Skočiť na obsah

(de)Generácia sprostých?


Sniper

Odporúčané príspevky

...... Pre mna si kvintesencia zla

 

si ma teraz ozaj pozdvihol.......to znamena, ze vsetko co robim je dobre, kedze sa to nepaci liberalnemu fasistovi....som zo sebou po tomto tvojom "esencialnom" prispevku vysoko spokojny..... :)   nikdy som nemal rad demokracie s privlastkom...ci uz ludovu, komunisticku a aj terajsia liberalno fasisticka mi kazi radost s preziteho dna.....komunisti zvysili pocet studentov z maturitou tak, ze z ucnoviek "vyrobili" stredne skoly a terajsia liberalno fasisticka elita vzdelavania vyrobila vysoku skolu v kazdom okresnom meste...niekde aj dve....tolko "vzdelanej" mladeze nenajdes ani V Madurovej Venezuele...a to je uz co povedat.....ale ja mam obavu, ze nasa zlata mladez si svoje vzdelanie vychutna iba pri nejakom stopkani ponoziek alebo v nejakej tovarni na vyrobu vysiviek....no ale kedze im chyba zrucnost, ktoru som ja povinne musel absolvovat, nastane problem, ktory budu riesit "odbornici" na rucne prace.... lepsiu zabavnu sou by nevymyslel ani Akinson-alias "Been"....pekna buducnost, ako vidim  :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vysledky sa asi falsuju, ci co robia.

 

"Výsledky významne lepšie ako národný priemer dosiahli žiaci z okresov Bratislava I, Bratislava III a Bratislava IV. Výsledky významne horšie ako národný priemer dosiahli žiaci z okresov Rožňava, Rimavská Sobota, Revúca, Medzilaborce a Gelnica. Rozdiel medzi vedomosťami medzi žiakmi toho istého populačného ročníka je viac ako 40 percent," povedala Kanovská s tým, že najhoršie výsledky dosahujú deti najmä v okresoch, kde je nízka nezamestnanosť

https://najmama.aktuality.sk/clanok/259893/ako-dopadli-skolaci-v-testovani-uz-pozname-vysledky-monitora-piatakov/

 

Zena povedala,ze je vidno - teda fakt - zamestnanost - nezamestnanost na deti tych matiek naco poukazuju. 

Ze ak mama odisla pracovat prec od rodiny,deti sa rapidne zhorsili. Stara sa o ne mozno stara matka a ta na to dlabe. Teda zo zamestnanostou to nesuvisi. Romska matka ak odide od rodiny robit priklad do Peugotu v Trnave(opatrovat do Rakuska,atd..). 

 

----------

Ale v podstate to ma aj logiku, inak v tom citovanom oseku je blbst.

 

anovská s tým, že najhoršie výsledky dosahujú deti najmä v okresoch, kde je nízka nezamestnanosť

 

Mozno ,zle preloznene. Proste,kde jeden z rodicov sa za pracou musi stahovat - ten druhy rodic to ma ovela tazsie. Aj na bielych to plati. Druhy rodic ak je.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

konecne niekto pomenoval problem.......aky ucitel taky ziak...tlci nemozu ucit, pretoze naucia deti to, co vedia oni...teda nic...

 

https://ahojmama.pravda.sk/clanky/juraj-hips-je-zazrak-ze-sa-deti-v-skole-n/10677-clanok.html

 

 

.....hlavne treba ist do ulic a poukazovat na vinnika za zly stav produktov vyucby.... :(

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja skusim u mojej zeny. Ucitelky - lebo ma to uz nebavi a nezaujima. Vsetku robotu si spravi v skole. Nic doma nebude robit.Nech tam sedi aj do piatej vecer je mi to jedno doma nebude opravovat ulohy.Ani pripravovat sa na dalsie hodiny. Je mi to jedno. Ak chce nech to robi aj do piatej siestej,ale u mna doma to uz robit nebude. V skole.

Ona teraz, ci iny den o desiatej opravuje pisomky. Boha nechsi to spravi vskole,vrobote.  Keby nad niecim navyse robila doma, jej pomozem . Pripravu a pisomky(opravy) mam ###### - to nech si to robi vskole.

 

Mna to nebavi ako muza ucitelky. Pisomky jej budem trhat. Doma uz nic robit nebude.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes, chalanovi odpadol kruzok vytvarna. Dohodnuti sme boli na pol jednu deti pridu a idem ja s detmi domov, zena tam moze sediet aj do osmej. JA som mal tiez robotu asi na 4 hodiny(kedy zarobim, dalsie 4 jetam strata casu) ja tam sediet nebudem.

 

Neprisli(ja som si spravil co mal a pripraveny na odchod), volam zene ze co dohoda neplati(deti neprisli)? Ze chalan pise opravny test s anglictiny. 

On kvoli tomu ,ze mu chybal bod ci dva do jednotky pri povodnom teste(kvoli vnutej znamke). Traja si ci napomahali,ci vyrusovali. Tak na povodnom teste skoncili. 

 

Ucitelka anglictiny(nie moja zena - ona to mozno mysli dobre- ta ucitelka co robila ten opravny test) -da 9tim detom(ktore chceli) opravny test . Zaslusili by si to len tie deti co neboli na prvom teste. Aj to neviem ci(mozno ak boli chore), moj syn sa mal naucit na prvy, ti co opisovali ci vyrusovali - nic.

 

Ucitelka si robi pracu navyse - jevbli rodicia ako jevbla spolocnost. Jevbnuti a spvrosti ucitelia. Si mysli spolocnost - este aj rodicia - tych ######.. Kto tu je ######vnuty? 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hovori volic rozkradacov eurovondov, na vedu, skolstvo,polia a inovacie. 

 

pravdepodobne tvojej zene-ucitelke chyba k dokonalosti vyssi plat, minimalne dve asistentky a osobny sofer.....na namesti sa k tomu urcite dopracuje..drzim palce...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

So mnou zena par krat bola na namesti. Nemala s tym problem. Mas zenu? co chyba tvojej ci tebe?

 

som rad, ze navstevujes spolu zo svojou zenou spolocenkse akcie na namestiach.....len aby to nebolo na ukor casu ucenia deti...kedze je tvoja manzelka ucitelka...len tolko k tomu :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na namestiach sme boli so zenou a detmi pred Bonaparte a v Revucej pri vrazde Kuciaka. Zena aj strajkovala za ucitelov - nemala mzdu a platila si zdravotne odvody,vtedy bola doma asi upratovala.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Bonaparte a Kuciak su mimo temy.....ale tak akosi (ako tvoja zena-ucitelka) sa spravali aj lekari, ked mali tazke srdce na nieco a isli do ulic sa domahat svojich "opravnenych" narokov......aby to bolo legalne a pravne nepostihnutelne, tak si navzajom sami sebe vypisali PN-ky....ucel svati prostriedky...  :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nedam link,lebo som to ani necital(videl nadpis),ale na sme je clanok so sefom asociacie nemocnic. Spominal tam ukrajincov - ze ani tych lekarov nechcu.

Nezaplatia domacich. Asi ako to moze dopadnut?

 

https://mysaris.sme.sk/c/22052521/rozhovor-s-riaditelom-asociacie-nemocnic-marianom-petkom.html

Dal som link,ale necital to tie dve vety co som napisal som zistil z nadpisu a podnadisu.

 

Necital nemusel, lezal som minuly rok na chirurgi. Mlady(mladsi ako ja) lekar z ukrajiny tam za 6 dni bol 4 dni(zo 6 krat den,tam bol styrikrat den - den ma dvadsatstyrihodin).

---------------

Slovensky lekar - ma svoje ambulancie,kde ma lekarov(na zaskok - tiez dochodcov) a sestricky. Niekolko rokov(asi cely zivot) robi  vikendy a nocne v slovenskych nemocniciach(v priemere v troch, naposledy vymenil rosveltovu za breznansku).

 

Ked som si prvykrat videl a scital,kolko hodin odrobil som si myslel,bol presvedceny,ze tu musi ist o podvod.

 

Inak fakturuje za hodinu sluzby desat euro(jemu v cistom nezostane ani5 mozno 4 a to cestovanie, v RA nemame 4 nemocnice). Dnes si nemyslim, ze tie nemocnice roky robili podvod - on to tam zrejme odsluzil.

 

Ma par rokov pred dochodkom. Banik co odrobil v bani 50 rokov vyzera lepsie, aj moj otec co ma o dvadsatpatrokov viac.

 

 

Chcel zamestnat nejakeho kolegu- sikovneho. Uz neviem presne ale cena prace vychadzala cez dvadsat euro(robil by v ambulancii ,kde sa da mozno viac vyrobit)  som vypocital a mu povedal, vy beriete(zarobite) len desat. 

 

On mal(mozno aj ma,teraz ma to uz nezaujima) mesacne na sluzbach viac hodin(cez sto hodin) ako ja ked robim uctovnictvo.  Ja mam k nemu velky obdiv - nerobil bysom to.  Uctovnici su velmi slabo plateni - aspon u nas.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja skusim u mojej zeny. Ucitelky - lebo ma to uz nebavi a nezaujima. Vsetku robotu si spravi v skole. Nic doma nebude robit.Nech tam sedi aj do piatej vecer je mi to jedno doma nebude opravovat ulohy.Ani pripravovat sa na dalsie hodiny. Je mi to jedno. Ak chce nech to robi aj do piatej siestej,ale u mna doma to uz robit nebude. V skole.

Ona teraz, ci iny den o desiatej opravuje pisomky. Boha nechsi to spravi vskole,vrobote.  Keby nad niecim navyse robila doma, jej pomozem . Pripravu a pisomky(opravy) mam ###### - to nech si to robi vskole.

 

Mna to nebavi ako muza ucitelky. Pisomky jej budem trhat. Doma uz nic robit nebude.

 

môj otec kedysi ked som ešte chodila do ZDŠ (dnes ZŠ), učil externe matiku na nejakom strojárskom učilišti. Ked doniesol domov písomky, ja som mu ich pomáhala opravovať. pamätám si, že tam mali nejaké kvadratické rovnice.  bavilo ma to, cítila som sa náramne dôležito.

Nemyslíš, že v pohodlí domova by sa to tvojej žene možno ľahšie opravovalo? 

 

Kedysi, ked ešte naša dcéra bývala doma, ale už učila, robievala si tiež prípravy do školy, mala vtedy prvákov, vždy sa vytešovala, čo zaujímavé pre nich ešte pripraví, vystrihovala si kadečo, tiež som jej raz pomáhala. A tiež som raz opravovala nejaké pracovné zošity jej žiačikom. Robila som to rada. 

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hej a videli ste nazory  pana Sotaka?

 

https://blog.etrend.sk/saskia-repcikova/4-myty-vladimira-sotaka.html

 

NIektori pisu ze ucitela vidia doma o jednej poobede. Ze je v robote 5 hodin.  U nas chodime skor do roboty,kvoli zene - teda vskole musi byt 7 tridsat ak ma v ten den sluzbu na chodbe o patnast minut skor.

 

Odchadza pravidelne po tretej niekedy neskor(porady, ZRPS). Tento tyzden som ju zobral(deti beriem ,tie koncia skor a odveziem syna ak treba na trening) raz v piatok o pol stvrtej. Nestihla to. 

 

Nech si pracu urobi v praci. Naco je dobre aby sme sa jej museli prisposobovat? Ja a deti? Kvoli jej praci? Mamicka tam pise,ze nema ako rodic ziaden cas ,ze sa musi stale ucit s dietatom. Nema ziaden volny vikend.  

 

Úplne súhlasím so Zoramou. Veď čo je na tom zlé, že dieťa sedí v škole 6 hodín, potom sa s ním ponáhľate domov, aby ste sa s ním učili ďalšie 3-4 hodiny. Áno VY a dieťa. Prečo asi? Možno preto, že v škole učí intelektuálny a morálny podpriemer, ktorý si to v škole odmelie a vlastne jeho prácu vykonáte doma vy, pretože ak chcete, aby si dieťa urobilo úlohu, tak mu to musíte vysvetliť, pretože našich učiteľov vôbec nezaujíma, či žiaci ich výklad pochopili. Nemajú totiž absolútne žiadnu zodpovednosť za svoju prácu. Ak dieťa nevie, prípadne má zlé známky, je to jedine jeho chyba prípadne rodiča. Preto si myslím, že ak chodia učitelia protestovať za lepšie podmienky v našich školách, tak nech sa najprv pozrú do vlastných radov, pretože hlavným problémom nie sú financie, vybavenosť ale kompetentnosť našich pedagógov, či často nezáujem, či priam nenávisť voči svojej práci a deťom. Bežným javom je ponižovanie detí, či prístup pedagógov k žiakom ako k menejcennému živočíšnemu druhu. Ďalším dôvodom, prečo musia deti sedieť toľko nad knihami, je podľa mňa ten, že autori (doc. PhD, CSc...) sa v realite nikdy nestretli s adresátmi svojich výplodov, teda s deťmi toho-ktorého veku. Takže vy sa biflíte s deťmi celý víkend, aký hmyz v našich lesoch má koľko nôh a krídel a akým spôsobom loví, pretože tieto informácie sú nevyhnutné pre život a hlavne trvalé. Čiže zistíte, že celé učenie bolo zbytočné, lebo po krátkom čase (resp. po napísaní NUTNEJ písomky) to zabudne dieťa aj vy a vlastne to ani nevadí, pretože tieto informácie (pokiaľ nebude biológom) absolutne nepotrebuje. Už sa mi ani nechce spomínať to, že deti (a rodičia) nemajú ani voľný víkend ani voľné poobede, pretože sa musia pripravovať do školy. A bonusom na záver je, že naše deti majú chabé vedomosti (o medzinárodných porovnávaniach nehovoriac) - napriek enormnému úsiliu. Myslím, že toto všetko, milá Zorama, svedčí o tom, že slovenské školstvo je dobré a nič netreba meniť.

Česť výnimkám z radov učiteľov, ktorí berú svoju prácu ako poslanie a úprimne snažia sa deti niečo naučiť.

 

Diskuterka pod clankom s panom Hipsom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nikdy som netvrdila, že učitelia sedia 7, 5 hodiny každý deň v škole, to napokon ani nie je nevyhnuté. Že však prácou trávia najmenej 7, 5 hodiny cca 180 dní v roku, čiže nie 700 - 800 ako tvrdí pán Soták, ale 1350 hodínje fakt. A o to v blogu išlo.

https://blog.etrend.sk/saskia-repcikova/4-myty-vladimira-sotaka/diskusia.html

 

Moja zena 7 a pol hodiny je kazdy den v skole minimum. Poprve nam toho vyhovovalo - chodili sme spolocne domov. Deti boli v druzine ci na kruzku vo vytvarnej - ktora konci o pol stvrtej. O pol stvrtej(o stvrtej) zacinaju chalanove futbalove treningy. Do tyzdna ma ich v sezone 4.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Sotak je debil, to je vie kazdy medzi Bystricou a Telgartom

debil bol vzdy, ale odkedy sa mu zasamovrazdil syn (uz je to peknych par rokov), tak zmagoril uplne

zaroven je to boh horehronia, ktory zamestnava tolko ludi, ze mu obcania odpustia vsetko... napriklad aj to, ze podla jeho lubovole sa rusia zakladne a materske skoly a menia sa grafikony autobusovych liniek

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ved ano - ja som ani neviem ci chcel dat extrem - ci extrem je informator. Je tupsi informator ci Sotak? Informator teba sa to dotkut asi nemoze.Myslim,ze Sotaka mas za inteligentnejsieho.

 

Tento tyzden asi zena nic nerobila vspojitosti zo skolou u nas doma.  Bola tam dlhsie na auto nesiahla - sla peso. Ale asi si to urobila v skole.

 

Sitam pozriete grafy a oni korensponduju ako je to u nas doma. NIe nebude to robit kludne, 9 hodin v skole ale vskole nie doma.

 

Teraz informator a vilma, ze to tak nejde - ide. Chcete to tak mat budete. Potom sa necudujte.

 

Nemam zaujem aby som ja a moje deti doplacali na ucitelku. ktoru si verejnost nevazi a nanich pluju. Robteto a robite a preto aj ste tam kde ste. Debili.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ty a tvoja inteligencia je asi nejaky himalajsky stit...ci este viac?....

 

pozri sem....ja Sotaka neriesim...je to jeho nazor a aj sposob ako ho prezentuje (ty si od neho nie na inom leveli)....dal si tam nejaku vzorku s nazorom diskutujecho pod tym clankom...si tam mohol sat aj tieto....nie su "odborne" na urovni?....

 

 

16.02.2016 | Ko Rund

Sú 3 skupiny učiteľov - učiteľ, naučiteľ a odučiteľ (som "nejaký pátek" sedel na stoličke riaditeľa SŠ - viem o čom píšem !!!). Prečo píšete len o jednej skupine z nich ?

 

14.02.2016 | @@@

tie posledne dve tabulky su zaujimave neporovnavaju počet deti a učitelov ale počet tried a učitelov hahahha...takže ak za to obdobie počet deti v triede klesal z tej tabulky sa to nedozvieme kedže to asi autorku ani nazaujimala alebo aj zaujima ale tato štatistika sa jej viac hodila ako keby poukazala že počet deti klesal rychlejšie ako počet deti a robilo sa len to že sa znižoval počet deti v triedach tym padom môžu byť počet tried a počty učitelov zachovane :D

 

14.02.2016 | @@@

takže k čislam v roku 1989 bolo na zakladnych školach 724 919 deti pri 36 242 učiteloch v roku 2014 bolo 425 731 deti pri 29 646 učiteloch počet tried v roku 1989 bol 27 559 tried v roku 2014 to bolo 23 133 tried takže z toho ako vidno pokles tried a pokles učitelov je približne vyrovnany čo vlastne by suhlasilo aj tie tabuky ktore autorka dale ale pokles deti bol ovela vyšši a tok v roku 1989 na jednu triedu pripada 26,3 deti zatial čo v roku 2014 to je 18,4 deti v priemere :P

 

14.02.2016 | HromBlesk

CO by bolo super že je menej detí v triede..učiteľ sa môže viac venovať ... deti viac vedia...ale výsledky hovoria o úplnom opaku. Tak kde je problém ak veríme, že túžba po učení je daná a je všetkým rovnaká. Jasna že začnete argumentovať o všetkých dis...a preto treba málo detí v triede. Ako keby to za našich čias nebolo. Jasna že to bolo, ale nikto to neskúmal, skrátka sa s tým žilo a zvládlo sa to. Dnes urobí psychologička sid..zo všetkých lebo : tým potvrdzuje svoju pochybnú potrebu na škole a škola dostané vyšší normatív. V našej škole v prvej trirde určila psychologička 40% žiakov ako dis... aj moje deti...ako rodičia sme to odmietli..a dnes sú deti premianti .

 

16.02.2016 | Ko Rund

no neviem, ale ... moje skúsenosti. Chodil som na SŠ a bolo nás v triede 42 !!! To nebolo o počte žiakov v triede TO BOLO O MOTIVÁCII sa aj niečo naučiť. Ak by som sa bol čo len náznakom sťažoval otcovi na učiteľa, kúpil by som v lufte riadnu po hlave. Mali sme doslova rasov učiteľov - po ZŠ vyznamenaný a v 1 roč. zač. novembra 15 pätiek s deskriptívnej geometrii. Mimoriadne rodičko, "vírenie prachu" a otec po ňom len lakonicky poznamenal - v našej fabrike prijmem zametačov na dvor, mám ti zaistiť miesto ? Doučovania, .... a na 1/2 roku za 1 (na VŠ som si privyrábal ako pom. ved. sila na "deskriptíve") !!! Doslova nás p. profesor (a nebo sám) vysilil a .... dostal nás tam kde to bolo potrebné, pochopili sme a čára k jednotkám.
Nedávno sme mali stretko po 50 rokoch a prišli spolužiaci aj z Vancouveru, Hamiltonu, Stockholmu, Stuttgartu, ... a všetci úspešný. S veľkou úctou sme spomínali na NAŠICH Pánov profesorov a do večnosti im posielali úprimné pozdravy s vďaku. V škole nás (aj napriek hlúpej komančovskej dobe) nevychovávali (toto patrí rodičom) ale parádne VZDELáVALI !!!
Mať šťastie na takýchto učiteľov je dar z nebies.
Hľadajme takúto cestu a vytvorme takéto podmienky. Len netárajme ako to nejde. Výhovorka je pre úspešných cudzí pojem. Úspešní pochopili, že môžu mať buď výsledky alebo výhovorky - kto chce, hľadá spôsoby, kto nechce, hľadá dôvody, A platí - prekážky neexistujú pre tých, ktorých ženie vášeň.

 

.....tu odpoveda autorka a nasledne su reakcie na jej odpoved...

 

14.02.2016 | Saskia Repčíková

Pokles počtu detí je osobitný údaj, ale aj tieto údaje sú spracované, nech sa páči. Počet novoprijatých žiakov gymnázií sa znížil z 20- tisíc na 17-tisíc, teda o 15 percent. Tu počet učiteľov klesal v rovnakom období rýchlejšie. Počet žiakov ostatných stredných škôl klesol zo 78-tisíc na 42-tisíc, teda o 42, 2 percenta a tu klesal počet učiteľov pomalšie, ako počet žiakov, čo je spôosobené tým, že v jednotlivých odboroch SOŠ musí zo zákona pripadať na 1 učiteľa menej žiakov, než vo všeobecnom strednom vzdelávaní. Ani v jednom prípade nezostal však počet učiteľov rovnaký, ako sa domnieval pán Soták.

 

14.02.2016 | @@@

v roku 2000 bol na gymaziach 80 615 deti v 2741 triedach to je 29,4 deti na triedu v roku 2014 bol počet deti 74 891 deti v 3118 triedach to je 24 deti na triedu už toto ukazuje že su zbytočne otvarane triedy len preto aby sa udržiaval vysoky počet tried a znižovali sa v nich počet deti a prislušne k tomu sa znižoval aj počet učitelov lebo určite je rozdiel keby bol v roku 2014 o nejakych 500 tried menej a tym by skôly prispôsobili aj počty učitelou

 

14.02.2016 | @@@

a teraz k štrednym školam v roku 1989 bol na strednych školach 80 545 deti v 2677 triedach to znamena 30 deti na jednu triedu v roku 2014 bolo 142 799 deti v 6456 triedach to znamena 22 deti v jednej triede to je vyznamy rozdiel o nič lepšie neboli ani učitlištia ktore v roku 1989 mali 155 240 deti v 5 943 triedach to znamena 26 deti na jednu triedu v roku 2014 su už zaratane do strednych škol ako som vyššie napisal kde bolo 22 deti na jednu triedu .....čo sa tyka gymnazii tak v roku 1989 bol na gymaziach 51 531 deti v 1 638 triedach čiže 31,4 deti na triedu v roku 2014 to bolo 74 891 deti v 3118 triedach čiže 24 deti na triedu ....takže tie vašegrafy po tom že počet učitelov klesa podla počtu tried suhlasi ale na druhej strane klesajuci počet deti v triedach vlastne ukazuje že počet deti v jednej triede klesol ovela viac a ovela rachlejšie ako pokles učitelou tym padom je v školstve prezamestnanosť ...na strednych školach sa to neda tak jednoducho porvnavať ako na zakladych kedže štredne školy sa pomenili za tie roky a viac do popredia sa dostali gymnazia zatial čo učilištia vyrazne streatili a nakoniec sa začlenili medzi stredne školy dokopy pre ukažku zatial čo v roku 1989 bolo na učilištiach 155 240 deti posledny udaj z roku 2007 hovori len o 51 882 deti neskor štatistiky rataju učilištia a odborne školy do jedneho takže najlepšim ukazovatelom su vlastne zakladne školy ako som napisal ale pozorovať to že aj na steednych školach či gymnaziach dochadza len k tomu že sa za tie roky znižuje len počet deti v triedach len aby sa zachovali počety tried a učitelou je jasne že takyto graf ako prezentujete triedy a učitelia bude vyrovnany ved to je jasne že tam nebudu ani dvaja učitelia učiť naraz a ani neostane trieda bez učitela takže počet tried a učitelov ide približne ruka v ruke preto je porovnavať tento udaj nie priliš najlepši škôr porovnavať počet deti a počty učitelou :P

 

 

 

....a za svoju terajsiu povest a uctu si mozu "ucitelia" sami, tak tu neobvinuj niekoho ineho...to len dosvedcuje tvoju osobnu zaujatost....debil si ty a cely tebou reprezentovany a sam sebou znevazeny ucitelsky stav...nie ako osoby, ale ako ucitelia....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak skus vysvetlit ako autor myslel prvy prispevok.

Sú 3 skupiny učiteľov - učiteľ, naučiteľ a odučiteľ (som "nejaký pátek" sedel na stoličke riaditeľa SŠ - viem o čom píšem !!!). Prečo píšete len o jednej skupine z nich ?

 

Ja som nepochopil o ktorej skupine pise ani jeho prispevok.

Inteligent informator ci iny mi to vysvetli. Informator dal si to tu tak mu rozumies a vies vysvetlit. Ak nie tak naco to tu davas a mozme prejst na dalsi prispevok. Rozoberieme(predebatujeme) vsetky. A mozno niekomu z tej debaty to nieco da. Nam obom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ucitel berie svoje zamestnanie ako poslanie....teda uci aj za cenu nejakych nedostatkov...ktore sa vyskytnu vzdy, ako v kazdom pracovnom odbore...

 

naucitel je osoba striktne sa drziaca noriem a predpisov (ci uz v zakonniku prace alebo normou s dielne zriadovatela).....teda odpracuje si nabiflenu a nalinajkovanu pracovnu hodinu a potom, ako murar, "zapichne" lopatu do piesku konci.....teda uzitocny blbec....

 

oducitel je zasa osoba, co si pracu ucitela zamenil s tym murarom.......nahadze fasadu a konci....potom ide za peniaze doucovat sukromne po rodinach, ktore su jeho "muraskou" pracou donutene davat deti na taketo "mimomaternicove" skolenia....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov