Skočiť na obsah

alamo

Odporúčané príspevky

...."je to fasista...treba pomenoat veci pravym menom".......prehlasil a skadroval prezident. Takychto "kadrovakov" sme tu maly 40-rokov. Ja takejto kadrovackej politika hovorim manipulacia, teda prezident je manipulator.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ani kadrovaci nevyhadzovali nikoho s prace....iba dali "odporucenie". No ale k teme.......prezident niekoho oznaci za nieco protidemokraticke a prezident sa sprava, ako vyvolavac na trhu. On predsa nie je sukromna osoba a svoj sukromny nazor, si moze akurat tak pretriasat v nejakej kaviarni. Kotlebu volilo 200 000 volicov...podla prezidenta su teda vsetci fasisti alebo sympatizanti fasizmu...hm....no ked tato fasisticka obcianska zakladna dala svoj hlas vo volbach Kiskovi, tak to je v poriadku? To su hlasy vtedy osvietene? Odporca fasistov, je spokojny, ked sa daju hlasy fasistov jemu :( . To ani nepisem o tom, ze prezident bez nejake sudnej predohry oznaci niekoho za nieco protizakonne a este to aj verejne prezentuje, ako hotovu vec.....mas nazor, ze to nie je kadrovanie od stola a takto sa ma spravat prezident, co sa chce ukazovat, ako nejaka moralna autorita? Tak ja mam opacny nazor.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no,  na prezidentove odporucane nikoho nevyhodia,  rozdiel je jasny.  A prezident je politik a vyjadril svoj nazor, mozes nesuhlasit a nic sa ti nestane,  A ano Kotlebovi volici volili fasistu,   ci su fasisti ?  To neviem a ani Kiska to nepovedal. Aj Hitlera raz zvolili,  a chces povedat ze to nebol fasista ?

Ja viem ze mas opacny nazor, ale  podla  mna politik ma hovorit priamo.   A toto bolo priame a jasne.  

Poznas biblicke ze rec tvoja ma byt ano, ano, nie nie ?   Tak sa nehrajme na politicku korektnost,  Kotleba je fasista.  Hlas sa k nemu s tymtoi vedomim.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Spôsob vyjadrovania "áno, áno, nie, nie" by sa mal úplne vyvarovať nejednoznačných termínov, akým slovo fašizmus bezpochyby je.

 

Wikipedia:

 

Definícia pojmu fašizmus

Snaha o definovanie pojmu fašizmus patrí medzi najpertraktovanejšie témy historiografie 20. storočia a dodnes neexistuje medzi historikmi všeobecná zhoda. Termín fašizmus sa používa v rôznych významoch od najužšieho, zahrňujúceho len taliansku variantu Benita Mussoliniho, až po najširšie, pri ktorých funguje slovo fašista ako urážka. To často viedlo bádateľov k otázke, či je vôbec používanie tohto pojmu užitočné.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

asi sme sa trochu vzdialili od témy Kiska, ale asi ani nie.

 

v prípade označenia týchto nesmierne "pronárodne" orientovaných extrémistov by som, a častejšie a radšej používam slovo nacista.

síce to viac evokuje hitlerovštinu a veci s tým spojené, ale nacizmus viac vystihuje podstatu týchto uskupení ... kedysi, ešte nie tak dávno, to rozlišovali aj v škole ... nacizmus bol viac nemecký, fašizmus mussoliniovský a taliansky.

/a wikipedia to stále berie do úvahy, ako som si práve prečítala/

 

okrem toho nacizmus obsahuje v sebe to slovo, ktoré vystihuje nielen natio, ale samotný nacizmus zjednocuje  prvky fašizmu, rasizmu, xenofóbie, krajného národovectva - nacionalizmu a vyberané lahôdky socializmu. 

všetko dokopy, takže možno skôr nacizmus ako fašizmus ?

 

Kiska je prezident, ale má právo na názor, hoci je prezidentom aj tých 200 000 voličov Kotlebovcov. ale na druhej strane tým dáva najavo, že svoju voľbu nezvážili ... a možno tým dáva najavo, že naše školstvo za posledné štvrťstoročie stojí za fajku dymu, keď mladí ľudia volili nacistov. či fašistov.

a ktovie čo všetko ešte stojí za fajku dymu, keď v obciach, ktoré trpeli represiami zo strany fašistov - nacistov, deti s vyvraždenými predkami volili vo vysokom percente extrémne nacionálnu stranu - rasistov, nacionalistov, fašistov a vďaka tomu máme v parlamente mladého fašistu s iq húpacieho koníka.

 

to, že to prezident dá vedieť, nie je zle. zle je, že to nepomôže ničomu. naopak. pre niekoho je to červené súkno.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jasne pomenovanie je prvy krok, kotleba je fasista nie ako urazka ale ako pomenovanie toho co hlasa a hlavne ide o antidemokraticku stranu.

nacista je fasista ktory sa stavia za robotnikov proti burzoazii, myslim ze kotleba sa tymto smerom neangazoval, ale znalci kotlebu ma mozu opravit

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no,  na prezidentove odporucane nikoho nevyhodia,  rozdiel je jasny.  A prezident je politik a vyjadril svoj nazor, mozes nesuhlasit a nic sa ti nestane,  A ano Kotlebovi volici volili fasistu,   ci su fasisti ?  To neviem a ani Kiska to nepovedal. Aj Hitlera raz zvolili,  a chces povedat ze to nebol fasista ?

Ja viem ze mas opacny nazor, ale  podla  mna politik ma hovorit priamo.   A toto bolo priame a jasne.  

 

 

to, že to prezident dá vedieť, nie je zle. zle je, že to nepomôže ničomu. naopak. pre niekoho je to červené súkno.

 

Prezident si moze dovolit to, co je pre ostatok zakazane (trestne)? Mam dojem, ze toto jeho konanie, je na jednej mentalnej urovni s Kotlebom. Bez akehosi rozhodnutia organov na to urcenych si osobuje pravo podat svoj sukromny nazor za dokaz previnenia niekoho v niecom. Preco potom (prezident) verejne neoznacil Fica a teda aj vlastne celu politicku stranu Smer, za  zoskupenie zlodejov a finanncnych podvodnikov? 

 

A ano, ja mam opacny nazor, ale nie v tom, ze by som politicky fandil Kotlebovi, ale v tom, ze na dodrziavaniie noriem-zakonov ma ist prikladom Kiska a nie tu podsuvat veci, ktore su(?) nepravdive-pravdive. Ak je Kotleba fasista, tak jeho konanie, je zakonom urcene ako stihatelne....bol v tejto veci niekym kompetentnym vyneseny rozsudok? Ak je Kotleba fasista, tak ho nechali prisahat na ustavu, ktoru z principu neuznava, tak prisahal krivo. 

Aj v susednej krajine, na zapad od nas, existuje prezident, co sa tiez sprava, ako vyvolavac na trhu. Obaja prezidenti maju nieco spolocne........"aky je rozdiel medzi opilcom a scientologom? Ziadny....obaja maju celkom vymyte mozgy". Vraj moralne vzory :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jasne pomenovanie je prvy krok, kotleba je fasista nie ako urazka ale ako pomenovanie toho co hlasa

Toto je co za nezmysel? Ak je to tak, ako pises, tak Kotleba v takom pripade nemoze byt fasista. On totiz tiez nikoho neuraza, len pomenuva.

 

Fasizmus je trestny, pokial viem este za to odsudeny nebol. A plati prezumpcia neviny, ktoru Kiska ocividne nerespektuje. Navyse ak ma prezident podozrenie z trestneho cinu, je povinny to oznamit na prislusnom oddeleni PZ. A pokial viem, tak to neurobil a teda kona protizakonne. A ty detto.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak ma oznam ze som to neoznamil :)

 

trestny zakon sice hovori ze

Kto podporuje alebo propaguje hnutie, ktoré preukázateľne smeruje k potlačeniu práv a slobôd občanov alebo hlása národnostnú, rasovú, triednu alebo náboženskú zášť, potresce sa odňatím slobody na jeden rok až päť rokov.
(2)
Odňatím slobody na tri roky až osem rokov sa páchateľ potresce,
a)
ak spácha čin uvedený v odseku 1 tlačou, filmom, rozhlasom, televíziou alebo iným podobne účinným spôsobom,
b )
ak spácha taký čin ako člen organizovanej skupiny,

 

 

Moj nazor je ze Kotleba tam spada, ale zase vnutorne nesuhlasim s tym aby toto bolo trestne,  kedze to sa neda potlacit  trestnym zakonnikom.

 

 

A nejdem citovat to co hlasaju naozaj ale len volebny program

 

Založíme Domobranu, ktorá ochráni
slušných ľudí všade tam, kde zlyhala
polícia.
Zavedieme policajné cvičenia
v čiernych osadách.
 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja ta oznamit nemozem, moze to urobit akurat on ze si ho krivo obvinil.

 

Vazne netusim o co vsetkym ide. Ved ked pol naroda tvrdi ze je fasista, a bije sa do prs ze je to naozaj tak, tak sa zoberte a podajte nanho masovu zalobu. Chodte vypovedat ze ste ho videli hajlovat, alebo vykrikovat nejake zakazane hesla a potom to chodte dosvedcit na sud. Aj s Kiskom na cele. Zavru ho, nebude v parlamente, nebude zupan a budeme mat pokoj.

Je to naozaj take jednoduche, tak fakt netusim co vlastne riesite. V com je problem?

 

 

A co presne je na tom programe take fasisticke?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Porovnaj si to sam, lebo ocividne si na omyle.
Domobrana nie je vysada fasizmu. A ani policajne hliadky. A ciernymi osadami sa nerozumie rasa ale cierne stavby. I ked samozrejme tam je to dvojzmyselne. A tie sa netykaju len ciganskych osad, ale aj milionarskych ciernych stavieb. On to kdesi aj sam vysvetloval, ze by isli aj po tych milionaroch.

Ved sa tu v teme o ciganoch stale ohanate tym aki su ti ciganski osadnici nebezpecni pre spolocnost. A ked ich chce niekto kontrolovat, aby nebezpecni neboli, tak je zrazu fasista. Tak ja fakt netusim co vlastne chcete. Ved si sami se*iete na klavesnicu.

 

A stale neviem kde je problem. Môžeš ten ich program napadnuť na sude.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:) pozri studiom nic neskazis:)

a vsetci vieme co su cierne osady:), nehraj sa na hlupeho. rovnako domobrana co chodi mlatit nepriatelov nie je domobrana vo svajciarsku. ak si myslis opak, tak klames len sam seba

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ak su teda maylene pomenovanim "cierne osady" obydlia ciganov, tak ak budu dalsie volby, nech sa laskavo zodvihnu a idu volit nejaku politicku stranu, co nebude mat v programe ich "umele prisposobenie sa" majorite. V BB volit nesli (teda minimalne boli) a maju tam svojho zupana, co si zvolili svojim nevolenim. Ja teda za nich nebudem riesit ich problem a oni zasa samozrejme nemusia moj.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:) pozri studiom nic neskazis:)

a vsetci vieme co su cierne osady:), nehraj sa na hlupeho. rovnako domobrana co chodi mlatit nepriatelov nie je domobrana vo svajciarsku. ak si myslis opak, tak klames len sam seba

Zopakujem ti to naposledy. Ked je to tak ako tvrdis, tak je to trestny cin. Stale nechapem preco nepodas trestne oznamenie. Aj s dalsimi X tisickami tych, ktori sami sebe neklamu. Dokonca to urobit musis. Ale miesto toho vypisujes zarucene pravdy po nete. Ja klamem mozno sam sebe, ale vy okrem seba aj vsetkym. A este ste aj pokrytci co rovnako porusuju zakon. Mate moznost sa Kotlebu zbavit a aj jeho strany, ale nerobite to. Iba o tom vypisujete. Takze zopakujem otazku, kde je problem?

 

Niekedy ma fascinuju vase vizionarske schopnosti. Viete tak putavo rozpravat o veciach ktore sa vraj maju stat. Zavidim.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

fasistov sa neda zbavit zakonom, na rozpustenie strany by to museli mat b stanovach a tam si dali pozor. mozes teda ohlasit len jednotlivcov a to nema zmysel

informator, ved vieme ze romovia sa o politiku nestaraju. ved sa neklamme. a nemaju ziadneho gandiho co by z nich polticku silu spravil, skor sa da ocakavat ze ked ich kotlebovci zacnu fyzicky ohrozovat, tak vznikne romska domobrana

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tyso

 

prepac, ale ja za nikoho nechodim volit. Mozno ty ano, ale ja, kedze nikomu do hlavy nevidim (nie som "vedecky" typ), vzdy rozhodujem iba sam za seba...teda okrem deti, pokial nedosiahli plnoletost. Ak my daju obcania pisomne plnu moc, aby som ich zastupoval pri urne, tak potom odvolim za nich, no vzdy iba na zaklade svojho subjektivneho pohladu a vysledok budu musiet akceptovat, ako svoju volu. Ked tu plnu moc nemam, tak musia akceptovat to, ze seru na vsetko a nasledky si budu musiet niest oni (myslim nevolicov). A to, ze Kotlebovci nebudu casom riesit iba ciganov (pises ty), je tak pre mna dolezite, ako kedy spadne mesiac, pretoze budu riesit iba to, co budu schopny podla % . Vsetko mozu zmenit cigani (romovia) svojou ucastou v dalsich volbach.....ved ich pocet volicov (250 000?) moze vsetko zmenit. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

fasistov sa neda zbavit zakonom, na rozpustenie strany by to museli mat b stanovach a tam si dali pozor. mozes teda ohlasit len jednotlivcov a to nema zmysel

Zakony na fašistov mame. Tak nezavadzaj.

Ak nema zmysel ohlasiť fašistov, tak čo ma zmysel? Vykrikovať do medii či po forach, že ten a ten je fašista? To zmysel ma? Navyše bez argumentov?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To nie je bez argumentov :)

To je že: "my argumenty máme, ale predsa vám ich nebudeme vysvetľovať, navyše, keď je každému normálnemu človeku jasné, že máme pravdu. A vy ostatní, čo neveríte, že máme argumenty, si to naštudujte v tej správnej literatúre..."

:)  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

irb, nie :) ja som si svoje uz odrobil, diskutoval som, vzdelaval a uz sa mi nechce. uz nejdem spasit svet a ked niekto nema zaklady ako. je dejepis, sociologia, filozofia tak s nim o fasizme diskutovat nebudem. mozem zabijat cas aj niecim zabavnejsim.

pretoze to nefunguje, hlupaci sa hadaju do krvi a ziadna diskusia to nie je, z dobrej diskusie maju potesenie obe strany, ale s nevzdelancom je to len flame

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov