Skočiť na obsah

Do mesiaca a do dňa


alamo

Odporúčané príspevky

Ekologická čerešnička na torte.

https://www.autoforum.cz/predstaveni/klicovou-novinku-vw-dal-trapi-rozsahle-problemy-desitky-tisic-exemplaru-stoji-na-parkovisti/

Klíčovou novinku VW dál trápí rozsáhlé problémy, desítky tisíc aut stojí na parkovišti

 

Desítky tisíc aut stojících u továrny na ID.3 s nehotovým software. Podle zdroje VW uvolnil neskutečných 10 tisíc techniků na to, aby auto vyladili k dokonalosti, do dnešního dne ale neuspěli.

 

Počet vyrobených aut se blíží už 30 tisícům, prodat ale nelze jediný.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V pondelok sa asi začne "masaker".

a nielen v automobilkách, my sme elektrotechnická výroba u nás už pomaly začína - výrobe chýbajú nejaké komponenty už od minulého týždňa. vedľa nás je prototypka /dvaja človeci + šéf/ a dali im dnes poprerábať 2000 kontaktorov pre výrobu, jeden ich stihne za smenu prerobiť maximálne 5ks, čiže do konca roka majú čo robiť :hufi:

 

jeden z kolegov dnes sníval ako by firma mohla prerušiť výrobu až do jesene, a všetkých poslať domov za 60% mzdy :smilieee:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

"Mor.."
https://www.autoforum.cz/predstaveni/koronavirus-zastavil-vyrobu-prvni-skody-mimo-cinu-na-novy-rapid-dosly-lampy/
 

Jeden jediný díl chybí Škodě, aby mohla dokončit první kusy nového Rapidu. Bohužel, bez zadních světel auto nikomu neprodáte, takže výroba i prodej stojí a je otázkou, jak dlouho stát budou.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

S mojich plánov, zvrhnúť s potápajúcej sa lode, nezostalo nič..

V pondelok som prišiel do roboty a prvé čo som sa dozvedel, že v bufete robí "kočka" ktorá bola v Benátkach na karnevale.. A vydáva tam veselo ďalej všetkým stravu..

Na otázky, čo ešte robí v práci?

Dávala, štandardnú odpoveď "Čo ťa do toho?"

 

Tak som si povedal, utekať už nemá zmysel..

A bol som aj zvedavý, čo sa bude diať ďalej..

 

Neprišla až v piatok..

Vo štvrtok, začali chodiť tie smsky o pokutách..

 

Spolu s ňou, sa z roboty vyparili ďalší piati ľudia.

Medzi nimi aj nejaký "nižší manžment".

..

Z VW chdili celý týždeň horory o tom ako tam jazdia sanitky a sem tam dakoho odvezú.

 

U nás vo štvrtok, začali na vrátnici merať teplotu..

Vydržalo to do druhého dňa, menom piatok 13.. Šor jak do archy Noeho.. Meralo sa do 13.55, potom celý ten šor pustili, aby si ľudia stihli pichnúť hodiny, príchod do roboty na čas..

 

..

 

Hmm.. Asi nejaký "plán b" bude treba, do ďalšieho pondelka vymyslieť..

Koľko ľudí v tom blbinci, by sa pridalo, keby tam "niekto" začal tlieskať rukami a kričať nahlas ŠTRAJK!

???

Nasratý sú už všetci..

Hmm?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vezmem si so sebou do roboty zámok.

A tú sprostú JIT bránu zamknem.

Ak sa ostatný nepridajú.

Aspoň budem mať osobne pocit, že som niečo skúsil proti tomu urobiť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://e.dennikn.sk/minuta/1802168

Starosta Devínskej Novej Vsi žiada zatvorenie fabriky VW

 

Starosta mestskej časti Krajčír, ktorý je sám dobrovoľným hasičom, hovorí, že sa pokúsil komunikovať s vedením firmy, ale to informovalo len veľmi striedmo.

 

Informácie o dodržiavaní opatrení proti šíreniu vírusu vo fabrike si overoval aj u obyvateľov Devínskej Novej Vsi, ktorí pracujú vo Volkswagene. Dospel k názoru, že firma nie je schopná účinne brániť proti šíreniu nákazy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Uvidíme..

Uvidíme.

My sme subdodávateľská firma.

Robíme aj pre Toyotu, Ford atď.

U nás sa to zastaví až keď to "domino" padne celé.

 

Zajtra vraj plno ľudí nepríde do roboty, lebo sa jednoducho boja..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No však múdro, ja by som zakázal ísť a povolil len tým, ktorých pracovná činnosť je nevyhnutná pre fungovanie civilizácie. Síce výsledky ekonomiky za marec budú stáť za hovno, ale s tým už nič nenarobíme.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tá ekonomika sa spamätá, bud eto bolestivé, ale prvoradé je, aby ľudia dostali rozum a končne im došlo, čo znamenajú slová pandémia  a karanténa.

mimochodom, pokiaľ viem, dnes má vláda rokovať s veľkými zamestnávateľmi, nie sú úplne blbí ani oni, aj keď si to radi myslíme.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

u nás, ráno pred vrátnicou 50 metrová šóra, ľudom sa samozrejme patrične vychladili šišky, takže koronavírovými meračmi každému namerali teplotu cca 35°C ... tak neviem k čomu je to vôbec dobré, jedáleň ide v podmienkach zvýšenej hygieny a núdzovom režime, každého koho mohli vyhnať do homoš office, toho vyhnali...

...

vyfasovali sme všetci po jednom kuse koronavírovej masky, a čakáme čo bude ďalej...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ehhh..

game..

Ja som to zrobil.. Dal som v pondelok na JIT bránu.. Tú zámku..

A zahodil, kľúče do smetí..

A šiel povedať (nahlas kričať) šéfom, nech si v tom šialenstve pokračujú, a nakladajú si to sami a bezo mňa..

Čo sa dialo potom.. To popíšem, keď budem trochu kľudnejší..

 

Ale teraz som doma na "PNke"..

Čudné je že ma nevyliali "na hodinu"..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A dočkali ste sa?

dočkali - väčšina manažérov zmizla z firmy ako prd vo vetre :D na celom podlaží budovy je nás 6ks zamestnancov, nikto nás nechodí pozrieť / skontrolovať, ale napriek tomu robíme... v jedálni je prázdno akoby zúrila nejaká epidémia alebo čo, a na fajčiarkach všetci dodržujú bezpečnostné odstupy - potreboval by som rúšku s otvorom na cigaretu...

 

na vrátnici a kade tade po firme sú rozmiestnené dezinfekcie na ruky, liehové, napriek tomu, že lieh na vírusy prakticky neúčinkuje, tak neviem čo tým chcel básnik zamestnávateľ povedať...

 

dnes ma predavačka v potravinách nechcela pustiť, lebo že nemám rúšku, tak asi v dohľadnej dobe padnem od hladu. kúpiť sa ten šmejd nedá a šiť neviem. rozmýšľam že pohľadám svoju pioniersku šatku a previažem si ju cez xicht ked pôjdem do obchodu :P

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

človek 2

 

https://www.autoforum.cz/predstaveni/koronavirus-uzavira-jednu-tovarnu-za-druhou-nekde-si-delnici-museli-pomoci-sami/

Koronavirus zavírá jednu továrnu za druhou, někde si dělníci museli pomoci sami

 

Pozoruhodná situace pak nastala u Mercedesu, který ve španělské Vitorii nahnal do práce všech pět tisíc zaměstnanců. Ti se ovšem posadili na konec montážní linky a nakonec si odstávku vymohli. Oprávněně nutno říci, neboť v továrně byl koronavirus prokázán minimálně u jednoho člověka a ve Španělsku obecně panují velmi přísná opatření.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

toto u nás nikto nerieši. každý kto musí byť fyzicky prítomný v robote vie, že to tam môžu kedykoľvek zavrieť, stačí jeden s príznakmi, a je utrum, takže až potom budeme doma. ale sedieť doma za 60% platu /či koľko/ tiež nie je výhra, lebo účtov treba platiť 100% a nie 60... mám ešte 5 dní starej dovolenky, mohol by som si ju vybrať, ale seriem na to, až keď mi ju nanúti zamestnávateľ ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No ja neviem..

Ale ak vláda prikáže x ľuďom aby sedeli doma na zadku a zavreli živnosť..

Tak ak nevyhlási aj nejaké moratórium na splácanie dlhov, hypoték, pôžičiek atď. Tak jej to dosť vybuchne do xichtu.

Neviem čo by na takýto povedali samotné banky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

toto bude záležať od toho, koľko to potrvá, a na isté situácie majú riešenia aj banky... a toto je situácia, ktorá je krízová skrz naskrz.
aj za normálnych okolností, keď má jedinec osobné problémy sa dajú splátky odložiť, v takejto situácii musia mať riešenie.
to sa nebude týkať len bánk, ani len živnostníkov, zasiahne to kdekoho.

nie je také jednoduché byť vo vláde a riešiť ´, keď nastane skutočná kríza.
každý má milión riešení a očakáva milión riešení.
takúto situáciu ovšem svet dávno nezažil, ešteže máme internet a sme informovaní.

mimochodom, v Holandsku bol doteraz mäkký režim, a začína sa im to vymkýnať z rúk... až teraz idú zatvárať školy.



 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dnes som pracovne skypoval so softwarovým inžinierom z Indie, medzi iným sa ma opýtal aj na situáciu okolo koronavíru u nás... stručne som mu napísal aké obmedzenia platia v celom štáte, a ostal zarazený ako vidly v hnoji. viac sa radšej nepýtal, lebo na indické pomery je to asi neaplikovateľné ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hm, dnes z Inda vyliezlo, že už to majú v ich mestečku, ktoré má porovnateľný počet obyvateľov ako SK - on sa asi vyzvedal čo ich asi čaká.

situáciu im navyše komplikujú pravidelné blackouty v celom meste ... asi prebrali a úspešne dotiahli do konca energetickú koncepciu navrhovanú pre EU

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov