Skočiť na obsah

Letné olympijské hry - Rio de Janeiro 2016


aljak63

Odporúčané príspevky

no aby bolo vidieť aj pod vodou, že sa neustále usmievajú ... asi ako moderné gymnastky nad vodou, tiež sú zmaľované ako klauni.

 

je to na škodu veci, sú to pekné a ťažké športy. ale mňa skôr udivuje ten ich pochod ... robia to aj akvabely, aj moderné gymnastky /klasické gymnastky len umiernene/ ...
nástup akvabel /tentokrát som to videla pri dvojiciach/ vyzeral ako vojenská prehliadka palácovej stráže ktoréhosi prepiateho afrického cisára -

vykrútené zvrátené hlavy, do oblúka prehnuté chrbty, vykrútené chodidlá, slávnostný pochod s narovnanými nohami ...  nechtiac sme sa začali pochechtávať, to sa ináč nedalo - okamžite mi napadlo, či si ony nepripadajú ako debili.

 

chápem, jury je neúprosná, a trestajú každú kravinu, ale ten nástup je neskutočne smiešny.

úplne rovnako ale vyzerá aj pri moderných gymnastkách. a to celé dlhé roky, podľa mňa na škodu. majú krásne štíhle vyšportované telá,  trochu viac obyčajnej dievčenskej krásy a prirodzenej dôstojnosti namiesto vykrútených vyumelkovaných póz by veci len prospelo. nemôžem si pomôcť, skutočne tie neskutočne klaunovsky namaľované vykrútené telá s neprirodzeným nástupom pre mňa vyzerajú strašne.

 

polnočný skok o žrdi priniesol ďalšiu olympijskú senzáciu, mladý brazilec vypálil favoritovi rybník, skalným divákom sa oplatilo zostať do noci na štadióne, paráda až do konca. /Thiago Braz da Silva, 21 r.,  603 cm - prekonal vlastný osobný rekord o 11 cm/
 

Česko zvýšilo bilanciu na 1 - 1 - 5

73 krajín má doteraz medailu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A Cavendish sa zase raz predviedol. Za toto mal letieť, ale ono nie. Ešte mu daju medailu, dufam že je a su na seba hrdi. A to nebolo prvy, ani tretikrat. Nechcem byť konšpirator, ale smrdi to politikarčenim. Iny by asi letel. Predsalen, je to najväčšia hviezda discipliny.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vďaka. vytúženú medailu má, je zjavne jedno ako. nemá problém.

Česko zatiaľ bilanciu nezmenilo, Slovensko ju nezmenilo, Maďarsko má žatvu, doteraz 6 - 3 - 4,  konečne získalo prvú medailu Fínsko, medaily má doteraz 77 krajín

 

dnes to bola zatiaľ parádna všehochuť, začali desaťbojári, plážový volejbal nemá konca, stále sa hrá, a konečne som sa dopracovala aj k olympijskému futbalu, Brazília rozobrala Honduras 6:0 ... Nigéria Nemecko práve kopú.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kvalifikácia vo futbale na LOH je pomerne zložitá záležitosť.

 

pod konfederáciou FIFA sa hrajú  kvalifikačné zápasy, a jednotlivé futbalové asociácie majú určený počet krajín, ktoré idú na OH, preto je tam Fidži - vyhralo za Oceániu, a Oceánia vysiela na OH len 1 mužstvo,

Ázia 3, Európa 3, Afrika 3, Severná a Stredná Amerika a Karibik 2, Južná Amerika 2, play off 1 /tentokrát to bolo európske mužstvo/ plus usporiadateľská krajina - to je 16 mužstiev. /futbal muži/

 

po vylosovaní do skupín vyzeral mužský futbal v Riu takto:

A-skupina: Brazília, JAR, Irak, Dánsko

B-skupina: Švédsko, Kolumbia, Nigéria, Japonsko

C-skupina: Nemecko, Mexiko, Kórejská republika, Fidži

D-skupina: Argentína, Portugalsko, Alžírsko, Honduras

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a este stale tusim plati, ze olympijske muzstvo moze mat len hracov do 21 (?) rokov a max. troch hracov starsich

 v tejto vekovej kategorii je pomer sil vo svetovom futbale asi tiez trochu posunuty ako u "dospelakov"

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

do 23 rokov - len traja v mužstve môžu byť starší než 23 rokov.
je to logické - potrebovali odlíšiť OH od bežných súťaží, kde by vlastne stále znovu mali šancu tie isté mužstvá - takto je to rozložené v olympijskom duchu spravodlivejšie a je to rozhodne atraktívne pre mladých hráčov
 

Fotbal na letních olympijských hrách byl pro muže na programu všech letních olympijských her kromě let 1896 a 1932. Po vzniku mistrovství světa ve fotbale začala prestiž olympijského turnaje upadat, což mělo za následek, že se od roku 1992 účastní mužského turnaje pouze hráči do 23 let s tím, že v každém týmu mohou být i tři starší hráči.

Ženský turnaj byl na program přidán v roce 1996 a je pořádán bez jakýchkoliv věkových omezení.

 

https://cs.wikipedia.org/wiki/Fotbal_na_letn%C3%ADch_olympijsk%C3%BDch_hr%C3%A1ch

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

slovenský triatlonista Richard Varga napokon dobehol jedenásty, so stratou 2:17 min. za víťazom.

 

Česko ani Slovensko medailové bilancie nemenilo, zato Maďarsko pridalo: 7 - 3 - 4, a India získala svoju prvú medailu tiež, aj Mexiko, Portugalsko, Maroko, Kirgizsko ...

81 krajín má medailu

 

 

čo mi ale dnes skazilo náladu /a rozhodne nielen mne/, boli podivné náreky a výroky bežkyne Klocovej. prebehli všetkými médiami, a sú viac než trochu podivné.

do semifinále sa nedostala, čo ju podľa jej vlastných slov "trochu mrzelo"
všetko ostatné jej ale "veľmi" ide na nervy.

 

napr. tu: http://sportky.zoznam.sk/c/151320/sklamana-slovenka-to-povedala-na-rovinu-nic-tu-nefunguje-tento-stadion-uz-nechcem-ani-vidiet ... úplne rovnaké výroky a nechutnosti priniesli všetky ostatné médiá.

/ http://sport.pravda.sk/oh-2016/clanok/402440-olympiada-v-riu-je-to-cirkus-humberto-sopti-hrivnak-klocova/ , http://sport.aktuality.sk/c/231882/rio-2016-frustrovana-klocova-skutek-utek-ako-na-cesko-slovenskom-prebore/ ... /

zaujímavé ... v tých istých podmienkach si užívajú a prinášajú výkony tisíce semifinalistov a finalistov s onakvejšími výkonmi a všetky tie zástupy stoviek medailistov.
ale len špeciálne Klocovej všetci ubližujú úplne extra, v roznášaní zlej nálady a ublíženosti je na zlatú medailu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

samozrejme, ze si stazuje, ved staci, aby bola frustrovana zo svojich vykonov a musi to niekde vyventilovat

a media to este radi nafuknu, lebo je to utok na city, staci pouzit expresivne vyrazy ...

 

a ze to pakuju vsetci ? jasne, lebo ine ani nevedia, len papagajovat

volakedy tu boli jedny "PRAVDive" noviny, a v nich bola jedna pravda

dnes je tisic medii a vsetci melu to iste

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Teraz sa jej musim zastat.

 

Lebo presne takto sa da manipulovat s ludmi a verejnou mienkou. Toto je uplne ucebnicovy priklad. Nieco sa prekruti, vytrhne z kontextu, spoja nesuvisiace vyroky a razom je z toho nieco ine. A diskusie plne vasni.

 

Ja som ten rozhovor videl. Ona sa nestazovala ze preto nebehala dobre. Najprv dostala otazku, ohladom vykonu. A to zhodnotila tak, ze je sice sklamana, ale pri jej sucasnej forme je to maximum co mohla dosiahnut.

 

A potom dostala otazku v tom zmysle ze uz bola na niekolkych olympiadach ze ci to moze porovnat. A vtedy sa postazovala ze je to zatial najhorsie oproti ostatnym OH.

So svojim vykonom ale tie staznosti nijako nespojila, nevyhovarala sa na to. Boli to uplne rozdielne veci na ktore odpovedala. To len novinari takto krasne spojili.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale nie ... takto som tie dve veci vôbec nespájala, ani som nemala v úmysle, dokonca ani z novín som to spájanie nijako špeciálne nevyčítala.

 

pol slovom som nespájala jej výkon s tým rozhovorom. buď je vo forme a dá, buď nie je vo forme a nedá, buď športovec siaha na svoje maximum, a to maximum nestačí na svetové výkony. bodka.

 

takých ako Klocová sú tam tisíce, sú tam skutočne Mená, ktoré sa nedostali napriek oveľa vyšším očakávaniam do užšieho výberu a kdekade ďalej, to sa stáva a deje sa tam aj najlepším. snáď okrem Bolta. ale ani on nie je boh.

 

je vcelku dobrá, išla reprezentovať, vlastne je naša najlepšia, beriem, dosiahla svoje maximum, na postup to nestačilo, ok.

 

to, čo ma znechutilo, je ten jej totálne negatívny postoj, z toho trčí pokazený žalúdok, zloba, frustrácia, nechuť, vidiecka skysnutosť, dokonca dúfam, že to neprezentuje a nečítali to jej parťáci športovci, lebo to celé vyznieva tak úžasne povzbudzujúco, že z toho musí skysnúť aj mlieko.
 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Lenze v novinach to tak pospajali.

A ak si to tak nepochopila, tak potom zas nechapem preco sa z toho robi somar. Proste sa jej pytali ako sa jej tam paci, tak sa vyjadrila. Co je na tom?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ok, to beriem: vyjadrila sa.

to teda skutočne urobila.

 

keby z toho aspoň vyšiel pocit, že no tak ok, teraz si uľavila, a už bude dobre ... ale ani zďaleka.   zanechala žlč a pachuť, a vonkoncom nevyplýva z jej rozhovoru ani len to, že by trochu fandila aspoň tým ostatným svojim krajanom a kolegom, ktorých ich súťaž  ešte čaká. nič. jedna veľká čierna nula.

keď takto naladená aj behala, asi z toho musela mať úžasne príjemný pocit.

 

keď už na takomto mieste kritizuje stravu, kde je vždy alfa a omega stravovanie športovcov, o ktoré dbajú mediznárodné tímy odborníkov, tak je to úbohé. viac než úbohé.

 

nejde to neporovnať s usmievavou Nasťou, ktorá tiež nie vždy vyhráva, a tiež nie vždy má ideálne podmienky a hyperluxusné raňajky. 

 

podstatné je, že všetci športovci, aj tí s plnou náručou medailí majú rovnaké podmienky. klobúk dolu pred športovcami, ja som posledná, ktorá by im niečo vyčítala. ale Klocová nič iné nerobí, len vyčíta.

pripomína mi toho mračného panáčika v domčeku, ktorý počíta len daždivé dni. ale v zlomyseľnom žlčovitom vydaní.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak toto bolo presne ono, keď som písala, že dúfam, že aspoň v jednom nebude platiť Ryanovo prorokovanie ...

 

strašne moc som Matejovi Tóthovi dopriala a verila som mu, aby zažil znovu Peking, bol v ohromujúcej forme, len som dúfala, že sa mu ju podarilo vypilovať a udržať.

 

gratulácie :klobuk:

 

 

edit:  tento záber ma zaujal - pridávam jednu peknú nezvyčajnú fotku - Matej Tóth pozerá na dochádzajúcich ostatných chodcov:

post-3-0-18085700-1471628050.jpg

http://sport.sme.sk/c/20247197/oh-rio-2016-fotogaleria-chodza-50-kilometrov-matej-toth.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zboznujem taketo vitazstva, teda ich sposob

postupne sa prepracuvat, dotahovat na lidra preteku a nasledne ho kratko pred cielom zdolat

+ vidiet vitaza, kt. sa v cieli tvari, ze by si to dal este raz

a jeho superov skamenenych po prekroceni finislajny,

je uz len povestnou ceresnickou

 

pre mna hned za Tothom skoncil Yohan Diniz

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak nakoniec v bitke o centimetre slovenský štvorkajak o chlp lepší než český - slováci striebro, česi bronz.

 

finále K4 muži - slovenské striebro: Denis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr a Tibor Linka

(Klocová, choď sa dať so svojimi výrokmi vypchať. a nemá to nič spoločné s výkonmi, aby nedošlo k omylu.)

 

bilancie sa dnes doteraz menili:  Slovensko  2 - 2 - 0,  Česko 1 - 1 - 7, Maďarsko 8 - 3 - 4, medaily má 83 krajín

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

keby z toho aspoň vyšiel pocit, že no tak ok, teraz si uľavila, a už bude dobre ... ale ani zďaleka.   zanechala žlč a pachuť, a vonkoncom nevyplýva z jej rozhovoru ani len to, že by trochu fandila aspoň tým ostatným svojim krajanom a kolegom, ktorých ich súťaž  ešte čaká. nič. jedna veľká čierna nula.

keď takto naladená aj behala, asi z toho musela mať úžasne príjemný pocit.

 

keď už na takomto mieste kritizuje stravu, kde je vždy alfa a omega stravovanie športovcov, o ktoré dbajú mediznárodné tímy odborníkov, tak je to úbohé. viac než úbohé.

Tuto olympiadu kritizuju aj ini športovci (ineho kalibru ako ona), aj ti uspešni, tak asi to nebude uplne ružove.  A to že nefandi krajanom je nezmysel. Veď povedala že pôjde fandiť Lomnickemu, kanoistom aj Saganovi. Tak akože nie?

Už začinaš byť ako slovensky novinar.

 

K4 si očakavania splnila. Nemci išli ako zdrogovani.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nikto nepopiera, že je tam viac hlasov, od začiatku, že nie je všetko v poriadku.

keď som ja na začiatku písala, že OH do južnej ameriky bola trochu odvaha, je to na to priveľmi gigantická akcia, to bolo zle.

 

Brazília sa pred OH zmietala v ekonomickej a politickej kríze, vyzeralo to všelijako, a novinári nelenili a každý si prisadil.

lenže Rio je Rio, je samo osebe krásne, a olympijské hry sú olympijské hry, do konca ešte trochu chýba, ale obávala som sa väčších nedostatkov, než je sťažnosť na stravu a poloprázdny štadión od Klocovej. podstatné je, že finišujú krásne športy, a športy sú športy a dosahujú sa ohromujúce výkony.

 

a omyl - nehovorí, že pôjde fandiť, len že zabije čas do odletu, lebo ináč ju to tam už neláka ani si to užívať - žlč a skysnutosť.

Takže ma ani neláka si to tu nejako užívať. Do odletu pôjdem iba na finále Marcela Lomnického, inák tento štadión už nechcem ani vidieť."

"A ešte sa pôjdem pozrieť na kanoistiku a keďže som ešte nikdy nebola na horskej cyklistike, tak si vychutnám Petra Sagana."
http://sport.aktuality.sk/c/231882/rio-2016-frustrovana-klocova-skutek-utek-ako-na-cesko-slovenskom-prebore/

a dosť o Klocovej, mňa nebaví už o nej viac písať : )

 

 

mimochodom, Lomnický vo finále kladivárov skončil piaty, a užíva si to - v Londýne bol pätnásty.

 

a za chvíľu začne mužský futbal - zápas o bronz: Honduras - Nigéria :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To si vydedukovala z tej vety? Tak to mas moj obdiv. Asi ju vyborne poznas. Rozhodne tam nesla len zabit cas a urcite aj ostatnym pofandi. Tomu ani sama nemozes verit ze nie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

na mňa zapôsobili tie výroky takto. nepríjemne. vôbec nehodnotím jej športový výkon, pol slovom som ho nehodnotila. nie, nepovedala, že ide fandiť. ani to z toho, čo povedala, necítim. a už sa opakujem. : ) :klobuk:

--------

 

 

Nigéria nakoniec zdolala Honduras 3 : 2, a získala bronz vo futbale mužov - je to 84. krajina s medailou

 

pozerať päťbojárov na koníkoch je trochu ťažké ... koníky sa losujú, a keď odmietnu spolupracovať, tak joj, smola ... koníkovi s Bulharom na chrbte sa práve nechcelo dnes skákať, povedal si, že dnes ešte aj prší a dnes proste nie ... nj.

 

podarená bola naopak správička, že Sagan dnes spadol a prehlásil, že trasa je ťažšia, než si myslel, že bude ... no jo, vybral si skaly, lebo sa mu hladké cesty zunovali, čo už :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Brazílčania sa dočkali odvety, síce na poslednú chvíľu, ale ustáli to:

futbal muži Brazília - Nemecko po riadnom hracom čase a po predĺžení 1:1, penaltou rozhodol na 5:4 Neymar.

 

slovenskí športovci sa nám minuli, zostal Sagan ...  cyklistika  - horské bicykle štartujú 17:30

 

Trinidad a Tobago získalo podivuhodnú medailu v oštepe ... počet krajín s medailami sa zvýšil na 87

 

-------

 

šikovní počtári previedli jednoduchý matematický úkon - spočítali, že na 9 zlatých medailí potreboval Usain Bolt 114 sekúnd.

 

mimochodom, Bolt sa chystal sústrediť už len na stovku. najnovšie vyhlásil, že na OH do Tokia už nepôjde.

takto odíde na vrchole ako kráľ.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Návštevník
Táto téma je teraz zamknutá pre ďalšie odpovede.
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov