Skočiť na obsah

Ficove roky III


game

Odporúčané príspevky

Politický program "korumpovať a nechať sa skorumpovať".

Ale má Fico aj nejakú ideológiu? 

Podľa mňa ju má. Snaží sa "ľud" presvedčiť o tom že "všetci sú skorumpovaný, všetci kradnú, všetci klamú a drístajú".

Myslím si, že tomu aj sám skutočne verí. Preto sa to dá pokladať, za jeho ideológiu.

..

A keď niekto kto si o sebe namýšľa že je "elita", napíše napríklad rasistickú sprostosť.

Citát

Ale ruSSi vraždia preto..

Nielenže robí z Mazureka "úbohú obeť, vykonštruovaného politického súdneho procesu". (zákon má platiť pre každého rovnako, nie len pre Mazureka) Navyše tak trochu "ľudu" dokáže, že "Fico má pravdu".

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...
Dňa 15. 3. 2023 at 15:18, alamo napísal:

Ale má Fico aj nejakú ideológiu?

Asi by som ju definoval: "Neštítime sa vôbec ničoho, čo by nám mohlo zvýšiť preferencie u slovenských voličov. Akýkoľvek úder je dovolený." :wacko:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

uprimne, toto je sotva ideologia, je to tuzba po moci ktora nie je obmedzovana vlastnou moralkou.  A to je vlastne vacsine politikov, v istej miere je to dokonca nutna podmienka.  Kto ju nesplna, tak sa ani do politiky nedostane. 
Fico je vsak takmer ucebnicovy priklad populizmu,   problem Slovenska je ze skutocne naplna poziadavky velkej casti volicov.  Ano, aj ich formuje a tak prispieva k zhorsovaniu stavu spolocnosti.  Ale predstava ze staci porazit Fica a bude tu raj, to je nezmysel.  Existuje tu dopyt a tak by Fica len nahradil niekto iny ( Matovic by zmenil nazory len taky fukot)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Citát

V prvom rade populizmus zdôrazňuje rozdiel medzi „ľudom“ a „elitou“, pričom ľud považuje za morálne čistý a elitu za principiálne skazenú. V druhom rade hlása odcudzenie elít spôsobom, že nie sú schopné spoznať a riešiť problémy bežných obyvateľov. V zásade populisti vnímajú politickú elitu – podobne ako ľud – ako jednoliaty celok, čiže poukazujú na to, že všetci politici sú rovnako skazení a zlí a je ich potrebné vymeniť za nepolitikov, ktorí budú schopní zmeniť nevyhovujúci systém (preto sa tieto strany často označujú aj ako antiestablišment). Populisti sa tak pasujú do pozície „skutočných“ reprezentantov ľudu, ktorí na rozdiel od tých ostatných (zväčša označovaných za politikov s prívlastkom ako starí, mainstreamoví, skorumpovaní) rozumejú skutočným požiadavkám a potrebám spoločnosti a aj sa zaväzujú slúžiť v prospech ľudu (v protiklade k hájeniu záujmov investorov, korporácií či finančných elít).

https://uniba.sk/detail-aktuality/browse/25/back_to_page/aktuality-1/article/kto-je-skutocny-populista-a-preco-je-hrozbou-pre-demokraciu/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Lenže v našom volebnom systéme ide o to, získať čo najviac hlasov vo voľbách - to jest, získať voličov na svoju stranu.

To je kľúč.

Verím, že politici si vedia spočítať koľko a akých voličov na Slovensku je, aké majú nálady, priority, atp. 

Ak však niekto chce ísť proti náladám a prioritám voličov, tak môže spôsobiť aj výhru Smeru, ktorý bol vlastne už zabitý a pochovaný - ale ignorácia nálad veľkej časti slovenských voličov tú mŕtvolu vzkriesila. Alebo to možno ani nebola vedomá ignorácia, len čistá slepota z namyslenosti.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to je demokracia,  to je ten problem ze vacsinou mame vladu aku si zasluzime.  Nestazujem sa,  lepsie by bolo len keby som bol diktaor ja :).  (ale nikto iny)
Ale nemyslim ze ignoracia vzkriesila mrtvolu,   sine ira et studio si to Fico odmakal,  umyselne oslovil volicov Kotlebu, umyselne rozdeloval, podporoval strach a nenavist.   Ako politik vie ze to bude mat dosledky,  ak vyhra tak sa s nim bude rozpravat jedine Orban a bude mat vazny problem poskladat a udrzat akukolvek koaliciu.   Ale kedze druha moznost je ze skonci v base, tak to berie.
Jeho vzkriesenie je jeho zasluha, nie je to nahoda ci dosledok neschopnosti.
 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nie som toho názoru, že je to iba jeho zásluha. 

Sklamanie a znechutenie z Matovič/Heger vlády je - aspoň u ľudí, ktorých ja môžem reálne pozorovať v živote - enormné.

Keby toho nebolo, Fico by sa nechytil.

Ale asi s tým súvisí aj to, že tu neexistuje iný tak kvalitný populista, ktorý by ľudí zaujal.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 38 minútami, irb napísal:

Nie som toho názoru, že je to iba jeho zásluha. 

Sklamanie a znechutenie z vlády Matovič/Heger je pochopiteľné. Ale nevysvetľuje, prečo by táto frustrácia mala spôsobiť nárast voličov, ospravedlňujúcich Putinovu agresiu. V rámci "mierového" riešenia, jeho voliči odmietajú vojenskú pomoc Ukrajine a akceptujú anexiu jej území. Podporujú vystúpenie z NATO a mnohí aj z EU. Popularita autoritárskeho režimu dnes narastá nie len na Slovensku, ale je to celosvetový fenomén. Fico, ako oportunista to pochopil a na tejto vlne sa iba vezie.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 13 minútami, Tono napísal:

nárast

Ako vieš, že je to nárast? Ľudia sa podľa mňa nemenia. 

Podľa mňa ide iba o jav presúvania priorít. Raz volia podľa jednej priority, inokedy podľa inej. 

Akurát že tie priority nie sú v súlade...  ale to mnohých netrápi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 42 minútami, irb napísal:

Ľudia sa podľa mňa nemenia. 

Charakter ľudí sa nemení, ale názory sa menia. Napríklad v roku 2003 sa v referende vyjadrilo 92,46 % voličov za vstup do EU. Dnes je Slovensko s najnižšiu podporu členstva v Únii, na poslednom mieste. Dokonca aj Maďarsku je ďaleko vyššia podpora. Reálnym cieľom Fica a ani Orbána nie je vystúpenie z EU a NATO. Orbán iba napína "svaly", lebo to imponuje jeho voličom. Slovákom nerozumiem, chcú žiť, ako v Srbsku, alebo v Rusku? 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 20 minútami, Tono napísal:

názory sa menia

S tým súhlasím. Názory však súvisia aj s vývojom. Človek, ktorý netuší, do čoho ide, má na vec iný názor, než človek, ktorý už trochu spoznal, do čoho išiel - viď uzatváranie manželstiev a následné rozvody.

pred 23 minútami, Tono napísal:

Slovákom nerozumiem

To ti verím.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...
Dňa 1. 6. 2023 at 20:31, irb napísal:

S tým súhlasím. Názory však súvisia aj s vývojom. Človek, ktorý netuší, do čoho ide, má na vec iný názor, než človek, ktorý už trochu spoznal, do čoho išiel - viď uzatváranie manželstiev a následné rozvody.

ja som presvedceny, ze sme vedeli do coho ideme, akurat sa to casom zvrtlo na nieco ine....teraz sa to skor zacina podobat na spolok, z ktoreho sme sa horko-tazko v r. 1989 dostali....preto asi aj ta zmena v nazore.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 19. 6. 2023 at 19:39, informator napísal:

.teraz sa to skor zacina podobat na spolok, z ktoreho sme sa horko-tazko v r. 1989 dostali....

Predpokladám, že si zažil obdobie totality pred rokom 1989. Dnes máš slobodu slova, nikto ťa pre tvoje názory neprenasleduje a nezatvára, ako v Rusku. Od žiadneho "súdruha" dnes nepotrebuješ vyjadrenie, či si politicky uvedomelý, či môžeš študovať, profesionálne sa realizovať, cestovať do zahraničia... Nikoho nezaujíma tvoj "kádrový profil". Môžeš slobodne podnikať a tvoj nadobudnutý majetok je chránený ústavou. Ja žiadne podobnosti s totalitou pred rokom 1989 nevidím.

Naopak, úradníci v EU by dnes chceli presadzovať práva občana na všetko. Od sociálneho zabezpečenia, ochrany osobných údajov až po sexuálnu orientáciu. Často to zachádza až do absurdity, keď si ľavicoví liberáli osvojujú praktiky, typické pre komunistickú totalitu. "Ak máš konzervatívne názory, si náš nepriateľ ".

Úradníci v EU si vymýšľajú byrokratické predpisy, ktoré často zhoršujú podnikateľské prostredie, čo znižuje konkurenciu EU na svetovom trhu. Ale kto vymýšľa takéto praktiky? Soroš, USA, Ilumináti, Scientisti, Židojaštery... Týchto zástupcov si demokraticky volíme vo voľbách do Európskeho parlamentu. V krajinách EU dochádza k určitej dekadencii z blahobytu, ktorý je do značnej miery závislý od dotácií na úkor zadlžovania, eufemisticky nazývaného kvantitatívne uvoľňovanie. To deformuje podnikateľské prostredie a vytvára príležitosti pre korupciu. EU tým stráca konkurenčnú schopnosť voči ekonomikám Ázie, Číny, kde paradoxne funguje kapitalizmus "natretý na červeno".

Ľavicoví intelektuáli si zrejme neuvedomujú, že sloboda a ľudské práva sa dajú uplatniť len v prosperujúcej ekonomike, ktorej základom je sloboda jedinca. Totalitná spoločnosť nemá spätnú väzbu sebareflexie, ale EU má stále predpoklady, poučiť sa z vlastných chýb.   

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 16 hodinami, Tono napísal:

Predpokladám, že si zažil obdobie totality pred rokom 1989. Dnes máš slobodu slova, nikto ťa pre tvoje názory neprenasleduje a nezatvára, ako v Rusku.

to nemyslis vazne....ci ano?......a s kym chces vlastne viest debatu?.....pretoze ja som tu ten prenasledovany za nazor a ty si ten prominet.....je mi z toho na zvracanie a dufam, ze sa tento ideologicky selektivny gulas samozruti, ako jeho bolsevicky predvoj.... a mna nemusis poucovat z historie spred roka 1989.....viem ako to prebiehalo a ked to porovnam s dneskom, tak je to to iste, ale v modrom..... :-(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tono, ako vidis informator povazuje za totalitu uz to nemoze vsade sirit fasisticke nazory, ze Kotlebu neobjimal Kiska a tak. Nechape ze smrad ostava smradom aj v demokracii. Jeho ideal je fasizmus kde jeho nazory sa nesmu kritizovat, neviem ci so rovno zela zabijanie ostatnych ale sotva by to lutoval.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 2 hodinami, informator napísal:

to nemyslis vazne....ci ano?......a s kym chces vlastne viest debatu?.....pretoze ja som tu ten prenasledovany za nazor 

Ako si prenasledovaný? Môžeš si na webe vybrať fóra, kde sa slobodne podporuje Ruská agresia, totalitné režimy a ich predstavitelia. Kde sa otvorene snažia ovplyvňovať verejnú mienku tak, aby Slovensko zmenilo geopolitickú orientáciu. Tam budeš prominent ty.

To sú už dosť vážne argumenty na to, aby sa demokratický systém bránil. Ale nebráni sa. Ak takúto agendu vykonáva cudzia mocnosť, je to súčasťou hybridnej vojny. Tej istej vojny, ktorá na Ukrajine prebieha otvorene. Kde zomierajú tisíce nevinných obetí, ničí sa infraštruktúra, porušujú sa medzinárodné práva... Podpora tejto vojny a geopolitickej orientácie Slovenska sa akceptuje a stala sa dokonca predvolebnou agendou strany SMER. Tvoje ponosy, že si prenasledovaný vyznievajú pokrytecky. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 3 hodinami, informator napísal:

pretoze ja som tu ten prenasledovany za nazor

Žeby niekto konečne na teba podal trestné oznámenie v súlade s paragrafom 417?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator kedze propagujes zabijanie a vrazdenie,tak budes odsudzovany za nazor v kazdej normalnej spolocnosti, chvilu mozes byt za hrdinu vo fasizme a podobnych zverinach ale to je kratkodobe, taka spolocnost sa memoze udrzat.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja sa s matkou nestretavam a nerozpravam. A bol len naznak ci u nej aj viac, ze je trafena ruskou propagandou. A nebudem hrat tenis s chalanom, co s nim hram 10 rokov a z nikym inym si ani zahrat nemozem, lebo v Revucej nieje tenista on ma 56 ja 45 ale ani 25. Co vie hrat tenis. Nebudem s nim hrat tenis, nechce sa mi  na neho pozerat. A to len naznacil. Aky je sprosty. 

Zahram si so synom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...
pred 14 hodinami, irb napísal:

Jasné klamstvo by ľudia drvivo odmietli.

Klamstvo by ľudia odmietli, keby mali morálku. Politici nemajú problém klamať, ak lož rezonuje s "morálkou" ich voličov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov