Skočiť na obsah

BORGGEUS

Odporúčané príspevky

môžeš mať duševnú silu, ale keď ťa zradí telo, bude ti to prd platné. a zvlášť psychické poruchy človeka oberajú presne o tú duševnú silu, ktorou by ich akože mal prekonať. svoju zvieraciu minulosť len tak nehodíme za hlavu. 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

myslím, že si si poplietol tému darkman. ak máš problém so svojimi náladami, alebo náladami niekoho iného skús šport. pomáha tiež sa dobre vypotiť.

 

človek, ktorý má depresiu, alebo syndróm vyhorenia, alebo roky prežíva úzkosť alebo stratu zmyslu života môže mať duševnú silu na zvládnutie týchto stavov. Paradoxne napríklad v mojom okolí prežívajú tieto stavy aj ľudia so silnou  židovskou vierou.

Toto ti funguje u zdraveho cloveka, t.j. u cloveka,u ktoreho je fungujuca vazba medzi externymi vnemmi a tvorbou chemikalii v mozgu. Tam telo zareaguje na pozitivnu cinnost pozitivnou reakciou. Problem je, ak ta vazba prestane fungovat a prestane sa v normalnych mnozstvach vylucovat napr. dopamin a serotonin. Vtedy mozes behat, potit sa, vsetko v zivote ti moze vychadzat, ale kvoli porusenej tvorbe tychto latok nebudes mat dobru naladu. Preto je podobny stav diagnoza, lebo ide o poruchu normalneho fungovania nasho organu.

 A tuto poruchu nevybehas o nic viac, ako cukrovkar nedostatok inzulinu.

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nalady a depresia ( ako diagnoza, o ktorej som tu ja pisala ) su dve pomerne rozdielne veci. Mam kamaratov aj tu na fore, ktori velmi dobre poznaju depresivne epizody a bohuzial v mnohych pripadoch je sportovanie ci ine potenie uplne mimo nich. Dobre vedia, ze im uz moze pomoct len umelo dodany serotonin, ktory im predpise kvalifikovany psychiater. Ten ich aj musi dobre poznat aby dokazal predpisat aspon priblizne spravnu davku. Je to tazke, pretoze epizody sa pomerne rychlo menia, ich intenzita byva rozdielna...

Ak autor tohoto topicu nedoveruje mladej psychiatricke, je lepsie, ked ho co najskor zmeni. Pretoze depresia ma tendenciu recidivovat a tam uz hrozia tazsie stavy, ktore treba hospitalizovat. Cim skor sa depresia, uzkost, fobia podchyti, tym lepsie moze liecba zaucinkovat

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

na tému - ako zvládnuť depresiu duševnou silou, som kedysi dávno čítala dobré prirovnanie - povedať človeku s rozvinutou klinickou depresiou, aby sa vzmužil a prekonal to duševnou silou je to isté, ako povedať človeku s chrípkou, aby rozkázal vírusom, nech mu dajú pokoj...

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hm, ako som napísala...už takmer niet človeka, ktorý by nemal osobnú skúsenosť s depresiou, úzkosťou, strachom...

 

" keď telo zradí, a duša bolí

ešte sa môžem  túlať po hviezdach

a žiadať o zázrak Múdrosť,

ktorá ma presahuje..."

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Sahara, celkom chápem tvoje ostré reakcie na predcházajúcej stránke na to, akej rady sa dostalo Borggeusovi.

 

Keď som bol na tom pred pár rokmi veľmi zle, bolesti, depresia úzkosti, skúšal som všetky možné byliny, vitamíny a iné prostriedky na zlepšenie svojho stavu.

Jeden pán v čiernom a s bielou páskou okolo krku mi vytkol:

„Ty sa snažíš ujsť pred svojou chorobou. “

Radil mi, že si mám predstaviť niekoho, za koho chcem trpieť : „Trp za niekoho“.

 

Druhý raz prišli na návštevu rodičia s mladým dievčatkom, ktoré trpelo trvale na nevysvetliteľné bolesti hlavy, ktoré zaručene v živote nikomu neublížilo. Začul som slová duševnej útechy určenej tomuto dievčatku: „Trp za niekoho“.

 

Nebudem toto vôbec komentovať, len trochu pozmením výrok, ktorý sa tu na fóre objavil:

 

„Pane Bože zachráň svoje pobožné ovečky pred svojimi najpobožnejšími ovečkami. My ostatní si už nejako aj sami pomôžeme.“

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 Chcem sa opytat ci sa len tak da zmenit psychiater.  Bude chciet ten novy moju kartu od predosleho psychiatra? A este sa chcem opytat ci mi predpise take lieky o ake ho poziadam. Dakujem

 

Myslím si, že človek si môže slobodne vybrať každého  lekára. Pravdepodobne, áno. Ak si nájdeš dobrého, vysoko  kvalifikovaného odborníka , ktorému budeš dôverovať ....,  on Ti sám najlepšie určí správne lieky ..., doležitá je dôvera,  úprimnosť..

 

 

Jo vacsinu problemov by ste si vyriesili, keby mate normalne nazory, vieru.

Cakat vsetko od psychiatrov sa neda. Borggues nebud lenivy a sprav sam nieco so sebou.

 

 

ak človek má klinickú depresiu, (nie krátkodobú depku .. ), tak to tak nefunguje .. poznám človeka, ženu s klinickou depresiou a ver, že to je oveľa zložitejšie ..

má správne názory, nechýba jej ani viera, má x dôvodov , aby bola šťastná,(krásne, zdravé dospelé deti, vnúčatká ...),  ale napriek tomu,  diagnóza jej to nedovolí, psychiatra potrebuje, liečbu ..

  trebárs aj neviem aký zbožný človek , ak trpí klinickou depresiou, tak sa nezaobíde bez lekárskej pomoci ... napokon, koľko aj svätcov bolo pripútaných na lôžko ..

klinická depresia je choroba, a tú treba mať pod lekárskym dohľadom .... a človek má byť druhému oporou v každom čase ...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No ved to uplne sedi co som pisal ja aj co pises Ty.

 

Su ludia, co napr. 7 rokov maju depresiu, beru lieky a aj tak ju stale maju a vobec nepomaha, nie je to take jednoduche...

 

Navyse ved sa ani zdravym ludom nechce makat na sebe, radsej sa vyhovaraju...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No ved to uplne sedi co som pisal ja aj co pises Ty.

 

Nesedí. Ani v tomto tvojom príspevku , ani v  tvojich predošlých .. v tejto téme ...  rozumiem tvojmu názoru odlišne,  ako to, čo som napísala ja ...

 

 Buď si zmenil svoj názor .. , alebo ... ? :hmmm:

 

 :) vravíš teda, že súhlasíš s tým, čo píšem v  predchadzajúcom príspevku?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Suhlasim a nevidim nic co by si odporovalo.

 

Nezmenil som nazor, vacsinu problemov by si ludia vyriesili normalnymi nazormi, vierou.

 

myslela som, že máš väčšie gule ... :-) dúfala som, že priznáš, že si sa mohol aj mýliť vo svojich vyjadreniach v predošlých príspevkoch .. (veď napokon mýliť sa je ľudské...) ...nejdeš   sám proti sebe .. ? :smile2:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov