Skočiť na obsah

Prezidentské voľby SR 2019


game

Prezidentské voľby 2019  

14 členovia hlasovali

  1. 1. Za koho zahlasujete?

    • Bugár Béla
      0
    • Čaputová Zuzana
    • Drobová Gabriela
      0
    • Harabin Štefan
      0
    • Chmelár Eduard
    • Kotleba Marián
      0
    • Krajniak Milan
      0
    • Menyhárt József - vzdal sa kandidatúry 20.2.2019 - nehlasovať
      0
    • Mikloško František
      0
    • Mistrík Robert - kandidatúry sa vzdal 26.2.2019 - nehlasovať
      0
    • Šefčovič Maroš
    • Švec Róbert
      0
    • Tauchmannová Bohumila
      0
    • Zábojník Juraj
      0
    • Znášik Radovan
      0
    • Martin Daňo
      0
    • ani jeden


Odporúčané príspevky

trochu to potrebuje objasniť... odpad? :hmmm:

 

kto je väčší odpad ako kto?

my sme tu odpad?

koho smieme voliť a koho nesmieme voliť, aby sme neboli tu všetci en bloc odpad?

 

 

--------

 

výsledky prieskumu agentúry AKO z dnešného dňa 17.2.2019 - prvý traja sa vyrovnali, Harabin zatiaľ odpadáva, ale aj tých 12 % je hanba na kvadrát a Kotlebových 8 je hnus.

takže koho smieme voliť, aby sme neboli odpad?  koho si vyberáš ty, milý slimak.

 

post-3-0-74724000-1550418546.jpg

https://domov.sme.sk/c/22055023/prezidentske-volby-prieskum-nameral-vyrovnanu-trojicu.html?ref=njct

 

okrem toho stále nepochopím, prečo ten chvost minimálne od 5 % nižšie neodstúpi a nerobí sa hanbu... to je ten odpad, nie?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vysledky Fica v ,ked chcel byt prezidentom. Mesto revuca a je zaujimave aj obvod, teda nielen okres Revuca ale spolu s Rimavskou Sobotou.

 

Kandidát Počet hlasov
pre všetkých
kandidátov Počet platných
hlasov za obec Podiel
za obec v % Počet platných
hlasov za obvod Podiel
za obvod v % Poznámka Gyula BÁRDOS 3 398 19 0,55 6 567 21,05   Jozef BEHÝL 3 398 27 0,79 194 0,62   Ján ČARNOGURSKÝ 3 398 13 0,38 116 0,37   Robert FICO 3 398 1 318 38,78 8 640 27,69   Viliam FISCHER 3 398 16 0,47 132 0,42   Pavol HRUŠOVSKÝ 3 398 85 2,50 591 1,89   Ján JURIŠTA 3 398 22 0,64 218 0,69   Andrej KISKA 3 398 889 26,16   19,00   Milan KŇAŽKO 3 398 313 9,21 2 346 7,52   Stanislav MARTINČKO 3 398 10 0,29 52 0,16   Milan MELNÍK 3 398 13 0,38 132 0,42   Helena MEZENSKÁ 3 398 76 2,23 724 2,32   Radoslav PROCHÁZKA 3 398 577 16,98 3 467 11,11   Jozef ŠIMKO 3 398 20 0,58 2 086 6,68

 

http://volby.statistics.sk/prez/prez2014/Prezident-dv/Tabulka6_sk.html

 

Pozeram ,ze u nas Fico vyhral o stodvadsat hlasov aj v druhom kole.

 

Ale to uz ziadny smerak nikdy neda.

Kandidát Počet hlasov
pre všetkých
kandidátov Počet platných
hlasov za obec Podiel
za obec v % Počet platných
hlasov za obvod Podiel
za obvod v % Poznámka Robert FICO 4 291 2 205 51,38 14 978 40,43   Andrej KISKA 4 291 2 086 48,61 22 062 59,56
 

Je to necitatelne, tak v Revucej ma Kiska v prvom kole 889 hlasov, celkom slusnych 26,16percenta. Ale v obvode mal v I kole 5 929volicov a 19,00percent.

 

Druhe kolo.

Andrej KISKA 4 291 2 086 48,61 22 062 59,56

 

V Revucej  2 086 a v obvode 22 062. Fico obvod 14 978volicov 40,43percent a preto prehral.

Vysledky obvode upravili madari. A dobre, Vrece zemiakov a Kotleba tam madari ani nevolili, tie volby ich nezaujimali.

 

Fico mal v prvom kole 8 640 hlasov v druhom 14 978. Kiska v I.kole 5 929 hlasov v druhom 22 062 hlasov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zmenu alebo rozdiel velky(podstatny) spravia madari. U nas mesta Tornala a Rimavska Sobota su skor domovom SMK. Teda protivladnych madarov.

 

Teda ci aj madari v inych okresoch mozu volit v II kole inak - ak skonci Bugar. Pre Sefcovica - Kiskovi pomohli madari. Ci budu volit proti Sefcovicovi(ako volili proti Ficovi)? To neviem. Aspon polovica z 22 062 hlasov pre Kisku bolo madarov. U nas Fica zrusili oni. Nie Revuca. Za co im dakujem.

 

Kiskovi pomohli vtedy - oni spravili ten rozdiel(v okresoch RA a RS). Dnes si myslim,ze ten rozdiel bude aj v Revucej meste.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

asi takto

Čaputovú alebo Mistríka?

 

 

 

Čaputovú alebo Mistríka?

Harabin sa chystá na útok a priaznivci Čaputovej a Mistríka diskutujú o tom, kto z nich je silnejším nositeľom demokratických hodnôt.

Nemám najmenšiu ambíciu pliesť sa politickým komentátorom do remesla, ale pred prezidentskými voľbami sa v poslednom čase nedá uniknúť. „Tak koho? … Čaputovú alebo Mistríka?“, kričí moja žena. Neviem jej dať jasnú odpoveď. Vážim si viacerých kandidátov a zvažujem dôsledky, ktoré z ich možného víťazstva či prehry vyplývajú. Na jednej strane sa teším, že sa o post prezidenta uchádzajú (aj) osobnosti s vysokou morálnou integritou, no súčasne mám vážne obavy, ako by najbližšie voľby mohli teoreticky dopadnúť.

Pri sledovaní predvolebnej kampane si čoraz častejšie spomínam na pamätné prezidentské voľby v roku 2004. Medzi relevantnými kandidátmi boli vtedy v hre Vladimír Mečiar, Ivan Gašparovič, Eduard Kukan, Rudolf Schuster, František Mikloško a Martin Bútora. Tak ako v prípade predchádzajúcich volieb v roku 1999 šlo v prvom rade o vyjadrenie postoja k Mečiarovi.

Suverénnym lídrom protimečiarovského tábora s najvyššími preferenciami bol Eduard Kukan a bolo viac-menej jasné, že práve on bude jasným Mečiarovým súperom v druhom kole. V tom čase si pravicoví voliči pochvaľovali, že môžu proti Mečiarovi voliť aj Martina Bútoru či Františka Mikloška a otvorene proklamovali: „Kukan je síce OK, ale … je príliš spojený s kauzami SDKU … a veď on má druhé kolo isté. Môžeme voliť srdcom.“

Výsledkom bolo, že Bútora s Mikloškom získali zhodne po 6,5 % hlasov a Eduard Kukan sa (hoci tesne) vôbec nedostal do druhého kola. Prvé kolo vyhral Mečiar (aké prekvapenie!) a v druhom sa v mene menšieho zla stal nečakaným víťazom prezidentských volieb Ivan Gašparovič. Vďaka mobilizácii voličov hlasujúcich „so štipcom na nose“ napokon prevalcoval Mečiara o dvadsať percent.

Prečo to spomínam? Podľa predvolebných prieskumov nepredstavuje Štefan Harabin s preferenciami okolo 13 % vážny problém. Prekvapujúce však nie sú ani deväťpercentné preferencie Mariána Kotlebu. Šefčovič s Mistríkom a Čaputovou sa pohybujú približne medzi 17 – 20%.

Ich sily sú teda pomerne vyrovnané. Preto sa dá očakávať, že sa budú čoraz viac snažiť navzájom voči sebe vyhraniť. Ak tak neurobia, voliči ich označia za nevýrazných a nečitateľných. A tak sa v snahe zaimponovať väčšine, zostávajú pre istú voličskú skupinu neprijateľní. „Mistrík? Veď ten je proti adoptovaniu detí homosexuálmi … Takého človeka ty chceš voliť?“

Pritom minimálne Mistrík a Čaputová zosobňujú takmer totožné hodnoty a postoje. Majú za sebou mimoriadne úspešnú profesionálnu kariéru a pevne nastavené etické normy. Preto mi snaha podporovateľov Zuzany Čaputovej vyhraňovať sa voči Mistríkovi (a naopak) pripadá až bolestne kontraproduktívna.

Na druhej strane nemôžem nevnímať masívnu mobilizáciu voličov Štefana Harabina a Mariána Kotlebu. Volajú po autokratickej forme vládnutia, vyhraneniu sa voči EÚ, negácii inakosti, liberalizmu a proruskej politickej orientácii.

Preto ma začína čoraz viac desiť to nadšené volanie „Harabin na hrad“, čoraz sebavedomejšie ataky Harabinových sympatizantov, jeho krik, demagógia a strata akýchkoľvek zábran. A najviac ma desí to množstvo ľudí – áno, aj z okruhu mojich relatívne príčetných a rozhľadených známych, pre ktorých sa práve Harabin stal vo voľbách najlepšou alternatívou.

V kontraste s jeho cirkusovou predvolebnou šou priaznivci Čaputovej a Mistríka diskutujú o tom, kto z nich je silnejším nositeľom demokratických hodnôt. Pozitívom zostáva, že nech by voľby pre Čaputovú dopadli akokoľvek, otvorila pre Progresívne Slovensko veľký priestor v budúcich parlamentných voľbách.

Proti sebe nestoja ani tak jednotlivé osobnosti, skôr dva úplne odlišné hodnotové systémy. Čaputová je pre národne a katolícky založených voličov neprijateľne liberálna, Mistrík príliš intelektuálny a nevýrazný, Šefčovič sa zasa nedostatočne vyhranil voči podpore Smeru a Roberta Fica. Koho si teda vybrať? A ešte je tu František Mikloško… hmmm.

Priaznivci Mordoru v tom majú naopak absolútne jasno.

 

odomknute https://dennikn.sk/1387580/caputovu-alebo-mistrika/?ref=top

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

veď presne... toto je to, čo neviem pochopiť, ako tu viacerí už písali, ako rozšafne sa ľudia stavajú ku kandidátom, ktorí pre kohokoľvek so zdravým myslením nemôžu byť alternatívou.

 

mladí si zomknutie proti Mečiarovi a podobné kratochvíle zrejme nemôžu pamätať, ale tí starší by mali. zopakovalo sa to aj pri Ficovi a Kiskovi, a ešte kdekade.

že niekto je zblbnutý a chce voliť Kotlebu, nechápem, ale dokážem pochopiť.

ale Harabina? dospelí a starší vzdelaní ľudia, ktorí neexistuje, aby si nepamätali jeho rad extempore, keď klamal až sa hory zelenali, bohatol na kauzách a kauzičkách z našich peňazí, žaloval každého za všetko, je psycho už od pohľadu... toto chcú mať za prezidenta?

a potom si zasa budeme škrabať hlavy, kto že sa to dostal do druhého kola?

 

tiež si myslím, že budeme hodne prekvapení.

 

mimochodom - Mistríkov zázračný výrok o okrojovanom multikulturalizme /kdesi to tu je v kúsku videa/ ho u mňa pochoval nadobro. je to somár.

 

 

a ešte novinka:

šéf SMK Menyhárt sa vzdal boja o prezidentské kreslo a podporil Mistríka...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Caputova ma na i fortune kurz dva nula 5, mala aj dva, Sevcovic cez tri. Ja niesom znepokojeny,len treba ist volit(a nie Sefcovica - to pre game, su slusni ludia co sa popalia a popolia aj mna - minule volby MOST, SIET). Ja som si dosial a stale myslel,ze to dam Mistrikovi. Raz si pozrem debatu ak bude aspon na urovni, dam to Mistrikovi. Budeme mat asi prezidentku - co je super.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja niesom znepokojeny,len treba ist volit(a nie Sefcovica - to pre game, ...

ani raz som nespomenula a nenapísala nikde, že by som volila Šefčoviča...

to, čo by som volila, je už pár týždňov viditeľné v ankete : )

 

okrem toho včera sme si trochu popísali s clovekom2.... pred časom písal, že medzi jeho kolegami je spústa ľudí, ktorí sa hotujú voliť Harabina... toho Harabina, čo je odprezentovaný napríklad tu https://www.freespace.sk/tema/5472-štefan-harabin/?p=272769

a ešte kdekade inde po nete.

 

to, že priaznivci chcú voliť Kotlebu, to je zle, ale týh vymletých priaznivcov viem pochopiť, on je ich poloboh. alebo celý boh.

 

ale keď niekto dokáže argumentovať a agitovať po dedine a rodine za voľbu Harabina s odôvodnením, že Harabin pozná všetky zákony, to bude prezident, ktorý bude vedieť... tam mi zastáva rozum.

je síce pravda, že trochu staršie, alebo stredné ročníky si budú a môžu pamätať všetky extempore Harabina, ktorú tu od čias parťáka Mečiara stváral,

a pre mladších prichádza ako snehobiely kámoš, čo sa dokáže v krčme s chalpmi svorne ožrať, tak to bude dobrý prezident.

 

obávam sa, a to tu padlo už niekoľkokrát, že prieskumy sú klamavé - spústa ľudí nepovie, koho mieni voliť, a dopadne to všetko úplne ináč.

nebudeme sa stačiť čudovať, čo si tento sprostý národ zasa zvolí...

a môže nastať situácia, že nebude stačiť ani to tradičné zachraňovanie menšieho zla na poslednú chvíľu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Prisiel som po dvoch mesiacoch do roboty, s kolegami samozrejme prisla rec aj na politiku a zostal som dost prekvapeny. Sme v partii piati, styria su byvali ficovolici. Jeden je na PN, tak neviem, ale traja budu volit Caputovu..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

...........to, že priaznivci chcú voliť Kotlebu, to je zle, ale týh vymletých priaznivcov viem pochopiť, on je ich poloboh. alebo celý boh.

 

to mas dobry postreh...suhlasim s nim...akurat by si mala sem dat aj tvoje postrehy o volicoch, co maju v plane volit Kotlebovych protikandidatov...to len aby to nebolo tak jednostranne naznacene.....volic je jedna vec a jeho potencionalny "moralny vzor" je druha vec.....napr. o Mistrikovi si tu niekde napisala ze je somar...tiez suhlasim....teda podla tvojej prognozy su vsetci volici Mistrika somari....Slimak sa teda nema cim tu vychvalovat ked chce volit somara, tak je aj on somar... :)   ci nie?...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja zasa nehodnotim volicov nikoho a zasadne nedavam svoje osobne namietky na ludi, co nepoznam....ako nepoznam kandidatov, tak neviem nic o ich volicoch...o kandidatoch na prezidenta, co nepoznam, nepisem anehodnotim ich kvality...jedine ak by som reagoval na nejaky prispevok....ja sa rozhodujem medzi Harabinom a Chmelarom a teda podla teba som co?..... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zatiaľ len viem, koho isto voliť nebudem. Ja síce Mistríka uznávam, ale ako vedca, ktorý vo vede veľa dokázal. Ale nie ako politika, a keďže, ako je tu už iste známe, nemám rada Kisku, tak ani jeho nasledovníka Mistríka voliť nebudem, a nebudem voliť ani Čaputovú.  A ani Bugára nie. Inak ešte nie som rozhodnutá. 

 

A nechystám sa nikomu nadávať za to, že má iný názor ako ja, tak by som ocenila, keby ani moje rozumové kvality neboli napadané pre moje názory. A to nielen v tejto téme, ale aj v tej o Kiskovi. Skrátka ho nemám rada a nikdy som, ani nemala, a nenadávam jeho zbožňovateľom, tak ocením, keď ani oni nebudú nadávať mne. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

donieslo sa ku mne - a je možné, že to bude aj na YouTube, nepátrala som, ale prakticky všetky tieto predstavenia sa tam skôr či neskôr objavia a nachádzajú:

 

včera  mal svoju putovnú show pán farár Kuffa v NM, plný kostol tradične, rozprával im ako ovečkám s poruchou chápania a tentokrát  aj s následnou účasťou na minidemonštrácii na námestí...

apolitický pán farár Kuffa vyzýval na účasť v prezidentských voľbách, konkrétneho kandidáta nemenoval, len apeloval že "žiadneho liberála!"

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

Sme v partii piati, styria su byvali ficovolici. Jeden je na PN, tak neviem, ale traja budu volit Caputovu..

 

až tak veľký význam by som tomu neprikladal - znamená to len toľko, že Ficov vplyv na voličov značne upadá. moji kolegovci Fica neznášajú, rovnako aj Mečiara, a traja z nich sú rozhodnutí pre Harabina a jeden sa rozhoduje medzi Harabinom a Čaputovou, čo už je celkom mimo môjho chápania ... ale inak sú zdraví :D

takisto asi celkom neplatí rovnica, že všetci voliči Smeru budú v jednom šíku voliť Šefčoviča. neviem si dosť dobre predstaviť, že tá časť z nich, ktorá EU príliš nemusí, bude hlasovať za bruselského byrokrata ... skôr by som tipol, že to hodia Harabinovi, lebo si ho pamätajú ako ministra Ficovej vlády.

 

zas ma počas písania odhlásilo z fóra, takže citát Deada som vložil len do bubliny...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Šefčovič, populista, trójsky kôň Smeru na ktorého zvolenie zbožne čaká špinavý potkan, dúfajúc, že mu odobrí cestu SMERom na Ústavný súd.

 

Kto volí Šefčoviča, volí korupciu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov