Skočiť na obsah

SARS-CoV-2 - COVID-19 - koronavírus


slimak
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper,

V tejto téme sa venujte diskusii o pandémii. Táraniny o tom, ako máte kvôli Covidu sopel, píšte do témy Ta tak sme my - Corona moja.

Odporúčané príspevky

Máme v rodine dvoch pozitívnych. 

Dvoch, s ktorými by sme sa bez problémov tento týždeň stretli aspoň niekto z nás.

Obaja kúsok cez 60 rokov, jeden strata čuchu, chute, odvčera horúčky a kompletná únava.

Mama je riziková skupina, s oslabenou imunitou, s jednou z týchto osôb sa pravidelne stretáva. Keďže dotyčnému nebolo dobré už minulý týždeň, povedal jej nech nechodí.

Je mi z toho zle, ked pomyslím čo sa mohlo stať.

Takže počúvať sračky, ako niektorí vravia že to bolo zbytočne... Ach.

Uvedomujú si tí ľudia že za sobotu 25k nakazených bude v karanténe a tak nebudú sirit vírus? 

Pokiaľ sa to niekoho bytostne nedotýka, tak je geroj a hrdina vo vyjadreniach.

Dubnica, cez 60% účasť. Dosť slabé. Dúfam, že ľudia budú mať problém chodiť do práce. A nech...

Strašne som rozčúlena z debility ľudí. Raz neviem či sú takí len vo virtuálnom svete alebo aj v reále.

 

Edit, 64,16%, z nich 1,1% covid positive

 

  • Páči sa mi to 1
  • Díky! 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V Žilinskom kraji otestovali cez víkend 596-tisíc ľudí, pozitívny test malo 11 153, čo je 1,87 %. 

V Zilinskom kraji(pocet vsetkych obyvatelov 691 000)  zas vychadza ucast mozno az cez 90%, Inde to bude mozno polovica. Teda ludia pochopili,kde je dolezite testovanie.

Citát

 

Konzílium odborníkov neodporúča druhé kolo celoplošného testovania. Testovanie antigénovými testami odporúča v okresoch, kde sa pri prvom kole potvrdila najvyššia pozitivita, teda 1,5 % a vyššie.
Konzílium radí cielené testovanie v ohniskách a testovanie rizikových skupín obyvateľstva. Ide najmä o pacientov pri prijímaní do nemocníc, zdravotníckych pracovníkov, zariadenia sociálnych služieb a centrá pre deti a rodinu. Tiež ľudí bez domova, ozbrojené sily a ozbrojené zbory, osoby vo výkone trestu a odňatia slobody, osoby v resocializačných zariadeniach a členov policajného zboru, zamestnancov inštitúcií ministerstva vnútra a žiadateľov o azyl. Ďalej osoby s medzinárodnou ochranou a iné skupiny migrujúcich osôb.

Odporúčajú aj testovanie úzkych kontaktov pozitívnych z prvého kola testovania. Navrhujú testovať i ľudí prichádzajúcich na Slovensko zo zahraničia, pričom odporúčajú znížiť počet hraničných priechodov.

Rovnako odporúčajú testovať zamestnancov strategických podnikov, kľúčových pre chod hospodárstva, akými sú energetika, potravinárstvo, poľnohospodárstvo, štátna a verejná správa. Ďalej učiteľov a žiakov škôl v najviac postihnutých okresoch, ako aj zamestnancov veľkých firiem.

„Na zabezpečenie nami navrhovaných opatrení odporúčame vytvoriť mobilné odberové tímy pre potrebu testovania v objektoch/prevádzkach, ak povaha prevádzky nedovoľuje testovať v stabilných MoM,“ píše sa v stanovisku konzília.

Odborníci tiež okrem iného odporúčajú posilniť RÚVZ a vyhľadávanie kontaktov. Za účinný prostriedok zachytenia rizikových osôb považujú samodohľadávanie. Odporúčajú tiež vyzývať pozitívne osoby, aby samy informovali svoje úzke kontakty, že majú zostať 10 dní v karanténe, sledovať svoj zdravotný stav a v prípade príznakov kontaktovať lekára.

https://dennikn.sk/minuta/2121518/?ref=mwat

 

Aj v Revucej zatvorili nejake odelenia. Podstate  tu smiesnu nemocnicu prerabaju na covid. Nejakych 70 zdravotnikov nasli v Komarnanskej nemocnici. Tak snad uz vlada bude vediet,kde tie rychlo testy vyuzit.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aka bola teda celkova ucast na testovani?

Pride mi, ze priebehu sa neda vela vytknut, nezaznamenal som ziaden problem s nedodrziavanim hygienickych opatreni ani iny vyrazny kardinalny lapsus.

Aky to bude mat dopad, uvidime o tyzden-dva.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 1 hodinou, doll napísal:

Máme v rodine dvoch pozitívnych. 

Dvoch, s ktorými by sme sa bez problémov tento týždeň stretli aspoň niekto z nás.

Obaja kúsok cez 60 rokov, jeden strata čuchu, chute, odvčera horúčky a kompletná únava.

Mama je riziková skupina, s oslabenou imunitou, s jednou z týchto osôb sa pravidelne stretáva. Keďže dotyčnému nebolo dobré už minulý týždeň, povedal jej nech nechodí.

Je mi z toho zle, ked pomyslím čo sa mohlo stať.

Takže počúvať sračky, ako niektorí vravia že to bolo zbytočne... Ach.

Uvedomujú si tí ľudia že za sobotu 25k nakazených bude v karanténe a tak nebudú sirit vírus? 

Pokiaľ sa to niekoho bytostne nedotýka, tak je geroj a hrdina vo vyjadreniach.

Dubnica, cez 60% účasť. Dosť slabé. Dúfam, že ľudia budú mať problém chodiť do práce. A nech...

Strašne som rozčúlena z debility ľudí. Raz neviem či sú takí len vo virtuálnom svete alebo aj v reále.

 

Edit, 64,16%, z nich 1,1% covid positive

 

a to kto tu ma zaujem na tom, aby si ty, resp. tvoji rodicia, alebo aj niekto iny, ochorel?....jedine tyso alebo rozny vyznavaci statistickych prognoz a grafov.....to su podla mna tie sracky, ktore dezorientuju ludi a tym padom sa javia, ako vysoko zbytocne....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

konzilium idiotovych "odbornikov" neodporucilo druhe celoplosne testovanie......iba sa maju vybrat niektore oblasi podla % pozitivity (1,5%) a urcitych priemyselnych a zdravotnych odvetvy....su "odvazny", ale mna by zaujmalo, preco neodporucili aj pretestovanie pozitivnych PCR testom....ako skusku spravnosti, do statistickej kolonky a percentualnej ukazky presnosti, na vyhodnotenie celku....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Skôr narážam na ľudí, ktorí podľahli rôznym hoaxom, pre ktorých je problém nasadiť decku rusku do školy, tí ktorí si myslia že sú porušované ich práva a policajt nemá nárok ho pokutovať a pod. Proste ľudia, ktorí "na protest" nešli. Čo tým docielili?

Teraz nehovorím o tom, či celoplošné testovanie bola dobrá voľba alebo nie. 

Jednoducho bola to hotová vec, bodka, nevidím dôvod na "hrdinstvo".

  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vidim, ze Mengeleho metody su ti nie proti srsti....s tunajsim propagatorm jeho metod (tysom) ste zjavne na spolocnom Titanicu....dufam, ze sa taketo osobnosti coskoro budu porucat do hlbin historie a v skole sa o nich bude rozpravat, ako o omyloch ludstva......kto sa nepouci z historie, tak si ju zopakuje....covid besnenie, je vysoko medicinsky problem a nie zastupna cesta na zavedenie legalizovania porusovania zakonov v zaujme ludstva......

  • Odobrať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neviem ako vy, ale ja počúvam odborníkov..

Citát

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/567548-primarka-vracia-statne-vyznamenanie-ako-protest-proti/

Primárka NÚDCH MUDr. Júlia Horáková vracia štátne vyznamenanie Pribinov kríž II. triedy ako protest proti súčasnej situácii a krokom vlády pri testovaní. "Verím, že toto 2-dňové divadlo „úspešnej operácie“ skončí a o týždeň sa to už nebude opakovať," píše prezidentke.

Na prezidentku Zuzanu Čaputovú sa obrátila formou otvoreného listu. Píše sa v ňom okrem iného:

„Dovoľte mi, aby som po niekoľkodňovom zvažovaní, vyjadrila takouto formou môj občiansky i medicínsky nesúhlas s celoplošným antigénovým testovaním. Cítim to ako občiansku povinnosť a som rada, že naša ústava mi zaručuje právo slobody slova. Verím a som presvedčená, že môj názor nie je osamotený. Ďalej už nemôžem a nechcem nečinne stáť a mlčať,“ píše prezidentke.

Hovorí o tom, prečo je lekárkou, čo jej to dáva a berie, čo ona s kolegami dáva svojim pacientom. Súčasná situácia ju trápi.

„Z toho dôvodu veľmi citlivo vnímam momentálnu situáciu okolo celoplošného antigénového testovania, ktoré naši vládni predstavitelia nazývajú „úspešnou operáciou“. Táto operácia rozdelila ľudí na pozitívnych a negatívnych, na dobrých a zlých, pričom výsledok tohto testovania z medicínskeho hľadiska bez pretestovania PCR metódou nezodpovedá reálnemu počtu nakazených ľudí, na čo opakovane upozorňovala a upozorňuje odborná lekárska a vedecká medicínska obec. Výsledky antigénového testovania aj podľa vládnych predstaviteľov sú nasledovné: pozitívny test neznamená, že ste pozitívni a negatívny test neznamená, že ste negatívni,“ píše v otvorenom liste.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo,  a co hovori ako odbornik? 

ja tam citam politicke vyjadrenia, nie odborne. a ani mi nie je celkom jasne jej politicke vyhlasenie, len to ze nesuhlasi a protestuje.  ved ok, tych co zasadne nesuhlasia su dnes mraky. len mi unika co presne.

 

na pozitivnych a negativnych delia vsetky testy, aj pcr testy a pozitivnych posielaju do karanteny.  to ze testy nenasli vsetkych chorych?  to predsa vieme, vie to vlada aj ty. Ale realne sa ine testy nedali pouzit, z pohladu statistiky ak mas vysledok negativny tak je to na 99, 6 percenta, ak si pozitivny tak na 99,8 percenta. 

a vsetky eticke problemy budu mat aj lokalne testovania. bud teda spochybnuje testovanie ako take co je pre lekara divne alebo planuje politicku karieru. 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Citát

 

Vysoké štátne vyznamenanie si nesmierne vážim a napriek tomu ho s plnou vážnosťou a pokorou symbolicky vraciam do Vašich rúk, ako prejav môjho občianskeho nesúhlasu so súčasnou celospoločenskou situáciou.

S úctou

MUDr. Júlia Horáková, PhD.

Primárka Transplantačnej jednotky kostnej drene, NÚDCH, Bratislava

https://nazory.pravda.sk/analyzy-a-postrehy/clanok/567545-otvoreny-list-primarky-horakovej-prezidentke-k-sucasnej-situacii/

 

Ze Bratislava, Top je Revuca nasli tu mozno 50 ludi. A z toho mozno 10 v nemocnici.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to co vidim ako jeden zvysledkov je hodnotenie efektivity regionalnych uradov zdravotnictva a silne doporucenie na rychlu vymenu napriklad ziliny. v bratislave dokazali trasovanim skutocne vychytavat chorych a aj preto bratislava nerastie.  pomer je pocet najdenych testovanim/ pocet najdenych trasovanim 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@tyso

Veď si toho povedal ešte menej ako ona..

A politiku si vyslovene vytiahol ty..

Moment.. A ty si vlastne v čom odborník? 

Ja osobne som iba "ľudový filozof", a ty tiež vypadáš na rovnakú kvalifikáciu..

@game

Mňa by skôr zaujímalo, ako to plošné testovanie niečomu medicínsky prospelo? 

..

A rád by som si to "ako plošné testovanie prospelo" prečítal v nejakom odbornom článku od odborníka.

Ale nech hľadám ako hľadám, nijakému skutočnému odborníkovi z medicíny sa do písania takého článku nechce.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo,  medicinsky sa naslo 38 tis pozitivnych ( doteraz sa naslo 61 tis, za cely cas , naklady odhadnime na 10 mil. ) , ktorych nenaslo trasovanie a tito su doma v karantene.    Co je na tom zlozite a nepochopitelne ?   Keby nam ich zjavil astar seran, tak tiez by to bolo fajn.

Otazky tak nie su medicinske ale ekonomicke,  stalo to za tu namahu a peniaze ?  Neboli ine a lepsie moznosti ako ich najst ?  Boli aj otazky ktore som kladol ja, ci to je vobec realizovatelne a teraz vieme ze je.  Mylil som sa a som tomu rad.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@tyso

Žiadnych 38 tisíc pozitívnych sa nenašlo.

Oni sú s toho iba "podozrivý", označil ich tak veľmi nepresný test, veľa z nich je falošne pozitývnych a ďalšie neznáme množstvo skutočne pozitývnych dostalo "pasport" o tom že sú fit.

Podľa mňa to za tie peniaze stálo, asi ako snaha hasiť dom suseda, ktorý si nedal na strechu bleskozvod, nemá zmluvu so žiadnou poisťovňou..

A hasí sa preto aby nechytil horieť aj môj dom, na ktorom mám  bleskozvod, aj zmluvu s poisťovňou. 

Ale nech mi nikto netvrdí, po tom čo sa požiar uhasil, že mám byť nejak extra šťastný, spokojný a kľudný. 

..

apropo.. A ten článok od skutočného odborníka je kde?

..

A v zásade, nič sme neuhasili..

Ono to "horí" veselo ďalej..

Citát

https://www.cas.sk/clanok/1046493/zasadna-zmena-v-nemocniciach-pracovat-budu-moct-aj-zdravotnici-s-covid-19/

Zdravotníci nakazení novým koronavírusom, ktorí nemajú príznaky ochorenia COVID-19, sa budú môcť starať o pacientov

Umožnilo to aktualizované usmernenie hlavného hygienika v prípade, ak by ich absencia na pracovisku mohla vážne ohroziť poskytovanie zdravotnej starostlivosti.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo, ano bez kalibracie to nevieme spresnit ale podla ceskej studie mal nulovu falosnu pozitivitu.  A navysev vysledky su v dobrej korelacii s odhadmi. aj ked teda povieme ze nebol taky presny tak mas cca 30 000 nakazenych co uz nebehaju po krajine. 

a to dalsie nesuvisi s medicinou a na nu si sa pytal. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a situacia je vazna, ale nemocnice sa staraju o tych co boli nakazeni pred tromi tyzdnami, to test nemohol zmenit. cielom je aby prezili aj za mesiac a tomu sa pomohlo.  ale to uvidime za nejaky cas, musis pockat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aj Mengele robil vsetko pre zdravie obcanov.....hm....len teraz neviem, preco ho liberfasisti odsudzuju, ked teraz tu ospevuju konanie gangu styroch, co v podstate s pozehnanim "odbornej" verejnosti, robi to iste....nevrazdi zatial ludi, ale ospravedlnuje svoje odborne kydy a popieranie dodrzovania zakonov konanim pre dobro obcanov....

  • Odobrať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja suhlasim s tysom, tam kde urady verejneho zdravotnictva stihali trasovat(mali menej pripadov) tak to vidiet. Skoda,ze uz da denniku N nedavaju tu mapku testovanych na 100 000, za 7 ci 14 dni.

Porovnat ju s tou co je na Sme.  Proste urady RS, RV, Ziari a pod, ci v Bratislave relativne stihali a preto maju dobre vysledky. Poprad, Puchov, Mikulas a pod nestihali. Okresy Levoca a Kezmarok na pocet obyvatelov mali len 2,5 viac pozitivnych testovanych, ale teraz mal skoro 6 nasobne horsie vysledky. Medzi poslednymi 3 orancovymi okresmi 26.10.2020 bola Bytca, teraz ma tiez skoro 6 nasobne viac pripadov ako Revuca, v Ziline nemali ani sajn co sa tam deje.

https://domov.sme.sk/c/22525330/vysledky-plosne-testovanie-mapa-okresy-slovensko.html?ref=bn-l

Priklad V.Krtis mal relativne na zaciatku oktobra relativne dost pozitivnych. Ale to vychytali a dosiahli 0,31%.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov