Skočiť na obsah

Má Boh zmysel pre humor?


alamo

Odporúčané príspevky

Jasné, že téma predpokladá nadhľad a nie je bojiskom  ateistov a veriacich. Asi by som nemal písať, boh prišiel... ale ja si myslím, že boh prišiel... To ju zrejme irituje, a preto sa snaží v reakcii o ironický podtext.  Tak sa ospravedlňujem.

 

Áno bola som nepríjemne ironická, ale mala by to byť téma trocha odľahčená,nie tak seriózna a vážna, ale ty to zoberieš tak vážne, že tu musíš poúčať, aby sme veci správne chápali.   Normálne z toho urobíš kázeň ako v nedeľu v kostole. Nuda, nuda. Dokonca cituješ z evanjelií či z biblie celé vety a vysvetľuješ ich. 

Neviete si z viery a z náboženstva urobiť, trocha srandu, vtip, nazvi to ako chceš.  Proste okamžite sa staviate do obrannej reakcie a vysvetľujete.

Nechcem vás presviedčať, ale nedá mi to nerýpnuť si, ak ty začneš o tom aký je to fundamentálny zákon - gravitácia, a urobíš nám z toho takú malú hodinu náboženstva. 

Proste v  tému náboženstvo vy humor nepoznáte, bojujete za svoju vieru a hotovo. Ok už nerýpem som ticho na tému náboženstvo sa nevtipkuje a nevyrýva. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja si teda myslím, že my si vieme urobiť srandu z viery. Ale nie z Boha.

 

Povedzme si to takto: my už o Bohu nevieme takmer nič, naše diela, či už písomné, sochárske alebo hudobné, sú svetské, nie sú primárne o Bohu. Ale vezmime si staré kultúry - tie všetky, kompletne všetky tvorili diela o Bohu, či už takom, alebo onakom.

 

Predpokladajme aspoň na chvíľu, že tak, ako my dnes vieme o čom tvoríme naše diela, rovnako to vedeli aj tí z prastarých kultúr.

Takže v tých zápisoch, v tých tradíciách povedzme, že máme správu o bohoch, ktorých tie kultúry poznali.

A fakt si nepamätám, že by v niektorých tých tradíciách boli bohovia zobrazení ako že si robia srandu z človeka.

Ani u Gréckych bohov, ktorí sú už fakt dosť svojimi vášňami blízki človeku, nejde o srandovanie so svetom a s ľudským osudom.

 

Áno, z viery, a obzvlášť z veriacich je fajn, že si vieme urobiť žarty. Ale ako by ste niesli, keby tu niekto vtipkoval o ubližovaní malým deťom? Tiež by ste boli takí tolerantní? Proste vtipkovanie má svoje hranice. Tak to vidím ja.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No, ak si pripustil, ze o krestanskom Bohu dnes nevieme takmer nic /co je vlastne pravda/, tak ludia ktori zili v minulosti o nom vedeli pravdepodobne este menej ako my. Dnesny obraz Boha je premietnuty vo viere, v ludoch ktori v neho veria a ja nevedim dovod, preco by to nemohlo byt /okrem vsetkeho ineho/ aj smiesne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ak chce Boh, aby sme boli šťastní, tak nám musí dopriať aj smiech a humor, neviem si predstaviť, že nejaký škarohlíd či ufňukaný tvor môže byť šťastný...no a teda nám ten zmysel pre humor nadelil do vienka, tak asi od seba - a teda ho aj sám má. neviem, či by som vedela oslavovať a obdivovať a mať dokonca rada bytosť suchú, bez smiechu, rozdávajúcu len smútok a vážnosť samu...ľudia s takými vlastnosťami ma unavujú a  z nich bodkovatiem. Z nekonečnej bytosti plnej samých takých vlastností ...och, ani pomyslieť. 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vilma

 

ak teda rozumiem hore napisanemu, tak nie si ateistka, iba si chces sprijemnit zivot ponizovanim toho, kto nie je tvoja salka kavy, pretoze Boh predsa chce, aby sme boli stastny.....kedze si reagovala na mnou polozenu otazku trojici (nie tej svatej) flora, game, dead.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale to sa teda mýliš, vôbec nikoho nechcem ponižovať. ja zmysel pre humor považujem za skvelú vlastnosť. A kto akože nie je moja šálka kávy? Ja tu proti nikomu nič nemám, veď keby ste mi liezli na nervy, nechodila by som sem. Nemusí mať každý taký názor ako ja. keby mal, nedalo by sa diskutovať, len by sme si tu odkývali jeden druhému všetko...

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Som rad, ze si dala na pravu mieru mieru svojej "zabavy"....ved som aj preto tam dopisal, ze vychadzam s toho co pisali flora, game a dead.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

info: no vidíš. V tom máš pravdu, že nie som ateistka, ale to mi nebráni v tom, aby som si s ateistami nerozumela v iných oblastiach. Do náboženských tém sem moc nechodím, nejak nemám potrebu.

A tým, že si z niekoho uťahujem, ho vôbec nechcem ponížiť. A tiež, neurážam sa, ak si niekto vystrelí zo mňa. Niekedy sa dám nachytať a niekedy zakontrujem.

A spolu sa s protistranou zasmejeme. je to oveľa ľahšie a príjemnejšie ako sa ofučať a chodiť ako zdutá koza. Zmysel pre srandovanie pomáha a nadľahčuje.

Niekedy mám naozaj taký pocit, akoby si aj sám Pánbožko zo mňa robil srandu. A potom vraj nemá zmysel pre humor.

Poznáš ten výrok, že ak chceš rozosmiať Boha, povedz mu o svojich plánoch? jasné že ho vymysleli ľudia, ale na mne sa to teda už nespočetnekrát prejavilo a mala som fakt pocit, že sa Pánbožko smeje, ako som si také čosi mohla naplánovať, keď také dačo jakživ nebude...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Do náboženských tém sem moc nechodím, nejak nemám potrebu.

 

:) Ja rada a s láskou chodím aj do náboženských tém. Aj týmto spôsobom chcem  Boha chváliť a velebiť.  Boh je hoden všetkej chvály. Chvála je odpoveď na Božiu veľkosť, dobrotu, lásku a dar spásy. 

     Ľúbim aj náboženské témy o Bohu, našom Tvorcovi, o viere, o láske, o nádeji ..

Súhlasím.  Boh miluje každého človeka a chce, aby sme boli šťastní! 

 Som vďačná, za rôzne témy, aj za náboženské, lebo  aj v nich , som stretla úžasných ľudí, ktorých by som asi len tak nestretla ..  je jedno, či boli veriaci alebo ateisti .. myslím si, že Boh nám pošle do cesty takých ľudí, akých   potrebujeme, aby sme sa od seba navzájom učili, odovzdali, darovali sa ..  nemyslím si, že by som mala ísť napr. na  kresťanské fórum, ak chcem Boha chváliť .. nechcem si voliť ľahšiu cestu .. tu som .., tak tu mám asi byť  :happyroll:

takže, ešte raz,  ja osobne som šťastná, že som aj v náboženských témach, stretla viacerých ľudí  ..  samo, že aj nášho Dávida :)  s ktorým   sme si najčastejšie  podiskutovali, chválili Boha, či už voľným debatovaním, všetkými modlitbami , piesňami,  to sa ani nedá proste slovami vystihnúť, opísať tá hodnota ..  ja si to veľmi vážim a ďakujem za tie dary ..

 

 Veľmi rada prispejem aj do iných tém,  čítam  všetko,  ako len stíham a všetkých forumákov.

 

 Vážme si všetko to, čo máme a radujme sa ..    :yes_yes:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

Niekedy mám naozaj taký pocit, akoby si aj sám Pánbožko zo mňa robil srandu. A potom vraj nemá zmysel pre humor.

Poznáš ten výrok, že ak chceš rozosmiať Boha, povedz mu o svojich plánoch? ..

 

Čo sa ja snažím vyjadriť tuná je, že mi príde: Áno, Boh má zmysel pre humor - ale "odtiaľ-potiaľ". Absolútne cudzia mi je predstava Boha ako sarkastického bezcitného vtipkára, ktorý si z ľudí robí gašparkov z kratochvíle. Boh si nerobí z nás srandu. Ale musí mu pripadať bolestne-vtipné naše neustále nechápanie a vzdorovanie riadnemu behu sveta. Ako keď rodič pozoruje svoje dieťa, ako sa neohrabane stavia na vlastné pokrčené nohy a ako padá na zadok či "na hubu" - no či to nie je zábava pre oboch?

 

Ale nie je v tom zákerný posmech. V tom je ten rozdiel.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

... predstava Boha ako sarkastického bezcitného vtipkára, ktorý si z ľudí robí gašparkov z kratochvíle. ....

 

Ale nie je v tom zákerný posmech. ...

 to som nepovedala.

 

:) Ja rada a s láskou chodím aj do náboženských tém. Aj týmto spôsobom chcem  Boha chváliť a velebiť.  Boh je hoden všetkej chvály. Chvála je odpoveď na Božiu veľkosť, dobrotu, lásku a dar spásy. 

     Ľúbim aj náboženské témy o Bohu, našom Tvorcovi, o viere, o láske, o nádeji ..

.....

nie som natoľko dobrá, ani vedomostne (mňa nebaví filozofovať, ja skôr cítim) a ani nie som žiadny svatúšek, aby som mohla "reprezentovať", asi by som tam asi narobila viac škody ako osohu.

 

Predstava Boha ako prísneho, absolutistického  vždy vážneho šéfa, pre ktorého je najdôležitejšie, aby si ho jeho "podriadení" uctili a ešte ho aj zbožňovali, a ktorý neznesie smiech a vtip,  je mi proti srsti. Viem, prečo to tak cítim, ale nechcem o tom hovoriť.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 Vilma, 

    :) vymenili sme si  názory, prečo Ty, nemáš nejakú  potrebu chodiť do náboženských tém a ja, prečo  chodím rada aj do náboženských tém. Za názor Ti ďakujem. 

 možeme ďalej pokračovať v téme Má Boh zmysel pre humor?

 

   

    

                                                       

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ak stvoril Boh človeka na svoj obraz, tak človek dostal zmysel pre humor od Boha. Boh teda musí mať zmysel pre humor. Ak však človek stvoril boha na svoj obraz, je nepochybné, že človek má skôr zmysel pre satiru.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 Boh teda musí mať zmysel pre humor. 

 Boh má zmysel pre humor. Je to Božský humor, Boží humor. 

 

Boh stvoril človeka na svoj obraz..., no človek, nie je dokonalý ako Boh, tak  máme  človečí humor.

 

tak to vnímam.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov