Skočiť na obsah

Kubkooo

Odporúčané príspevky

Chcel by som sa spýtať že ked fajčím tak 7 mesiacov cca 2-3 cigarety denne ci to je vidno na RTG pľuc a či sa dajú nejak pluca prečistiť, že čo pomaha tomu aby sa prečistili a aby nič nebolo vidno na rtg ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

7 mesiacov a 2 - 3 cigarety denne ešte nevidieť.  to mlieko je fáma, hoax, never tomu.

 

ale to neznamená, že nemôžeš dostať chronickú obštrukčnú chorobu pľúc či rakovinu pľúc či čokoľvek, bez ohľadu na počet cigariet a zafajčený čas ...

 

pripomínaš mi mňa, kedysi, tiež som sa bála ísť na snímkovanie pľúc, že to bude vidno. nebude, keď si si zatiaľ neprivodil nejakú chorobu ... nefajči.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

som si istý.

no a už je to niekedy aj viac, než 2 - 3 denne ... ajaj
tak ako píšem, keď len si si neprivodil nejaký problém, nebude to vidno.

prestaň fajčiť, kým fajčíš málo a kým je to ľahké ... báť sa pred rtg pľúc je klamanie samého seba ... poznám to  :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

lebo zasa co isli moji kamarati tak u nich to bolo vidno a im vravel lekár ze nech menej fajcia ... preto sa bojím ...


ako ja dakedy som vobec nefajcil a dakedy malo po jednej a dakedy zas aj po 4 -5 ( to bolo malokedy) ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak v tom ti ale nepomôžeme, Kubino ... najlepší liek je nefajčiť

čoho sa vlastne bojíš ?

že ti lekár zakáže fajčiť, alebo že sa ti nepodarí oklamať röntgen, alebo že si privodíš nejakú chorobu ... ?  musíš si to ujasniť v sebe, čo vlastne chceš ...

píšem, že to poznám, ten strach pred rtg ... nefajči.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nebude nič vidno. ja som bol na rtg po 10 rokoch fajčenia (20-30 denne)  a lekárka povedala, že vidieť iba slabé kalcifikáty, ale že to nič nie je. no a o pár rokov neskôr som prestal fajčiť (aj keď z iných dôvodov). inak nechápem, prečo ten strach. keby si sa bál o zdravie, tak prestaneš už dávno aj bez rtg (alebo ani nezačneš). či sa hlásiš za kozmonauta?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 rokmi...

Potrebujem sa poradit ako prestat fajcit kedze som skusala prestat fajcit tyzden vydrzala som zuby nechty ale to sa neda co mam robit ? Dakujem

 

...

 

A aky mas dovod na tento krok?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informátor, to bola trochu zbytočná otázka, na ktorú si dostal nemenej zbytočnejšiu odpoveď.

 

No takto milá Adela, od tejto sekundy budeš písať príspevky, ktoré budú k veci. Keď budem vidieť, že príspevok je odveci, bude bez upozornenia zmazaný.
  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Picuvaj ma axel pisem o tom ze chcem prestat fajcit tak preto som pisala aby mi poradili ako prestat tak to je na to forum aby ste vy poradili tak co je na tom ked pisem tam na ten dialig ze fajcenie tak to neni zle ked to tam presne o fajceni pisem tak co ty mas furt dake problemy ????.

 

Nemam rada Tomasa

  • Odobrať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Skludni sa, vypni na mobile to "odoslane zTapatalku" a skus normalne odpovedat na otazku, preco chces prestat fajcit.

 

Pretoze aj ked je to "hlupa" otazka, je dolezita: ty si musis ujasnit v hlave, preco chces prestat, ci chces naozaj prestat, ide ti o zdravie, o peniaze alebo preco.

 

Potom ti mozu ludia v diskusii poradit.

Kazdy kto prestal, mal iny dovod, inac prestal, inac prestaval, vydrzal nefajcit ci nevydrzal.

 

Preto odpoved "lebo chcem" v diskusii a pre diskusiu nestaci.

Uz chapes?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aky mam dovod ze chcem prestat fajcit lebo to chcem

 

Tak moja odpoved a zaroven rada je, ze ked chces, tak prestanes a ked nechces, tak neprestanes.....nemas dovod prestat, iba mas chut s tym prastit, takze si za vodou....

 

informátor, to bola trochu zbytočná otázka, na ktorú si dostal nemenej zbytočnejšiu odpoveď.

 

Podla mna to nebola zbytocna otazka, ale podstata jej problemu.....ak to ona povazuje za problem. No ked to ona iba chce prestat, tak nema ziadny problem.....kamaratova dcera, co tiez chcela prestat iba z dovodu toho, ze mala frajera a on ju "namotivoval", no pred casom sa s nim rozisla a o tyzden zacala fajcit nanovo :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takze preto chcem prestat fajcit lebo je to aj drahe a aj o zdravie sa tu jedna tu nejde o to ze chcem prestat ze mi dakto povedal nie ide to do penzi tak preto a kazda koruna je draha takze tak asi

 

Nemam rada Tomasa

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Fajčiť prestaneš tak, že si prestaneš cigarety kupovať a nezapáliš si. Čo chceš na tomto radiť? Toto by pochopila aj cvičená opica. Buď máš vôľu s tým prestať alebo nie. Nič iné na tom nie je.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mimochodom, ja som prestala presne tak. zo dňa na deň z 30 na 0.

ale akosi to muselo desaťročia dozrievať, až to precvaklo v hlave.
je to tu kdesi v téme o nefajčiaroch napísané presne. / tu je téma nefajčiarov: https://www.freespace.sk/tema/1440-nefaj%C4%8Diari-a-polep%C5%A1en%C3%AD-faj%C4%8Diari/ /

 

nemyslím, že to pôjde tak, že sa na fóre spýtam: dajte návod. v hlave si to treba urovnať. ako každú závislosť. a ide to aj zo dňa na deň.

kto sa na to chystá a plánuje, málokedy sa to podarí.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Čítal som, že nie je dobré prestať pri veľkom množstve zo dňa na deň, vraj pre telo je to dosť veľký šok. Ale ak sa zadarí, prečo nie? Ja som fajčil posledné 4 roky možno 4-5 cigariet denne. Za mesiac asi 7 krabičiek. Ale nebolo to také, že som si musel zapáliť, vedel som to krotiť, ale keď som si zapálil, bral som to ako súčasť nejakej siesty. Len tak si sadnúť von, zapáliť si, vypiť si kávu. Ale postupne sa to začalo všelijako obmedzovať, v jednom obľúbenom bare, kam som chodil, fajčenie zatrhli, postupne cigarety začali zdražovať + kopa všelijakých iných obmedzení, tak jedného dňa som to nechal tak a už som 15 mesiacov bez cigariet. Nezapálim si ani v bare, bez problémov odmietnem aj ponúknutú cigaretu, nie je dôvod sa k tomu vrátiť. Ono prispelo k tomu aj to, že čím ďalej, tým je viac všelijakých zákazov a obmedzení. Pred 5 rokmi mi žandári fasli pokutu v Nitre na stanici, lebo ma uvideli s cigou. Nikdy som nemal Nitru rád.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov