Skočiť na obsah

Letné olympijské hry - Londýn 2012


aljak63

Odporúčané príspevky

...::: LONDON 2012 :::...

Obrázok

30. Letné Olympijské Hry
27. júl - 12. august 2012
_______________________________________


Štafetu letných olympijských hier preberá po Pekingu opäť európsky kontinent
Londýn bude hostiť Letnú Olympiádu už po 3.krát v histórii (predtým 1908 a 1948)
V súboji o usporiadanie porazili ďalších 4 kandidátov (Paríž, Madrid, New York, Moskva)
Otvárací ceremoniál bude 27.júla 2012 na novom Olympic Stadium (s kapacitou 80 tisíc)
Motto londýnskej olympiády znie "Live as one"

Z olympijského programu boli vylúčené baseball a softball
Premiéru pod olympijskými kruhmi v Londýne bude mať ženský box

Podľa odhadov by sa malo Olympiády zúčastniť cca 10 500 športovcov
V 26 športových odvetviach budú účastnici bojovať o 302 sád medailí

Obrázok

Obrázok
Maskoti pre Olympijské hry 2012 v Londýne : Mandeville a Wenlock

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Slovenský olympijský výbor / SOV / predstavil novú kolekciu oblečenia pre slovenskú výpravu - prvý predaj, spustený pokusne v októbri, bol úspešný, ľudia vykúpili väčšinu zo sedemnástich tisícok tričiek s ľudovým motívom, ďalšie časti kolekcie sú v predaji od včerajšej premiéry pre novinárov

Na športovú časť olympijskej kolekcie využili viaceré nové technológie.

Najzaujímavejšie sú tričká a polokošele, v ktorých sa nachádza aj odpad z kávy. Látka potom rýchlo schne a nezanecháva nepríjemný zápach

....

Okrem kávového odpadu sa špecifická technológia nachádza aj v tielkach z recyklovaného polyesteru. Tie obsahujú teflón, ktorý zabraňuje zašpineniu povrchu.

Čítajte viac: http://sport.sme.sk/...l#ixzz1ntggbtyT

post-3-0-29613100-1330632101.jpg .... post-3-0-01839300-1330632120.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

na skok do susedov :

tá istá firma, ktorá pre slovenskú výpravu, navrhovala kolekciu oblečenia na OH 2012 aj pre českú výpravu.

vzorom a inšpiráciou bol obraz Františka Kupku, visiaci v Národní galerii v Prahe Amorfa - Dvoubarevná fuga.

vzor je v národných farbách, a ako vidím, tento rok sa návrhári vyřádili na nohách - keď bude v Londýne pršať, pochodia zle Slováci, keď bude pražiť, Čechom sa uvaria paprčky ... : )

v každom prípade, na ukážku kúsok z českých návrhov, aj s hoooodne veľkou kritikou, ale ako čítam pripomienky k článku v módním pekle, podaktorým ľudkom sa nepáči proste nič ... nadávajú aj na slovenské oblečenie, že je fuj a ble, aj české je ble, všetko je ble ... tak tu sú české :) :

 

post-3-0-64944700-1342624991.jpg ....post-3-0-32603200-1342625011.jpg

http://www.modnipekl...aile-za-nevkus/ , http://mtbs.cz/clane...tegorie/ostatni , https://www.google.sk/search?hl=sk&q=amorfa+dvoubarevn%C3%A1+fuga&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.,cf.osb&biw=1366&bih=624&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=S9oGUM78HorGtAb5oIjxBg

 

ktoré sa VÁM páčia viac ? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

- nase anzugy boli site v cine, ako tie americke.. u nas to vsak nikomu nevadi.. ved kde by ich sili na slovensku, ze...

 

- medaile obsahuju minimalny obsah drahych kovov, ale maju jednu vynimocnost... viete?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zlaté obsahujú striebro, len trolinku zlata, ale tuším budú najťažšie ? :)

a skladujú ich v pokladnici v Toweri :)

---------

 

a otvárací ceremoniál sa bude skracovať:

Otvárací ceremoniál olympijských hier 2012 v Londýne bude kratší, ako sa pôvodne plánovalo. Dôvodom je ústretovosť organizátorov, ktorí chcú umožniť tisíckam fanúšikov, aby sa dostali domov prostredníctvom prostriedkov verejnej dopravy.

Zo slávnostného aktu vypadne sekvencia so skákajúcimi motocyklistami. Ceremoniál začne 27. 7. o 20.00 h lokálneho času a skončí medzi 23.00 a 23.30.

Na Olympijskom štadióne v Stratforde bude v tom čase približne 62.000 divákov. Pri televíznych obrazovkách budú sledovať slávnostné otvorenie hier miliardy ľudí.

Čítajte viac: http://sport.sme.sk/...l#ixzz20zaMdGEd

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zlatá ma iba 1,34% Au a vynimocnost je, ze su najtazsie vobec.. jedna vazi 400 gramov... mat tri na krku je ako zavesit si na krk flasu mineralky...

razili ich v juznom walese a je na nich logo oh londyn a grecka bohyna vitazstva nike a za nou staroveky stadion v olympii.. dokopy je ich vyrazenych cez 4500, nepamatam si presne cislo... a su v toweri... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Olympijské oblečenie niektorých krajín ...

http://tvnoviny.sk/sekcia/spravy/zaujimavosti/pozrite-si-olympijske-oblecenia-jednotlivych-krajin-krasa-aj-katastrofa.html

Veľká Británia – ako keby výprava išla na funus a nie na hry ...

Belize – v našich a českých farbách

Česká výprava, akoby sa chystala do zátopového územia.

Však OK, v Anglii naozaj prší často, ale zas nie až toľko, aby museli pobiehať v tých otrasných gumákoch.

Čo sa týka oblečenia našich a českých olympionikov – nemajú si čo vyčítať ... :nienie:

... jedno je horšie ako druhé.

A tu sa už vôbec nejedná o to, kde tie "handry" boli ušité, ale o celkovú vizáž.

Nám ostáva už len dúfať, že o čo hroznejšie je oblečenie, o to lepšie sa tí naši umiestnia.

No a ak to "nevydá" - ešte vždy sa môžu vyhovoriť, že sa nechceli "pretŕčať" v "slávnostnom" oblečení.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Len upozornim, že Hry sice oficialne začnu 27. jula, ale futbalovy turnaj sa začina už o deň skôr. 1. zapas ma vykop 26. 7., o 13:00 našho času. Pričom všetky skupiny budu hrať vždy v ten isty deň.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mne sa tie kostymy pacia... len som prekvapena, kolki maju ciernu..

srbsko je otras.. skoda noveho zelandu, mohli mat daco farebne... ba dokonca mne sa pacia aj nase...

ano, okuliare nosim, ale na veci uplne, ale ze uplne blizko.. :)

 

nejaky rozpis, alebo program by nebol? dakujem

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Prečo okuliare? Zdieľam rovnaky nazor, viď môj komentar vyššie pod obrazkom. Mne sa prave pači že sa konečne niekto rozhodol pre naš narodny motiv a že už konečne mame nejaku hrdosť a neopičime sa po zapade, len preto aby sme boli IN. Ma to nejaku myšlienku, nejaky historicky odkaz , no zaroveň to pôsobi moderne. Podľa mňa naši športovci nikdy lepšie oblečeni neboli. Aj keď na strane druhej, neviem či ta platena obuv (aspoň tak vyzera) je prave do upršaneho Londyna najpraktickejšia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

slovenské sa mi v podstate páčia. sú slovenské, hravé, majú vtip, tie botičky do dažďa pomenej, ale sú tam národné farby, a na nástup sa mi páčia rozhodne.

schválne som si počkala na ukážku z ostatných národných oblečkov na nástup ... a je to väčšinou katastrofa.

 

olympijské hry sú hry ... aj keď športové, ale hry, a hlavne a prevažne mladých ľudí ... upäté tmavozelené sáčka a čierne kostýmky majú čosi do seba, ale hlavne nudu ... úvodný nástup je prehliadka nielen športovcov, ale aj národov, ... a vždy majú najväčší úspech afričania vo farebných plachtách, kým Nový Zéland si nespomína nikto ani na jediný nástup ...

 

podobne je to aj s českými handričkami, ale tam mám výhrady : vadia mi tie červené suché zipsy na sakách, sú tam ako päsť na oko, dáždniky sú vtipný doplnok k Londýnu, ale na nohách mohli mať celé športové topánky, aj s tým istým Kupkovským vzorom, ale topánky ... a ešte by boli aj zaujímavé, nositeľné, a nepotila by sa im v tom noha ako v saune ...

 

edit.

tu je trochu viac krajín: http://www.muzivcesk...lepsi-holandsko

a samozrejme česi sa ospravedlňujú slovákom za desivú českú firmu, ktorá vytvorila oblečenia ... ale v porovnaní s ostatnými to vážne nevidím ako nejaký des .. až na tie české suché zipy a holínky ... :innocent:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mne sa slovenske oblecky pozdavaju, mam len jednu vyhradu - muzom by som miesto tej haleny dala radsej klasicku kosielku a kravatu so slovenskymi motivmi... a sportove supravy su tiez pekne, ci aj prakticke, o tom vedia viac sportovci,,,

 

ad ceske oblecky - ja som zatazena na kapucne, takze mne ta kombinaci a sako so snurkami a mikina s kapucnou smakuje, ale muzom by som dala urcite dlhe gate a zenam nejaku lepsiu suknu, nez tu volankovu minisuknu s leginami, to je otras... gumaky su urcite dobra obuv do dazda, sama ich vtedy obuvam, ale ako obuv na slavnostny nastup?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak som pridal aj ďalšie zapasy a musim povedať, že ma to bavi viac ako uplynule Euro. Žiadne takticke manevre, len futbal. Fantasticky hrali Japonci, zo Španielov si urobili trhaci kalendar. Sice vyhrali len 1:0, ale šanci mali na 5 zapasov.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:zubiska: takze, kukala som a pacilo sa mi to..

 

+ bolo to zabavne, britsky humor mam rada

+ zapalenie ohna velmi efektne

+ David Beckham very sexy

+ oblecenie USA, Jamajka, Francuzsko a India

+ zastavnik Jemenu mal krasne oci

+ najsamlepsi bol 007 :happyroll:

+ troska Muhammad Ali /aspon vidite, ako mozete dopadnut, ak budete sportovat/ :zubiska:

+ ze kamera neukazala prezidenta hlavy statu

 

- mierne unudena "pani" kralovna

- debilni komentatori /akoze rovnost nadovsetko, hej, ale kralovna je proste Jej Velicenstvo.. nech sa deje co sa deje/

- Cesi v gumakoch a s dazdnikmi..vidlaci

- a samozrejme nasi, ktori vyzerali ako poplaseni clenovia amaterskeho folklorneho suboru..fakt hnusne /aj Mongolsko bolo lepsie oblecene/

 

uvidime co bude dalej

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mne sa pacili aj tie deticky v postielkach :D ako tam skakali :D

A kralovna bola super, ze mala kratucku epizodku v bondovi :D

Zapalenie ohna bolo very nice :) + tie kruhy, mno woow :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ešte k otváraciemu cereminiálu, na Peking sme pozerali s otvorenou pusou, čína so všetkým, čo k nej patrí ... toto bolo európske, bezprostrednejšie, čo sa v tradície ctiacej číne nedalo, to tu bolo .... rozdiel kultúr, ale krásny ... prierez, Británia so všetkým, čo k nej patrí, veľa veľa hudby a mladosti a hry pre mladých, vcelku svižný príchod športovcov, ...

 

a jej výsosť a james bond a jej nezabudnuteľné dokonalé úchvatné dva corgi - psíci ... predstavili sa ako superherci :

/ video odstránené z youtube /

 

a po prvom dni prvé medaile sú na svete, prvý doping, takmer slepý juhokórejský lukostrelec so zbytkami zraku prekonal svetový rekord, a padajú rekordy v bazéne, maďari majú prvý bronz ... / Drow, to je pre teba : ) / ... a české gumáky boli témou dňa snáď vo všetkých svetových médiách ... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov