Skočiť na obsah

Povolebná situácia v SR r. 2012


Sniper

Odporúčané príspevky

toto schválila včera NR SR:

 

http://ekonomika.sme...avne-zmeny.html

 

teda resp. poslanci smeru, koniec rovnej dane.

 

Zrušenie rovnej dane neprinesie to, čo si Smer sľubuje, myslí si Konštantín Čikovský

 

Opozičné strany SDKÚ-DS, KDH a Most-Híd avizujú, že ak v budúcnosti budú mať možnosť ovplyvniť daňový systém na Slovensku, pokúsia sa opäť zaviesť rovnú daň.

Čítajte viac: http://ekonomika.sme...l#ixzz2EBFuqGTK

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

moje nervy, dlhšie som tu nebol ale ako vidím a čítam nič sa tu nezmenilo. jeden tu plače že automobilka nemá odbyt a čaká že Fico a jeho vláda si hádam od tejto automobilky nakúpia stovky áut aby zabránili prepúšťaniu.Ďaľší bedáka že sa zrušila rovná daň a firmy budú utekať odušu zo slovenska a pod . jiné bláboly. Ľudia študujte čítajte trebárs hospodárske noviny kde sa vyjadrujú odborníci k týmto témam a nepodliehajte rôznym vyhláseniam Matoviča, Sulíka a iných im podobným kvázi odborníkom.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Ďaľší bedáka že sa zrušila rovná daň .............................Ľudia študujte čítajte trebárs hospodárske noviny kde sa vyjadrujú odborníci k týmto témam

 

Vies - mam pocit, ze si trafil pekne vedla. Pretoze by som rad videl, kde sa v HN vyjadruju ODBORNICI (tj. nie politici, odborari a pod.) k tomu, ze zrusenie rovnej dane je dobre, spravne a pomoze. Ked vyzyvas k studovaniu, tak nech sa paci? HN asi citas, cize kde si to cital a od KOHO?

 

Profesor Stanfordskej univerzity a spoluautor reformy rovnej dane Alvin Rabushka v rozhovore pre HN.

Rovná daň pomohla viacerým krajinám zvýšiť ekonomický rast. Myslíte si, že teraz, keď Slovensko ruší rovnú daň, nastane opačný trend?

 

Môžete zobrať krajiny s rovnou daňou a porovnať ich s podobnými krajinami bez rovnej dane. Tie s rovnou daňou zvykli rásť rýchlejšie, ako tie bez nej. A jeden z dôvodov je, že rovná nízka sadzba láka zahraničné aj domáce investície. Keď Slovensko zavedie ďalšie sadzby pre firmy a pre lepšie zarábajúcich ľudí, v nasledujúcich rokoch budeme vidieť relatívne spomalenie. Myslím si, že to uškodí budúcemu hospodárskemu rastu.

http://hnonline.sk/ekonomika/c1-57744090-cokolvek-si-naplanovali-vyberu-menej

 

Asi snad lepsi odbornik, nez poslanci SMER-u vsak?

 

 

A Slovensko nastavilo na podnikanie v minulých rokoch priaznivé podmienky, na ktorých bolo najdôležitejšie, že daňové zaťaženie bolo jednoznačné a predovšetkým dlho nemenné.To následne lákalo aj zahraničných investorov. Súčasné daňové zmeny znamenajú, že podniky na Slovenskú budú mať najvyššie daňové zaťaženie z krajín višegrádskej štvorky. Navyše ide o prudký zásah do ekonomiky v čase krízy, keď má ekonomiky mnoho starostí sama so sebou. To sa musí skôr alebo neskôr premietnuť aj do priemyslu a vývoja HDP, ktoré v budúcnosti porastie nižším tempom.

 

Zrušením rovnej dane spravila vláda opäť krok späť. Tým sa totižto opäť hlavnou agendou podnikateľov stane snaha o optimalizáciu daní miesto toho, aby sa sústredili na podnikanie v súčasnej ťažkej dobe. Miesto toho, aby vláda bojovala so svojou neefektívnosťou a korupciou hlavne na výdavkovej strane, tak sa snaží konsolidáciu neustále prenášať na produktívny sektor. Tým pokračuje v znižovaní ekonomickej vyspelosti a konkurencieschopnosti Slovenska.

 

Zvyšovanie daní je vždy jednoduchý krok. Konsolidácia by mala smerovať najmä do znižovania štátnych výdavkov. Všetky tie sociálne dávky, ktorými štát a politici uplácajú voličov, aby im dali svoje hlasy a podporu a nechali ich nakoniec robiť niečo, čo často nie je v prospech obyvateľov.

 

Zvýšenie daní by som nazval nešťastným krokom. Navrhol by som reformy znižujúce výdavky,

 

Chcel si nejake vyjadrenie odbornikov z fachu - nie politikov - k teme zrusenia rovnej dane a zvysovaniu danoveho zatazenia? Nech sa paci. A z HN, ktore si uvadzal. Si si isty, ze ich aj citas, alebo len sa snazis zaposobit? :P

 

Zavedenie progresívnych daní by podľa RÚZ neprospelo, príjmy štátu by boli nižšie.

"Takýto krok by spôsobil nižší výber dane a ohrozil by tak krehkú stabilitu verejných financií na Slovensku. Je potrebné si uvedomiť, že s rastom sadzby dane klesá relatívna výška jej výberu,"

 

Zase to je z HN.

Zase to nie je vyjadrenie politikov.

Zase to je vyjadrenie ludi od fachu, teda podnikatelov - co su len tak mimochodom ludia, ktori riadia spolocnosti, ktore zamestnavaju ludi.

 

Ale uznavam, ze Rude Právo, ci nejaky slovensky ekvivalent, mal v sebe nemalo pochvalnych clankov k zvysovaniu dani a ruseniu rovnej dane. Nemyslel si nahodou odbornikov z takehoto nejakeho platku?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

tak sa nám rozdvojila ďalšia pravicovo liberálna strana SaS. vraj jej predseda a niektorí jeho poskokovia Galko a spol. nemajú dosť sebareflexie a ako tvrdí odchádzajúci J.Kollár šéf SaS Sulík má neakceptovateľný štýl komunikácie a vedenia ľudí či nedodržanie chlapského slova. je na počudovanie že na to prišiel až teraz. ja osobne som na to prišiel už dávno, holt niektorým hlavne pravicovo založeným ľuďom idú tie kolieska trošku pomalšie. 

no čo už máme tu jednu výťahovú stranu a ďalšie nové občianske združenie ( to je asi nová móda keď skrachovaní politici už nezakladajú nové pol. strany ale občianske združenia. len aby bolo na slovensku dosť pravicovo založených Slovákov do týchto združení. ). pôjde vraj o platformu s názvom liberálna dohoda a bude to občianske združenie. tak neviem  aby nám nevznikli noví - obyčajní ľudia  - .

 

taká malá otázočka : mohol by mi niekto vysvetliť prečo keď naši poslanci niečo vyhlasujú v parlamente tak sa jeden postaví pred mikrofón  ostatní stoja za ním ako na pohrebe a tvária sa tak srandovne. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

zrejme a celkom iste to nevzniklo za noc, a netýka sa to len povolebnej situácie od vynútených volieb r. 2012

ale ani od volieb r. 2012 sa nič  okolo riešenia nedeje, okrem nafúkaných gest s trhaním prognóz o rozpočte z čias premiérky Radičovej, stavanie májov ako najdôležitejšie počiny ...

 

takže takto dnes vyzeráme:
Podľa prieskumu sme treťou najskorumpovanejšou krajinou Európy

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak tu máme ďalšiu platformu.Balázs skrachovaný františkán a bývalý poradca a pravdepodobne súčasný milenec expremierky Radičovej zakladá občiansku platformu. čo chce dokázať ? čo iné ako lepšie a modernejšie slovensko, všetko pre blaho občana aby sme sa mali lepšie a lepšie a ešte lepšie najlepšie na svete  :) . nech ide do pekiel horúcich tento človek ktorý len ukazuje ako hlboko dokáže človek klesnúť. je mi z neho na grcanie nech sa láskavo stará o svoju morálku a svoje blaho.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Napisat nieco k slovenskej politike je asi tak zbytocne, ako xty pokus o recenziu na nepodarenu tragikomediu

 

Mafianska rodinka najvyssich ustavnych cinitelov sa utesene rozrasta a utuzuje a 30-40-50% vlastov s nadsenim aplauduje. No a ani na druhej strane spektra to nevyzera ruzovo. Clovek by cakal aspon nacrt nejakej alternativy a vidi akurat bandu do seba zahladenych trkvasov. Ked som mal pred rokom problem rozhodnut sa, dnes by bol este vacsi, vlastne uz ani nemam snahu. Nedorastli sme na to, aby sme zili v normalnom state.

 

Ak pozerate filmy, vsimnite si, ze kazdy reziser, ktory ma rad klise nachysta pre divaka moment, kedy je hlavny hrdina uplne na dne. Zbity niekde na ulici, jeho milenku, manzelku, dceru, syna, kolegu a psa drzia unoscovia v pivnici a divak nevidi ziadne vychodisko. Presne v takej prdeli teraz sme ..ibaze tato nebude trvat hodinu a pol.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov