Skočiť na obsah

alamo

Odporúčané príspevky

tono,  naopak.   stretnutie nema ziadny iny obsah ako  symbol.  A nestretrnutie je jasny symbol, preto to jeho priaznivcim tak vadi.  

 

Ako symbol coho?....toho, ze Kiska je vysoko spokojny z volicom, co zvolil jeho, lebo on je „moralny stit“ spolocnosti?.......teda na zaklade svojej pomylenej predstavi o svojej vynimocnosti, moze veselo diskriminovat v ociach verejnosti toho, co si zvolili volici inak zmyslajuci?......uchvatne politicke divadlo. Prezident  pozabudol, ze o stave spolocnosti a zlozeni parlamentu rozhoduju volici a nikto nema pravo do toho z oficialnej politickej verejnosti co zasahovat. Je to iste, ako ked volici smeru v tolkom pocte dali svoj hlas defraudantom, podvodnikom a zlodejom. Toto moralnej istote (prezidentovi) nevadi?....teda som si nevsimol nejaku verejnu diskvalifikaciu na tuto temu

 

A teraz tu zasa nebasni o nejakych urazenych priaznivcoch Kotlebu. Ja som nie jeho priaznivec ,ale taketo mentalne nevyspele politicke divadlo ma uraza a zacinam si vycitat svoje hlasovanie v prezidentskych volbach.

 

Lenze nic take neexistuje. A neexistovalo ani pred EU. Tak mozno v Statoch a aj to sa da asi s uspechom pochybovat.

Ci s privlastkom ci bez, vyznam tych fraz nebol nikdy naplneny. Ono je tam vzdy nejake ale. Takze hovoris v utopistickej rovine.

 

Neviem ci je toto ta spravna tema v tejto teme....ale ak chces mozeme ju rozobrat  v nejakej teme o EU.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tono,  naopak.   stretnutie nema ziadny iny obsah ako  symbol.  A nestretrnutie je jasny symbol, preto to jeho priaznivcim tak vadi.  

 

Neviem, či im to vadí, ale určite na tom získavajú hlasy. Ja chápem čo chcel Kiska týmto symbolom vyjadriť. Nešťastie je v tom, že sa od prezidenta očakáva dôstojnosť, autorita, štátnická rozhľadenosť, vyváženosť politických názorov, nadstraníckosť, orientácia v politickej situácii doma a vo svete, morálny kredit, bezúhonnosť, autorita doma a v zahraničí, usporiadaný rodinný život, dodržiavanie etikety, sociálne cítenie atď. To je na jedného človeka až príliš veľa požiadaviek. Ak to chce prezident striktne naplňovať, tak  mu to úplne zviaže ruky. To mnohým aj vyhovuje. Európa sa radikalizuje a lídri extrémistických strán sa podobnými problémami nezaťažujú. Taktika „my slušní sa s nimi nebudeme baviť“ nahráva extrémistom. Silou demokracie je slobodná výmena názorov. Ak sa jej vzdáme, extrémisti sa svojich názorov určite nevzdajú, iba sa im uvoľní pole. Práve, extrémistické strany potrebujú  idoly silného vodcu. Bohužiaľ mi  nechápeme politikov, ako služobníkov občanov, ale ako honoráciu, čo je v úplnom rozpore s demokraciou.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tono nesuhlasim, .  Existuje cervena ciara a Kotleba je s rezervou za nou.   A pomahat mu tym ze sa budeme tvarit ze ide v podstate o politika ako kazdeho ineho  ?   Nejde,  ak ho niekto chce volit, tak nech sa netvari ze voli z protestu ci ze nevedel co co cini.    Nech sa vyjadri jasne ze chce silneho vodcu co si nerobi starosti so zakonom a slubuje ze problemy vyriesi nasilim. 

Pytal som sa informatora ci on ma nejaku hranicu, nema.     Ale ja ju mam,  keby tu napriklad boli  moslimski extremisti  a kazdy by sa tvaril ze ved ok, pobavime sa, to by si tiez povazoval za normalne ?

Prezident nema ziadne exekutivne moznosti, ale aspon takyto symbol moze poslat.  

Ja by som bol rad, keby sa jasne vyjadrili aj ine strany,  ale budiz.  Politicka hyperkorektnost je na vadu,   ak je problem tak ho aspon pomenujme.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

povedal som to bezprostredne po volbach, tak to len zopakujem - je fajn, ze prezident pomenoval Ko**tlebu fasistom. Ale mal mu to povedat do oci.

Zavolal si zastupcov vsetkych zvolenych parlamentnych stran, tak mal zavolat aj tohto. A ta mu povedat - MarianKo Kotleba, bavim sa s tebou prvy raz a naposledy, lebo si fasista.

Tyso neporovnavaj to s moslimskymi extremistami, to je zbytocny uhybny manever. Po tych aspon idu policajti. Po LSNS nejdu. Preco, to uz patri do inej temy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nejde o porovnanie, ale o to ci  pre informatora existuje hranica za ktoru by on nesiel.  Zda sa ze nie, ale normalny slusny clovek hranicu ma a cela debata je o tom ci je Kotleba za hranicou alebo nie.     A pre tych co Kotleba za hranicou nie je, tak nechapu Kisku ze kde berie tu drzost mat iny nazor ako oni.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nejde o porovnanie, ale o to ci  pre informatora existuje hranica za ktoru by on nesiel.  Zda sa ze nie, ale normalny slusny clovek hranicu ma a cela debata je o tom ci je Kotleba za hranicou alebo nie.     A pre tych co Kotleba za hranicou nie je, tak nechapu Kisku ze kde berie tu drzost mat iny nazor ako oni.

 

 

Zacinas  asi stracat kontrolu nad sebou, alebo vobec nechapes o co tu ide (teda mne). Kiska porusil a zdehonestoval slobodnu volu volica v slobodnych volbach. Ak mu nevadia smeracky podvodnici a zlodeji, tak to je v poriadku a ty to tiez schvalujes (podla tvojich reakcii).....kedze ja mam na to svoj nazor a ja ho verejne prezentujem (co mozem, lebo Kiska nie je dedicny monarcha, ale iba nositelom toho, kam som ho dosadil svojim hlasom aj ja), to uz ale nie je v poriadku, co sa tyka konania Kisku, ale v pripade nazoru z mojej strany na smerackych podvodnikov a zlodejov uz je?....asi ano, kedze na tento moj nazor tak „zbesilo“ neragujes, ako na moju kritiku Kisku. Podla mna Kiska iba ukazuje verejnosti, ako sa maju spravat v pripade „nepsravnych“ vysledkov vo volbach.......takto zacina totalita,proti ktorej tu tak „bojujes“, ale svojim konanim ju vlastne podporujes :( 

Podla vzoru Kisku, sa to teraz zacalo praktizovat aj v parlamente, ale tam je to o inom, kedze sutaz politickych stran medzi sebou sa moze prejavit aj takymto sposobom.....predstav si, tak toto mne vobec nevadi :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tono nesuhlasim, . Existuje cervena ciara a Kotleba je s rezervou za nou.

Ty si ale nepochopil, alebo sa tak tvaris, ze tymto cinom cervenu ciaru prekrocil aj pan prezident. Naplul tym do oci tisicom volicov, dokonca aj takym ktori volili jeho sameho.

Je v poriadku ze sa hra na zasadoveho, ale mal to urobit tak ako pise d'ady. Mal ho pozvat pretoze ako prezident musi respektovat volu obcanov. A ak je taky zasadovy, tak len stacilo povedat ze odsudzuje jeho politiku, nepodat mu ruku, wathever. Ale pozvat ho mal. Tymto akurat ukazal ze se*rie na hlavy obcanov, dokonca aj vlastnych volicov.

 

Ved to je strasny farizej. V tych jeho debilnych prejavoch vzdy tak kvetnato rozprava o demokracii a jej principoch. A ktore aj ty tak vehementne ospevujes. Tymto svojim aktom sa ale na tie iste principy pekne zvysoka vykadil. Ste pokrytci, smutne je ze si to nedokazete uvedomit. Alebo horsie, nechcete.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator,    mame na vec rozny nazor. Podla mna je Kotleba sto krat vacsia hrozba a podla teba je to bezny politik.   Ok,    tak skus pochopit co pisem. Nemusis suhlasit,   ale  mal by si chapat o co ide,

 

Ryan, ty o demokracii nevies ani trt,   tak sorry ale  na takejto urovni sa mi z tebou nechce diskutovat. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tyso

 

mylis sa........Kotleba je pre mna taka ista hrozba, ako Kiska.........demokrat Kiska verejne toleruje rozkradanie a fasista Kotleba verejne ukazuje na smerackych zlodejov. Tak toto ja ozaj nepochopim. Kiska mne osobne pripomina "hrdinu" Marata :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tyso

 

Kotleba „nepadol z mesiaca“. Jeho podpora nie je dôsledkom jeho osobných kvalít, politického programu, alebo schopností. Je dôsledkom zlyhania politického establišmentu, ktorý tu od roku 1989 vládol. Z histórie je zrejmé, že zlo plodí zlo. Mnoho intelektuálov doteraz nepochopilo, ako mohol Hitler „oblbnúť“ nemecký národ. Národ ktorí obohatil svetovú kultúru a vedu geniálnymi osobnosťami. Nie som historik a nechcem súdiť podiel viny účastníkov 1 svetovej vojny, ale Versaillská zmluva nebola len revanšom pre Nemecko, ale aj snahou o ekonomické zničenie konkurencie silného subjektu, akým bolo Nemecko. Egoizmus Anglicka a Francúzka  pripravil optimálne podmienky pre úspech fašistickej propagandy. Výsledok sa dal očakávať. V Nemecku sa prudko šírila inflácia, nezamestnanosť a radikálne komunistické hnutie sa snažilo získať politickú moc. Frustrácia obyvateľstva je najlepšou živnou pôdou pre extrémistov, ktorí majú po ruke „jednoduché recepty“ na zlepšenie. Ak chce Kiska bojovať proti Kotlebovi, tak by mal aspoň pomenovať dôvody, prečo Kotlebove názory oslovujú voličov. To by ale musel kritizovať aj niektorých z tých, s ktorými si podal ruku. Pokiaľ nebude na Slovensku dôvera v politikov, prokuratúru,  nebudú vyšetrené a potrestané korupčné kauzy, daňové raje a pod, bude Kotleba získavať voličov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vies ako tono mohol oblbnut? psychopati v ulohe autorit dokazu presvedcit masu celkom jednoducho (propagandou), stado totiz prestane rozmyslat a prida sa k vacsine, ludia sa radi nechaju viest, radi sa zbavuju zodpovednosti, maju sklon sa zaradit do stada. Toto spravanie je vysledovane dobre z evolucneho a psychologickeho hladiska. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tono,   a  pre nemecko to bola katastrofa.   Pri troche objektivity Slovensko nie je neuspesna krajina,   mozno sa to zlepsuje prilis pomaly a hlavne chybaju  u politikov dlhodobe vizie. Ale to su problemy  celej zapadnej europy,  Kotleba nie je riesenie ale obrovsky potencialny  problem.   To je moj nazor a tak Kiskov krok povazujem za spravny.   Inak ako vytlacenim extremistov do kuta sa neda branit.   Pretoze hrozi inak ze sa zacnu radikalizovat aj ine strany,   ak nemaju zabrany tak pojdu vo volicoch bez ohladu na dosledky.    

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vies ako tono mohol oblbnut? psychopati v ulohe autorit dokazu presvedcit masu celkom jednoducho (propagandou), stado totiz prestane rozmyslat a prida sa k vacsine, ludia sa radi nechaju viest, radi sa zbavuju zodpovednosti, maju sklon sa zaradit do stada. Toto spravanie je vysledovane dobre z evolucneho a psychologickeho hladiska. 

 

Ty si odbornik na to, kto je psychopat v maske autority?......tak sa netaj a prezrad tie psychoautority, aby sme aj mi sa dozvedeli s kym mame tu cest. Nostradamov postrada nielen Slovensko, ale cela zapadna civilizacia. 

 

tono,   a  pre nemecko to bola katastrofa.   Pri troche objektivity Slovensko nie je neuspesna krajina,   mozno sa to zlepsuje prilis pomaly a hlavne chybaju  u politikov dlhodobe vizie. Ale to su problemy  celej zapadnej europy,  Kotleba nie je riesenie ale obrovsky potencialny  problem.   To je moj nazor a tak Kiskov krok povazujem za spravny.   Inak ako vytlacenim extremistov do kuta sa neda branit.   Pretoze hrozi inak ze sa zacnu radikalizovat aj ine strany,   ak nemaju zabrany tak pojdu vo volicoch bez ohladu na dosledky.    

 

Suhlasim, ze Kotleba nie je riesenie.....no riesenie nie je ani momentalna "blba" nalada v spolocnosti, ktora je v drvivej vacsine obrazom spravania sa spravcov veci verejnych, ktorej samozvanym politickym predakom, je demokraticky zvoleny prezident, ktory demokraticky zacina potlacat slobodne volby a ich vysledky. Podla teba toto je liberalna demokracia?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator,

 

No to by si najskor musel vediet kto to psychopat je:) Nemyslel som tym Kotlebu, ten to urcite nebude. Tono spomila Hitlera, ten to mohol byt, alebo aspon sociopat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator,   slovo potlacat pouzivas v divnom vyzname. Kiska neposlal policiu, ani tajnu sluzbu.  Ani  nema moznost cenzurovat  noviny ci zakazovat pochody.    Vyjadril svoj nazor  a to povazujes za zle.

Ak mas pocit ze v demokracii volby znamenaju ze ludia sa nemylia, tak sa mylis :)    Ja nie som politik a podla mojho nazoru ludia co volili Kotlebu volili zle a nemam problem im to povedat.   Keby ich bola vacsina, tak by ich volba znamenala koniec demokracie.   A demokracia nie je len o slobodnych volbach,  ale v sebe obsahuje aj respektovanie prav,  odmietanie nasilia na presadzovanie zmien a pod.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ak ma pamat neklame, tak ani komunisti neposielali hned na svojich politickych "oponentov" policiu a o tajnej policii, ktora ja tajna a aj teraz, nevies ani ty nic.....myslim, kde a co stvara. Ja (uz som to tu sto krat spomenul) nemam nic proti Kiskovmu nazoru na vysledok volieb, ale na sposob, ako to predviedol. Taktiez vobec nemam pocit, ze sa ludia v demokracii nemylia.....len je mi zahadou, ze preco ty mas pocit, ze sa nemozes mylit :). A podla mna sa mylis minimalne v tom, ze demokracia je aj o niecom inom, ako slobodnych volbach. Ak su slobodne, tak sa automaticky musia respektovat vysledky tych volieb.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator,  no STB davala o sebe vediet :),   kedze sluzila aj na zastrasovanie. 

A ja si nenarokujem neomylnost, ale  napriklad to  ze demokracia su len volby to je jasny omyl,  to je tyrania ludu.  Myslim ze od cias ked slobodnym hlasovanim 400 atencanov poslalo Sokrata na smrt  je to pomerne jasne. 

A medzi respektovat a suhlasit je sakra rozdiel.   

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kedysi som sa (asi v tejto teme) vyjadril v tom zmysle, ze na Kiskovom mieste by som Kotlebu sice pozval, ale povedal by som mu, co si myslim o sposobe kampane, ktoru LSNS viedla. Nemam vsak prezidentovi za zle ani to, ze vodcu tych blbeckov nepozval. Sam sa rozhodol, ake hranice a koho vo svojej blizkosti mieni akceptovat.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator,  no STB davala o sebe vediet :),   kedze sluzila aj na zastrasovanie. 

A ja si nenarokujem neomylnost, ale  napriklad to  ze demokracia su len volby to je jasny omyl,  to je tyrania ludu.  Myslim ze od cias ked slobodnym hlasovanim 400 atencanov poslalo Sokrata na smrt  je to pomerne jasne. 

A medzi respektovat a suhlasit je sakra rozdiel.   

 

OK......tochu to teda rozoberiem na drobne. Slovenska republika predstavuje urcity poriadok a (minimalne podla teba) aj ma ducha liberalnej demokracie. Suhlasim v tomto s tebou, ale taktiez dodavam, ze ten poriadok a „duch“ liberalnej demokracie sa tu prejavuje v tej najvyssej zdegenerovanej podobe. Ak teda najsilnejsou strankou su (este stale?) v demokracii  tie slobodne volby a v nich vtesnana moznost vymeny vladnucej skupiny (skupin), alebo zmeny vladneho programu, robi tato forma liberalnej demokracie  vsetko pre to, aby tuto moznost maximalne obmedzila. Neexistuju ziadne ine transparentne mechanizmy mocenskej obmeny, ani riesenie, ktore by dalo volicom moznost mat dosah na to, akym smerom sa bude vladnutie uberat. Kiska nevidi ziadny problem v tom, ze na jednej strane vychvaluje liberalnu demokraciu, no na druhej strane, ako predstavitel mainstreamu, ziadne paralelne smery netoleruje. Dokonca sa povazuje za stelesnenie, vykvet a moralneho-hlavneho garanta liberalnodemokratickeho poriadku a je pre neho samozrejme, ze vsetci, co sa opovazuju uvazovat inak nez on, su s istotou nepriatelia tohoto poriadku a teda cielom boja s nimi, je jedine spravne riesenie, obrana. Zmena, podla neho (kedze stale  pisem iba na adresu Kisku), je predkladana verejnosti, ako obrovska katastrofa. Tak teraz neviem, ci je demokracia ozaj tyraniou ludu (ako pises) a liberalna demokracia, je obrana tej demokracie (teda tyranie ludu).

Ufff....vlastne je to o tom istom....hm...no ty to popisujes nejako inak. Demokracia je out a liberalna demokracia je in. Takze treba zabit demokraciu, aby mohla prezit liberalna demokracia. Jeden sa s toho moze po toto..............po-srat.   :(

 

 

dead

 

Tu sa nejedna o blbeckov a ich vodcu, ale o uctu k volicom. To je sakra rozdiel....ako pise klasik tyso. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ryan, ty o demokracii nevies ani trt, tak sorry ale na takejto urovni sa mi z tebou nechce diskutovat.

 

Chapem, dosli argumenty, tak nejako sa vyhovorit musis. :-)

 

Bohuzial som ju praveze pochopil. Ale demokracii rozumiet netreba, pretoze to co funguje v zapadnom svete, demokracia nie je aj ked sa to tak rado nazyva. Ocividne si ju nepochopil ty, ked za nu povazujes toto co tu mame. To je na tom najsmutnejsie. S tym uz ale ja nenarobim nic.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

Tu sa nejedna o blbeckov a ich vodcu, ale o uctu k volicom. To je sakra rozdiel....ako pise klasik tyso. :)

 

Poznam niekolko Kotlebovych volicov, kazdy jeden z nich ti z flleku odrecituje, ze ciganov treba vystrielat, alebo poslat do plynu. Ideme si pisat o ucte? 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ryan,  ja len zopakujem.  bez vzdelania a citania nebudes nic vediet.   Takze zacni Sartorim, a potom mozeme zacat diskutovat.  A ano, na teba nemam argumenty,   kedze nemam na com stavat.  A preto diskusiu s tebou koncim. 


informator,   Kiska je ukazka ze zmena je mozna a zavisi od volicov, kedze vyhral proti predsedovi najsilnejsej strany s takmer neobmedzenym finacnym rozpoctom.

A  narazas na nieco ine,   demokracia je skutocne aj pluralitna,  ine nazory su tolerovane a zapajane.     Ale to konci Matovicom,   ten je sice na vladu nepouzitelny, ja jasne antisystemovy   ale nesnazi sa demokraciu znicut.  Kotleba je za hranicou,   jeho nazory a snahy nie su a nemozu byt sucastou demokracie. 

Ale ide o nazory a slova a tie sa maju porazat slovami,  jeho zakaz by bol kontraproduktivny

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ak mám veriť článku http://www.pluska.sk/spravy/ekonomika/sokujuce-necele-percento-ludi-vlastni-polovicu-vsetkeho-bohatstva-svete.html , okamžite sa mi evokuje pojem, sociálny štát. Samozrejme, tú elitu nie je možné priamo spojiť s konkrétnym štátom. No posledné odhalenia v kauze Panamské dokumenty naznačuje, že tento problém nie je vlastný danej krajine, ale  je globálny. Príslovie, „Cesta do pekla je dláždená dobrými úmyslami“ dokonale sedí na ľavicovú politiku sociálneho cítenia. Celkové daňové zaťaženie občanov na Slovensku je podľa http://eic.eu/clanky/9  viac ako 60%. Takmer všetky korupčné kauzy sú dôsledkom rozkrádania tejto čiastky daní.  Netransparentné výberové konania, mafiánske odpočty DPH, korupčné škandály politikov s finančnými skupinami v pozadí atď.. Aktéri týchto káuz dobre vedia, že iba štátne - peniaze z našich daní, sa dajú rozkrádať. Živnostník, alebo sro, nie je predsa idiot a nebude rozhadzovať svoje peniaze. Sociálna politika potrebuje na svoju pseudospravodlivosť vysoké daňové zaťaženie, ktoré vytvára živné podmienky pre korupciu. Je paradoxom, že sociálna politika súvisiaca s vysokým daňovým zaťažením, pomáha sociálne slabým v rovnakej miere (podľa toho odkazu),  ako  1% zbohatlíkov. Z mojej úvahy mi vyplýva, že tú 1% elitu boháčov musia tvoriť ľudia s najhlbším sociálnym cítením.Čím väčšia je totiž moc štátu, tým väčší je objem prerozdelených financií, tým väčšia korupcia a tým väčšie sú ich zisky. No je tu nebezpečne, že to voliči pochopia „po svojom“ a budú voliť radikálne strany. Najviac, komu by malo záležať na sociálnom zmiery je to 1% zbohatlíkov. Verím, že ich táto obava nakoniec úprimne núti k charitatívnym gestám. Nepotrebujem byť prognostik, aby som predpovedal, že Európu čaká vzostup radikálnych strán.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Poznam niekolko Kotlebovych volicov, kazdy jeden z nich ti z flleku odrecituje, ze ciganov treba vystrielat, alebo poslat do plynu. Ideme si pisat o ucte? 

 

Kludne si o tej ucte mozeme pisat, pretoze to, co tu ty pedkladas, nie je ukazka ucty k volicom zo strany voleneho politika, ale nazor nejakeho volica nejakej politickej strany. Ja napriklad tiez poznam (nie zopar, ale dost, co do poctu) volicov smeru a dost z nich ti z fleku odrecituje, preco im je ukradnute, ze s rozkradania verejnych prostriedkov su vo velkej miere podozrivy sponzori smeru......“no a co ked kradnu, ved vsetci kradnu, tak preco nie aj oni?“ A nema k tomu co verejne povedat ani Kiska. Ucta k volicom zlodejov je tu ok?

 

 

informator,   Kiska je ukazka ze zmena je mozna a zavisi od volicov, kedze vyhral proti predsedovi najsilnejsej strany s takmer neobmedzenym finacnym rozpoctom.

A  narazas na nieco ine,   demokracia je skutocne aj pluralitna,  ine nazory su tolerovane a zapajane.     Ale to konci Matovicom,   ten je sice na vladu nepouzitelny, ja jasne antisystemovy   ale nesnazi sa demokraciu znicut.  Kotleba je za hranicou,   jeho nazory a snahy nie su a nemozu byt sucastou demokracie. 

Ale ide o nazory a slova a tie sa maju porazat slovami,  jeho zakaz by bol kontraproduktivny

 

 

Pozri tyso, ja uz ozaj neviem, ako ti to mam vysvetlit (myslim moj pohlad na predmetne konanie Kisku). Ak prebehnu v sulade zo vsetkymi pravidlami sobodne a demokraticke volby, ale ich vysledok nie je pre slovensky (v tomto pripade minimalne Kiskovi) a mozno dodat, ze aj europsky, mainstream prijemny, tak vaha vysledkov tychto volieb, je umerne nizsia v politickom svete tej ktorej krajiny EU (a aj v centre). Cerstvym vzorom moze byt reakcia z Bruselu na vysledky volieb v Polsku (Pravo a Spravodlivost, ci v Madarsku  (Orban a jeho Fidezs). V oboch pripadoch sa jednalo zo strany Bruselu az o agresivnu a nepriatelsku  kampan. V tomto eurolavicovouchylackom opiceni Kiska  na seba upozornuje v domacej politickej scene, pretoze odklon od maistreamu, je odklonom k nebezpecnej pravicovej uchylke.

Kiskova, a aj tvoja, liberalna demokracia, sa da popisat takto: mozeme ju uznat za priklad vacsinovej demokracie. Podla mna je toto oznacenie dolezite, lebo liberalna demokracia sa vo svojich zakladoch od vacsinovej demokracie totalne odklonla. Jej „razici“ (kde sa na nich hrabe Stachan) vytrvalo a bez hanby zdoraznuju postavenie mensin, potrebu uznat vyznam skupin za ciarou, bojovat s vylucovanim niekoho a pod. No napriek tomuto lavicovemu trepaniu do vetra o rozmanitosti, predklada verejne navod, ako vacsina ziskava stale viac nastrojov moci a mensina jej ma stale menej a menej. Ty pises, ze demokracia je tyrania vacsiny a liberalna demokracia je potom co?

Toto sa razi v politike EU a Kiska si to osvojil prevadzkovat na domacej pode. Ked sa povie, ze ich aktivity (maistreamu) nie su v sulade s poziadavkami demokracie, ktoru aj Kiska (etalon demokracie) tak dojemne  vychvaluje, chova sa tiez sposobom podobnym, ako ta skupina, ktora nie je maistreamom „uznana“. Tiez sa bude obhajovat sposobom „mame tu demokraciu, teda vacsinu a ta rozhoduje“. My pripomina jazyk komunistov......su vacsiny spravne, take napr. ako kartel, co ovlada politicku scenu  a su vacsiny nespravne, ako trebars vacsina,  ktoru ma vlada v Polsku, ci v Madarsku. A nakoniec, o tom, ktora vacsina je ta „spravna“ rozhoduje mainstream. :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov