Skočiť na obsah

Ficove roky III


game

Odporúčané príspevky

uz je to teraz jedno...vlada pravdepodobne dovladne podla vysledkov v poslednych volbach.Len som potom zvedavy, ci niekto neda navrh na vyriesenie Kiskovho (ne)ustavneho(?) rozhodnutia o nepodpisani zostavenia vlady podanej Pellegrinim....prezidenta co ma problem s ustavou (vsetko robi na hrane) sme tu este nemali :(

ze si ty pocuval v TV toho "ustavneho pravnika" ktory robi poradcu Fickovi ???

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

„U Jána Kuciaka šlo o dva zásahy do srdce. Je tam přitom jen jeden střelný kanál, tedy střely byly vypáleny z velmi blízké vzdálenosti. V srdci se našly dva projektily,“ řekl Lipšic televizi Joj s odvoláním na pitevní zprávu.

Lipšic také jako první potvrdil dobu vraždy. Lékař ho určil na středu 21. února. Těla zavražděných mladých lidí byla nalezena až v neděli 25. února v jejich domě v obci Veľká Mača u Galanty.

„Ve zprávě o prohlídce na místě činu lékař opomenul zapsat polohy těl, v jakých byla nalezena,“ upozornil Lipšic.

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/466800-kuciaka-zabily-dve-kulky-vpalene-primo-do-srdce.html

Slusny clovek by siel dat sviecu. Ja som nedal,ale postal. A rozmyslal. Tri tyzdne rozmyslam.

 

######liny chcu kradnut dalej. Niektore chcu ist na zapad. A korupcia im nevadi, vyriesi ju asi moj pes. 

 

Ja mozno tiez nebudem volit Sulika - mozno ano. Neviem. obhajovat ich vrahov je na grcanie.

 

-----------

Je to na ludoch. A  chces dostat? bres. Nedostal som, tak bresem za inych. Tak to je. oni(ludia) ich maju v ######.  ZVERy.

 

Aby ste chapali, stale mame premiera Fica, ministra vnutra Kalinaka, sefa vysetrovatelov - prezidenta policajtov Gaspara - nemal tlacovku o fetakoch z piatka? Mame tu Danka a Bugara. Ich velke strany nenazrancov a ludi za nimi.

 

Odisli neviem kam dobrovolne , aj nedobrovolne traja ludia? Mali zmiznut vsetci. Kam by zmyzol taky Rasi? Utrpene sa diva nevie co ma robit - dostava preplesk co mesiac. A stoji ako kojot(to zviera je hrde namiesto J malo byt ine).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kiska druhý návrh na vládnu zostavu prijal.

Čím sa týmto "nový" smeráci, vlastne majú odlišovať od "starých" smerákov naozaj netuším.

Založím diskusiu "Ficovi roky IV"?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Samo dobre napisal

 

https://dennikn.sk/blog/1072500/ako-opozicia-premrhala-sancu-a-preco-sa-to-stalo/?ref=tit-box-top

 

 

Okrem komunikácie smerom k svojim voličom a oslovovania nových totiž existuje ešte aj práca politická.  Platí to najmä v situácii, ktorá panovala minulý týždeň. Vláda visela na šnúrke od gatí, tá šnúrka sa volala Most a bolo verejne známe, že prinajmenšom veľká časť jeho členov a poslancov chce z koalície odísť.

Práve vtedy prichádza miesto na politickú prácu. Neznie to pekne, ale aj tá je súčasťou politiky. Prichádza čas na stretnutia a rokovania zhruba s týmto obsahom: vieme, že ty, pán poslanec, chceš koalíciu prestať podporovať. Vieme aj to, že to nie je ľahký krok, a práve preto sme ti ochotní poskytnúť pomoc. Nie finančnú, ale na začiatok o tebe nebudeme hovoriť ako o zradcovi a zlodejovi. Uľahčíme ti to, ide nám predsa o to isté: aby vláda nemala podporu.

To, čo zaznieť malo a nezaznelo, ideálne ako verejná výzva – vystúpte, ste vítaní – sa dvoma slovami volá exit strategy. Džentlmenská dohoda, ktorá umožní človeku uniknúť z nepohodlnej situácie bez toho, aby stratil tvár. V konečnom dôsledku z nej ťažia obe strany.

Zaznamenali ste niečo také? No vidíte. Povedal to aj prezident, citujem: Žiaden iný politik ma o existencii inej parlamentnej väčšiny, či o rokovaniach o inej parlamentnej väčšine neinformoval. Ešte raz – žiaden politik ma o rokovaniach o inej parlamentnej väčšine neinformoval. Potrebujete štyri hlasy a nerokujete o nich? V poriadku, ale potom na vine nie sú ani novinári, ani ľudia, ani prezident. Na vine je… nechajme to tak. Problém je totiž omnoho hlbšie, dá sa povedať, že v úplnej podstate hlavných opozičných strán.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nemali sme tu takúto situáciu, to je rozdiel...

 

nemali sme?...aha tak teraz nastala a moze sa porusovat ustava (mozno)?....anarchia je asi vseliekom a prezident je teda anrchista?

 

ze si ty pocuval v TV toho "ustavneho pravnika" ktory robi poradcu Fickovi ???

 

pocuval si asi ty, ked ho tu podsuvas.....ale o tomto jednani hovorcu poradcov sa rozprava aj v inde, nie iba v TV :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator, slovo porusenie ustavy je silne.   V tomto pripade doslo k poruseniu ustavnych zvyklosti, nie ustavy.   A  to co nie je jasne vdaka ustavnemu sudu je vyklad :

 

1. vymenúva a odvoláva predsedu a ostatných členov vlády Slovenskej republiky, poveruje ich riadením ministerstiev a prijíma ich demisiu;

2. vymenúva a odvoláva vedúcich ústredných orgánov, vyšších štátnych funkcionárov a ďalších funkcionárov v prípadoch, ktoré ustanoví zákon;

 

Gasparovic nevymenoval Centesa a ustavny sud to vylozil tak ze prezident moze skumat kandidata,  kedze to je rovnaka dikcia ako u vlady tak sa da odvodit ze to moze spravit.

 

Obecnejsie je problem v tom kedy ma vlastne prezident vstupit na scenu, ci je ziaduce posilnit jeho kompetencie co na jednej strane zvysi moznu kontrolu ale zaroven vzdy vytvori konflikt medzi nim, vladou a parlamentom.

Alebo to naozaj chceme len v pripade nefunkcneho parlamentu.    To je moja preferencia.

 

Ale slova ze porusuje ustavu to uz je demagogia,  to by pravnik povedat nemal.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no prosím... vláda nakoniec zostavená je,

kto sa chystal na zhromaždenie za Slušné Slovensko aj zajtra, má smolu:

 

organizátori to zrušili - vyjadrili sa za Bratislavu, ale predpokladám, že sa pripoja aj ostatní:

 

"Dnes pán prezident Kiska vymenoval novú vládu. Preto sme sa rozhodli, že v piatok sa v Bratislave zhromaždenie „Za slušné Slovensko“ neuskutoční. Od začiatku sme reprezentovali občiansky hlas a sme hrdí na to, čo občiansky hlas dosiahol," napísali v texte siedmi organizátori.

 

 

aby sme sa v tom trochu aj vyznali, kto je kto: Ficove roky III zostávajú - sú to stále ficove roky,

miernučké zmeny vo vláde, kde si myslím, že Pellegrini - Fico budú fungovať ako zohraná dvojka, na ficových rokoch to veľa nemení:

 

post-3-0-67311100-1521732120.jpg

https://m.smedata.sk/api-media/media/image/sme/8/31/3180488/3180488.jpeg?rev=3&_r=0.2969787045006309&t=0 , https://domov.sme.sk/c/20786573/prezident-vymenuje-pellegriniho-vladu-kabinet-ma-schvalit-svoj-program.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To zrušenie protestu v Bratislave, to raz nechápem..

To akože "dosiahli sme čo sme chceli, občania rozíďte sa.."?

A čo to vlastne pôvodne chceli a nakoniec dosiahli?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To zrušenie protestu v Bratislave, to raz nechápem..

neprečítal si ten pripojený článok... je možné, že to nemáss predplatené.

tak to doplním, aby sa trochu vyjasnilo:

Slušní občania podľa nich rešpektujú ústavu a nasledujú podľa nich kroky, ktoré sa majú udiať na parlamentnej pôde.

 

 

"My nikam neodchádzame, budeme pozorne sledovať systémové zmeny, ku ktorým sa nová vláda prihlásila a o ktorých hovorí, že je pripravená ihneď ich realizovať. To, čo vládna strana spravila doteraz, je absolútnym minimom. Dnešok preto nie je bodkou, ale dvojbodkou. Preto zakladáme občiansku platformu „Za slušné Slovensko“, ktorej cieľom je podporovať občiansku angažovanosť a spájať ľudí za spravodlivého a slušné Slovensko," napísali.

Pripomínajú, že sú opäť kedykoľvek pripravení vyjsť do ulíc.

 

"Budeme vyvíjať rôzne formy občianskeho tlaku na to, aby bola vyšetrená vražda Jána a Martiny a neboli žiadne podozrenia na prepojenie štátnych inštitúcii na organizovaný zločin. Chceme vidieť, že ministerstvo vnútra funguje nezávisle a nie ako stranícka pobočka," dodali.

...

Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/20786957/organizatori-zrusili-piatkovy-pochod-za-slusne-slovensko-v-bratislave.html#ixzz5AV2RXSVw

nakoľko to budú sledovať, je už na nich, pomerne slušne to zvládli aj doteraz.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game

A čo ten nápad s predčasnými voľbami?

Bolo plno rečí, o tom že rekonštrukcia vlády, po tom všetkom už nestačí.

To akože, snaha dosiahnuť predčasné voľby bol zlý nápad?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator, slovo porusenie ustavy je silne.   V tomto pripade doslo k poruseniu ustavnych zvyklosti, nie ustavy.   A  to co nie je jasne vdaka ustavnemu sudu je vyklad :

 

1. vymenúva a odvoláva predsedu a ostatných členov vlády Slovenskej republiky, poveruje ich riadením ministerstiev a prijíma ich demisiu;

2. vymenúva a odvoláva vedúcich ústredných orgánov, vyšších štátnych funkcionárov a ďalších funkcionárov v prípadoch, ktoré ustanoví zákon;

 

Gasparovic nevymenoval Centesa a ustavny sud to vylozil tak ze prezident moze skumat kandidata,  kedze to je rovnaka dikcia ako u vlady tak sa da odvodit ze to moze spravit.

 

Obecnejsie je problem v tom kedy ma vlastne prezident vstupit na scenu, ci je ziaduce posilnit jeho kompetencie co na jednej strane zvysi moznu kontrolu ale zaroven vzdy vytvori konflikt medzi nim, vladou a parlamentom.

Alebo to naozaj chceme len v pripade nefunkcneho parlamentu.    To je moja preferencia.

 

Ale slova ze porusuje ustavu to uz je demagogia,  to by pravnik povedat nemal.

 

moze sa to samozrejme vysvatlit vseliako........ale v pripade Centesa sa jednalo o nieco ine, kedze Centes, ako generalny prokurator (ci zaco ho to mal vymenuvat), mal inaksie ulohy a po vymenuvani uz sa nemohol spatne odvolat (a ked, tak velmi tazko), ale za ministrov nesie zodpovednost premier a ten ho moze odvolat z vecera do rana. Prezident nenesie za ministra ziadnu zodpovednost a tu nemozu prevladat jeho sympatie resp. antipatie k nejakemu clenovi vlady.

 

A naco je prezidentiovi vyssia kmpetencia, ved, ako som uz napisal, on nema za vladu ziadnu zodpovednost, pretoze zijeme v parlamentnej demokracii a nie v prezidentskom systeme. Vsetko riesi ustava a tak je to dobre....a na nejaky spory ohladom vylozenia ustavneho prava tu mame US...nikto nikdy do ustavy nezakomponuje vsetky mozne problemy....

 

No ty kokos..

 

a bude mat medialna obec zasa o com min 2 mesiace pisat a prezident hnat decka na namestia :)

 

 

neprečítal si ten pripojený článok... je možné, že to nemám predplatené.

tak to doplním, aby sa trochu vyjasnilo:

 

nakoľko to budú sledovať, je už na nich, pomerne slušne to zvládli aj doteraz.

 

 

dokaz o tom, ze tieto "uvedomele" decka su komandovane s pozadia a ich akoze "samostatnost" v konani, je iba taky "gatafals".....ako vravi klasik :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pelegrini,aj drucker mozu a su tak o desat percent slusnejsi ludia ako fico a kalinak. Su mozno,kvoli tomu tomu,ze maju troskusku viac slobody,ale viac tlaku od verejnosti. Teda aj tak su to hovada. Dostali prikazom to hrat. Ze su hovada to preukazuju stale.

 

Ze ti mladi, nezvladli situaciu. Zrusili zajtrajsi protest v BA. To chapem. Chalan a dievca nech sa staraju o svoje dieta co sa im o dva mesiace narodi. Urobili co mohli viac netreba  - strasne vela. Od nich. Nastupia dalsi. tak to ma byt.

 

Prezident? Mna trosku sklamal  - nepreviedol nas cez krizu. Nevyriesil nic. U neho najvacsie sklamanie. Opozicia asi detto.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes to mali v Presove dobre zorganizovane - ludia su nahnevani.

 

V Bratislave si zoberte dovolenky na pondelok, utorok ja neviem kedy chcu odklepnut vladu a nech je tam(pred parlamentom) 5000,ci aj 50 000 vkuse. Studenti co maju robit na nejakych prednaskach. Pondelok, utorok je ich najdvolezitejsi den v zivote.  Ked ako velka skupina moze nieco zmenit. Ak by tato vlada v parlamente presla. Kludne ten parlament rozburajte.

 

https://www.aktuality.sk/clanok/575101/analyza-jozefa-sateka-kto-a-preco-zavrazdil-jana-kuciaka-a-martinu-kusnirovu/

 

Mne nepovedal nic nove ja si tiez tak predstavujem.

 

Traktoristi v Michalovciach.

http://www.tvnoviny.sk/domace/1912198_na-zempline-protestovali-traktoristi-aj-farmari-hovorili-o-necestnych-praktikach-papalasov

 

https://dennikn.sk/1073369/smer-rozobraty-na-suciastky-nie-taliani-nasi-ludia-ovladli-vychod-reportaz/?ref=tit

 

U nas poda nieje . Su lesy.

 

Ludia sa boja - dlhe roky sa bali. Ale v diskusiach som zachytil naser - uraz vychodniara a si v prdeli. Asi to tak je.

 

ide o to ,ze sa media o nich zaujimaju a informuju - uz tam doslo mozno 5 novinarov. Cely cas na nich kaslali. Ale na druhej strane keby tam prisli pred piatimi rokmi by sa bali rozpravat.

 

Teda vsetci mame maslo na hlave. A ak chcem slusnejsie Slovensko - mame nenormalny priestor na zlepsovanie. Uz horsi byt nemozme.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dead,preco sa Popradcan citi ako vychodniar? Ale v Poprade sa tak identifikujete? Je to pre mna vzlastne. Vedla Liptovsky Mikalas a tam asi nik nieje vychodniar. 

 

Pre mna je to zvlastne - ,ze Revuca bola niekedy vo vychodoslovenskom kraji. Teraz je v BB. Ale nikdy som nezachytil, ze by Revucan sa citil ako vychodniar. Lebo je to blbost - je gemercan. Ani z Roznavi co je v Kosickom kraji - to niesu vychodniari. Aspon pre mna nikdy som nezachytil,ze by sa tak citili,by to povedali.

 

Revuca a Poprad su asi na tej istej rovnobezke.

 

Spis je vychod - ale Poprad? Ved to pred storokmi ani mesto nebolo. Kezmarok,Levoca, Spiska a dalsie ano.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

off topic  :offtopic:

 

východoslovenský kraj

 

post-3-0-86573800-1521838167.png post-3-0-91957600-1521838094.png

preto je to východoslovenský kraj, lebo tam okres Poprad patrí. je to staršia mapa, dnes je tých okresov viac, ale Poprad tam patrí furt.

ono sa to už nevolá ani východoslovenský kraj, ale pre nás pamatníkov je to tak furt... tak vieme, kam a čo zaradiť : )

Poprad dnes patrí do Prešovského kraja, a ten je celkom určite na východe - geograficky je to tak, tak čo už : )

 

topic on  :ontopic:

 

 

včera sa hlavní organizátori vyjadrili, že oni už neorganizujú, zatiaľ, vysokoškoláci a niektoré mestá si urobili svoje zhromaždenia.

aj Poprad - vďaka za dokumentáciu, dead :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Game Dobsina, Revuca a Roznava niesu vychodniari, To je ta ruzova oblast na lavo (poprad je nad nimi). Ja nemam nic proti vychodniarom. Ja sa snimi stykam.  Mna zaujima,preco ludia od Popradu sa tak citia. Vychodniarske derby PP-KE a pod. Su Popracania vychodniari?

 

https://www.sme.sk/c/790360/vychodniar.html

 

Nasiel som toto. Vcelku dobre. Ja som dnes pozeral protesty z Presova a sami to velmi pacilo. Boli minimalne porovnatelne zminulotyzdennymi z Bratislavi - o ktorych sa popisali dost. Teda som hrdy na Presov.

 

Ja som sa len chcel opytat,ako obyvatel z Popradu sam(dead), ci ako to vnimaju jeho spoluobcania. Su vychodniari? Citia sa tak?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov