Skočiť na obsah

SARS-CoV-2 - COVID-19 - koronavírus


slimak
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper,

V tejto téme sa venujte diskusii o pandémii. Táraniny o tom, ako máte kvôli Covidu sopel, píšte do témy Ta tak sme my - Corona moja.

Odporúčané príspevky

pred 20 minútami, informator napísal:

vies co, chod uz podstupit nejaku liecbu, lebo pri tvojich vedckych liecebnych  eskapadach mi zostava stat aj ta trocha rozumu, co este (podla teba) mam....

ja len, nejaky argument aj? alebo sa zmozeš len na trollské ad hominem? 

 

medzi inym https://science.hnonline.sk/medicina/2148885-znizuju-ruska-sirenie-koronavirusu-vedci-urobili-pokus-na-skreckoch

pri koronavíruse zálezí aj akú ( velkú) dávku vyrusu dostane človek do organizmu. nie len či sa infikuješ. desto menej, desto lepšie 

pred 42 minútami, tyso napísal:

priamy dokaz si predsa dostal.   tak to zase nezapieraj.   A len dodam, ak ides niekoho nakazit, tak je to trestny cin oddavna,  tu sa len bavime o stave ze to nevies,  v takom pripade nenosit rusko je sebecke,  pretoze ak si nakazeny tak siris chorobu. 

@tysočo keby vláda zacvakala kazdému občanovi ff3 [ slebo ešte kvalitnejšie respirátori?] btw, to bola tiez sranda pre antirúškovych zavyjačov . mozno by si aj rychlo rozmysleli svoje ústavné právo :biggrin:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 37 minútami, electric blue napísal:

ja len, nejaky argument aj? alebo sa zmozeš len na trollské ad hominem? 

medzi inym https://science.hnonline.sk/medicina/2148885-znizuju-ruska-sirenie-koronavirusu-vedci-urobili-pokus-na-skreckoch

pri koronavíruse zálezí aj akú ( velkú) dávku vyrusu dostane človek do organizmu. nie len či sa infikuješ. desto menej, desto lepšie 

je ale aj kopec vedcov, co maju na nosenie russok, ako zabrany pri nakaze coronou, opacny názor....tak nechapem, preco tu stale dookola toci sa iba nazor, ze russka su tip-tip v boji proti chorobe....aj ked na druhu stranu, kde som ja napisal, ze russko nenosim?....a nemala by si porovnavat laboratorne vyskumy z realnym prostredim....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator,   v debate zo smileym som  argumentoval nie laboratornym vyskumom aj ked tie tiez hovoria jasne ale konkretnym dopadom vydania pokynu na nosenie rusok.   Ale kedze ty statistikam neveris,  tak by si nemal verit ani tym opacnym nazorom :) Ze ?  Tomu sa hovori konzistentna logika, nie ze veris len tomu co potvrdzuje tvoje predsudky, to je potom konfirmačne skreslenie https://sk.wikipedia.org/wiki/Konfirmačné_skreslenie 

"Konfirmačné skreslenie prispieva k prehnanej dôvere v osobné presvedčenia a pomáha pri udržaní alebo dokonca posilnení existujúcich názorov napriek jasným opačným dôkazom."

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 5 minútami, electric blue napísal:

@informator ktorí vedci majú iny názor? ( btw, čakám kedy začnú chirurgovia vykrikovat ze sú porušované ich ústavné práva a spravia ti OP bez rúška :biggrin: lebo všaj podla tvojej logiky aj tak na prd) 

https://www1.pluska.sk/spravy/zo-zahranicia/ktore-ruska-vas-pred-koronou-ochrania-ktore-nie-budete-prekvapeni-toto-hovoria-odbornici

 

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@tyso

info.. Iba "tvrdí" že na to aby rúška skutočne fungovali, musela by byť kontrolovaná ich kvalita.. Lenže ako to zariadiť nad tým sa radšej nikto nezamýšľa..

Momentálne je to iba formalita, mať zakrytú tvár hocičom.. Amulet..

Keď má niekto na xichte handru, ktorú nosí mesiac v kuse a ani si ju neoperie, je možno ešte nebezpečnejší ako keby mal COVID..

Policajti to však kontrolovať nemôžu, rovnako ako nemôžu kontrolovať ponožky..

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Od mojho posledneho prispevku tu pribudla jedna strana(ktoru som len preletel). Tyso,robopol a informator , vas to bavi? hadky skriepky,nic neriesiace. Vy nic ani vyriesit nemozte,ale aspon normalne vysvetlit tej druhej strane o co vam ide, vdiskusii? Inak toto ten corona virus je pruser. Si to aj uvedomujete? Chcete aby Revucka nemocnica bola plna covid pacientami? tam umierat budu. A vo velkom pocte. Ta nemocnica nema nato aby to riesila. nam zosunulo  cestu od Popradu,teda ti stastlivci sa tu nedostanu,ale z Brezna, chcete ist do revuckej nemocnice? Tu ti lekari nemaju sajn ako to liecit,ani vybavenie.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 2 hodinami, tyso napísal:

priamy dokaz si predsa dostal.   tak to zase nezapieraj.   A len dodam, ak ides niekoho nakazit, tak je to trestny cin oddavna,  tu sa len bavime o stave ze to nevies,  v takom pripade nenosit rusko je sebecke,  pretoze ak si nakazeny tak siris chorobu. 

Hadanie, ze zmena priebehu nakazlivosti mala pricinu prave v nariadeni rusok, rozhodne nie je priamy vedecky dokaz.(Rovnako ako nim nie je testovanie skreckoch). Obzlast, ked sami priznali bias: ze to skusali najprv ratat s dnom platnosti nariadenia, ale vychadzalaim mala ucinnost - tak ju potom zvysili tym, ze za referecny zobrali den podpisania nariadenia. A ak tej studii aj uverime, stale uvadza prilis slabu ucinnost vzhladom na pozornost, ktoru jej venuju aktivisti ako symbolu boja proti korone.

Vsak sa pozri, ake su na Slovensku hlavne temy: zlepsenie (plosneho) testovania, trasovania, alebo lockdown a zatvorenie hranic. Nehovori sa, ze riesenim je sprisnit nosenie rusok, aj ked teda podla sefa CDC je to vraj ten najucinejsi nastroj, aky proti nakaze mame k dispozicii.

@electric blue Ved ty sama si u nedavno davala edukacne video, kde ti explicitne tvrdili, ze ruska prestavaju byt po kratkej dobe ucinne a treba pouzit ucinejsie metody ochrany: vedtranie a odstupy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 11 minútami, slimak napísal:

Od mojho posledneho prispevku tu pribudla jedna strana(ktoru som len preletel). Tyso,robopol a informator , vas to bavi? hadky skriepky,nic neriesiace. Vy nic ani vyriesit nemozte,ale aspon normalne vysvetlit tej druhej strane o co vam ide, vdiskusii? Inak toto ten corona virus je pruser. Si to aj uvedomujete? Chcete aby Revucka nemocnica bola plna covid pacientami? tam umierat budu. A vo velkom pocte. Ta nemocnica nema nato aby to riesila. nam zosunulo  cestu od Popradu,teda ti stastlivci sa tu nedostanu,ale z Brezna, chcete ist do revuckej nemocnice? Tu ti lekari nemaju sajn ako to liecit,ani vybavenie.

extremistovi, ako je tyso, staci povedat svoj nazor na urcitu vec a ked on ten nazor nezdiela, tak si debil, idiot, fasista....skratka hlupak, co nerozumie nicomu a zerie seno....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 4 minútami, smiley napísal:

.........ake su na Slovensku hlavne temy: zlepsenie (plosneho) testovania, trasovania, alebo lockdown a zatvorenie hranic. Nehovori sa, ze riesenim je sprisnit nosenie rusok, aj ked teda podla sefa CDC je to vraj ten najucinejsi nastroj, aky proti nakaze mame k dispozicii.

hlavne ze zasa pribudlo necelych 2 000 pozitivnych....by ma zaujmalo ci mali aj modru bumasku z vikendu.....zda sa, ze testmagazin od gangu styroch je iba o osobnom biznise a cim dalej tym viac sa sa sami usvedcuju...

pred 3 minútami, slimak napísal:

Da aj s nim debatovat. 

urcite ano, ale asi iba o vareni....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Davajte si pozor, rakovinu odsunte aspon o dva roky neskor, v Cechach to uz neriesia. Na cirkularke vam utne prst,si bez prsta. Nerozculujte sa,lebo vam nik nepomoze.  Umierat sa bude. Ale o rok bude lepsie,mozno nie psychicky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aktualizoval som dáta na Slovensku a v Česku - zelenou farbou. V Izraeli už 2 vlna Covid skončila. Tak som data z Izraela porovnal s matematickým modelom. Fluktuácia denných infikovaných je tam veľká, ale myslím, že to zodpovedá matematickému modelu. Na Slovensku by sme mali byť podla matematického modelu 7 novembra, teda už za 2 dni, na vrchole.

Aktual Data.pdf

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pre zmenu teraz nejake fakty :smile:

Na Slovensku sa zatial plosne testovanie neprejavilo ani pozitivne, ani negativne (ono je este priskoro),  nakazlivost stale klesa ale dost pomaly.

Jak pise aj Tono, v Cesku koeficient exponencialneho narastu poctu identifikovanych nakazenych vyrazne klesa. Tak snad to odraza bliziacu sa kulminaciu a nie limity testovania (50 000 PCR testov denne by stacilo na pretestovanie vsetkych pozitivnych z plosneho testovania na Slovensku)

growth-rate-11.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 48 minútami, smiley napísal:

Pre zmenu teraz nejake fakty :smile:

Česi sú podľa mojich grafov o dva dni dopredu pred Slovenskom. Predpokladal som, že plošné testovanie mi "pokazí" grafy na Slovensku. Ale zrejme do počtu infikovaných v https://ourworldindata.org/coronavirus-data , kde beriem dáta, sa zarátajú iba infikovaní, potvrdení testom PCR. 

Len pre zaujímavosť, analógia modelu šírenia infekcie s inými fyzikálnymi procesmi nie je len môj nápad. Práve so čítal https://www.osel.cz/11444-sireni-infekcnich-nemoci-a-fyzika.html . Podrobnejšie o modely DDFT je na konci článku https://www.nature.com/articles/s41467-020-19024-0 

p.s.

Viete si tipnúť, akou priemernou rýchlosťou sa šíri pandémia Covid 19 v [km/h] ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

smiley, tak ideme opakovat ze zakladna funkcia v TEJTO epidemii je ochrana tych druhych ?  V case ked si infekcny ale bez priznakov.   Ruska zrejme poskytuju aj ochranu nositelom a je tu dobra pracovna hypoteza ze minimalne znizia pocet virov a potom ochorenie prebieha lahsie ale ciste na ochranu su malo,   pomaha ked ich vymienas, sterilizujes a casto si umyvas ruky. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 31. 10. 2020 at 0:41, electric blue napísal:

 

pred 2 hodinami, electric blue napísal:

@smiley ved jednorázové treba vyhodit a vymenit za iné , logika :biggrin: ostatné ( textilné) treba sterilizovat 

Nie, na tej stranke sa nevysvetluje trvanlivost ruska, ale o tom, ze nezabranuje nakaze pri dlhodobej expozicii. Pozerala si si to vobec?

Citát

If face masks are worn, four people are at risk of infection. Masks alone will not prevent infection if the exposure is prolonged.

Ak sú nasadené ruska, sú štyria ľudia vystavení riziku infekcie. Samotné masky nezabránia infekcii, ak je expozícia predĺžená.

pred 2 hodinami, tyso napísal:

a je tu dobra pracovna hypoteza

Juj, to sme sa zase ale vzdialili od toho slubovaneho priameho vedeckeho dokazu ucinnosti rusok proti sireniu nakazy (teda aj ochrany druhych, z ktorou si zas vyrazil otvorene dvere). :zubiska:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@smiley tvoja logika nemá hranice, nie náhodou je preto predpísane rúško + odstup ?!? 

Ps. a doplnujem klimatizácia a zredukovany počet ludí na metre štvorcové 

Citát

 

xx

In a Bar with reduced capacity 

 

In this bar, capacity has been reduced to 50%.There are 15 patrons and three members of staff. The windows are closed and there is no mechanical ventilation.

In the worst-case scenario, if no measures are taken, 14 of the customers will be infected after four hours.

 

If masks are consistently used, the risk of infection falls to eight new cases.

 

If the premises are ventilated, which can be done with a good air conditioning unit, and the time spent in the bar is shortened, there is only the risk that one person will be infected.

 

 

;-) gratulujem, si génius 


upr. citovanie, chýba zdroj, chýba preklad alebo zhrnutie v slovenskom jazyku

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 4 hodinami, Tono napísal:

. Podrobnejšie o modely DDFT je na konci článku https://www.nature.com/articles/s41467-020-19024-0 

p.s.

Viete si tipnúť, akou priemernou rýchlosťou sa šíri pandémia Covid 19 v [km/h] ?

Nadhera, niekedy si najdem cas, aby som si to precital. Daju sa volne siahnut aj data a zdrojove kody (Python), takze sa s tym da vyhrat. :zubiska:

Ja tipujem rychlost sirenia 50 km/h.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

AI v akcii, vyvija sa aplikácia na rozpoznávanie príznakov

https://www.embs.org/ojemb/articles/covid-19-artificial-intelligence-diagnosis-using-only-cough-recordings/

Matovič mohol kusok počkat , LOL

PS: konečne sa toho niekto chytil, no a dodávam, že toho sa mal svet chytit spoločne už začiatkom pandémie a dnes Matovič mohol kúpiť len licenciu, kde by sme spoločne všetci dali otestovať aplikaciou (v telefone) a bolo by to okamžite, omnoho rádov lacnejšie, presnejšie, rýchlejšie, bez všemožných oparácii s vojakmi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 12 hodinami, smiley napísal:

Ja tipujem rychlost sirenia 50 km/h.

Vychádza mi, že stredná rýchlosť je úmerná odmocnine z hustoty obyvateľov v =.3963963964e-2*sqrt(h). Pre slovensko je to 1,58 km/h.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov