Skočiť na obsah

Sniper

Odporúčané príspevky

 No som rád, že už to začína niekomu zapínať o čom je celý ten multikulturalizmus a imigrácia z moslimských krajín. Občianske vojny by nevypukli, ak by Západ zabudol na svoju falošnú toleranciu a začal už riešiť problémy o ktorých sa nikomu nechce nahlas hovoriť. EÚ je v zložitej situácii, ale vždy je to lepšie, keď moslimov v Európe je okolo 5% ako keby ich tu malo byť 20%. Predpokladám, že v tom čase demokracia bude existovať len na papieri, pretože nie je možné, aby sa multikultúrne, multietnické, multináboženské a multirasové štáty udržali v mieri a pokoji.

 

no ak tým niekým myslíš mňa tak si dosť mimo, mne je to jasné už dávno. ale politické elity tvojej milovanej únie sa tvária že nič také neexistuje. trúfnem si povedať že to čo si napísal je neeurópske, politicky nekorektné, ba dokonca až xenofóbne :zubiska:  myslím že prvý okoloidúci európsky politik by ťa za to mal vyťahať za ucho :thumbsup:

Myslet politicky Halík, politicky!

 

 

clovek2,   v syrii to nebolo o tichej podpore islamistov,   to je len take viac ako zjednodusenie.  Zapad spolu s dalsimi arabskými krajinami podporoval opoziciu, kedze  podobne ako v dalsich krajinach tam bola aj taka obcianska opozicia.  To ze radikali postupne ovladli vacsinu, to bol postupny vyvoj.  A od zaciatku bola snaha aj ked nie vzdy uspesna  nepodporit radikalov.  A na rozdiel od Libye ani nebola ochota im pomoct vojenskou akciou.  To len Obama sa dostal do vlastnej pasce, ked vyhlasil neprekrocitelne linie a potom nevedel co s nimi. 

 

možno že je to značne zjednodušené, ale prakticky všade v islamskom svete kde západ podporil opozíciu postupne prebrali iniciatívu radikáli. západní politici ako by to ani nebrali na vedomie a opakujú rovnaké chyby stále dokola.

 

 

Ale uprimne ani dnes nie je jasne co s tym,   podporit assada ?  No sice by to bolo viac ako horka pilulka ale dalo by sa. Ale pomohlo by to ? Udrzi sa ? Alebo to len vzbudi dalsie protizapadne vasne a ked padne, tak sa s tym nebude dat nic robit.  Nejaka obcianska opozicia dnes nema sancu a podporit radikalov je zjavny nezmysel.    Nie je tam ziadne dobre riesenie.

čo s tým? ako som už písal vyššie: nič. nechať opálených chlapcov nech si to vybavia medzi sebou, nestrkať nos do ich záležitostí, a s tým čo vyhrá uzavrieť nejakú pragmatickú dohodu. lebo nech už vyhrá ktokoľvek, so západom sa bude musieť dohodnúť tak ako tak.

 

 

 

"drvenie" islamu silou, tak ako navrhoval axel, je nereálne. miliardu ľudí nemožno len tak vyvraždiť, pretože je to:

1. nehumánne

2. neetické

3. neospravedlniteľné

4. je reálny predpoklad že tí ľudia sa budú brániť

5. sprevádza ho množstvo collateral damages

6. v európe už niečo podobné skúšal jeden fúzkatý sociálny demokrat z rakúska, a výsledkom bola obrovská katastrofa pre celú európu.

 

prakticky v celom islamskom svete stabilne fungujú tri možné spoločenské zriadenia:

- civilná diktatúra

- vojenská diktatúra

- nejaká forma náboženskej diktatúry

 

západ sa islamskému svetu snaží nanútiť svoju formu demokracie, lenže keď sa tam aj podarí zorganizovať slobodné voľby tak väčšina voličov si v nich neomylne vyberie práve islamistov.

model ku ktorému dospela západná spoločnosť určitým spoločenským vývojom za niekoľko storočí sa jednoducho nedá umelo nanútiť krajinám s inou históriou a kultúrou. západ možno dokáže na krátku dobu zmeniť tamojšiu politickú scénu, ale čo určite nedokáže je zmena myslenia tamojších obyvateľov, čiže po prvých voľbách sa všetko vracia do pôvodných koľají. myslím že presadiť model liberálnej demokracie v štátoch v ktorých nemá nijakú historickú tradíciu je prakticky nemožné.

 

 

boha, to čo je za filter na fóre keď mi normálne slovo "š p i č k y" vymriežkoval

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to je nerealisticky a nebezpecny pohlad,  

Uzatvarat dohody sa da s niekym, kto je  ich ochotny dodrziavat.    Priklad co na nas caka je Izrael,  jedine dohody su tie ktore dokaze vynutit aj silou.

To co navrhujes nas dovedie k vojne neskor, za horsich podmienok a bude stat viac obeti.   A Europa dnes nie je schopna sa vojensky branit,  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Izrael? V com?

 

V Izraeli (vratane Gazy, Zapadneho brehu a Golan) zije 6,2 Zidov a 5,8 Arabov (moslimov, krestanov, druzov). Izrael mal vela prilezitosti oddelit sa od Arabov, ale namiesto toho uprednostnil okupaciu a kolonizaciu Z. brehu do takej miery, ze oddelenie Izraela od Palestiny uz nie je mozne. Izrael si tak sam znicil svoj zidovsky charakter. Je len otazkou casu, kedy sa demografia preklopi v prospech Arabov. Je uplne nepodstatne, ze vacsina z tych Arabov zije v ghettach a nema obcianske prava. Stale su totiz tam. Druha vec, 20% Zidov su ortodoxni, ktori sa vyhybaju vojenskej sluzbe a priemerne maju este viac deti ako Arabi. 

 

Izrael je schopny sa vojensky branit, pretoze za nim stoji USA. A tiez ma spojencov medzi Arabmi - Jordansko, Egypt, Saudska Arabia (!). Americania Jordansku a Egyptu platia, aby boli s Izraelom kamarati :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no ak tým niekým myslíš mňa tak si dosť mimo, mne je to jasné už dávno. ale politické elity tvojej milovanej únie sa tvária že nič také neexistuje. trúfnem si povedať že to čo si napísal je neeurópske, politicky nekorektné, ba dokonca až xenofóbne :zubiska:  myslím že prvý okoloidúci európsky politik by ťa za to mal vyťahať za ucho :thumbsup:

Myslet politicky Halík, politicky!

 

Nemyslel som konkrétne teba, ale tvoja reakcia ma utvrdila, že nakoniec môj príspevok som adresoval správne :)

 

Čo sa týka tzv "mojej milovanej únie" ako si to ty nazval, tak sú veci, ktoré aj mne vadia (čo čakať od politikov, ktorých predkovia boli barbari?), ale sú aj veci, ktoré schvaľujem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Okrem iného lúpežami a plienením. Len v Mósule si vyplienením centrálnej banky polepšili zhruba o pol miliardy dolárov. No a samozrejme miestne obyvateľstvo, obchodníci a pod musia platiť "výpalné", za to, že ich nechajú nažive.

 

A to "okrem ineho", je co?......iba taka metafora?.......pretoze tie lupeze a plienenia, su iba na take lepsie ranajky pre svatych bojovnikov. Taktiez to vypalne a rozne ine taketo male finanncne akcie, su len zrnkom piesku. Skor by som sa priklanal k teorii game.......nemyslim saudov, ako prostriedok finanncii, ale hocijaku skupinu nejakych obchodnikov, pretoze v tom priestore ide iba o obchod a kazda ina alternativa, je iba na posunutie veci niekde do autu. Si myslim, ze je to robene na sposob - cim vacsia neistota, tym vacsie zisky.  A to rozne prirovnavanie, od tu niektoreho diskutera, k Vietnamu-Afganistanu-Cecensku-a pod., jue mimo misu. V tejto casti sa riesili uplne ine problemy.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nie som infov hovorca :)

 

ale myslím, pokiaľ som dobre pochopila, hovorí to, že okrem lúpenia a plienenia a Saudov je tam financovanie inými obchodníkmi, ktorí z toho majú profit ... čo je viac než pravdepodobné, nielen Saudi majú svoje želiezka v ohni ... na vojnách a revolúciách a povstaniach a preberaní moci VŽDY niekto nesmierne bohatne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A čo si vlastne chcel povedať?

 

Presne ti to vysvetlila game....dakujem za pomoc:) . V tomto pripade asi treba hladat niekoho, komu to vyhovuje. Taketo vedenie "svatej  vojny" nestoji len tych par eur, co niekde dostanu ci ukradnu. Hoci je pravdou, ze v tejto casti sveta je skor nudza o jedlo, ako o zbrane, tak vyzbrojit takuto pocetnu skupinu a potom ju pravidelne zasobovat (nielen municiou) stoji miliony . Kto v tom priestore profituje z obchodu nebudu urcite zbrojarske firmy, ale skor ropna lobby s niektoreho kuta sveta.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aj zbrojárske firmy, by som povedala ... v týchto kšeftoch na takejto úrovni je to zacyklené ... financuje niekto pre iný zisk, z iného zisku ide na zbrane, popritom sa čudujem, že za posledných desať rokov v Iraku ešte vôbec zostali staroveké pamiatky, možno už ani nie - tam si naryžujú zlodeji a predajcovia umeleckých predmetov ... a kolom dokola.

tí fanatickí fašisti s čiernymi vlajkami sú len desivá dekorácia pre tých skutočne veľkých obchodníkov, ktorí stoja mimo, bohatnú,  a je im u zadku, koho tie hovadá povraždia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no, a konci to pri konspiraciach :),  lenze to nakoniec ani fakty nepotrvrdzuju. saudi predsa zarabaju na rope, nie na zbraniach.  Obchodnici so zbranami ani nepotrebuju sa zvlast snazit, konfliktov je dost.  A skutocne lukrativne ksefty su skor vo vyvoji novych systemov a nie v predaji pechotnych zbrani kadejakym fanatikom.  A saudov vsetci podozrievaju skor z toho ze platia vypalne,  kedze u seba podobnych viac ako tvrdo potlacaju a  pre vlastnu obranu tam  maju americanov, tak su vybornym cielom.  A tak platia aby bojovali inde.

 

creeper,   skus sa na izrael pozriet sine ira et studio,  svoje vojny vybojoval sam,  USA za nim stoji len politicky a aj to nie vzdy.  Ale o tom som nepisal,  skor o fakte ze kazdy ustupok  ktory spravil jednnostrane, viedol  k eskalacii provokacii.  Dohodu bol schopny dosiahnut s egyptom aj jordanskom,  zjavne teda nejde o  zakladnu neochotu jednat,  len sa s palestincami nedokazal nikdy dohodnut.  A ked ustupil, tak to pochopili ako slabost a zautocili.  

A rovnako budu vyzerat dohody s kalifatom,  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Izrael sice nepatri k Iraku, ale o akom sine et ira studio hovoris? Egypt a Jordansko podpisali mier, pretoze Egyptu Americania platia miliardu dolarov rocne, a jordansky kral ho uzavrel preto, ze dostal rozne osobne vyhody, garancie a priamu americku ochranu.

 

So Syriou a Libanonom sa Izrael nedohodol, pretoze sa odmieta stiahnut z uzemia, ktrore obsadil (Egyptu vratil Sinaj). Golany uz zakonom anektoval, tak ako Rusko Krym. S Palestincanmi sa nemoze dohodnut, pretoze ich okupuje, a nezavislost im dat nechce.

 

Najnovise Netanjahu, Lieberman a dalsi podporili vznik kurdskeho statu (okrem ineho chcu kurdsku ropu a tiez destabilizaciu arabskych krajin). Je to z ich strany dost pokrytecke, podporovat narodno-emancipacne snahy Kurdov, ale nie Palestincanov. Dezintegracia Blizkeho vychodu a kantonizacia Iraku, Syrie, Libanonu a dalsich krajin je izraelskym planom od 1982.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Chystajú sa na Bagdad

 

Irackí povstalci sa pripravujú zaútočiť na Bagdad a v metropole umiestnili tzv. spiace bunky pripravené povstať v "nultej hodine" a pomôcť útočiacim zvonka, informovala agentúra Reuters s odvolaním sa na irackých a amerických bezpečnostných predstaviteľov.

 

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/7267261/islamsky-stat-ovlada-skoro-celu-provinciu-syrie-chysta-sa-na-bagdad.html#ixzz36QmSDLEd

 

 

A presne o tomto to je. Nielen Bagdad, ale aj Madrid, Londýn, Paríž, Berlín atď sú zamorené takýmito bunkami, ktoré len čakajú na podobnú príležitosť. Toto sú výsledky multikulturalizmu a imigrácie "nešťastných" utečencov, ktorí do Európy išli "hľadať lepší život". Ale kto na toto upozorňoval, tak bol rasista, xenofób, islamfób a čo ja viem čo ešte. Ja len verím, že tí čo takýchto ľudí označovali za islamofóbov, sa teraz cítia ako idioti. A poriadne.

Presne ti to vysvetlila game....dakujem za pomoc:) . V tomto pripade asi treba hladat niekoho, komu to vyhovuje.

 

Zrejme si si nevšimol alebo si prehliadol, keď som písal tie pasáže o Saudskej Arábii a jej podpore wahhábizmu v Európe. SA je jeden z najväčších denorov teroristických organizácií. Ale toto mi fakt vysvetľovať nemusíš.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aj zbrojárske firmy, by som povedala ... v týchto kšeftoch na takejto úrovni je to zacyklené ... financuje niekto pre iný zisk,..............

 

Suhlasim s tym, za profituju aj zbrojarske firmy (ved ako inak), ale tie predsa nemozu finanncovat nejaku "armadu", aby tato spatne kupovala ich vyrobky....to mi akosi nedava logiku....je to mozne len v pripade, ak by bolo v jej zaujme skrachovat :) . Vsetko sa v takejto podnikatelskej cinnosti plati kes.....na sekeru sa tu nedava. Miliony preinvestovane sa niekomu vratia v miliardach.

 

 

A presne o tomto to je. Nielen Bagdad, ale aj Madrid, Londýn, Paríž, Berlín atď sú zamorené takýmito bunkami, ktoré len čakajú na podobnú príležitosť.

Zrejme si si nevšimol alebo si prehliadol, keď som písal tie pasáže o Saudskej Arábii a jej podpore wahhábizmu v Európe. SA je jeden z najväčších denorov teroristických organizácií. Ale toto mi fakt vysvetľovať nemusíš.

 

Finanncovat nejaku (ci nejake) taketo teror. bunky, je ale uplne nieco ine, ako finanncovat nejaky dlhotrvajuci voj. konflikt. Taketo podobne teror. bunky sa finanncovali aj z byvaleho vychodneho bloku smerom na zapad. A nebolo ich malo.....urcite nestali az tak vela finanncneho odriekania a tiez neboli pricinou ekonomickeho krachu planovaneho hospodarstva.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Staré ferengijské príslovie hovorí: "Vojna je dobrá pre obchod." Ak má niekto z niečoho profitovať, tak je schopný nepriateľovi aj svoju vlastnú mater predať. Vždy to tak bolo. Keby jeden ### Maďar (kresťan) nezostrojil pre Osmanov (moslimov) delá (lebo mu zaplatili viac ako Byzantínci), ktorých palebná sila vo svete nemala konkurenciu, tak Osmani by možno nikdy nedobyli Konštantínopol. Tiež jedna z tých udalostí, ktorá zmenila chod európskych dejín. Dnes môžeme len konšpirovať kto koho financuje a prečo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Staré ferengijské príslovie hovorí: "Vojna je dobrá pre obchod." Ak má niekto z niečoho profitovať, tak je schopný nepriateľovi aj svoju vlastnú mater predať. Vždy to tak bolo. Keby jeden ### Maďar (kresťan) nezostrojil pre Osmanov (moslimov) delá (lebo mu zaplatili viac ako Byzantínci), ....

 

 

Prislovia su vzdy pravdive.....ale v tomto pripade ten madar (zradca jeden) neinvestoval do tohoto voj. konfliktu nic osobneho a nemal ani ziadne osobne zavazky k tomuto incidentu.....ci to bolo z naseho pohladu spravne alebo nie, je otazka  bez odpovede....slo iba o jednorazovu vyhodnu ponuku z jeho strany, bez nejakych jeho investicii.....zarobil a tym sa to pre neho skoncilo. Finanncnu tarchu znasal niekto iny a ten si to dodatocne potom aj vykompenzoval. Globalna ekonomika, ak som daval pozor v skole, vtedy este neexistovala.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ISIL v Iraku - bojovníci potrebujú čerstvé mäso. stará dobrá klasika, ani presvätí bojovníci ISIL nie sú výnimka. nepotrebných zastreliť, panny pre statočných bojovníkov.
 

 

V iráckém Mosulu, kontrolovaném džihádistickými bojovníky organizace Islámský stát v Syrii a Levantě, se objevily pro nemuslima opravdu šokující letáky. Jsou pochopitelně v arabštině, přes angličtinu přeloženo se v nich píše:

„Nařizujeme lidem této země, aby přivedli své neprovdané dcery, aby ty mohly splnit svou povinnost sexuálního džihádu pro své bojující bratry v tomto městě. Kdokoli, kdo neuposlechne, pocítí na sobě plnou váhu šaríe.“ Pokud někdo neví, co to znamená, když na vás dopadne plná váha šaríe: Znamená to, že vás (například) ukřižují, anebo, pokud to jsou humanisté, ukamenují. Zprávu o sexuálním džihádu zveřejnil to respektovaný egyptský deník Al-Masryalyoum, ale také řada dalších věrohodných arabských medií. Jedna z dívek v souladu s výzvou znásilněných džihádisty poskytla rozhovor také televizi dosud ovládané iráckou vládou - Al-Iraqiya.

Sexuální džihád, “jihad al-nikah”, skutečně existuje. Stručně řečeno - neprovdané muslimky, které jinak nesmí ani vyjít na ulici s nezakrytým obličejem, natož aby měli před svatbou sex - mají podle šaríe povinnost na požádání dát každému bojovníkovi svaté války. Pokud se to stane, nejde o nevěru nebo prostituci, ale o akt džihádu, takže dle mínění džihádistů tyto dámy vlastně genitálem bojují za Alláha. Vzhledem k tradičnímu respektu, které ženy v muslimské kultuře mají, není pro provozování sexuálního džihádu nutný souhlas zúčastněné bojovnice. A tak jako pokaždé, když přijde další zpráva o nějakém zvěrstvu, které muslimové buď nám, nebo ještě častěji jiným muslimům provádějí, se ptám: Kolik zcela anticivilizačních, bestiálních a zásadně nepřijatelných bestialit se budou muset muslimští extremisté ještě dopustit, aby je evropští sluníčkáři přestali adorovat a milovat?

2019439_letak.jpg

 

http://www.clarionproject.orghttp://www.reflex.cz/clanek/komentare/57436/jiri-x-dolezal-v-iraku-zacal-sexualni-dzihad.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
Po hrozbách islamistov utiekli z irackého Mósulu všetci kresťania

 

TASR, dnes 7:13

 

Posledné stovky kresťanov Mósul opustili v reakcii na ultimátum islamistických povstalcov, ktorí druhé najväčšie mesto Iraku ovládli 10. júna.

 

Radikáli tento týždeň vyzvali mósulských kresťanov, aby do soboty poludnia konvertovali na islam, zaplatili špeciálnu daň za praktikovanie svojho náboženstva alebo odišli z mesta bez akéhokoľvek majetku. Tým, ktorí by neuposlúchli, hrozila poprava sťatím.

 

V Mósule ešte pred desiatimi rokmi žilo približne 100.000 kresťanov, prevažne členov chaldejskej katolíckej cirkvi. Minulý mesiac ich tam bolo už len niekoľko tisíc, z ktorých väčšina utiekla krátko po obsadení mesta islamistami, podobne ako príslušníci iných, i moslimských menšín.

 

 

A kde sú teraz Švédsko, Nórsko, Nemecko, ktoré sa pretekajú koľko azylantov na svoje územie prijmú? Kde je teraz katolícka cirkev? Kresťania v severnom Iraku žili takmer od samého začiatku vzniku kresťanstva a tvorili veľmi strategickú vrstvu obyvateľstva, pretože ako zástupcovia kresťanského - západného náboženstva sa vymedzovali voči východnému orientalizmu. Moslimovia stratili už aj posledné morálne právo vrátiť sa do An-Andalus. Treba ich pobiť na jednu kopu.

 

 

 

Ked uroda melonov v Iraku a okoli, nepolozi na lopatky obchod s touto komoditou v Kanade.

 

Melóny určite nie, ale súhlasím, niekedy je fakt smiešne, že niekde na nejakom ropnom políčku zabrechá nejaký islamista a cena ropy letí smerom hore. Je to len sprosté zneužívanie situácie slúžiace na naplnenie vreciek korporáciám, nič viac.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

Melóny určite nie, ale súhlasím, niekedy je fakt smiešne, že niekde na nejakom ropnom políčku zabrechá nejaký islamista a cena ropy letí smerom hore. Je to len sprosté zneužívanie situácie slúžiace na naplnenie vreciek korporáciám, nič viac.

 

Ten brechot psa, ale moze byt aj cielenym problemom na objednavku a teda aj s ocakavanym vysledkom :( . 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Iracký Mósul opúšťajú tisíce kresťanov, pápež posiela pomoc 40-tisíc

 

Kresťanov vyháňajú islamskí extrémisti. Chaldejská katolícka cirkev v Iraku má pol milióna veriacich.

 

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/7303657/iracky-mosul-opustaju-tisice-krestanov-papez-posiela-pomoc-40-tisic.html#ixzz38b1MkicW

 

 

Kedysi pápeži zvolávali križiacke výpravy, nastal čas obnoviť tradície a vykoreniť Diablovo náboženstvo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov