Skočiť na obsah

Letné olympijské hry - Londýn 2012


aljak63

Odporúčané príspevky

Na STV by sa mohli naučiť, že keď vysielajú záznam z veslovania, tak je vhodné odstrániť z obrazovky titulku NAŽIVO, aby človek nemusel rozmýšľať, že ako je možné, že v Londýne o pol jedenástej večer ich času majú ešte deň.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

- malý strovný štát Grenada po zisku historicky prvej medaily na OH vyhlásil na utorok popoludní štátny sviatok : Kirani James (29) zvíťazil v behu na 400 metrov časom 43,94 sekúnd, stal sa vôbec prvým mimoamerickým bežcom, ktorý pokoril hranicu 44 sekúnd

- krásna Jelena o žrdi nakoniec bronz

- Bolt predviedol, že vie bežať aj na 120 metrov - toľko cca odbežal vážne z 200, zbytok dobiehal pekne v pohode : )

- rozhodcovia rozhodujú ... niekde podivne, niekde menej, ale začínam si to viac všímať, skoky do vody, napríklad ...

- gymnastika žien, jednotlivci - kladina : dnešná príšerná atmosféra súťaže, nervozita a podivné emócie boli desivejšie, než včera na bradlách ... tentokrát pre zmenu padali z kladiny, okrem dvoch tuším všetky, Komová náhodou neplakala, ale tvárila sa nesympaticky, ale bulili dve malé číňanky, ktoré od začiatku boli strieborná a zlatá, a nikto nechápal, prečo plačú a prečo nervačia spolu s trénerkou ... čím viac súperky padali a kazili, tým viac číňanky plakali ...

a to ešte dnes idú za chvíľu cvičiť prostné ... jaj, radšej nech sa im darí a v pohode, bez nervov a v dobrej atmosfére ...

- gymnastika muži, jednotlivci - hrazda ... to bola nádherná súťaž, atmosféra vynikajúca, uvoľnená, a nádherné zostavy .. a čo predviedol mládenec, nakoniec víťaz, ryšavý Lietajúci Holanďan, bola rozprávka - a standing ovation hľadiska

- slovenský štvorkajak postúpil na OH v Londýne priamo do finále na 1000 m

 

- trochu z iného súdka:

... vdova po zosnulom izraelskom trénerovi na spomienkovom obrade na masaker z roku 1972 útočila na MOV http://www.olympic.s...la-na-mov-.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Práve začalo semifinále vo futbale medzi Mexikom a Japonskom, ale STV radšej zo záznamu vysiela gymnastiku. Chcel by som vidieť fotky tých baraních hláv čo rozhodujú, ktorý šport zaradia na obrazovky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na ČT2 taktiež deklarovali PP a nakoniec ide plažovy volejba. A na 4-ke draha. Ešteže mam BBC.

 

//padali paradne goly. Škoda Japoncov, po tom čo predvadzali cely turnaj, prial som im finale.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

- Alžírčan Taoufik Makhloufi / spomenutý vyššie ako ulievač / sa stal olympijským víťazom v behu na 1500 m - za svoje ulievanie na 800 m bol už vylúčený z OH - na orodovanie alžírskej výpravy mu odpustili vypustenie, a na čo sa šetril, dobehol ...

 

- Nemec Harting vyhral hod diskom ... oslavy na štadióne nebrali konca, došlo aj na jeho klasické víťazné trhanie tielka, a zabehol si aj 110 m prekážok ... dnes sa dostalo na známosť, že ho večer okradli, kompletne celú výbavu, doklady, roztrhané tričko, vstupky do olympijskej dediny a akreditáciu - kým si vybavoval totožnosť, prespal na laviciach, do svojej postele sa dostal ráno o ôsmej.

ešteže sa zlato za disk rozdáva až dnes, ukradli by mu aj to : )

 

- novinky v slovenských luhoch na OH: Vlček a Gelle - dvojkajak K2 na 1000m - po super vstupe do finále vo finále nakoniec ôsmi ... ,

...Hrašnová v kladive do finále nepostúpila

 

- 73 krajín má doteraz medailu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ešte včera som o dvojkajaku čítal o suverénnom postupe do finále. Dnes som čakal medajlu. Nakoniec je z toho posledné miesto. V 17. storočí by už boli o hlavy kratší.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dvojkajak nemal až tak suverénny postup ... kedže do finále nepostupoval priamo ale zo semifinále ...

 

Práve som dopozeral hádzanú kde Maďarsko v dramatickom zápase porazili Island ... to bol zápas ako sa patrí ..

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Želiezka v ohni vychladli. A veľmi rychlo.

 

Prave sledujem stolny tenis, finale mužskych družstiev. A je to neskutočny brutal. Zatiaľ to najlepšie čo som na tohtoročnych OH videl.

 

//inak najväčšou slovenskou hviezou na OH nie je žiadna športovkyňa:

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

OH píše romány:

Kanadskej kanoistickej rodine trpezlivosť medailu priniesla, po 64 rokoch

Po dlhých 64 rokoch a ôsmich olympiádach sa kanadská rodina Oldershawovcov teší z olympijskej medaily v kanoistike.

Tretia generácia Oldershawovcov to nakoniec dokázala Mark (vpravo) nakoniec medailu domov donesie.

Mark Oldershaw získal v stredu na OH 2012 v C1 na 1000 m trati bronz. Pred ním sa o cenný kov márne snažili starý otec Bert, strýkovia Dean a Reed aj Markov otec Scott. Na Dorney Lake sa v stredu tešila takmer celá rodina. "Som pyšný, že som Kanaďan a Oldershaw," povedal šťastný pretekár.

Starý otec Bert reprezentoval Kanadu na troch olympiádach, po prvý raz na OH 1948 práve v Londýne.

http://www.pluska.sk/oh-2012/zaujimavosti/kanadskej-kanoistickej-rodine-trpezlivost-medailu-priniesla-po-64-rokoch.html?forward=sk_mobil_clanok.jsp , http://www.olympic.sk/sportove-aktuality/15420-rodina-oldershawovcov-akala-na-olympijsku-medialu-64-rokov-dokala-sa-.html ...

aj toto je olympiáda.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

- slovenská Klocová nakoniec pobeží finále na 1500 m, cieľová fotografia ju najprv posunula o jednu stotinu sa dvanástou postupujúcou, po proteste slovenskej výpravy protest uspel, je vo finále ako trinásta ...

na semifinále zabehla nový slovenský rekord 4:02,99

 

- medaily má 76 krajín

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

- ráno začalo príjemne, pokračovalo menej príjemne, K4 na 1000 m ťahal slovenský kajak na druhom treťom mieste, s prehľadom, česi boli s prehľadom na šiestom, až kým si to kúsok pred cieľom nevymenili

 

- slovenskí chodci Tóth a Bátovsky sa dopravili do Londýna, budú dúfajme na štarte 50 km, v sobou o desiatej ... Tóth očakáva jednočíselné umiestnenie ...

 

- novinky do budúcna v plávaní :

Medzinárodná plavecká federácia (FINA) uvažuje o zavedení videa pod hladinou po tom, čo sa Juhoafričan Cameron van der Burgh, že zlatú olympijskú medailu v pretekoch na 100 m prsia získal nečestne.

Športovec použil namiesto jedného hneď niekoľko tzv. "delfínich kopov". Juhoafričan plával v dráhe číslo štyri, ktorú lemovalo množstvo fotografov a televíznych kamier. Tie prehrešok zaznamenali, no funkcionári ich na prípadný postih nemôžu použiť. Van der Burgh zaplával disciplínu vo svetovom rekorde 58,46 s.

http://www.osporte.s...110&news=137790 , http://www.olympic.s...-hladinou-.html - TASR

 

- výškarky sa už pol hodinu hádajú s rozhodcami, či majú skákať ďalej ... vyšli z rytmu, dráma prepoludním http://www.osporte.sk/index.php?id_cat=250125&den=2012-08-09&online=other/42455&c=1448

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vcera sa ma jeden forumak z pf pytal, co ja vravim na nasich sportovcov.. povedala som mu nieco v tom duchu, ako som sa vyjadrila tu.. a dnes som natrafila na clanok, ktory v podstate vyjadruje aj moj nazor.. do takych podrobnosti som nesla, ale pripomina mi to vlanajsok, ked sme zhoreli na ms v hokeji, ako sa to vtedy vsade analyzovalo.. nemyslim, ze nastal posun, akurat sa zas zacalo analyzovat..

 

clanok tu http://tvnoviny.sk/sekcia/specialy/loh-londyn/smrtelne-hriechy-slovenskeho-sportu-a-olympijske-sklamanie.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dovolím si tvrdiť, že šport je väčšinou zrkadlom spoločnosti a tá naša voľným pádom podobne ako šport smeruje niekde do strašidelného vzduchoprázdna.

Toto je svätá pravda. Spoločnosť, kde politici používajú protiprávne tituly, okrádajú koho chcú a polícia chráni parazitov pred slušnými občanmi, si nič iné ako voľný pád nezaslúži.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a dokonalá mužská dvojstovka - finále ...

dokonalá, 3 x Jamaica, Blake druhý a Weir tretí ... všetky 3 medailové pozície obsadili Jamajčania

a to Bolt vypúšťal záver ... nádhera

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

- a dnes zopár hriešnikov dobehli dopingové kontroly, opúšťali OH ...

- jamajská štafeta je aj bez Bolta pohodlne vo finále

- Lucka Klocová, ktorá sa prebojovala nakoniec ako trinásta do finále rovnakým časom, ako dvanásta bežkyňa, obsadila vo finálovom behu olympijských hier v Londýne na 1500 metrov výborné ôsme miesto - najlepší výsledok v tomto behu pre Slovensko

- boj na žrdi - muži, sa vyostruje ... nakoniec sa vyostril, ale Bubka stále drží rekord

- mierne zmatky v meraní v hode kladivom - ženy ...

- 4 x 100 m ženy - Američanky nový svetový rekord, ktorý odolával 27 rokov - stlačili čas pod 41 sekúnd - 40,82 s.

... doterajšie maximum 41,37 s držali už neuveriteľných 27 rokov reprezentantky bývalej NDR, utvorili ho 6. októbra 1985 v austrálskej Canberre.

 

- doteraz má medailu 82 krajín

 

 

zbožňujem tie plné hľadiská, plné štadióny, plné cesty okolo súťaží, plné polia pred obrovskými obrazovkami ... tieto OH zostanú vo mne pre tých ľudí, ktorí tam docestovali v hromadách, a ktorí počúvli londýnskeho starostu a neodišli z mesta na čas olympiády, zostali tam, a sú úžasní ... :klobuk:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Klocová zabehla veľmi slušne, dokonca o 10 sekúnd pomalšie ako je jej osobný rekord, takže 8. miesto ešte aj s rezervou je dobrý výsledok.

 

Ale zaujala ma aj štafeta mužov na 4x400 metrov. Keď tento beh dokázali vyhrať bežci z Bahám, tak prečo by nemohli aj Slováci? Hádam na tých pár ostrovoch v Bahamách majú lepšie podmienky ako u nás? Obávam sa, že hej. Zaujal ma aj Oscar Pistorius, bežec za JAR, to že má amputované obe nohy, to som pravdu povediac zistil až dávno po pretekoch, keď som si dodatočne vygúglil jeho meno. Na trati som si vôbec nevšimol, že má amputované nohy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ad Klocova, niektori "novinari" maju naozaj v hlave prazdno. Dievča urobi najlepšie svoje umiestnenie v kaiere, najlepšie umiestnenie Slovakov v historii v behu, resp. celkovo v atletike na OH, a v titulku stoji, že nesklamala! WTF?

 

Slovaci a uspieť v šprintoch?! Bahamy a ich šprinteri patria do širšej svetovej šp-ičky už nejaky ten piatok. Tak asi preto by Slovaci nemohli uspieť. Porovnavaš neporovnateľne.

 

Pistorius bežal štafetu už aj minuly rok na MS a teraz na OH aj solo 400-vku. A nepočinal si vôbec zle.

 

Toth v chôdzi na 50 km na paradnom 8. mieste.

 

V chôdzi mame 2 zastupcov a STV tam pusti žensky volejbal. Demencia nema hranic. A ČT vysielala prenos z chôdze cely a to tam nemali nikoho.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Slovaci a uspieť v šprintoch?! Bahamy a ich šprinteri patria do širšej svetovej šp-ičky už nejaky ten piatok. Tak asi preto by Slovaci nemohli uspieť. Porovnavaš neporovnateľne.

 

A z akého dôvodu by som mal porovnávať neporovnateľné? A čo že bahamskí šprintéri patria do svetovej špičky? Čo presne bráni Slovákom aby vybudovali tím, ktorý by tiež patril do svetovej špičky a v štafete získal zlato?? Bežecká dráha je už pomaly v každej dedine.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neporovnateľne napr. z pohľadu genetiky. Koľko bielych bežcov ma asi tak medailu (nielen z tychto OH) zo šprinterskych disciplin? A to v inych krajinach nežije 2,5 miliona mužov ako u nas.

 

Bežecke drahy su v každej dedine už desaťročia. A za komančov bola podpora športu na uplne inom leveli ako je teraz. A podarilo sa vychovať možno 1-2 konkurencieschopnych jedincov. A ty chceš celu štafetu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nemám veľmi dobrý pocit z Carla Lewisa, jeho meno bolo pojmom, aj keď pred OH 1988 v Soule mal sériu pozitívnych dopingových testov, aj tak ho USA vyslali do Soulu, Ben Johnson na to vtedy doplatil, po jeho diskvalifikácii Carl Lewis vyhral na 100m ... Carl bol pojem, "bývalý" hriešnik, pamätám si, keď diskvalifikovali Bena Johnsona, Carl prehlásil, že už bolo načase, lebo Benovi doping trčal aj z uší.

Jamaica behá dobre, muži, ženy, ani nie dvadsaťroční mladíci, ... http://sportky.topky...-ziadny-respekt

to je asi rovnaké, ako spýtať sa, prečo Keňa a Afrika behá skvelé dlhšie trate ...

Carl kecá vždy pozadu.

od toho sú tam odborníci, aby si postrážili dopinogových hriešnikov. pochybujem, že Bolt nebol vyšetrovaný v kuse, celé roky a kdekade.

 

 

slovenskí športovci ... riešenie a prístup k športu treba zmeniť, hľadanie talentov, investovanie do výchovy, od malého malička, prelievanie peňazí, obmedziť počty funkcionárov na jedného športovca, potom môžeme hovoriť o športe vážne.

takto je div, že tí chlapci a dievčatá dokazujú to, čo dokazujú.

keď počujem v slovenskom športe slovo funkcionár, je mi zle.

na budúce OH stačí, keď pôjdu len slovenskí funkcionári, prejdú sa tam pod zástavou a bude vylíčené.

 

tak OH London 2012

videla som kúsky zo synchronizovaného plávania ...

a práve ide finále modernej gymnastiky, včera a predvčerom som videla časti vyraďovania ... prečo musia byť tie dievčence namaľované ako klauni zo sovietskeho cirkusu ?

 

všetka česť chodcovi Tóthovi

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

všetka česť chodcovi Tóthovi

 

Nielen jemu, ale všetkym chodcom. Su to borci. Toto je najťažšia atleticka disciplina, a kto dôjde do cieľa je frajer. Radšej bežať 100 km ako chodiť 50.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neporovnateľne napr. z pohľadu genetiky. Koľko bielych bežcov ma asi tak medailu (nielen z tychto OH) zo šprinterskych disciplin? A to v inych krajinach nežije 2,5 miliona mužov ako u nas.

 

Dajme tomu, je to možné, ukecal si ma.

 

 

 

Olympiáda po kanadsky :D

 

http://www.mojevideo.sk/v/6e7b3d434040413d3b4338

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov