Skočiť na obsah

Čo je to za hmyz/chrobák? Ako škodlivý vyhubiť?


swift

Odporúčané príspevky

 Naozaj moje oko teší kukať na takú nádheru :)

Ale aj taký čmeliak či včela sú krásne, ba dokonca aj osa. Sú takmer dokonalé.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 11 mesiacmi...

Doniesla som si zo sluzobky z Ciny kilecko ryze, takej hrstkovej, v ktorej je vselico. Hrach, kus kus, kukurica, a este par veci, ktore som nevedela identifikovat, ale vyzeralo to dobre.

 

V piatok som mala navstevu, oslavnymi basnami na ryzu som opisala, co budem varit cez vikend. Kamoska si zacala prezerat vrecko, a vravi, ze su v nom chrobaci. Pozrieme, a ked sme pohybali sackom, hla, tmave zlozky ryze sa zacali hybat. Vravim si do slaka, teraz budem mat mole vsade. Ale ked sme sa pozreli lepsie, boli to male cierne chrobaciky, ktore sme nevedeli identifikovat.

 

Na chvilu sme sa zamysleli, ci nahodou nie su sucastou balenia :zubiska:

Teraz sa smejem, ale bol to hnusny pohlad, slo to hned do kontajnera, dufam ze tu nesposobim zamorenie cudzim druhom, lebo takehoto chrobacika som tu este nevidela :D

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Dobrý deň, prosím vás o radu, v práci sa nám rozmohli tieto červíky, sú asi 2 cm dlhé, najprv vyzerali ako typické múčne červy, ale tento vyzerá už trochu inak, akoby do fialova, prúžky mu zostali rovnaké. Mali sme ich v gauči, ktorý sme vyhodili, ale červíky stále lozia, neviem odkiaľ sa tam zobrali. Prosím o pomoc s identifikáciou a rady s vyhubením.

Ďakujem

 

post-3-0-90722900-1499869197.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

netuším.

pokúšala som sa zistiť, ale ja neviem. 2 cm je dosť veľké.

nemáte tam niekde aj nejaké chrobáky? niečo niekde muselo naklásť vajíčka, aby sa vyliahli larvy a húseničky... ako červíky /červy/ mi to nepripadá, ale fakt neviem, čo to je.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

je to vzácny a chránený druh hmyzu Fúzač alpský, jeho usmrtenie sa trestá pomerne vysokou peňažnou pokutou.

sú to prekrásne chrobáky.

 

článok z r. 2003:

patrí medzi fúzače, jeho meno je Rosalia alpina, a je zaradený medzi chránený živočíšny druh európskeho významu. Jeho „spoločenská hodnota“ bola stanovená na 5 000.- Sk za jedinca.

 

https://www.google.sk/search?hl=sk&biw=1366&bih=636&tbm=isch&sa=1&q=f%C3%BAza%C4%8D+alpsk%C3%BD&oq=f%C3%BAza%C4%8D+alpsk%C3%BD&gs_l=psy-ab.3..0l2j0i24k1.484259.489450.0.490662.12.12.0.0.0.0.179.1871.0j12.12.0....0...1.1.64.psy-ab..0.12.1866.H_EpzAYMRyw

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

krásavec!!! Ako tu už odznelo, chránený, nezabíjať, neničiť!

Ale ten červ, čo je v nikkyinom príspevku, brr, až ma striaslo. kebyže také čosi doma mám a vylieza to odvšade na mňa, tak by som asi ostávala spať v robote alebo kde, ale doma teda nie...mám z takých "fešákov" hrôzu, ak sú v byte alebo v jedle.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dnes sme robili inventúru v krabici s múkami, cukrami a strúhankami...
tento týždeň sme potrebovali trochu hrubej múky, a tam plno drobných podlhovastých čiernych chrobákov...

preosievali sme, asi trikrát, stále jemnejším sitkom, až nakoniec v tom najdrobnješom zostali aj larvy, biele, a také malé, že ich ledva bolo vidieť... tak múka išla von.

 

dnes sme prezreli všetko ostatné, a boli vo všetkých hrubých a hladkých múkach, v kukuričnej krupici a v strúhanke... polohrubú múku obišli, tá im zrejme nechutila, a neboli ani v cukre.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game

 

To, že si objavila nejakých „návštevníkov“ v tvojej špajzy je znakom, že tvoje potraviny, nie sú až také zlé. Keď človek číta, ako sú potraviny kontaminované https://aktualne.atlas.sk/zahranicie/europa/v-holandsku-stahuju-z-trhu-miliony-vajec-su-kontaminovane-skodlive.html , môže byť pre teba iba povzbudením, že tým „zvieratkám“, ktoré si doma našla, tvoje potraviny ešte stále chutia.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nie. Vlhka nebola. To je viac nez iste. O to je postarane.

Nejaky sacik sa dostal s larvami ci s par chrobakmi domov z niektoreho obchodu, ako sa to obcas stava, nie casto, ale stava, a pretoze su tieto produkty ukladane tesne vedla seba a chutia im, presli do susedov - asi do styroch. Gro zostalo ciste. Prisli sme na ne relativne vcas.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

áno, spravidla takto sa dostávajú domov.

kedysi v starých malých kamenných obchodoch bolo skladovanie ešte o trochu ťažšie, tam zabrániť vlhkosti šlo horšie. ešte z detstva si pamätám, že to občas bývali múky, ktoré mali vo vnútri priam vlhké pavučiny, plné zárodkov a molí - na tých múkach bolo spravidla po otvorení skutočne cítiť, že sklad bol nevyhovujúci, alebo ešte kdesi v mlyne sa dostali do nich zárodky.  to sa stávalo dosť často v blahých časoch.

 

zaujímavé je, že tieto typické múčne červy som nevidela už hodne dávno, v posledných rokoch keď veľmi zriedkavo dovláčime niečo domov, je to úplne iná chrobač.

naposledy sme tu aj s Vilmou bojovali s malými hnedými poľgulatými chrobáčikmi, roky predtým bol pokoj, podarilo sa ich zlikvidovať,

na to sa ozvala kamarátka, že s nejakou ryžou dovliekla jej dcéra domov malé podlhovasté hnedé chrobáky, ktorým chutilo všetko, mama mala drobné biele lietajúce molice z nejakých orieškov, my teraz štíhle drobné čierne chrobáky... všetko dovláčené z obchodov. stane sa. sú to potraviny, ktoré chutia aj chrobákom : ) chvalabožku to nie je často, lebo je to akurát na robotu : )

 

najväčšia zábava boli tie poľgulaté hnedé chrobáčiky... keď sme ich rozrušili a rozohnali, boli ešte dlho po jednom po celom byte, najradšej v ohybe medzi plafónom a stenou - až kým sa nepodarilo zlikvidovať aj posledného... niekde sme to tu písali, s Vilmou sme si ich užili : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kamoska ma problem s tymto hmyzom, ktory nevie identifikovat.

Kvalita fotiek zial lepsia nie je.

 

Prvy krat to nasla pri potravinach, ale uz to ma aj v okne v spalni, velkost cca 1mm, zda sa jej ze aj lietaju.

 

post-16-0-42966900-1502825719_thumb.jpg

 

post-16-0-83638600-1502825733_thumb.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov