Skočiť na obsah

Voliči dôchodcovia


Sniper

Odporúčané príspevky

ze temu zalozi Axel je logicke, ten ma chut strielat skoro vsetkych, chudobnych, ciganov, laviciarov, starych :)

 

Kde presne som písal, že mám chuť strieľať chudobných, cigánov, ľavičiarov a starých? Takéto výroky, ktoré nemáš čím podložiť sem na Fórum nepíš, lebo sa považujú za závažné porušenie pravidiel. To ti len pripomínam pre budúcnosť.

 

Nabudúce, keď budeš reagovať na nejaký môj príspevok, buď taký dobrý a láskavo si ho prečítaj až do konca, aby ti neunikla podstata myšlienky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jožko, táto téma mala hlavu a pätu pokým si sa sem nezačal srať ty so svojimi náboženskými dristami ;) Tak sa drž témy a uvidíš, že všetko pôjde ľahšie. A zas, kde sa vyhrážam cenzúrou? Netrpíš náhodou paranojou? (o.i. každý vlastník hociktorej stránky si stanovuje pravidlá, s ktorými súhlasíš pri registrácii, keď ťa niekto cenzuruje, tak to nie preto, že "vlastník stránky" "môže", ale preto, lebo žiješ v domnelej predstave, že pravidlá sú na to, aby sa just porušovali. Takých už bolo).

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

je mi jedno, či je voľba pragmatická alebo emocionálna (respektíve, nie je to podstatné pre túto tému), ale zdá sa mi nebezpečné vylučovať z volieb ľudí podľa nejakých znakov (vek, IQ, zamestnanie, vierovyznanie, pohlavie, národnosť, farba očí či čokoľvek iné)...

 Toto sa mi páči. Trinita s týmto súhlasím.

A pragmaticky či emocionálne, myslím, že dead písal niečo o tomto. Vždy bude niekto, kto sa bude rozhodovať  viac pragmaticky, a niekto kto sa bude rozhodovať viac emocionálne.  Nedá sa to zasa ani úplne oddeliť. Aj u tých ktorí si myslia že sa rozhodujú iba pragmaticky, aj na nich pôsobia aj emócie či chcú či nie. A  zasa prečo by mali byť voľby iba o tom, aby sa ľudia rozhodovali iba pragmaticky?

Ide o to, aby sa voliči rozhodli slobodne. A to už či na základe emócii, či informácii,  dohadov, náhody. Má to byť slobodná voľba, a nie vždy musí mať rozumný podklad. 

 

Ja viem, ze treba byt k takym ludom tolerantny a nesiahat im na ich prava, ale v kutiku duse ma tak trochu zerie, ze oni svojou /casto zlou/ volbou rozhoduju aj o mojej buducnosti :)

 

Ale tak to proste je, či ťa to žerie alebo nie. A keď sme už pri tom, čo je tu zlá a čo dobrá voľba?  A že rozhodujú  aj o tvojej budúcnosti?  Asi tak, ako aj ty rozhoduješ o ich budúcnosti. A zasa, ak by ta voľba bola "dobrá " tak by to tak nevadilo?  

 

K dôchodcom ako k voličom. Nie veľmi by som sa prikláňala k tomu aby sa určila presná horná hranica veku. Beriem do úvahy aj Alzheimera, stareckú demenciu. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 A že rozhodujú  aj o tvojej budúcnosti?  Asi tak, ako aj ty rozhoduješ o ich budúcnosti. A zasa, ak by ta voľba bola "dobrá " tak by to tak nevadilo?  

 

zaviest povinne volby a mame vymalovane

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Povine som bol volit teraz,ani som nevedel ze su, resp sobota rano o 10 ma prekvapila a potom vecer,ze tam idem - a kruzkoval som hocico a bolo mi to jedno. Len aby sa tam nedokruzkovali ti co tam sa dostali.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

sortírovať voličov podľa veku nedáva celkom zmysel, poznal som chlapa ktorý mal v 82 rokoch lepší prehľad o politike a spoločnosti ako priemerný štyridsiatnik, a poznám človeka ktorý má 38 a jeho hlavným argumentom v posledných prezidentských voľbách v prospech starého uja bolo to že starý ujo: "je poľovník a rybár, a to predsa nemôže byť zlý človek"!

väčší zmysel by dávalo triedenie podľa IQ. podľa Gaussovej krivky (ktorú spomínam aj v signatúre :zubiska: ) zhruba tretina voličov objektívne nemá pri volebnej urne čo hľadať, otázka je čo s tým. zaviesť plošné IQ testy pred voľbami? a ako to zdôvodniť medzinárodne, keď vo svete nič podobné neexistuje?

 

 

Nemaj strach Axelko, ked sa ako vlastnik stranky vyhrazas cenzurou, nie je tu viac o com.

josé, ty ako uctievač komunistov a cirkvi svätej by si mal rozoznať cenzúru (s ktorou komouši a cirkev majú historicky najväčšie skúsenosti) od upozornenia na dodržiavanie pravidiel s ktorými si súhlasil pri registrácii. cenzúrou by dokonca nebolo ani to keby ti vymažú príspevky kde nás tituluješ ako vrahov... (body č. 10 a 11 pravidiel fóra), cenzúrou by možno bolo vymazanie tvojich príspevkov kde velebíš komančov a vnucuješ ostatným svoje (IMHO predstierané) náboženské presvedčenie, ale aj tým som si nie celkom istý (bod č. 12). a tí čo sme fungovali ešte na Post Fóre vieme že tam by si za podobné správanie dostal od elfanta banán len by tak zahučalo! takže namiesto žvástov o cenzúre skús nabudúce menej náhodného trieskania do klávesnice a viac rozmýšľania nad tým čo píšeš.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game: neurazaj sa tu, ty tvrdis, ze na Slovensku nefunguju skoly, nefunguju nemocnice a cesty su derave ako reseto

 

edit: ked ti zato napisem, ze asi si v Barme alebo v Kambodzi, tak tvoje "klamstva" ostanu a oponenta mas pravo ako komunisti scenzurovat, lebo nam tu oponenti zas rozvracaju republiku

 

ano, my krestania mamu s takouto cenzurou bohate skusenosti

uz Krista ukrizovali a nasledne jeho nasledovnici v prvych storociach boli nielen cenzurovani, rovnako za komunizmu boli moji bratia vo viere nielen scenzurovani

najma vdaka nim mate teraz od byvaleho rezimu slobodu

 

 

žiješ v domnelej predstave, že pravidlá sú na to, aby sa just porušovali.

 

Kde presne som písal, že pravidlá su nato, aby sa porušovali? Takéto výroky, ktoré nemáš čím podložiť sem na Fórum nepíš, lebo sa považujú za závažné porušenie pravidiel. To ti len pripomínam pre budúcnosť.

 

______________________________________________________

 

 

ostatne napisem do novej temy, lebo vy neznesiete iny nazor, a len by to bola dalsia zamienka k cenzure oponenta :zubiska:

 

cize niekedy este napisem temu, preco odchazdam a preco sem ani nikto novy nechodi (teda chodi, len vzapati aj odide;)) :yes_yes:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

cize niekedy este napisem temu, preco odchazdam a preco sem ani nikto novy nechodi (teda chodi, len vzapati aj odide;)) :yes_yes:

 

No bohužiaľ toto fórum od samého založenia tvorí jedno tvrdé jadro, takže každý nový to má zložitejšie, ale podobne je to na väčšine všeobecných fór. Vždy je lepšie hrany trochu okresať, ako ísť ako baran proti múru.

 

A zas, samí kresťania, cenzúra, ach jaj...

 

 

väčší zmysel by dávalo triedenie podľa IQ. podľa Gaussovej krivky (ktorú spomínam aj v signatúre :zubiska: ) zhruba tretina voličov objektívne nemá pri volebnej urne čo hľadať, otázka je čo s tým. zaviesť plošné IQ testy pred voľbami? a ako to zdôvodniť medzinárodne, keď vo svete nič podobné neexistuje?

 

Prečítal som si viacero príspevkov z tejto témy, zareagujem hlavne na toto, ale najskôr by som povedal, že z tohto všetkého plynie ponaučenie, že....

 

 

... demokracia je zlým riešením. Áno, toto sa tvrdí už od antiky, paradoxne Gréci, autori demokracie samotnej (aj keď tá grécka demokracia boli iná ako ju poznáme my), konkrétne Platón a Aristoteles (ak si dobre spomínam) nepovažovali demokratické zriadenie za ideálny systém vládnutia.

 

A to z veľmi jednoduchého dôvodu: volenie politických elít masami (teda rozumej každého kto má volebné právo a bez rozdielu na spoločenský status) umožňuje, aby sa k moci dostali populisti, ktorí využívajú háklivé témy spoločnosti: napr. chudoba, etnikum a pod., takže paradoxne demokracia umožňuje, aby sa k moci priblížili takí ako Kotleba, Mečiar, Fico a pod.

 

Raz som čítal, že voliť by mali tí, ktorí platia dane. Súhlasím, ale toto mohlo platiť v staroveku, v dnešnej dobe už by to nemohlo fungovať.

 

No a k tomu IQ: prečo nie, ale to by väčšina cigánov z osád nielenže nemohla voliť, ale mali by vyslovene zakázané sa priblížiť k volebným miestnostiam :zubiska: To by bolo zas vrieskania o nedemokracii.

 

Ale stále som názoru: voliť by mali tí, ktorí vedia pri voľbe používať rozum a nie sa iba riadiť populistickými žvástami nakydanými pred voľbami.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale stále som názoru: voliť by mali tí, ktorí vedia pri voľbe používať rozum a nie sa iba riadiť populistickými žvástami nakydanými pred voľbami.

už len vytvoriť nejakú vhodnú metodiku na rozpoznávanie prítomnosti rozumu a jeho funkčnosti..  :zubiska:

a populistickými žvástami nás myslím počastovali všetci kandidáti bez rozdielu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...

zase škatuľky. prečo by človek po napríklad 70-ke mal byť automaticky diskvalifikovaný z verejného života? pretože nejaký šmjedi zmanipulovali starých ľudí, aby si kúpili drahé hrnce?? toto je argument?

 

post-2-0-89874800-1471355454.jpg

 

Stačí?

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Akceptujem, že voľba Mečiaca, alebo jeho nástupcu Fica, úzko koreluje i inteligenčným kvocientom voliča. Medzi dôchodcami nad 70 rokov je senilita už celkom prirodzenou súčasťou a politici a šmejdi to dobre vedia. Preto pri predvolebných „výjazdoch“ politikov sú dôchodcovia často cieľovou skupinou, ktorej sú určené ich predvolebné žvásty. Ale zvaľovať vinu za výsledok volieb na dôchodcov je nespravodlivé. Mentalite Slovákov je najbližšie politik typu Mečiar a Fico. A takmer 20 rokov  ich vládnutia v slovenskej politike, je najlepším prieskumom, toho, čo my Slováci od politikov očakávame. My sa dokážeme vnútorne lepšie identifikovať s balkánskou mentalitou, kultúrou a hodnotovým systémom, ako so západnou Európou. A tomu zodpovedá aj typ a morálny profil "jánošíkovského" politika, ktorý má u nás najväčší úspech na zvolenie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Problém je, že medzi mladými je menší podiel voličov. Starších je proste viac a aj viac medzi nimi volí. Mladí ani často nevedia komu dať hlas. No komu? Tí, čo vedia aspoň trochu uvažovať, dajú hlas SaS, zvyšok sa na to vykašle alebo dá hlas zo srandy Kotlebovi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

myslím, že sme k tomu viacmenej dospeli viacerí aj v tejto téme.

 

trochu ťažko sa mi posudzuje, pretože poznám spústu takých ... poviem to pekne: jednoduchších ľudí, aj vzdelaných, aj inteligentných, aj menej vzdelaných, ktorí sa v politike nechajú manipulovať kýmkoľvek a čímkoľvek. a mladých, a relatívne mladých.
tak, ako kedysi po celých dolinách Slovenska zo schránok trčala Slovenská republika /to bol ten promečiarovský plátok, pokiaľ niekto pamätá/, tak teraz v krčme a domácnostiach debatujú o ďalších stranách, či ďalšej strane ... tomu sa nedá vyhnúť, ľudia sú takí.
na druhej strane mám doma dôchodkyňu, ktorá v hodne vysokom veku v živote nikdy nevolila žiadneho populistu, veľmi starostlivo vyberá, koho voliť, má politiku a politikov v malíčku bez debaty viac, než ja ... a nesmierne by sa jej dotklo, a aj mňa, keby ju nenechali voliť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game

 

Nechcem byť cynický, ale ak vychádzam z príslovia, vrana k vrane sadá... tak je mi úplne jasné, že ak by zbojníci volili nového vodcu, tak morálne hodnoty určite nebudú prednosťou uchádzačov o tento post.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Treba sa ale aj zamysliet nad tym, ze mlady volici dostali k moci fasistu v Taliansku, komunistu v Rusku, nacistu v Nemecku a v sesdesiatych rokoch 20 stor. chybalo malo, aby sa mladez v europe cela nevydala cestou marxizmu. Teraz vlastne v EU  ovladaju demonstranti z rokov "make love not war" veduce posty a aj to smeruje "smerom ku predu lava-teda k svetlym zajtrajskom :(

 

teda za vsetko nemozu starci...vlastne teraz uz ano, ale oni iba teraz naplnaju to, co sa im nepodarilo v rokoch sestdesiatych :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nechapem preco mi zmizne prispevok kym nieje odoslany. Pride tu nejaky stvorcek s anglickou zastavou a co tam bolo napisane tak zmizlo.

 

U nas je desat dochodcov zo sestnastich bytov.  Dvakrat som im zrusil schodzu - zapisnicu a tretikrat to uz nespravim ak sa nieco nedozviem,alebo ak to zvolavatelia opat neurobia horsie ako naposledy. Uz sa mi nechce.

 

Dochodcovia su mimo. 70 percent- patnast percent normalnych - a patnast percent oavacov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A takto isto premyslala aj dnesna seniorska generacia o svojich dobovych senioroch a zvolili na celo svojich statov totalitne reprezentacie, ktore maju na svedomi miliony obeti....vidim ze si poznaceny tym schodzovanim s dochodcama :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mne tych dochodcov uz nieje luto.  Nech maju co chcu. Co si zvolili a nech si to uziju. Im je to absolutne jedno ze to je na dvadsat pat rokov. Keby to olo o 5 eur menej - kludne by hlasovali aj za pozicku na sto rokov. Myslia c ani nemyslia len na seba. Hlupi a sa aj hambia. A maju za co.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

presne takúto úplne čerstvú skúsenosť mám s ľuďmi mladšími a podstatne mladšími, čo majú do dôchodku ešte pár rokov, alebo pekných pár rokov.

 

my sme sa stali vlstníkmi bytov po dvadsaťročných peripetiách / je to hodne zložitý príbeh / minulý rok v decembri ...

 

tento rok mám chuť svojich spoluobčanov vraždiť. nezodpovedné stádo, dajú sa vdirigovať do hovadín, len preto, že jeden si zmyslel, tak ako ovce ...

míňajú veselo peniaze z fondu opráv, ktoré tam ešte ani nie sú, ani sa tam nad tým nezamyslia, veď zoberieme pôžičku!

a "každý dnes žije na dlh" to povedal kamarát, inžinier, ktorý bol celé roky najtriezvejší z celej bandy.

 

vyriešime za drahé peniaze vstupné dvere, zoberieme pôžičku, ve´d prečo nie, a medzibalkónmi nám pri dažďoch prší medzi panely a vo vestibuloch sú potoky a padá nám strop na hlavu, a pivničné okná nie sú vyriešené, a ešte kopa kdečoho nie je vyriešená, to sa zmietlo na schôdzi zo stola ...

hlavne, že vchod bude opancierovaný, o meter vyššie už prvý zatkajúci medzibalkón už nikoho nejeduje, nikoho nejedujú večne zatekajúce strechy, ... to ich začne jedovať, až keď zasa začne pršať a zatekať ...

z čoho to budeme potom hradiť?

 

dištancujem sa, aj manžel, ktorý dvadsať rokov viedol celú agendu a vyjednával s debilmi, ďalších debilov už dosť.

už dosť. nech robia čo chcú, pobláznili sa všetci.

celé roky sme okolo toho robili my, všetky rozhovory s bytovou agentúrou, právnikmi, celou plejádou kdekoho ... jeden jediný poďakoval za dvadsaťročné úsilie ... ale to nevadí.

ale teraz sa cítia byť pánmi a vlastníkmi, jeden z nich vymyslel, že chce na vstupy nerezové dvere, aj s kompletným príslušenstvom, takže vstupy budú Fort Knox, aj to na dlh, zbytok nedostatkov vzal čert ... a všetci idú za ním ako barani

 

hovorím to preto, lebo to je presne to isté ako okolo volieb ... a vôbec sa to netýka dôchodcov. krátkozrakosť a tuposť. v každom stupni vývoja.

kdepak dôchodcovia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som si vypocul, my sa tomu nerozumieme, ale ak nebude zatepleny cinziak sa odstahujem. Druhy ja chcem len zateplit, nemam cas to studovat. Rozpravali mi to tak ako keby ma chceli presvedcit ci rozplakat. Ak mi to povedali - mne je jedno ci sa 50 metrov od domu odstrelia ci obesia. 

 

 

Teda tito dvaja niesu dochodcovia. Ale zver im svoje peniaze. jeden sa nerozumie ako druhy, treti a este nema cas. A tito dvaja boli aspon na schodzi. Dve zenske co chcu byt v pracovnej komisii ani na schodzu neprisli. Ani na prvu ani na druhu. Obe tie dve zenske maju hlasovacie pravo a jedine oni a tam neprisli.

 

Ti dochodcovia su lahko zmanipulatelni. Jeden den tvrdia nieco a "prosia" ta aby si stym nieco spravil na druhy den to neplati. Ale zas dvaja dvochodcovia drzia liniu. Jednej co som slubil to plnim. Ludia sme rozni, ale v mojom pripade ma nemilo prekvapuju chlapy. A podrzia zeny. Aj take co u nas nebyvaju. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov