Skočiť na obsah

SARS-CoV-2 - COVID-19 - koronavírus


slimak
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper,

V tejto téme sa venujte diskusii o pandémii. Táraniny o tom, ako máte kvôli Covidu sopel, píšte do témy Ta tak sme my - Corona moja.

Odporúčané príspevky

pred 16 minútami, robopol napísal:

27 (vrchol nebol), je toto tažke pochopi, kedže 29 bol ten vrchol prekonany?

Ja neviem, čo tu píšeš. Ja som predsa o žiadnom vrchole 27 nikdy nepísal. Veď čítaj, čo píšem. Ja som 27.10. 2020 napísal, že vrchol bude 7.11.2020. A podľa metódy najmenších štvorcov vrchol nastal o  1,3 dňa skôr, ako som predpovedal. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ty si opity, alebo čo ti je, však si vytiahol moj príspevok z minulosti kde som písal vetdy, že 27. vrchol nebol. Tak čo to vytahuješ vlastne? Mna tvoje veštby netrapia, vieme kde je vrchol, vieme, že to kleslo, vieme čím to je. bez ohladu na to, čo si ty o tom myslíš.

kazdy sudny clovek vie odhadnut, že do par dni po zavedeni opatreni, testovania bude vrchol, ak budu opatrenia dostatocne silne. ty si 27 vestil ze bude vrchol 7, lenze vrchol tu bol 29. tak si urobil super predpoved s oneskorenim 9 dni, LOL. Teda horšie ako MA7

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred hodinou, robopol napísal:

Ty si opity, alebo čo ti je, 

kazdy sudny clovek vie odhadnut, že do par dni po zavedeni opatreni, testovania bude vrchol, ak budu opatrenia dostatocne silne. ty si 27 vestil ze bude vrchol 7, lenze vrchol tu bol 29. tak si urobil super predpoved s oneskorenim 9 dni, LOL. Teda horšie ako MA7

To mi prezraď, ako si na to prišiel, že vrchol tu bol 29. Ja pijem až po piatej.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 3 hodinami, tyso napísal:

Nuz,   po tom ako  bol jeho kamarat pozitivny, tak mali ako rodina vliezt do karanteny,   ak je v aute  s pozitivnym  tak by bol zazrak ak by nebol nakazeny.   Ved trochu zdraveho rozumu, ludia. 

Ano, aj na to chcem poukázať. Ten negatívny test  nám dáva falošnú nádej že je všetko OK. Preto je nutné pravidelné celoplošné testovanie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nutné je robiť opatrenia, aby sa to nešírilo... plošné testovanie ukázalo, ako sme na tom, cca,
nasledovať majú opatrenia.
napríklad neliezť do jedného auta s pozitívnym kamarátom, dokonca ho ani doma nenavštíviť.

načo by nám bolo plošné testovanie každý týždeň?
teoreticky vylezieš s búdy s negatívnym testom a cestou domov sa nakazíš... kde je prevencia, riešenia, ochrana a zdravý rozum?

ľudia nemajú rozum, kdepak.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 4 hodinami, buky napísal:

Príklad s praxe. Ja v prvom kole s manželkou negatívny, syn pozitívny. 10 dňová karanténa zatiaľ bez príznakov. Kolega (tiež trojčlenná domácnosť) v prvom testovaní negatívny. V druhom pozítívna komplet rodina. Pravdepodobne sa nakazil od kamaráta, ktorý ho vozil do práce a v prvom kole bol pozitívny. Nech si urobí názor každý sám. 

To sa vozili,ked uz vedeli ,ze je vodic pozitivny? A ten pozitivny chodil do prace? Ak je to tak tu ziadne testovanie nepomoze.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 3 hodinami, Sniper napísal:

Nech si dá spraviť test protilátok. Podľa všetkého to vyzerá tak, že záleží od imunitného systému každého jedinca (minimálne, viac menej tam môžu byť aj iné faktory), niekto nákazu prekoná ani nevie ako, jeho imunita zlikviduje vírus za pár dní, niekto má len mierne symptómy, ktoré do týždňa rozchodí, iný sa s tým morduje 3-4 týždne a niekto ďalší to už nerozchodí vôbec a po 2 týždňoch na ventilácii skončí v cínovej rakve. Dosť veľké rozdiely na jeden vírus. Druhou možnosťou je, že po planéte koluje viac mutácií, možno stačia drobné rozdiely, dôsledky sú však výrazne iné. To by aj zrejme aj vysvetľovalo, prečo sa niekto nakazí ľahko a niekto vôbec. A keďže nám tu rotuje viacero mutácií a nevieme kde ktorá je, tak sa nedivme, že sú tu z toho také zmatky.

Vsetci na Ag testoch 11ti boli pozitivni a na PCR negativny po 5 dnoch. Realne to mozne nie je.

Samorin2.png

Samorin1.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zrejme nie az tak,   predpokladajme ze pozitivny po testovanie ostal doma.  Problem je ten co vedel ze sa vozil s pozitivnym ale kedze mal negativny test, tak veselo behal po svete.   keby mal zdravy  rozum, tak okamzite ostane doma a poziada obvodacku o PCR testy.

 

Slimak,  zazrak, zazrak.     Alebo nieco ine divne.  V tomto pripade od zbabranych AG testov az po zbabrane PCR testy.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Problem je,ze musia byt kvalitne testy aj kvalitne sa testovanie urobit.

Na pokyn primátora mesta Csabu Orosza sa zamestnanci úradu podrobili ďalšiemu testovaniu a to v súkromnej ambulancii v Šamoríne. Viacerí zamestnanci, ako aj primátor, mali pozitívne testy. Mestský úrad bol s okamžitou platnosťou zatvorený. Primátor následne nariadil pretestovanie všetkých zamestnancov s pozitívnym výsledkom antigénnych testov, ako aj pracovníkov úradu podieľajúcich sa na zabezpečení druhého kola plošného testovania PCR-testami , ktoré sa považujú za spoľahlivejšie. Ten bol vykonaný vo štvrtok 5. novembra v Dunajskej Strede a v Bratislave. 

Prvy bol 30.10. ,vsetci ostatni boli 2,3 novembra pozitivni a potom(5.11)vsetci negativni na PCR(neviem ci tam patri aj ten z 30.10).

10-11 ti boli asi aj na SNP, ci vnormandii negativni. inak by nesli do prace.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred hodinou, slimak napísal:

To sa vozili,ked uz vedeli ,ze je vodic pozitivny? A ten pozitivny chodil do prace? Ak je to tak tu ziadne testovanie nepomoze.

V prvom testovaní bol jeden pozitívny a druhý negatívny. Pozitívny ostal v karanténe a druhý chodil naďalej do práce. V druhom testovaní už bol pozitívny aj druhý plus dvaja členovia rodiny. Ako napísal tyso, ako náhle zistil, že kamarát je pozitívny  mal ostať v karanténe aj on nakoľko sa vozili spolu v aute. Pochybujem však, že by tak niekto urobil, lebo  pred prvým testovaním sa pozitívny stretol s kade kým aj v práci.  Každý sa tak spolieha viac menej na výsledok testov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vysledky testu su dobre, zhruba 6 promile našli, teda skutočné premorenie už bude niekde na 1%. Teda zhruba plošne testovanie a lockdown to znížili približne o 20-40% Presne podľa očakávania. Situácia je zhruba teda podobna 15-16.10. Čo sú zhruba dva-tri týždne (ako som predpokladal).Dôležité bude, čo chcu ďalej robiť.

https://domov.sme.sk/c/22529240/koronavirus-na-slovensku-spravy-mapa-opatrenia-09-11-2020.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ideálne riešenie bolo teda nasledovne:

15.9. zaviest mierny lockdown ako je dnes (max tri tyzdne), lokálne urobiť silnejšie lockdowny, zabezpečiť však plošne testovanie ludom chodiacih do práce, následne doriešiť trasovanie, posilniť kapacity, sledovanie ludi v karantene cez moderne technológie. No a celé by to bolo o rád lacnejšie aj s dôsledkami na ekonomiku, nehovoriac o tom, že by sme ušetrili kopu životov, psychických následkom, straty zamestnania, celkovej paralýzy.

Ludi však fakty nezaujímajú melú si svoje, následne vyplakávajú a obviňujú.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 5 hodinami, robopol napísal:

 

Podla mna si to robopol dobre napisal, tak sa o malo diat.

Pre mna co povedia,ze 10-15 rocne deti maju byt doma su hovada vacsie ako Matovic. Bez sportu. Inak pruser je aj stymi 16-20, ci aj nad 20. Tie deti maju skazeny zivot.

pred 5 hodinami, robopol napísal:

 

Je sranda,ze tie okna neviem zmazat. Inak z coho je rozkoseny Matovic? Vas to hecuje ze vam zbytocne spara v nose?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred hodinou, robopol napísal:

 Situácia je zhruba teda podobna 15-16.10. Čo sú zhruba dva-tri týždne (ako som predpokladal).Dôležité bude, čo chcu ďalej robiť.

 

Nerozumiem v čom je situácia podobná 15-16.10, Veď vtedy bolo podľa https://docs.google.com/spreadsheets/d/e/2PACX-1vQT_xshEl8Bzspn-5D3lYXw9jdLgx9QZHf0c47YUSVZ9r5FwForYftwB48HyEOQsAqYPVx7w_ZBnVdS/pubchart?oid=934501118&format=interactive

zhruba 200 infikovaných na 100 000 obyvateľov a dnes je 553 infikovaných na 100 000.

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 1 hodinou, buky napísal:

V prvom testovaní bol jeden pozitívny a druhý negatívny. Pozitívny ostal v karanténe a druhý chodil naďalej do práce. V druhom testovaní už bol pozitívny aj druhý plus dvaja členovia rodiny. Ako napísal tyso, ako náhle zistil, že kamarát je pozitívny  mal ostať v karanténe aj on nakoľko sa vozili spolu v aute. Pochybujem však, že by tak niekto urobil, lebo  pred prvým testovaním sa pozitívny stretol s kade kým aj v práci.  Každý sa tak spolieha viac menej na výsledok testov.

prepac, ale to si ako predstavujes to prevedenie v realite.....ved to sa neda praktizovat....alebo mas model?...tak skus ho predostriet....

pred hodinou, robopol napísal:

Vysledky testu su dobre, zhruba 6 promile našli, teda skutočné premorenie už bude niekde na 1%. Teda zhruba plošne testovanie a lockdown to znížili približne o 20-40% Presne podľa očakávania. Situácia je zhruba teda podobna 15-16.10. Čo sú zhruba dva-tri týždne (ako som predpokladal).Dôležité bude, čo chcu ďalej robiť.

https://domov.sme.sk/c/22529240/koronavirus-na-slovensku-spravy-mapa-opatrenia-09-11-2020.html

ak si dnes pozeral tlacovke "expertov", tak ti urcite neuslo, ze vchny expert z TT oznacil studovanych vedeckych pracovnikov za siritelov hoaxov....tak s toho je zrejme, co budu robit dalej....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V počte prírastkov je sittuacia podobna. Ja skutočne Tono neviem, či nerozumieš slovu, že kĺzavý priemer je oneskorený v maximách aj v minimách, teda to číslo, čo si vyberieš z klzavého priemeru je proste zle. zdeformované oneskorením.

tento týžden ukáže kam sme sa dostali, to je práve predikcia, čo robím ja , zajtra pozajtra uvidíš prírastky podobné 15.10, teda tomu tyzdnu. Zhruba.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 17 minútami, robopol napísal:

Ja skutočne Tono neviem, či nerozumieš slovu, že kĺzavý priemer je oneskorený v maximách aj v minimách, teda to číslo, čo si vyberieš z klzavého priemeru je proste zle.

To s tebou plne súhlasím. Pre financie má možno trend z kĺzavého priemeru nejakú výpovednú hodnotu. Ale z fyzikálneho hľadiska, ak ťa zaujíma čas, posun kĺzavého priemeru skresľuje výsledky. Preto sa asi mylne domnievaš, že maximum bolo 29. Nevysvetlil si to. Preto som robil krivku metódou minimálnych štvorcov. Tam k časovému posunu nedochádza. A maximum je 6. novembra. Lenže nové dáta môžu posunúť maximum do budúcnosti. Tak, ako to predpokladá napríklad tento model. (modrou farbou)

 

6644137_300x200.png?rev=4

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

26 minutes ago, informator said:

prepac, ale to si ako predstavujes to prevedenie v realite.....ved to sa neda praktizovat....alebo mas model?...tak skus ho predostriet....

Tak toto je slovensky problem,  prilis vela idiotov.    V realite ked vies ze si bol v blizkom kontakte s nakazenym, tak  DOBROVOLNE A VLASTNOU HLAVOU vlezies do karanteny s celou rodinou a kym nemas PCR testy tak tam sedis.  Takto to robia ludia co ich poznam.  Ale slovensky idiot na to potrebuje jasny zakon, povolenie od Kotlebu a suhlas od Jozka, experta na cipovanie.   Nuz aky model tu pomoze ? Vakcina proti hluposti tak skoro nebude.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ten obrazok čo si tu dal je značne zly, keby som sa riadil na burze ceez klzave priemery tak nakupujem na vrcholoch a predavam na minimach. Tolko k takymto ukazovatelom..

Tono

ja ta predsa nebudem vyučovať o tom ako zistis lokalne maximum z údajov, čo maš. Takže nie nemylim sa. Mylim by som sa iba vtedy keby tieto opatrenia nezabrali a prírastky by dosiahli vačšie maxima, doposial to, ale nič nenaznačuje.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 12 minútami, tyso napísal:

Tak toto je slovensky problem,  prilis vela idiotov.    V realite ked vies ze si bol v blizkom kontakte s nakazenym, tak  DOBROVOLNE A VLASTNOU HLAVOU vlezies do karanteny s celou rodinou a kym nemas PCR testy tak tam sedis.  Takto to robia ludia co ich poznam.  Ale slovensky idiot na to potrebuje jasny zakon, povolenie od Kotlebu a suhlas od Jozka, experta na cipovanie.   Nuz aky model tu pomoze ? Vakcina proti hluposti tak skoro nebude.

vidim ze ten plagiator z TT a odbornik na vsetko, mal asi pravdu, ked vedecku studovanu elitu, ku ktorej sa zjavne pasujes aj ty, obvinil zo sirenia hoaxov.....podla tvojho zarucene dobreho receptu, by do mesiaca skolabovali socialne domovy a nemocnice....a to nevravim o statnej sprave a o priemysle ako celku.....pre teba uz nie je vo vyvoji ziadna vakcinacia, skor ti pomoze kremacia.... :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nuz dakujem za potvrdenie, podla mojho receptu ktory doporucuju lekari nesiris chorobu.   Ten kolaps naopak pride ked kazdy idiot pojde nakazit dalsich 10.  A ked zacnu vo velkom umierat ludia tak kazdy uz sice neskoro ale sa zavrie doma a ten kolaps pride.   Je to jednoduche ale pre idiotov nepochopitelne.

Cize prakticky, dotycny sa dostal do karanteny o tyzden neskor a medzi tym nakazil plno dalsich.  Cize podla idiota je lepsie ak je v karantene 50 ludi a nie 3.  To podla neho zachranuje priemysel.  Ze sa ja niecomu na Slovensku divim.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

Citát

 

https://slovensko.hnonline.sk/2245109-matovic-naznacil-za-akych-podmienok-by-sa-mohli-otvorit-niektore-prevadzky

Premiér Igor Matovič hovorí, že za cenu pravidelného pretestovania by sme si mohli dopriať viac slobody.

 

Milujem Matovica a jeho vyraz sloboda. Neviem ci je sprostejsi Matovic ci jeho volic asi jeho volic.

Citát

 

Premiér Igor Matovič sa má pre opatrenia stretnúť so zástupcami podnikateľov v gastronómii, prevádzkovateľov kín či divadiel, so zástupcami škôl, posilňovní, športových klubov aj cirkví na Slovensku.

Hovoriť majú o opatreniach počas nadchádzajúcej zimy v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu.

 

Ja neviem co toto znamena,ale mne to adresovane nebolo,ale sprosty volic to isto chape.

Citát

Stretnutie sa má konať v utorok o 14.00 h v hoteli Bôrik v Bratislave. Premiér o tom informoval na pondelkovej tlačovej konferencii.

Sprosty volic aby pochopil,Matovic nevie kam dial z konopy.

Citát

 

Matovič sa podľa vlastných slov obáva, že ak počas zimy na päť či šesť mesiacov ostanú zatvorené rôzne prevádzky, dostaneme z toho "takú ponorku, že nebudeme mať schopnosť bojovať s pandémiou".

Zdôraznil, že nás čaká epidemiologicky ťažká zima. Očakáva, že si so zástupcami viacerých segmentov na stretnutí povedia aj to, kto je čo ochotný urobiť preto, aby sme si "slobodu užívali čo najdlhšie".

 

Sprosty volic ci matovic,nech si to vydiskutuju. Dosial nepotrebovali, Stacilo im zakaz vychadzania.

Citát

 

"Zároveň považujem za dôležité, aby sme týmto ľuďom dali svetielko na konci tunela," uviedol s tým, že potrebujú vedieť, za akých podmienok by mohli znova fungovať.

Sloboda za cenu pravidelného testovania

"Verím tom, že ako sme si overili v troch testovaniach plošné využívanie antigénových testov , že máme zbraň na to, aby sme dokázali zabezpečiť chod týchto prevádzok. Áno za cenu možno ako tak pravidelného testovania," hovorí premiér. 

 

Sprosty volic, to ako ze co? Kladivom vam buchnut pohlave aby ste mali iskricky?

Citát

 

Matovič tvrdí, že ak by sa spoločnými silami s dotknutými prevádzkami či školami dokázalo zabezpečiť raz za tri-štyri týždne celoplošné pretestovanie, tak by sme si v týchto oblastiach mohli dopriať väčšiu mieru slobody. 

Dodáva však, že testovanie by nemalo byť už len o maximálnom vypätí ozbrojených síl, ale podieľať by sa na ňom mali aj dotknuté subjekty ako sú školy či niektoré prevádzky.

 

Co rozprava sprostemu volicovi, mne to nerozprava. Teda v kine a v restauracii a skole staci pretestovat raz za tri-štyri týždne - ci dalej celoplosne? Ja uz zacinam verit, ze na tych testoch kradne.

Citát

"Ak napríklad by sme sa zhodli, aby deti na druhom stupni chodili do školy, tak v tom prípade by mohla byť dohoda so školou, že si pretestuje raz za tri týždne žiakov a rodičov," ukazuje na príklade Matovič.

Nech si svojich sprostych volicov vydiera ja isto na test nepojdem. Sprosty clovek to vie nejako obhajit?

Citát

 

Cieleným testovaním antigénovými testami môžeme podľa premiéra dostať nákazu pod kontrolu, aby mohli dotknuté oblasti spoločnosti žiť.

"Moja predstava je taká, že ak by sme raz za tri-štyri týždne dokázali zabezpečiť takéto pretestovanie, tak by sme si mohli dopriať väčšiu mieru slobody. To je môj názor," dodáva Matovič.

Hlavný hygienik Ján Mikas hovorí, že to, či by sa prevádzky mohli otvárať na základe pravidelného testovania, je otázkou na diskusiu.

 

Sprosty clovek, mi doteraz nevieme,co znamenaju tie vysledky. Zrejme su velmi biedne, ak budeme mat pokoj 2-3 tyzdne uvidime co to je.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred hodinou, informator napísal:

prepac, ale to si ako predstavujes to prevedenie v realite.....ved to sa neda praktizovat....alebo mas model?...tak skus ho predostriet....

Ja som len podal skutočný príklad. Neviem si predstaviť, že by sa tento stav riešil bez opatrení. Boli by sme tam kde Česko. Chcem len povedať, že byť negatívny neznamená, že je všetko v poriadku. Treba byť obozretný a prísne dodržiavať  nariadenia. Uf je to ťažké aj napriek tomu, že som  introvert :smile:

tyso, nemôžeš vedieť s kým sa stretneš. V práci bolo asi 5 pozitívnych. To by museli zavrieť fabriku.

robopol tiež podal účinné opatrenia, zvlášť sprísnené sledovanie v karanténe elektronickou formou  :thumbsup:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Byt na mieste Matoviča okamžite sa začnem zaujímať ako získat aplikáciu neuronovej siete na rozpoznavanie covidu cez mobil (vytvorenu MIT). Aspon niečo rozumne by raz urobil. Keby tento panák nehovoril jeden den niečo a na druhý den niečo iné.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov