Skočiť na obsah

Ficove roky III


game

Odporúčané príspevky

slimak

 

Kde sa mali Slováci naučiť kultúre? V roku 1029 sa sv. Štefanovi podarilo dobyť Nitrianske kniežatstvo a boli sme začlenený do uhorského štátu. Maďari boli do roku 955 lúpeživé barbarské kočovné kmene. V rámci Rakúsko-Uhorskej monarchie na Slovensku nebol takmer žiadny priemysel. Študenti odchádzali väčšinou študovať do Wittenbergu a Halle. Zo Slovenska od 16. do 19. storočia vyštudovalo v Nemecku iba vyše poldruha tisíc študentov. Jedinou kultúrou, na Slovensku bola ľudová kultúra a tiež k rozvoju kultúry a vzdelania prispela hlavne evanjelická cirkev. Vplyv Nemeckej kultúry v Čechách sa prejavuje dodnes, aj keď Česi sa radšej hlásia ku "kultúrnemu dedičstvu Járy Cimrmana". Ale táto fiktívna postava predstavuje práve tento západný vplyv. Ak sa človek, vytrhne zo svojho periférneho kultúrneho prostredia, aké bolo v minulosti na Slovensku a ocitne v západnej Európe, (po roku 1989) jediné, čo na západnej kultúre obdivuje je konzum. V zbytku duše zostane ale priamočiary a zadubený. Podľa hesla "poturčenec horší od Turka" O kultúrnej devastácii po roku 1948 už ani nehovorím. A to je obraz našej súčasnej reality. Podľa toho vyzerá aj stav fungovania  nášho sociálneho, politického, právneho a ekonomického systému. A podľa toho budú vyzerať aj preferencie politikov v budúcich voľbách.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Trosku malicko nesuhlasim ani neviem - podla mna debilov vychovavaju rodicia. Teda uz dnes rodicia su debili. Inak nechal by si dieta nechat debilovi - ucitelovi? Debil - rodic si to nevsimne. A priklad futbalu  - treneri to robia len tak ze ich to bavi- stat to nezaujima - tak futbalisti nebudu ani maliari ani ja neviem co. Ak nezaplatis trenerov ,ucitelov, vsetkych co maju deti niekam viest .... pomocky ..a podmienky. Tak.. Ja sa na to nestazujem. Dobre je to takto. Ja to beriem.

 

Aj tu sa da s tebou suhlasit......rodic, kedze je debil, tak da svoje dieta na vychovu  a priprave na zivot ucitelovi, pretoze ten by mal byt o nejaky stupienok vyssie v mudrosti a rozhladenosti.....no zjavne si debil rodic neuvedomuje prisvojej debilite, ze aj ten ucitel je debil, lebo ho tiez jeho vychovali debilny rodicia....atd. Da sa nieco vyriesit takymto prikladom? Podla teba sa da....zvysit plat ucitelovi, lebo aj trénerom sa plati...no tak vies co?...strc si niekam taketo argumenty :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vzdelanie má cenu, ak je zárukou budúceho uplatnenia a ekonomickej prosperity. Ak krajina, akou je Slovensko, neposkytuje príležitosti na uplatnenie vzdelania, nebude tu mať vzdelanie cenu. Podľa toho sa budú rodičia správať k učiteľom a podľa toho bude stanovené kritérium, na kvalitu pedagóga a jeho ohodnotenie. Biznis na Slovensku nie je založený na Know-how, ale na princípe „nakúp a s prirážkou predaj!“. Na to nie je potrebné vysokoškolské vzdelanie. Profesie, ako právnik a lekár majú tú výhodu, že táto profesia na rozdiel, napríklad od programátora, je viazaná na vyštudovanie daného oboru. Vysokoškolské vzdelanie je podmienkou hlavne pre učiteľov a úradníkov v štátnej správe. No najlukratívnejšie profesie v štátnej správe, sú volené v komunálnych voľbách a na túto funkciu stačí paradoxne aj nedokončené základné vzdelanie. A vo vrcholovej politike sa už tituly bez Know-how získavajú rovnako ľahko, ako Jahnátkova profesúra, alebo Ficove a Dankove výložky. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tono

 

mne nasa vzdelavacia struktura pripomina podporu sportu na Slovensku.........podporuje vsetko a teda vlastne nepodporuje nic, pretoze sa peniaze rozleju aj do sportov, co tu nemaju ziadnu zivnu podu v buducnosti a teda ich absolventi su iba sockarmi v danom sporte. Takze akesi  Know-how, je iba populistickou frazou.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak neviem, ale toto je skor vizitka kvality skol na slovensku a teda aj urovne ucitelskeho-profesorskeho zboru.....

 

https://plus.sme.sk/c/20649589/slovenski-studenti-utekaju-do-ceska-patria-tam-medzi-elitu.html

 

...,..bez sebakriticnosti ale treba pytat vyssie platy  :(

 

....slovensko je hrde, ved na kazdom valale univerzita, kde studuje Mara, Anca a aj Zita   :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

ešte nám napadá jedna vec, napadla už viacerým - koho to vlastne smieme v tejto krajine vlastne voliť? :)

 

neustále tu celé skupiny ľudí dostávajú vynadané, pritom pokiaľ viem, každý z hriešnikov volil nejakú inú stranu, a názory sa týmto ľuďom diametrálne líšia, ale furt je to zle:

...

to ako na volica.. Prem na nieje pruser Fico ale jeho volic rayen. Fica sa lahko zbavis. Rayena - nie.

...

. Mna ovela oavaju game, tysovia rayenovia, a na co sa stara o svojicho rodicov, ako nejaky sme raci. Vy mi ovela viac vadite. Co ste volili posledne desatrocia. Vy ete tuto krajinu.

neustále sa to opakuje, kolom dokola v domácich témach, snáď dostaneme okrem nadávok aj poučenie, koho smieme unisono voliť, aby sme nej....li túto krajinu :klobuk:

tí, čo volili Kotlebu aj s jeho rozkrádačským mančaftom intelektuálov, zrejme nej...ú túto krajinu.

 

nepíšem to so zášťou, píšem to vážne, bo mám dosť toho, že mi tu niekto neustále vypisuje, že ma nenávidí za to, čo volím a že rozje...am túto krajinu.

a myslím, že aj ostatní menovaní - nalejme si teda čistého vína: čo je podľa slimaka správne voliť? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ospravedlnujem sa vol si co chces. Aj Kotlebu. Uz sa nebudem vyjadrovat k politike - ma to vyznam na tom to fore(na Slovensku)?, nie. Ak chces nieco zmenit mozno vstupit do politiky - ukazat gule a svoje meno a schopnosti. Priklad ocenujem Miceva v BB aj ked ho nebudem volit - ze tam siel a chce aby Kotleba nebol zvoleny. Aby dal alternativu. Vadimu Kotleba siel do toho ak je samozrejme jedina pravda a motivacia -pre toho riaditela muzea SNP. 

 

 

Inak ozaj mi vadite- vy traja mozno nie realne(nazory vase) - ale taky su aj realne aj v mojom okoli a teda realne ma aj okradaju, ci nie nie game tyso a rayen? Nepoznate to? Ja som sa od nich realne odstahoval. Nechcel ich uz nikdy vidiet. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Vcera mi nefungoval internet - ci aj ja som nefungoval? A ako dlho? Kto tu vladne? Ako je mozne ze za vladny navrh hlasuje. trinast kotlieb, strnast smerakov, Danko, Bela,Sebej Janckulik a Kresak?

 

 

Danko je v šoku, zvolá grémium

Predseda NR SR Andrej Danko je v šoku, že opozičné strany SaS a Sme rodina súhlasili so zvýšením miezd pre ústavných činiteľov tým, že odmietli o zmrazení platov rokovať v skrátenom legislatívnom konaní.

Ako dodal, treba preto nájsť spôsob, ako zvýšeniu platov poslancov o tisíc eur zabrániť. „Musíme sa pozrieť na možné systémové zdanenie všetkých príjmov poslancov, ale aj na príjmy europoslancov. Zvolám poslanecké grémium, na ktorom sa budeme snažiť túto nehorázne vzniknutú situáciu riešiť,“ povedal Danko.

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/449689-ak-si-poslanci-dvihnu-platy-fico-spoji-hlasovanie-s-doverou-vlade/

 

 

 

https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=schodze/hlasovanie/hlaspie&ID=39443

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak v tomto by som dal za pravdu Belovi....poslanci nie su sluhom vlade a preto v niecom hlasuju po spolocnom dohovore a v niecom bez dohovoru. A  tie platy sa vlastne naco zmrazuju?.....podla mna to moze mat opacny efekt...nizsi zarobok=vyssia moznost korupcie. 

No a samozrejme Remisova zarezonovala sposobom ala zMatovic......nevedia si urobit poriadok z poslancami...ha ha ha.....nevedia asi preto, lebo poslanci su na urovni (odbornej a mentalnej) tienovej, akoze vlady, zaujmoveho zdruzenia OLaNO :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Danko je v šoku len preto, lebo úplne prekrútil všetko čo sa dalo. Opozícia odmrazenie platov nepodporí, takže akékoľvek hlasovanie o tomto je bezpredmetné. Podporiť to môže akurát ten Hrnko z SNS či z kerej matere to je, lebo jemu nestačí 6 oblekov ročne, ako sa sám vyjadril v hlavných správach.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nechapem takuto "zmrazovaciu" politiku...na co je to dobre? Co komu podla zakona patri, tak nech dostane...ked ich dostane, tak ich moze pouzit podla svojho vedomia a svedomia.Toto je tak populisticke, ako Macron I francuzsky :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

 

Smer v piatok pravdepodobne nepodporí návrh OĽaNO zmraziť platy už prostredníctvom zákona o zdravotnej starostlivosti. Povedal to poslanec strany Erik Tomáš. "Celý klub OĽaNO vrátane transparentnej pani Remišovej hlasoval za zvýšenie platov poslancov o tisíc eur a teraz sa toto fiasko snaží Igor Matovič prekryť jeho typickým divadielkom." vyhlásil Tomáš.

 

https://dennikn.sk/

 

Kto je to ten Tomas? Jeho niekto volil?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Informator ty by si hlasoval za ci proti? AKo DANKo ,KOtlebovci a Bugar za - a co navrhol Fico? CI ako ini gaspari proti?

 

Tato tema o tzv. zmrazovani, je iba tema pre media....je osobne by som zrusil to tzv. zmrazenie toho, na co mam podla zakona narok. Pretoze dobre plateny sluzobnik, je dobry sluzobnik a zle plateny sluzobnik, je zly sluzobnik. Je to iba obycajne divadlo a nech ten Ficko spoji to mozne buduce hlasovanie a platoch s doverou vlady a nech ta vlada padne...co sa coho niekto boji? Opozicia by to mala hlasovat komplet proti tzv. zmrazeniu a mala by jedinecnu sancu buducew volby vyhrat.Ja by som teda urcite hlasoval proti "zmrazovaniu" platov a nech by sa dialo, co sa ma diat.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

článok, ktorý neviem celkom dobre posúdiť, nie všetko som sledovala. zoznam najznámejších Ficových lží a zavádzaní

 

 

 

utorok 12. decembra 2017 16:54
 
Zoznam najznámejších lží a zavádzaní Roberta Fica
 

Predseda Smeru svojich oponentov obviňuje z klamstiev. On sám však až pričasto klame.

 

Podľa Roberta Fica opozícia aj médiá klamú. Takže, keď vládne on, klamú médiá, klame opozícia. Keď je v opozícii, klamú tí, čo vládnu. On sám však počas svojej politickej kariéry klame a zavádza tak často, až sa zdá, ako by to bola priam jeho pracovná metóda.

Pozrime sa trochu do minulosti.

Na jar 1999 na otázku, či plánuje odchod z SDĽ, odpovedal, že to považuje za „absolútny nezmysel“. Tvrdil, že „celkom pochopiteľne“ zostáva členom SDĽ. No už v septembri toho istého roku z SDĽ vystúpil a už v októbri podal žiadosť o zaregistrovanie novej strany Smer.

„Ak Smer nebude úspešný a nedosiahne svoj cieľ, to znamená byť pri zostavovaní vlády (...), Robert Fico z politiky odíde. (...) Mávať z televíznej obrazovky nebudem, no všetkým sa poďakujem a ihneď sa vzdám funkcie predsedu strany,“ vyhlásil Robert Fico roku 2000. O dva roky neskôr nebol pri zostavovaní vlády, no funkcie predsedu strany sa nevzdal a ani neodišiel z politiky.

Pred rokmi verejnosť ubezpečoval, že v roku 2014 už v politike nebude.

Roku 2002 vyhlásil, že „poučka HZDS mínus Mečiar je pre mňa svätá“. O štyri roky zostavil koaličnú vládu aj s HZDS na čele s Mečiarom.

Roku 2009 tvrdil že nepovažuje za správne, „aby človek, ktorý má k dispozícii vládnu moc, či už štyri roky, alebo osem rokov, potom sa vrátil do parlamentu a vykrikoval z lavice. Je to smiešne“. Dodal, že „to je môj recept“. O rok neskôr svoj vlastný recept nedodržal a urobil presne to, čo predtým kritizoval a považoval za smiešne – vrátil sa do parlamentu ako opozičný poslanec.

Na okraj si pripomeňme, ako Fico trval na tom, že diaľnica do Košíc bude hotová do roku 2010.

Fico v opozícii klamal, že vláda zastavila všetky verejné investície. Alebo, že jeho vláda odovzdala krajinu s najvyšším hospodárskym rastom v EÚ. Napriek tomu, že šlo o dostupné a overiteľné údaje, Fico tieto lži marketingovo opakoval. Podobne ako klamal o deficite, o stave verejných financií alebo o nezamestnanosti. Všetko sú to dohľadateľné tvrdenia, podobne ako sú overiteľné oficiálne údaje usvedčujúce Fica z klamstiev.

V čase svojej druhej vlády nie raz tvrdil, že cena plynu stúpala „vždy len za pravicovej vlády“ a že za jeho vlád „je úplná stabilita“. Údaje Eurostatu však potvrdzovali, že napríklad v čase prvej vlády Roberta Fica cena plynu každoročne stúpala (takže žiadna stabilita).

V novembri minulého roku tvrdil, že sme krajina s najvyšším hospodárskym rastom v EÚ. Lenže minimálne štyri krajiny mali lepší výsledok. Tohto roku napríklad tvrdil, že máme najvyššiu minimálnu mzdu z krajín V4, čo je tiež preukázateľná nepravda.

Výpočet Ficových nepravdivých alebo zavádzajúcich výrokov by presiahol možnosti tohto priestoru. Nejde len o to, že jeho slová nemajú žiadnu váhu. Ide aj o to, že bezostyšne klame. Mimochodom, stačí si pozrieť portál demagog.sk: z 1829 vyhodnocovaných výrokov Roberta Fica bolo 529 nepravdivých alebo zavádzajúcich. A to ide len o výroky v diskusných reláciách, nie tie z tlačových konferencií alebo z rozhovorov pre médiá. Tých by takisto bolo neúrekom.

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

 

Hm tak to je. Je to na napi.. A co? Zilina ide a zilina to da a .. 

 

 

Ja osobne by som im nedal ani kozi trt. Doteraz sa vsedky peniaze ukradli len tam. NIc nepostavili.

 

Len za cenu co robili PPP Nitra adalej mohla byt cesta do Kosic.

V tomto roku vodičov nepoteší ani jeden nový diaľničný úsek.

 

ukradnute.Za cenu PPP nitra mohla byt cesta do kosic - cez rimavsku. NIeje? to mas i

 

To ti ukradli a necakaj, ze vlcak potom pojde ked na tom kradol Fico.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

Na kauze Bonaparte je čarovné to, že každý niečo dostal. Kaliňák s Počiatkom dostali od Bašternáka firmu, Fico byt, firma blízka Glváčovi vilu, Bašternák dostal milióny na DPH, vyšetrovateľ dostal pôžičku...

A spravodlivosť – spolu s daňovými poplatníkmi – dostali po hube.

 

https://www.aktuality.sk/clanok/554066/komentar-daga-danisa-kauza-basternak-rastie-az-ficovi-do-bytu/

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

CO je na tom bizartne? Ked o tom vieme vsetci ako sa tu kradne ci aj cela EU. Peniaze na handicapovane, vlastne kde sa viac kradne ako v skolstve? Alebo kde sa viac kradne? Kalinak povie ze nikde, ci aj Zitnanska. Vieme to vsetci a volime to tak preco sa nad tym pozastavujeme?

 

OK chapem ,nie vsetci volime to. Zlodejstvo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Podľa údajov osobitnej matriky, ktorú vedie ministerstvo vnútra, bolo v rokoch 2012 až 2016 vydaných vyše 47-tisíc rodných listov deťom slovenských rodičov žijúcich či pracujúcich v cudzine. Asi 11,3-tisíca ich napríklad vystavili pre novorodencov narodených vo Veľkej Británii, viac ako 5-tisíc v Rakúsku, takmer 3,5 tisíca v Nemecku, 1,7-tisíca v Írsku.

Iba v roku 2016, nateraz poslednom s kompletnou štatistikou, sa mimo Slovenska narodilo okolo 6 500 slovenských detí. Štatistický úrad pritom v tom istom roku na slovenskom území zaznamenal narodenie zhruba 57-tisíc nových občanov. No zároveň vtedy asi 52-tisíc ľudí zomrelo, čiže prirodzene pribudlo len 5-tisíc ľudí.

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/457336-obetuje-si-slovensko-buducnost/

 

Hmm, este ze maju osobitnu matriku. V cinziaku v ktorom som byval, bolo 13 bytov obsadenych dochodcami zo 16tich. Dvaja v decembri zomreli.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tento človek krajine ešte možno bude roky škodiť.

https://www.tyzden.sk/nazory/46060/co-by-ste-robili-na-kiskovom-mieste/

 

Nie mozno - nam len skodi. Okrada a najviac najchudobnejsich.

 

Pre neho cesta - Belize - ci Leopoldov. Eurofondy skoncia. Aj nehnutelnosti budu lacnejsie.

 

premiér chce dobrovoľne odísť a odchod vykšeftovať s prezidentom. Znie to tak neuveriteľne, že to skoro v každom komentári sprevádza spojenie „novinárska kačica“. Ale je to tak. Robert Fico už nechce byť premiérom, ale zároveň nechce skončiť ako Mečiar, opľúvaný na filmovom plátne a skrytý v nevkusnej Elektre. Chce žiť s honorom rozvážneho sudcu, sedieť na košickej Hlavnej pri letnom západe slnka, v príjemnej spoločnosti. Bez krutej Bratislavy. Rešpektovaný. A možno aj milovaný.

 

To je z predchadzajuceho linku.

Verim,ze Fico ,chce zmiznut(ved o to sa pokusil v prezidenstkych volbach - bola to len jeho volba - chcel zmiznut). Verim, ze uz nechce sluzit mafii - aj v "jeho" strane(od mafie sa neodchadza). Ale ako predseda US by stale musel. Ja dufam,keby to bolo realne, Kiska ho nevyberie ani za sudcu. On uz nechce byt 4 krat premierom - ved nikdy nim v podstate ani nebol. Nic pozitivne za nim nieje. Mal niekolko nepotrebnych zakonov - co sa nikdy neaplikovali,niekolko prehratych sudnych sporov- kde vedel ,ze ma prehrat. Pre stat urobil hovno a ludia si ho tak pamatat budu. Roky bez eurofondov na to sa tesim. Bude lepsie.

 

Ale zas tupi volici tu budu stale. Teda dalsie volby mozno Kalinak nevyhra ,ale tie dalsie mozno - alebo niekto podobny.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov