nas? Unas ja neviem. V taliansku a vcesku to bude pruser.

 

 V Itálii zemřelo dalších 97 nakažených koronavirem, počet obětí tak vzrostl na 463. Nákaza se potvrdila už u 9172 osob, to je nejvíc po Číně, odkud se koronavirus v prosinci začal šířit do světa. Itálie v počtu nakažených novými údaji překonala Jižní Koreu, která dosud oznámila 7478 nakažených a 53 obětí.

 

Dalsie cislo bude650 mrtvych.  650 nie je ziaden problem, je to len smutne problem budu tie dalsie cisla.

 

Alebo umierat tam zacnu menej. To chcem a kvoli karantene sa to podari.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Z 8.3 ta tabulka nieje. Vtedy umrelo velmi vela ludi. Vacsina v Lombardii 80%.  le 133 ludi to je uy aj na cele taliansko vela. Asi uz roznasali vrtulnikmi ludi inde. Aj tych o umreli.

 

Celá Itálie bude od úterý v karanténě, rozhodla tamní vláda. Premiér Giuseppe Conte vyzval občany, aby kromě cestování omezili také pohyb na veřejnosti. Až do 3. dubna budou uzavřeny školy v celé zemi. Všechny Italy vyzval premiér k odpovědnosti.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/italie-koronavirus-bilance-nakazeni-narust-uzavrena-lyzarska-strediska.A200309_205145_zahranicni_chtl

 

 

Oni to museli urobit. A mali by sme to urobit aj my a hned, ti co su nakazeny nech sa vyliecia a o dva tri tzydne mozme normale fungovat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/italie-koronavirus-karantena-obchod-nakup-rim-neapol-turin-supermarket-conte-dekret-nakaza-opatreni.A200310_063915_zahranicni_pmk

 

Nechapem tych talianskych panikarov. Totam ako ######ovia staja nakazeni kvoli 0,5kila  cibuli? 

 

Stát s platností od úterý v šest večer zakázal všechny hromadné akce nad sto lidí, a to včetně kulturních a sportovních. Od středy se zavírají všechny školy, ohlásil premiér Andrej Babiš nejnovější opatření Bezpečnostní rady státu proti šíření nového koronaviru.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/babis-bezpecnostni-rada-statu-opatreni-koronavirus.A200310_084706_domaci_remy

 

Nato prisli dnes? V nedelu na Slavia - Sparta bolo 20 000 ludi. A vsetky skoly. A co zajtra povie Petko?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://kechlibar.net/2020/03/09/bergamo-v-oblezeni-svedectvi-lekare-z-centra-epidemie/#more-19732

 

Aj tento lekar povedal ,ze ludi treba upokojovat,ale realita je ina. Nezodpovedne hovada - tu su a vzdy boli. A na nich budu doplacat ostatni, zabit ho stolickou(preventivne v krcme)? Na videu to bolo.

 

Ak sa to dostane do ciganskych osad. Ich za nezodpovedne hovada nepovazujem. Len su menej informovani a bystri. Nakazia ta neumyselne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Podľa mňa..

Najviac to posrali Nemci..

Majú už viac ako 1200 prípadov a prvé dve úmrtia oznámili včera..

Naozaj sa obávam, že keď im niekto nakazený exol, a zinfarktoval..

Tak písali do papiera že umrel na infarkt..

"nešírme paniku.."

 

Lenže teraz, keď sa ukazuje že fakt treba obmedziť pohyb aby sa to prestalo šíriť..

Ako presvedčiť národ, že to nie je normálna chrípka akú papierovo vyrobili, ale že je to fakt zlé, a tie tvrdé opatrenia fakt preventívne treba?

..

Kvůli šíření nového typu koronaviru Rakousko zakáže lidem přijíždějícím z Itálie vstup do země. Výjimku dostanou jen ti, kteří předloží lékařské potvrzení o bezinfekčnosti.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/kurz-rakousko-italie-koronavirus-opatreni.A200310_115017_zahranicni_jadv

 

A to sa ešte pred mesiacom zdalo, že zastaviť leteckú dopravu s Číny a do Číny je "šialené"..

A pred dvomi týždňami zastaviť "vlaky" do Talianska..

"Prehnané"..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Maláčová též řekla, že osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) nemohou čerpat ošetřovnémohou ale využít program Českomoravské rozvojové a záruční banky. Ta hodlá pomáhat podnikatelům bezúročnými půjčkami, má nachystáno 600 milionů korun.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/babis-bezpecnostni-rada-statu-opatreni-koronavirus.A200310_084706_domaci_remy

 

Neviem ako je to v cecahch- u nas dali poistenie v nezamestnanosti na dobrovolnost(ja tie 2% neplatim). Nemocenske poistenia platia vsetci zivnostnici. Musia. teda maju narok a plati im to od prvehodna stat.

 

Zamestnavatel ma zamestnanca a zivnostnika.O zivnostnika sa nemusis starat - zamestnanca plati 10 dni.

 

Inak co by mal remcat tak zivnostnik co ho daju do karanteny. Nie zamestnanec. Zivnostnik dostane ovela menej ,platil menej. A Remcaji zivnostnici ci zamestnanci?

 

Ja som na PN nebol nikdy 15 rokov som bol zamestnanec vo svojej firme. Niekedy aj teraz zivnostnik. Vzdy to bolo to iste.Alebo rovnake.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Uvažujme.

 

Kedy sa objavili prvé správy o koronavíruse?

 

Bolo to niekedy v druhej polovici januára + -

 

Vtedy Čína priznala, že problémy začali už v decembri.

 

V polovici januára bolo nakazených niekoľko málo stoviek, ale počty rýchlo narastali, takže okolo 23.1. dali do karantény 48 miliónov ľudí.

 

To je obrovské číslo.

 

Vedeli, Číňania už vtedy, keď bolo nakazených pár stoviek že to neustoja?

 

Počas karantény počet nakazených rýchlo narastal, ale ani nie po týždni rast začal spomaľovať.

 

Teraz Európa ide do karantény. Ale nemáte nakazených niekoľko stoviek ako vtedy Číňania, ale máme tu nakazených 15 000 ľudí + -

 

Európa totálne zlyhala, karanténa sa mala zaviesť krátko na to, ako ju zaviedli Číňania.

 

Taliani 20.2. mali troch nakazených. Včera ich mali 9172. Denne priemere cez 500 ľudí.

 

Ale keďže počet nakazených narastá exponenciálne tak s číslom 500 nemôžeme rátať. Už teraz je to denne cez 1000 ľudí.

 

Čo to znamená? Ak by celá Európa išla do karantény TERAZ, tak výsledky sa začnú prejavovať niekedy pred koncom marca, skôr v apríli. Dovtedy tu bude nakazených 1 milión ľudí a to je môj skôr optimistický odhad. Potom by to už mohlo byť tak, ako to je teraz v Číne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pokial to prepukne na plne pecky aj u nas, obavam sa, ze si trpko uvedomime, ako su pripravene nase institucie na zvladnutie takeho naporu a nebude to pre nich (a clkovo pre nas) pekna vizitka. Uz teraz hlasia nedostatok zdravotnickeho materialu a to sa ruska a ochranne odevy pouzivaju iba viacmenej preventivne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Opatrenia proti šíreniu nákazy koronavírusom v týchto dňoch dokazujú, aká obmedzená je schopnosť vlád, bojovať s globálnou pandémiou. Kapacita špecializovaných zdravotných zariadení pojme možno stovky pacientov, nie však tisíce, alebo viac. Našťastie má onemocnenie spôsobené koronavírusom relatívne nízku mortalitu a dá sa vyliečiť doma. Neviem si predstaviť, keby sa podobne rýchlo začala šíriť pandémia s mortalitou 50%, akou je napríklad Ebola. Prečo choroby s takouto vysokou mortalitou nemajú rovnaký potenciál, šíriť sa podobne rýchlo, ako chrípka? To je dosť zásadná otázka. Vo vyspelých demokraciách občan očakáva istoty, ktoré mu zaručuje štát v ústave. Lenže iba fungujúci štát dokáže zaručiť tieto istoty. To, čo sa deje dnes, v kontexte s opatreniami proti nákaze koronavírusu je ukážkou, na akých vratkých nohách stoja tie naše istoty. Našťastie táto pandémia je len neškodným varovaním. Typickou črtou občana vo vyspelých demokraciách je, že očakáva od štátu záruky istoty. Či už v podobe sociálnych, zdravotných, bezpečnostných. Spoliehame sa na niečo, alebo niekoho, kto ale nie je všemohúci. (samozrejme okrem strany SMER, tá istoty garantuje vždy) V skutočnosti jedinou našou istotou v živote je iba to, že raz zomrieme. Ak by sme na to mysleli, asi by sme žili a správali sa trochu inak. Smrť dnes z nášho života vytesňujeme. Preto sme aj pri najmenšom ohrození života vystrašení, ako malé deti. Ale je to relatívne. Pri úmrtiach na ochorenie koronavírusom by mohli súčasne, pre porovnanie, udávať aj počet úmrtí napríklad na infarkt, alebo počet úmrtí pri dopravných nehodách v danej krajine.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

teraz som čítala jeden článok v hu... nechce sa mi to prekladať, ale podstata bola:

V Nemecku je 1200 nakazených, od dnes majú jednu mŕtvu - 89 ročná žena.
začnú tu používať "drive-in" strediská, ktoré s úspechom využívajú už v Južnej Kórei.

Rakúsko uzavrie hranice s Talianskom
Česko zakázalo akcie nad 100 kusov ľudí do odvolania... to je ktoviekedy.
V Holandsku ministerský predseda nariadil nepodávať si ruky

toto je zaujímavé:
 

Jellemzően tehát 5-11 napon belül lesznek rosszul, akik megbetegszenek. (Ha megbetegszenek egyáltalán, ugyanis jelen állás szerint a fertőzöttek 80 százaléka vagy teljesen tünetmentesen, vagy nagyon enyhe tünetekkel vészeli át a vírusfertőzést.)

.... podľa výskumu Univerzity Johna Hopkinsa: spravidla za 5 - 11 dní začne byť zle nakazeným ( keď im vôbec začne byť zle, totiž podľa súčasného stavu je 80 % nakazených úplne bez príznakov alebo majú len veľmi mierne príznaky )

 

https://444.hu/2020/03/10/koronavirus-megvannak-az-elso-halalos-aldozatok-nemetorszagban-ausztria-lezarja-a-hatarait-olaszorszag-fele?fbclid=IwAR0suSXLFd7IR6MGIgG9H5y-W9P1H_WDDyxly5toyVjYN-E_NDfWUjbpc88


 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game

 

Dnes som si prečítal, že z ochorenia na koronavírus sa uzdravil 100 ročný Číňan. Môj imunitný systém za veľa nestojí, ale aj tak je to povzbudzujúca správa. Asi sa ten Číňan napchával rohom z nosorožca. Ja si dám radšej pohár vína, aj keď je pôst. Iba kvôli "prevencii" proti tomu hnusnému vírusu. Veď situácia je vážna https://domov.sme.sk/c/22354721/v-kostoloch-nebudu-dva-tyzdne-verejne-bohosluzby.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

patrím do ohrozenej skupiny, to tu vyprávam furt... dnes sme zapli antivirus systém na klimatizácii, vyzerá to efektne... : )

dnes som mala ísť na kontrolu k jednému lekárovi, ešte že mi napadlo zavolať.... išla by som zbytočne, recepty vypisujú elektronicky a kto potrebuje niečo iné, ako ja, tak nech si zavolá, keď tam doktor práve bude. netuším, ako riešia akútnych... : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game

 

To nemyslím na teba. Ale ak by došlo k najhoršiemu, najlepšou prevenciou je, aby pacient zomrel v izolácii doma. Veď podobné praktiky fungovali aj počas morových epidémií. Že je dnes 21 storočí, pardón.... Vtedy sa aspoň cirkev nechovala "racionálne", lebo príčinu videla v hriechu. Dnes sú už všetci posratí. Ale netreba mať obavu,  nevymrieme a väčšina z nás sa budeme aj zajtra zaoberať  rovnakými nezmyslami ako doposiaľ. To je život...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a ja som to nezobrala na seba, strachom a panikou sa to aj tak nevyrieši.
mňa a nielen mňa... trápi, že odpadnú nejaké koncerty, na ktoré sme sa tešili v Prahe a tak...

zostáva nám sedieť doma, drhnúť si ruky a vírus si aj tak cestu nájde.

kamarátka včera hovorila, že sa jej hodne páčila nedeľná situácia, ono je v tom aj humor, a kým nás humor neprechádza... :

v nedeľu na veľkej omši v kostole bola asi tretina ľudí, čo tam býva bežne, to krížom-krážom podávanie rúk majú zakázané, ale po kostole išli domov okolo supermarketu Billa - a tam hlava na hlave a na vozíky čakal rad až po parkovisko. : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ziadne opatrenia nezabrania virusu v pochode za potravou. Pokial ju bude mat, tak bude menit destinacie....takze, ako pise game.....osobna zodpovednost a osobna hygiena....ostatok "vedeckych" opatreni, je iba na osetrenie vypadku ekonomickej produkcie....lebo konzumna spolocnost (to akoze  vsetok "vyspeli" svet) stoji a pada na tomto fenomene.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game

 

Cirkev robí aj charitu, starostlivosť o starých a chorých. V duchu toho, čo povedal Ježís, "keď ste to urobili pre nich, urobili ste to pre mňa". Oni svojich pacientov určite neopustia kvôli prevencii proti koronavírusu. Mňa nezaujíma, čo urobia "veriaci" po kostole.


Celú budúcnosť máme vo vlastných rukách. Lenže my sa pozeráme iba pod vlastné nohy a tak nemôžeme vidieť, kam vlastne kráčame.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Prečo choroby s takouto vysokou mortalitou nemajú rovnaký potenciál, šíriť sa podobne rýchlo, ako chrípka? To je dosť zásadná otázka.

 

Je to dané evolúciou, keby sa vírusy, ktoré spôsobujú viac ako 90% úmrtnosť, šírili ľahko, tak vyššie formy života by boli dávno vykynožené a túto otázku by sme si nekládli.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tiez je mozne, ze virus sposobujuci tu vysoku mortalitu este nema podmienky na svoje sirenie.....zatial to staci iba na jeho podkmene typu chripka a aj terajsi "katastroficky" turista....ci nie?....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

. Prečo choroby s takouto vysokou mortalitou nemajú rovnaký potenciál, šíriť sa podobne rýchlo, ako chrípka? To je dosť zásadná otázka. 

Tam si spomenul ebolu.  Virus co velmi zabija zahynie skonci. Nema kde prezit. Sars prvy vraj zabil vsetkych. V nemocnici v Toronte co sa knemu dostali zabil vsetkych. 100%. Chcel by si toto? Ak zabijes a rychle nositela - ze nenakazi dalsiu obet ako virus koncis. Tento virus je inteligetnejsi a mam ho radsej ako Sars. Ludia ho maju radi. Im ani nevadi. Snim aj vieme lyzovat.   So Sarsom lyzovat sa neda.  Tono chapes?

 

 

Pri úmrtiach na ochorenie koronavírusom by mohli súčasne, pre porovnanie, udávať aj počet úmrtí napríklad na infarkt, alebo počet úmrtí pri dopravných nehodách v danej krajine.

 

To tiez nejde. Infarkt v taliansku nikto neriesi, a dopravne nehody asi na prazdnych cestach nebudu tak caste.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game

 

To nemyslím na teba. Ale ak by došlo k najhoršiemu, najlepšou prevenciou je, aby pacient zomrel v izolácii doma. Veď podobné praktiky fungovali aj počas morových epidémií. Že je dnes 21 storočí, pardón.... Vtedy sa aspoň cirkev nechovala "racionálne", lebo príčinu videla v hriechu. Dnes sú už všetci posratí. Ale netreba mať obavu,  nevymrieme a väčšina z nás sa budeme aj zajtra zaoberať  rovnakými nezmyslami ako doposiaľ. To je život...

 

 

Ja som posraty.

Pri úmrtiach na ochorenie koronavírusom by mohli súčasne, pre porovnanie, udávať aj počet úmrtí napríklad na infarkt, alebo počet úmrtí pri dopravných nehodách v danej krajine.

 

Aj ked tak velmi. Ja nechcem byt "vrahom" ani svokre. Ani mame, ani otcovi, ani svokrovi, ani susedovi. Dnes som od suseda dvakrat vyberal svojho psa - cast plota som zaplatal. Stupil som na jeho pozemok,ale ma za to nezastrelil. Je to tiez stary clovek. Ma psa a ten moj do plastoveho pletiva vyhrizne dieru. Cez zimu som to len platal drotom. Ale aj ten maly cez nejaku dieru co vykusil nizsie-  inak ale sam sused povedal ze ich pes bol unas. ze kde to vykusli. Mohol podliest. Cez dieru by nevyskocil.Ale aj sused  robil take zabrany na plotive. Aby zabranil svojmu psovi. Dnes som spravil desat metrov zajtra spravim zvysok 5 metrov. Ak aj potom bude utekat - co ona ani nechce - ju utratim.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Myslím, že po tejto pandémii bude musieť svet prehodnotiť spôsoby cestovania. Predpokladám, že bude zavedený povinný screening všetkých cestujúcich v leteckej doprave. Ten spôsob, ako sa ľahko nákazy šíria pomocou lietadiel, je zarážajúci. Nebyť toho, Európa mohla byť čistá. V USA to funguje s hmyzom. Do Kalifornie vás nevpustia, ak z iných štátov prevážate ovocie alebo zeleninu, aby ste tam nezavliekli parazity, ktoré by mohli ohroziť tamojší poľnohospodársky ekosystém.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov