Skočiť na obsah

Povolebná situácia v SR r. 2012


Sniper

Odporúčané príspevky

ak ides na to matematicky, ucast bola podobna. Tak je aj dost nepravdepodobne, ze v BA islo volit viac ludi fica z tých co nevolili v 2010. Neda sa to sice tak jednoducho preukazat, ale SDKU stratila dost hlasov. Ja si myslim, ze prebehli ludia z pravice k smeru.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Lídri pravice ostanú v opozícii

 

Zástupcovia pravicových strán dnes v diskusnej relácii TV Markíza naznačili, že neuvažujú o vstupe do vládnej koalície so Smerom - SD.

"Sme pripravení na dialóg o kľúčových témach, ale čo sa týka politického postavenia, volebné výsledky sú jasné a hovoria o vláde jednej strany," povedal predseda KDH Ján Figeľ v reakcii na ponuku predsedu Smeru - SD Roberta Fica otvoriť rokovania o kľúčových politických témach so všetkými parlamentnými stranami.

 

"Zúčastníme sa rokovaní, ale iný priestor, než aby Smer niesol zodpovednosť sám, nevidíme," uviedol aj podpredseda Mosta - Híd Zsolt Simon.

http://www.aktuality...anu-v-opozicii/

bude na to sám.. prajem mu dobrú chuť

stojí stojí, v poli drúk, je to súdruh politruk..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

darkman, problem nie je pokles hlasov SDKU, ale fakt ze ani s jednym sa neda postavit funkcna vlada. A tak "zasadove" hlasy mozes odpocitat, tie sa nedaju pouzit na zostavenie vlady, kym pravica nedokaze porazit vlastnych populistov,tak vladu zostavovat nebude.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A s KDH sa da zostavit funkcna vlada? Ci sme zabudli na com padol druhy Dzurindov kabinet?

Keby bol problemom len Sulik, tak sa SDKU spolu so SaS nepotaca na hranici zvolitelnosti. Pravica zlyhala komplet cela.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

darkman, teraz som to necakal, aj pred 2 rokmi to bolo skoro zazrak. Skoncil na Sulikovom egu, a matovic je este 10x horsi. Caka nas teda boj za vycistenie pravice od populistov, nic pekne.

 

A o chces pocut ? Ked skoncila vlada, tak je jasne ze pravica zlyhala. A mozeme si hovorit ze cela, ale fakt je ze to skoncilo na Sulikovi, bez neho by dovladli. A na taketo zlyhanie doplatila cela, vsetky chyby im zratali.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zhodnotim svoje typovanie. vyhral som 98(v cistom po odratani vkladov a poplatkov,prehier dal som aj 5 eur nato ze SDKU bude mat viacej ako 9,4 kurz bol lakavy a pomylil som sa aj u Miklosa) eur, vsadil 116.

Vynos 84% slusne. Mohol som vsadit viac. ale zas sa priznam neocakaval som taky zdrvujuci vysledok pri SDKU. V 2010 to bolo 92 tisic ku 84 tisic volicov Smeru.

Pre zaujimavost som si to aj pozrel a spocital. V bratislavskom kraji ma dnes smer 109 tisic a SDKu 43 tisic. trosku viac ma aj SaS, ale aj ta stratila ak sa nemylim 2010 malo SaS 60 000.

Rasi ma nesklamal, aj ked to bolo tesne a hrusovsky tiez nesklamal.

 

Som si pozrel debaty a sa mi paci ako sa ti leadri pravice a zodpovednosti tvaria. Most konci. Smk dostalo tolko isto hlasov ako v 2010 109tisic.

Figelko. Lider pravice ma menej kruzkov ako Matovic a to o 50 tisic.

 

Tysovi sa nepacia OL a SaS. Ale SDKU a KDH, Bugar si uz polozili dvakrat svoju vladu. Volici to tak aj ohodnotili.

 

Paci sa mi aj tvar Fica, nezavidim mu. Dnes sa bude tesit s mamickou. Myslim, ze toto vitazstvo ho zabije(nemyslim politicky, tie % to vidim podobne ako axel bude mat vzdy a pravicu uz nebude mat kto volit, myslel som na stav krajiny). Nieze by som chcel predbiehat, on sa mozno aj snazit bude,ale okolnosti a jeho moznosti, schopnosti su velmi limitovane. Co chcel to ma, ako si to zariadi(ci v minulosti zariadil) bude mat.

 

Vidim to podobne ako Axel. Tato krajina pojde do prdele. Ale ti co to budu rozpravat svojim detom(mozno uz v emigracii), kto mohol za nase dlhy, si robte poriadne poznamky. Nieze bude opat zmatok.

 

Ja osobne prestavam platit spotrebne dane, teda musim prestat fajcit a pit. Aj kvoli daniam,ale na tu emigraciu sa treba aj financne pripravit a zacat ucit sa cudzi jazyk.

 

K tomu pajacu ficovi. Jemu sa nepacia vysoke zisky bank a chce aby boli solidarne. Ale ten hnup si chcel od nich pozicat na PPP na 9%? Si uvedomte ako pisal Tyso, je to vacsi objem penazi ako stali OH v 2002 Grekov. 100 km dialnic. V andaluzii mate tisicky(3 ci 4 mozno 5) km dialnic, sam som presiel po jednej tisicke. Ale tam nic nieje, ani auta na dialniciach. A nezamestnanost 40%.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

darkman, teraz som to necakal, aj pred 2 rokmi to bolo skoro zazrak. Skoncil na Sulikovom egu, a matovic je este 10x horsi. Caka nas teda boj za vycistenie pravice od populistov, nic pekne.

 

A o chces pocut ? Ked skoncila vlada, tak je jasne ze pravica zlyhala. A mozeme si hovorit ze cela, ale fakt je ze to skoncilo na Sulikovi, bez neho by dovladli. A na taketo zlyhanie doplatila cela, vsetky chyby im zratali.

 

Keby to bolo len o tom, tak SDKU naberie na ukor SaS %, nie ze obe strany sa ltt dostanu do parlamentu. SDKU ma vlastne problemy, kvoli ktorym straca volicov.

'Bez neho by dovladli' a potom co? Nebola by pravica presne tam, kde je teraz +/- 2roky?

V Nemecku preliezlo posledne hlasovanie o eurovale s pomocou opozicie a Merkelova je, cuduj sa svete, stale kancelarkou.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

myslim si, ze opozicia v zlozeni Matovic a Sulik, to daju Ficovi riadne vyzrat, a budu komentovat kazdy jeho krok

 

No myslim si, ze Fico s nadpolovicnou vacsinou bude vysmiaty, schvali si co len bude chciet, Sulik a Matovicom sa mozu aj roztrhat a nic im to nebude platne.

 

Volby nepotesili, ale zas nikde nie je napisane, ze sa musim na Slovensko vratit - su aj ine alternativy.

 

Jedna blba otazka - neviem sa dopatrat, ako to dopadlo z Martinom Mojzisom. Ze nejak odstupil, ale neviem vlastne z coho, a vykruzkovany bol na 9. mieste. Neviete, pojde do parlamentu?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

S tym Mojzisom je to zaujimave. On odstupil z kandidatky ako dalsich cca 25 ludi z OKS ci KDS kvoli detektoru lzi.

Ale je velmi zaujimave ze ma 12 000 kruzkov. Aj to cislo, aj ze to uvadzaju a ze to vobec pocitali.

Mozno druha veta neplati.

 

Len som si to rychlo prezrel, ze Bucko, tiez bol na poprednych miestach, myslim v prvej 5. Ale tam nieje kruzkovany, ale Korda ci Dostal su.

 

Este dodam pocit redaktora tyzdna ku Dzurindovi, je smiesnejsia si myslim ako Kotleba.

7. Mikuláš Dzurinda premeškal viacero možných termínov viac či menej čestného odchodu z politiky. Teraz to už bude len trápne. Zakrúžkovalo ho o 4000 fanúšikov menej než trojku mimoparlamentnej SNS, Rafaela Rafaja.

http://www.tyzden.sk...rve-pocity.html

 

A tiez.

avosť: Tomanová 21141, Mihál 20498

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mojzis nepojde do parlamentu, kruzky zaratali podla zakona ale bol uvedeny ako ako kandidat ktory sa vzdal. Ale volebna komisia ide podla manualu a ten hovori ze zrataju vsetky preferencne hlasy, nerobia uvahy o tom ci dotycny kandiduje alebo nie.

 

creeper- to su take prazdne reci, SAS mala svoje priority ( odvodovy bonus a dalsie) a tam im ostatni ustupili, ale SAS neustupila nikdy, to nie je zasadove, to je sposob ako dosiahnut koniec vlady. A SAS to cielene dosiahla, pretoze Sulik nakoniec nechcel cosi presadit ale chce byt tym co bude casto spominany v mediach ako kritik. A nie len na Slovensku ale aj v zahranicii. Ak niekomu imponuje ze Sulik si moze masirovat ego, fajn. Ale na podobne postoje sluzia ine institucie ( think tanky ).

 

a aspon podla reci co dnes hovoril, tak dzurinda aj miklos sa chystaju odist. Miklos vylucil ze by sa snazil kandidovat na predsedu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Osobne ma netrapi 83 mandatov Smeru, ak si to chcu volici vyzrat do dna, nech sa paci ...a treba povedat, ze Smer si to zasluzi viac, ako ktokolvek iny. Skor som znechuteny z 8 percent Obycajnych ludi, lebo tym, ako robia politiku su desat krat horsi od Fica.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mojzis nepojde do parlamentu, kruzky zaratali podla zakona ale bol uvedeny ako ako kandidat ktory sa vzdal.

 

Vedel som, ze sa vzdal, ale nebol som si isty co to presne znamena. Znamena to teda, ze aj ked bol uvedeny na hlasovacom listku, tak sa poslancom stat uz nemohol, aj keby bol zvoleny (co sa aj stalo). Dik za vysvetlenie.

 

Na SAS vs. SDKU nemam vyhraneny nazor, ze kto za co presne moze. Volil som SDKU, ale hlavne kvoli Gorile - vyplavanie niekolko rokov starych spisov akurat par tyzdnov pred volbami mi prislo znacne manipulativne a prvoplanovite, tak som to chcel nejako vyvazit. ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Osobne ma netrapi 83 mandatov Smeru, ak si to chcu volici vyzrat do dna, nech sa paci ...a treba povedat, ze Smer si to zasluzi viac, ako ktokolvek iny. Skor som znechuteny z 8 percent Obycajnych ludi, lebo tym, ako robia politiku su desat krat horsi od Fica.

 

Kvoli comu si Smer zasluzi 83 mandatov? Kvoli comu je Matovic 10 krat horsi ako Fico?

Co tu riesis? Nemas na svoje tvrdenia odpovede. Som si isty, ze nemas, lebo niesu. Si len frustrovany.

Smer si nezasluzi ani 40 mandatov. A o to menej strany SDKU, Most, ci KDH.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

slimak

 

Uz som to pisal viackrat, Smer si zasluzi vladnut v zlom pocasi, domysli si preco.

 

Ak je aj Fico etalon populizmu, Matovic ho hravo tromfne. Rok a pol varil z vody a ako dnes povedal, planuje tak prezit aj nasledujuce styri roky.

 

Ako citam vyjadrenia po volbach, vysledok si zasluzia vsetci. SaS je rada, ze sa dostala do parlamentu, KDH sa tesi, ze je "lidrom" pravice a SDKU s Dzurindom v cele prave premeskali dalsiu prilezitost na totalnu ocistu. Ostava mi dufat, ze preferencne hlasy Dzurindovi a Mikolosovi napovedia, co maju urobit.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Osobne ma netrapi 83 mandatov Smeru, ak si to chcu volici vyzrat do dna, nech sa paci ...a treba povedat, ze Smer si to zasluzi viac, ako ktokolvek iny. Skor som znechuteny z 8 percent Obycajnych ludi, lebo tym, ako robia politiku su desat krat horsi od Fica.

 

tak-tak

 

z tohto výsledku mám akýsi neurčitý strach

dúfam, že čo najviac SMERovoličov nebude až tak zaslepených a uvidia,

že ich vysnívaný mesiáš, je len ďalším falošným prorokom

 

najväčšie nebezpečenstvo však paradoxne čakám zo strany Igora Matoviča,

kt. svojimi krkolomnými kúskami bude dehonestovať na nohy sa snažiacu postaviť pravicu

 

jediným, aj keď nedostatočným uspokojením,

je jasný odkaz pravicového voliča k svojim vodcom

už je len na nich, či niečo so súčasným stavom urobia, resp. sa budú snažiť spraviť

+ že sa do parlamentu podarilo dostať ľuďom ako Fero Šebej, Peter Osuský, Braňo Škripek

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

OK, vysvetlil si to, tiez som ta nepozorne cital. Cital som to tak ze krajina si zasluzi Smer. Nezasluzi ale ked si ho zvolili. Tak isto.

 

Matovic? Nemyslim, ze sa mylis,ale ako zacinal Dzurinda ci Fico? jediny politik co prisiel s programom hned bol asi Sulik.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

najväčšie nebezpečenstvo však paradoxne čakám zo strany Igora Matoviča,

kt. svojimi krkolomnými kúskami bude dehonestovať na nohy sa snažiacu postaviť pravicu

 

Neviem, ako si to myslel, ale Matovica by som nepokladal za pravicu. Matovic chce byt iba straznym psom :)

 

Vlastne ma uz ani netesi vypadnutie SNS a debakel HZDS /0.93%/, pretoze ich agendu a volicov prebral ..vsak vieme kto.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dead, ako keby sme boli divaci, tak im doprajem aj ustavnu vascinu. Ale konkretne to znamena ze mozem zabudnut na dochodok, II pilier znici a I nebude stacit, budem doplacat na skolu svojho syna, mozem sa pripravit na horsie zdravotnictvo, zvysene dane. A samozrejme ze rast nezamestnanosti, pokles rastu to su dalsie veci co nepotesia.

To su pomerne vysoke straty, uz na jeho prvu som dost doplatil a teraz nas caka dlhe obdobie postu.

 

Na madarsku sa mozeme zabavat, kedze to nastastie neskonci vojnou, grecko tiez sluzi ako dobry priklad aj ked nas uz stalo nejake peniaze. Ale ked je to na Slovensku, tak to zase taka zabava nie je.

 

 

slimak, matovic je programovo antiprogramovy. Naposledy takou stranou bol Janko Luptak.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov