Skočiť na obsah

Zimné olympijské hry - Soči 2014


Sniper

Odporúčané príspevky

Zimné olympijské hry - Soči 2014 je téma do budúcna, snáď o 4 roky sa tu stretneme :lol: ale už teraz by ma fakt zaujímalo ako vlastne to tam bude prebiehať, keď Soči je na úrovni subtropického pásma a priemerná teplota v januári a februári tam dosahuje okolo 6°C. To tam chcú navoziť haldy umelého snehu? Či majú iné riešenia?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

teplota, prírodné pásma, . . .

sa menia

od rovníka k pólom, od pobrežia do vnútrozemia a

v závislosti od nadmorskej výšky

 

mmntálne začínajú mať problém s ochrancami životného prostredia,

ale pri Rusku v tom nevidím žiadnu prekážku

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

páni dovolia, pridám sem logo, nech to máme krajšie

sochi2014.JPG

a našla som kdesi takúto tabuľku

Dnes je ................................18.3.2010
ZOH 2014 začínajú: ................7.2.2014
Ostáva....................................1422 dní

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game, musím ťa opraviť ... toto logo čo si sem dala - to je len Logo, ktoré malo Sochi ako logo kandidatúry.

Ale je pekné, oveľa krajšie ako to oficiálne, čo predložili a oficiálne uviedli, takže OFICIÁLNE LOGO:

 

Obrázok

 

 

Inak som neni práve nadšený, že to dostali Rusi! Z tých troch čo sa uchádzali v závere o OH (Sochi, PyeongChang a Salzburg), tak určite by som to dal radšej Rakúšanom... Rusi naposledy usporiadali OH 1980 - áno, to je tá "slávna" olympiáda kde bol hromadný boycott po tom ako Sovietsky zväz napadol Afganistan... Ale tak som zvedavý, otáznik visí aj nad účasťou hráčov z NHL na hokejovom turnaji, ale to je ešte ďaleko - možno sa to ešte dá doporiadku.

 

A to motto čo si dali "Gateway to the Future" - no to mi prišlo trochu vtipné, ale tak nech ukážu tú bránu do budúcnosti, ja proti niesom!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

skvelé, ale v tom starom logu bol aspoň náznak zimy, aspoň pro forma  :)
aj mne sa viac páči, a k OH nemusí byť nutne novátorské, tradičnejšie sa mi hodí viac, taká trochu jednotná forma ...

tu je jeden článok o "zelenej" zimnej olympiáde v Soči ... ako poznáme spôsob správania sa Rusov k prírode, je tam o čo sa obávať aj dnes
soči 2014

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

prípadne slnko a piesok ...

 

čo sa týka toho snehu, kdesi som čítala, že počítajú s nedostatkom snehu ... na prihlásenie k organizovaniu ZOH je to hodne riskantné, aj keď majú za chrbtom Kaukaz ... a že majú nejaké novátorské vytváranie umelého snehu ... kdesi v niektorom z článkov na nete, ale nič viac tam k tomu nebolo, len že je to nový a efektívny spôsob. zrejme zatiaľ výrobné tajomstvo.

 

tu:

Rovnakým ťažkostiam ako oceánskym vplyvom vystavený Whistler či Cypress Mountain môže čeliť aj prímorské Soči. "Veľmi vážne sa zaoberáme plánom B pre prípad, že počasie nebude spolupracovať," vyhlásil Černyšenko majúc na mysli najmä novú technológiu výroby technického snehu.

 

do svidania v soči
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 10 mesiacmi...

Do začiatku Olympiády 2014 v Soči chýbajú presne 3 roky :smilieee:

 

Rusi už pomaly začínajú rozmýšľať nad maskotmi

na nete už aj zverejnili zopár možných návrhov

 

 

mňa osobne najviac ma zaujal tento delfín Sočík :shifty:

 

Obrázok

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

delfínko je zlatý a hravý a guľatučký a usmievavý, ako sa na delfínka patrí, aj pasuje k mestu pri mori, kde sú fakticky jeho kamaráti delfínkovia, a pasuje k OH - letnej ... :smilieee:

s tými lyžami a papuľkou s vakom evokujúcim pelikána je dosť bizarný :shifty:

 

 

/ a to mám delfínkov moc rada, aby nedošlo k omylu, práve preto mu chránim dôstojnosť :) /

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Dneska boli vybraní oficiálni maskoti pre Olympiádu v Soči 2014

Obrázok

Snehová vločka, Slnečný lúč, Polárny medveď, Leopard a Zajac


Maskoti pre Zimné olympijské hry = Polárny medveď, Leopard a Zajac

Maskoti pre Zimné paralympijské hry = Snehová vločka a Slnečný lúč



Čo na nich hovoríte? Páčia sa vám? Pasujú vám k tomuto ruskému regiónu?

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

medveď je ako Míša v bielom oblečku :)
a zajko je akýsi nedorobený, nemá nič charakteristické, zajko
snežný leopard je celkom fajn

vločka a slnečný lúč ... jedno je nádejné, jedno popisné, ale môžu byť

ale stále mi chýba niečo ... také ozajstné, vystihujúce, nie je tam nič originálne, jedine trochu vybočuje ten leopard

a maco sa asi bude dobre predávať, už len preto, že je to maco ... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ten delfín je pekný ... ale to by bola iná recesia keby vyhral a bol by maskotom ... mne sa stých obrázkov páčil najviac tigrík ... ale som rád že aj ten medveď postúpil ... ten k Rusom jednoducho patrí

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...
  • Pred 4 mesiacmi...

perlička zo Soči :

OH Soči sa jednoznačne blížia, olympijská pochodeň začala putovať, len má problém - nevie zostať horieť.

svet obehli obrázky, ako jeden z prvých členov štafety, bývalý skvelý plutvový plavec, Šavarš Karapeťjan, s vyhasnutou pochodňou oslovil príslušníka bezpečnostnej služby, ktorý mu svojím zapaľovačom ochotne a rýchlo pomohol, a pochodeň pravidelne zhasína.

Rusi vynaložili 4,6 mil. eur na zabezpečenie štafety s ohňom, a odborníci teraz kutajú, kde má fakľa chybku ...

 

post-3-0-10565100-1381329529.jpg

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Slovenský olympijský výbor predstavil oblečenie našej výpravy na ZOH v Soči - zapáčilo sa im po letných OH v ľudových motívoch, na zimu žiaľ nejde natiahnuť krpce, ale zato Čičmany sú tam znovu, namiesto apartných kalapov pletené srdcové čapice ... :)

 

post-3-0-28365100-1387808981.jpg ......... post-3-0-14141200-1387809169.jpg

 

- odevy sú znovu s čičmianskym vzorom a s motívom srdca

 

post-3-0-59618500-1387808984.jpg

post-3-0-84054100-1387808986.jpg

http://www.olympic.sk/aktuality-sov/slovensky-olympijsky-vybor-predstavil-oblecenie-nasej-vypravy-na-zoh-v-soci-znovu-s-cicmianskym-vzorom-a-s-motivom-srdca

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

prvé športové disciplíny už na ZOH začali ... športoviská sú zdá sa pripravené, a objavili sa prvé pôsobivé športové fotky :

 

Soči už žije športom

 

 

vyhrážky hackerov a  výstražné emaily sú hnusná nadpráca http://tech.sme.sk/c/7093328/hackeri-napadnu-na-olympiade-v-soci-kazdeho.html, idiotizmus.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

z otváracieho ceremoniálu : ruské, krásne moc ruské.

 

do kolien ma dostala minidelegácia Kajmanských ostrovov, traja či štyria ľudia v červených bermudách a šľapkách, kým skončí ceremónia, odmrznú im palce ! :)

schválne som pozrela na počasie v Soči : na letisku + 2 stupne.

 

fotogaléria

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pre mňa bol celý ten ceremoniál akýsi príliš biely, akoby až sterilný, príliš "prebaletnený", :hmmm:

aj keď to k "Rusom patrí" a ... zarazila ma Tereškovová s olympijskou vlajkou!

Všetko to bolo pre mňa akési nudné ...

Ale to sú iba osobné pocity, každému sa predsa môže páčiť niečo iné,

alebo skôr, každého z toho ceremoniálu mohlo zaujať niečo iné.

Pre mňa akoby tam nebolo nič také, aby som mohla povedať "tak toto je super"!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

športoviská sú rozhodne parádne, a Česi majú svoju prvú olympijskú medailu :  10 km muži biatlon Čech Jaroslav Soukup bronz

 

slovenskí bobisti majú polámané boby, nemajú na čom trénovať,

"Vyzerá to na dosť veľkú poruchu. Musím to riešiť oficiálnou cestou. Buď zaobstarať nový rám, alebo požiadať o zapožičanie nových bobov

 
a športovcov a mazačov lyží zaskočil meter skutočného prírodného snehu, ktorý v horách okolo Soči napadal, posledné roky sa zvyčajne kdekade súťaží na zasnežovaných svahoch : )
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ceremonial - 20 rokov som to nepozeral - vcera ano a prebehlo to velmi rychlo - teda mne sa to pacilo. Mna balet nebavi - ale co mna tam zaujalo ludia - ten krasokorculiar co bez korculi tam daval tie odpichnute neskutocne, ale mna zaujal aj cely ten zbor.

 

DNes som videl aj biatlon, aj som sledoval dievcata co tam skacu po tych bubnoch. Ceska bola v jednom kole najlepsia, druhe zajazdila tiez dobre ale do 6 clenneho finale sa nedostala. Jeden kanadsky otec a mama tam mali tri dcery a po finale maju jednu zlatu a jednu striebornu.

 

Jaj a ja som sa inspiroval ani nie olympiadou, zena ma ist na dalsi vikend pracovne do tatier idem aj ja a syn a tak som si dnes bol kupit lyze aj synovi- kukla, brilky, helma - a sa tesi uz na zajtra - ja tiez.

 

-------

Chcel som to pisat inde,ale zena zajtra chce ist snami chlapmi(bola si pre lyze u mojich rodicov) - OK - ale mali by sme zobrat aj dceru - mam tusak aj ked nevie este rozpravat - zlepsuje sa,nevie sa bicykvat ci korculovat - mam dojem ze by sa naucila skor lyzovat ako syn.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Program kraso na OH

07.02.2014 – 23.02.2014

+ dátum a čas

http://www.isuresults.com/results/owg2014/index.htm

Stačí v kolónke "result" kliknúť na

Starting/Detailed Classification ... teraz v časti Team Standing

 

Niečo a nielen kraso je možné pozrieť tu:

http://webtv-mediatheken.npage.de/orfsportplus.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

bežkári, skiatlonisti a podobní ľudkovia si nevedia vynachváliť svoje domčeky, pretekajú vlastne okolo svojho ubytovania, nemusia cestovať desiatky kilometrov, ako sú zvyčajne zvyknutí - rozprávala o tom bývalá skvelá Češka Katka Neumannová - došmýkajú sa na štart priamo z obývačiek.

 

páčia sa mi tie lanovky nad traťami, z ktorých to všetko musí byť ako na dlani ...

 

Češka Šárka Pančochová mala v snowboarde - slopestyle nábeh na medailu, v druhej jazde mala dosť hrozivý pád, helmu mala doslova rozpolenú, ale aj tak je piata, otrasená, ale vraj v poriadku, ale stále je na pozorovaní v nemocnici.

 

v akcii je dnes sedem Slovákov, Kuzminová obhajuje ...

 

edit.

Česi majú striebornú z rýchlokorčuľovania na 3000 m ( Sáblíková obhajovala zlato z Vancouveru )


 
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Návštevník
Táto téma je teraz zamknutá pre ďalšie odpovede.
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov