Skočiť na obsah

Prezidentské voľby SR 2019


game

Prezidentské voľby 2019  

14 členovia hlasovali

  1. 1. Za koho zahlasujete?

    • Bugár Béla
      0
    • Čaputová Zuzana
    • Drobová Gabriela
      0
    • Harabin Štefan
      0
    • Chmelár Eduard
    • Kotleba Marián
      0
    • Krajniak Milan
      0
    • Menyhárt József - vzdal sa kandidatúry 20.2.2019 - nehlasovať
      0
    • Mikloško František
      0
    • Mistrík Robert - kandidatúry sa vzdal 26.2.2019 - nehlasovať
      0
    • Šefčovič Maroš
    • Švec Róbert
      0
    • Tauchmannová Bohumila
      0
    • Zábojník Juraj
      0
    • Znášik Radovan
      0
    • Martin Daňo
      0
    • ani jeden


Odporúčané príspevky

vidis a robis to, co ty na mne ides kritzovat.....odsudzujes a kadrujes....to je ta vec, co mne zacala uz prekazat v tomto "hodnotovom" svete EU....je pluralita a ta by mala podla evolucneho zakona pohanat ci uz technicky, tak aj kulturny svet dopredu.....tebe sa to nepaci, ze niekto ma iny nazor na tu istu vec ako ty?.....alebo ti vyhovuje to slavne a dobrovolne...."pisme vsetci modrym perom"...ako sa spieva v piesni od Bez ladu a skladu.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informátor

 

V predchádzajúcich príspevkoch som nechcel spochybňovať demokraciu. Skôr naopak, chcel som len poukázať na to, že demokracia sama o sebe nie je schopná fungovať, ak nie sú splnené podmienky právneho štátu. Obmedzovaním práva občanov, ako sloboda vyjadrovania v duchu záchrany demokracie, je podľa mňa rekurzia vedúca do "slepej uličky". S týmto mojím názorom  samozrejme Tyso nemôže súhlasiť. V právnom štáte, v ústave, by malo byť jasne vymedzené konanie, ktoré je v rozpore so zákonom. Ak bude postihované verejné vyjadrenie názoru a nie konanie, dostaneme sa vždy na platformu, kde názor bude posudzovaný nejakým subjektom, či došlo k naplneniu skutkovej podstaty trestného činu. A subjektívne posudzovanie je založené na premise, že prokurátor je kompetentnou morálnou autoritou. A kde je záruka, že tou autoritou musí aj byť... Je to iba premisa od ktorej sa odvádza autorita jeho rozhodnutia. Niečo také by v prírodných vedách nebolo akceptovateľné. Ak sa spoľahneme iba na autoritu a morálne hodnoty, dostaneme sa do žalostnej situácie v ktorej sme dnes pri voľbe ústavných sudcov. Alebo je všetko v poriadku? Podľa mňa by malo byť základnou premisou to, že nikto nie je morálnou autoritou, iba dodržiavanie zákona. A zákon týkajúci sa slobody prejavu nemôže byť nikdy formulovaný tak, aby nebol subjektívne interpretovateľný "nejakou autoritou". To si dávno uvedomili v USA a preto tam vyjadrenie názoru nie je trestným činom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no vidis....ja som uz nadobudol presvedcenie, ze ta ochrana demokracie sposobom zakazov a prikazov sa zacalo "nenasilne" etablovat do denneho zivota obcanov EU.....namiesto argumentovania a osvety sa aplikuje sposob udajne liberalny...teda kto nie je liberal je nepriatel statu a antisystemovi zaskodnik.... :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

už ma celý cirkus s názvom "prezidentské voľby" fakt unavuje, tak len dve poznámky ...

 

1. k všeobecnému nadšeniu z prejavu "vyspelosti slovenských voličov" zvolením ženskej reinkarnácie Havla ... dosť sa opomína faktor protestných hlasov:

- veľa ľudí nehlasovalo ZA Čaputicu, ale PROTI kandidátovi Smeru

- takisto nie málo ľudí to hodilo Kšeftovičovi NIE z lásky k Smeru, ale PROTI Čaputici /ako ju na Pezinsku volajú/

a keby bol nejaký iný protikandidát, tak by som takisto hlasoval PROTI nej ... takto som sa na voľby vyflákol, lebo vyberať si medzi nimi, je ako vyberať si či chcem týfus alebo škvrnitý týfus :P

 

2. zaregistroval som v téme viackrát názor, že vraj MÁME problém, lebo cca 25% hlasov v prvom kole dostali protisystémoví kandidáti - takže nie "MÁME" ale systém MÁ problém. a systém nech si ho aj rieši - je to jeho problém :P

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hmm dufam , ze sa nepohnevate ale co je take na tej Caputovje super.  Ak dobre viem je skor ZA prijatie ludi tmavsej pleti do nasej krajiny a za manzelstva priteplenych ludi... Co mna osobne uplne odrazalo ju volit.  Plus stale mam pocit ci v tom nema ruky a prsty USA kedze z nicoho nic sa tu zrazu objavi uplne neznama pani Caputova, co ju niko nepozna vie sa len , ze niekedy skusala bojovat za ceirnu skladku a to je tak vsetko. Ziadne skusenosti s politikou nic a zrazu je prezidentka...  Dost mi to zavana ako dosadenie si svojho cloveka zo strany USA a Sorso a neviem co este tie tajne spolky co sa snazia riadit svet atd...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to je omyl, za tym su zeleni jasteri:) a inak videl si ponuku kandidatov, tak sa pozri spatne kto mal sancu. harabin plus kotleba mali sancu na druhe kolo ale nie na prezidenta. smeracky kandidat bol jasnym kandidatom do druheho kola ale zacal neskoro a mal zlu kampan. a potom tu bola dvojica mistrik a caputova. kludne to mohlo skoncit opacne ale caputova z tejto dvojice viac oslovila ludi charizmou. a vo finale sa hralo o to ci smer dokaze mobilizovat svojich. ale kedze ani sns ani most mu nepomohli, tak mame caputovu.

a len tak, ako si predstavujes ze soros dokaze dosadit kandidata? tento trik by ocenil fico, nemal problem s peniazmi, cela vlada mu robila pr a aj tak prehral s kiskom

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hmm dufam , ze sa nepohnevate ale co je take na tej Caputovje super.  Ak dobre viem je skor ZA prijatie ludi tmavsej pleti do nasej krajiny a za manzelstva priteplenych ludi... Co mna osobne uplne odrazalo ju volit.  Plus stale mam pocit ci v tom nema ruky a prsty USA kedze z nicoho nic sa tu zrazu objavi uplne neznama pani Caputova, co ju niko nepozna vie sa len , ze niekedy skusala bojovat za ceirnu skladku a to je tak vsetko. Ziadne skusenosti s politikou nic a zrazu je prezidentka...  Dost mi to zavana ako dosadenie si svojho cloveka zo strany USA a Sorso a neviem co este tie tajne spolky co sa snazia riadit svet atd...

teda Jovzin, nic v zlom, ale toto by sa skor hodilo do tej temy, kde si spominal chut na sado-maso praktiky :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale nie... USA? Soros, priteplené manželstvá, 200000 migrantov za hranicami, závan podivných pachov..... to bude téma Konšpirácie... a ešte už trochu prestarnuté... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to ze Caputova ziskala hlavne protismeracke hlasy je zrejme pravda.  Len poznamka ze ten problem sa tyka nie nejakeho abstraktneho systemu ale nas vsetkych. 

 

s tych hlasov pre p.Caputovu je urcite minimalne 80(a viac)% protismerackych...teda su to hlasy terajsej opozicie....takze Kiskovi sa z nich vela neujde a jeho nova strana bude mat problem, alebo terajsia opozicia strati hlasy, ktore si vezme Kiska a jeho nova strana.....takze na to tak ci tak doplati iba protikoalicna opozicia....hlasy smeru (ak teda nieco strati) pojdu bud strane SNS alebo LSNS....a co keby si si priznal, ze tento system (co obhajujes) vyprodukoval popularitu antisystemu....taka je pravda a nie akesi konspiracne predstavy o tom, ze za vsetko moze antisystemovi zaskodnicky nepriatel systemu......system je tym zaskodnikom sam sebe.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator, to je tvoja stara retorika,  za grazlov moze kazdy len nie grazlovia.

Ale tak inak,     antisystem je siroky pojem  ale  spolocne maju :

odmietanie dohody,  strach z inakosti ktory prerasta do nasilia,   odmietanie EU, NATO.  Obdiv k rychlym  rieseniam. 

 

A pre teba nie ale inak je celkom lahke vidiet kam by to viedlo keby sa dostali k moci. 

 

A BTW, nie je celkom jasne co ratas,    to ze Kiska berie hlasy hlavne z opozicie je celkom jasne ale nervozita Smeru naznacuje ze aspon nieco zoberie aj im.  Smer je totiz siroko rozkroceny a ma aj volicov co im vadi dnesny posun do extremu k Harabinovi.  A tak bude stracat aj vpravo aj vlavo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale ale....takze potom aj za socializmu neboli na vine komunisticke pamflety a ich "demokraticka"ideologia....to nie oni to ta druha strana vygenerovala idelogickych nepriatelov statu a strany.......

 

ja nebazim po moci, ale liberalne ideologia sa tam derie aj cez ideologicke mrtvoly oponentov....nic ti to nehovori?....

 

mne je Smer ukradnuty a budem iba rad, ak sa jeho volici presunu aj k SNS.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tyso, ono je to trochu o inom, približný nástrel problému tu kedysi napísal alamo, len neviem v ktorej téme to je... nechce sa mi rozpisovať o čom to je, lebo jednak som unavený, a druhak to považujem za zbytočné, lebo aj tak by si to asi nepochopil a odpovedal by si, že je to celkom inak... ale dám nejaké pripomienky k tomu čo píšeš...

 

- v odmietaní dohody si antisystém a steroidoví liberáli nemajú príliš čo vyčítať, skôr by som povedal že sú na tom rovnako...

- strach z inakosti - no, keby presadzovači inakosti menej tlačili na pílu, asi aj odpor spoločnosti voči tejto agende by bol menší

- odmietanie EU, NATO - nie nutne, niektorí nemajú nič proti EU, iným nevadí NATO, a niektorým je to jedno úplne

- Obdiv k rychlym  rieseniam - možno to bude tým, že systémové strany neprinášajú žiadne riešenia, ale viac sa spoliehajú na vyhnitie problémov...

 

a ešte jedna poznámka k antisystémovým voličom. ty si kedysi napísal niečo v tom zmysle, že sú to prevažne lúzri bez perspektívy /alias pivní flákači a povaľači/ - to už dávno nie je pravda, prevažuje medzi nimi nižšia stredná trieda, s platmi okolo priemernej mzdy ... a tých 25% voličov antisystému sem nespadlo z Marsu, to sú bývalí voliči systémových strán, akurát že už v podstate nemajú koho voliť...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pytam sa, lebo je take rcenie, ze ak mi v krcme nechuti pivo, este to neznamena, ze sa pojdem napit z pisoara. Pytam sa aj preto, lebo cely tento takzvany "antisystem" je iba politickym marketingom a vyuzivaju ho najvacsi paraziti (paradoxne) na systeme. Podla mna sa musi byvaly volic systemovych stran zrazit s konom, aby uveril, ze ked to hodi Harabinovi, voli niekoho, kto ide proti prudu. Podla mna mozeme ocakavat, ze pred nastavajucimi parlamentnymi volbami bude antisystemovou stranou aj Smer, pretoze je taka tendencia tvarit sa, ze som proti a oni vidia, ze to zabera, lebo tupcov sa tu najde stale dost.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nemusis hned ochutnat pisoar, ale skor skusis vymenit lokal....tak to v drvivej vacsine robia rozumny ludia....lokal co strati klientelu nema buducnost a tak je to zo vsetkym....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak potom nech pije to skysnute pivo dalej....u mna je strana ako strana...kazdy ma pravo vyberu...ked on nechce vyuzit to pravo, tak je to jeho rozhodnutie..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ok, som volic systemovych stran a popravde, nemam koho volit. Co by sa muselo stat, aby som to o rok hodil Kollarovi, alebo Kotlebovi?

nekrič hop, dokým ti nepreskočí! :D

tiež nemám koho voliť, a určite nemám v úmysle voliť Kotlebu ...Kotleba či Harabín totiž nie sú riešením, ale ani príčinou problému /ako sa to mylne prezentuje/ oni sú príznakom problému.

a čo by sa muselo stať aby si im to hodil? tak neviem, dám ti kontakt na kolegu? on sa vážne rozhodoval medzi Čaputovou a Harabinom, aby to nakoniec dal Šefčovičovi. a v €-voľbách celkom určite bude voliť Kotlebovcov, už je pevne rozhodnutý ... a teraz sa vyznaj v jeho myšlienkových pochodoch...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

harabin rozhodne je pricina problemu, len nie je jedina.  A Kotleba detto.    Problemov je urcite viac ale ludia co siria taketo nazory problemom jednoznacne su. 

A myslienkove pochody tvojho kolegu by ma zaujimali,    ak zistis  viac, napis.    Dnes som napriklad pocuval starsiu pani, ktora vysvetlovala ze volila sefcovica pretoze praca prezidenta je prlis tazka a nie je pre slabu zenu.   Ako to chudinka a este rozvedena zvladne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hele a co hovorite na Sulika ?     On mal opakujem kedysi mal dobre reci ohladom Grecka a toho zachranneho balicku v nemeckej TV co som raz pozeral nejaky zaznam.  Myslite ze by bol on dobry prezident ak by mal nejaku dobru kampan ? 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nie... Sulík nikdy neusiloval o post prezidenta, v nemeckej a rakúskej tv ma svojho času spústu rozhovorov ohľadne kdečoho, ako prezident by to tak nemohol, ako to rád robí. zrejme vie, prečo neašpiruje na takéto méty...

je to hodne hypotetická otázka, keďže ani sám Sulík nemá také ambície : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vie si tu niekto predstavit Sulika, ako prezidenta, a jeho burcovanie na namestiach za pomoci nejakej ulicnej zmesky?.......len preto, ze taketo exhibicionisticke akty by uz asi nemohol robit, tak je jeho buduca politicka kariera, ako prezidenta, vylucena.... chvalabohu.... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

harabin rozhodne je pricina problemu, len nie je jedina.  A Kotleba detto.    Problemov je urcite viac ale ludia co siria taketo nazory problemom jednoznacne su. 

 

nemyslím že by bol príčina, podľa mňa je príznakom problému - v normálnom funkčnom systéme /rozumne spravovanej spoločnosti/ kandidáti ako Harabin či Kotleba získavajú max pár percent hlasov, lebo nejakí voliči extrému /či už fa alebo antifa/ sa v spoločnosi nájdu vždy. ako ochrana pred ich prienikom do parlamentu má slúžiť 5% prah... ak ale za takých kandidátov hlasuje 25% voličov, tak potom niečo v systéme škrípe, a riadne... lebo Kotlebove či Harabinove názory problémové síce sú, ale vo fungujúcom spoločenskom systéme by boli prudko okrajovou záležitosťou.

 

 

A myslienkove pochody tvojho kolegu by ma zaujimali,    ak zistis  viac, napis.

momentálne je na služobke v kapitalistickej cudzine, vráti sa o niekoľko týždňov, dovtedy spoľahlivo zabudnem že mám niečo zisťovať :D

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov