Skočiť na obsah

Letné olympijské hry - Londýn 2012


aljak63

Odporúčané príspevky

Zas pol dňa sledujem futbal. Prečo tak nemôžu vyzerať zapasy aj na Eure či MS. Veď tie zapasy su paradne. Obzvlašť sa mi pačia Japonci, ti hraju vyborne, až na efektivitu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no tak teda akoze - pre mna dost rozpacite otvorenie oh... nebudem komentovat vsetko, ta hudobna vec bola scasti pre mna dobra... ale teda james bond je macher... bety prehovorit na let vrtulnikom a potom este zoskok... za toto ma agent 007 u mna najvacsie gule! B)

http://vimeo.com/46518877

 

najkrajsia vlajkonosicka bola z kamerunu, detto najkrajsie oblecko...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

OH v Sydney malo svojho legendárneho najpomalejšieho plavca, OH Londýn má zatiaľ najpomalejšieho veslára z Nigérie, ktorého do cieľa tlačili už aj diváci očami ... :)

naučil sa veslovať v máji, a na OH sa dostal na divokú kartu olympijského výboru, aby zvýšili povedomie a tento šport v krajine ...

 

Londýn oslavoval nového hrdinu - najpomalšieho skifára

 

Come on, dokážeš to! hecoval cez mikrofón hlásateľ v Eton Dornei, olympijskom veslárskom kanáli. Diváci na tribúnach stáli, do cieľa poháňali afrického hrdinu, veslára Hammadoua Djibo Issaku.

...

Jeho technika nebola ideálna, veslo sa mu občas nechtiac zaborilo do vĺn, voda striekala okolo. Po päťsto metroch značne strácal, a hoci už nemal čo získať, bojoval ďalej.

Podpora zo zaplnených tribún bola totiž veľká, pri každom zábere sa ozýval potlesk a krik.

Úplne vyčerpaný Issaka sa po viac ako osemminútovej drine za cieľovou páskou takmer prevrhol, napriek tomu bol víťazom - v olympijskej regate vyhral sám nad sebou.

"Myslím, že teraz bude chcieť veľa ľudí u nás doma veslovať," odhadoval prvý nigerský veslár v olympijskej histórii po svojom olympijskom úspechu.

"Začneme s tým, len čo sa vrátim domov. Len musíme počkať, až dorazia lode z Británie."

Olympijský hrdina pôvodne začínal ako plavec, veslára videl maximálne v televízii.

Pre štart v Londýne dostal divokú kartu od Medzinárodného olympijského výboru, ktorý sa tak snaží zvýšiť povedomie o veslovaní v Afrike a posilniť princíp univerzality športu.

Čítajte viac: http://sport.sme.sk/...l#ixzz226M3oakl

aj toto je olympiáda :)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

najkrajsia vlajkonosicka bola z kamerunu, detto najkrajsie oblecko...

 

Zastavnička. :)

 

Inak, Španieli už po 2 zapasoch na futbalovom turnaji končia.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mohli prepísať históriu, ale keď tam poslali B výber a podcenili súperov, no tak čo s nimi.

 

najkrajsia vlajkonosicka bola z kamerunu, detto najkrajsie oblecko...

 

A fotka je kde?? :)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

síce ma dnes desivo bolí hlava, takže možno nie celkom chápem, a nemyslí mi to jasne ...

ale vážne mi po včerajšom zisku bronzu Danky Bartekovej uniká shootyho humor, bez ohľadu na oblečky, keďže ich v kresbe vyzdvihuje, tie tam na nástupe mal kdekto aj upätejšie, aj desivejšie, aj národnejšie, ...

a toto bol vtip tak na prvý deň, alebo pred prvým dňom, majster shooty sa vtipom na dnes minimálne mierne uťal ...

 

post-3-0-42809200-1343654754.jpg

http://komentare.sme...749/shooty.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

gymnastike družstiev mužov sa oplatilo Japoncom protestovať, vymenili si miesto s Britmi na druhej priečke.

 

v šermiarskej hale sedí uprostred haly smutná Kórejka, a odmieta akceptovať výsledok a odísť - tu som do tohto momentu prepla tv, čo sa tam udialo ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zastavnička. :)

 

vlajkonosicka :) http://www.sme.sk/c/...informacie.html

 

vcera nam nijak neslo, ale vlastne ma to ani neprekvapuje...

 

game, ty si ako peter valko :)

 

Dobry den

Rad by som vyjadril, nespokojnost s dnesnym (30. 7. 2012) Vasimkreslenym komentarom (vtipom) v SME(http://komentare.sme...749/shooty.html), ako vykonali mnohiini na stranke dennika v diskusii. Kedze rozhodne nemam v umysle sa naSME registrovat, cinim aspon takto:

Ano, este viac sami seba presviedcajme, aki sme zaostali bacovia, akomy, Slovaci mozeme za vsetko zlo vo svete, zato, ze Cigani lupia,zato, ze najviac na svete pijeme, zato, ze sme rozputali 253 svetovychvojen... Vsetko zle. Pytam sa, komu na takomto obraze a decimovaninarodnej hrdosti Slovakov zalezi? Kde inde, ako na OH sa prezentovat vstylyzovanom narodnom kroji? Kde??? Preco na cele kazdej NARODNEJreprezentacie kraca vlajkonosic s vlajkou prislusneho NARODNEHO statu?Vcera som nahodou videl celu kolekciu oblecenia nasej reprezentacievystavenu v nakupnom centre. Pekna je. Stylizovana, narodna ajdostatocne moderna, ako sa na NARODNY tim patri.

Je aj v GB Shooty, co ich prirodzene a podla zvuku bristky otvaracivecer zosmiesnil zato, ze nebol dostatocne kozmopolitny, resp.neviemaky? Podla mna to bol gignticky gyc, ale svet uznanlivopokyvkava hlavami nad Bondom, kralovnu v bombardakoch na padaku aokukanym Beanom, ale je to britske, tak co? Co takto kreslenym vtipompokritizovat tie miliony, ktore sa vystrielali do vzduchu a mohlipomoct polovici Afriky od hladomoru? Napokon, pri prilezitosti konaniatakehoto vzneseneho podujatia, za ake sa OH vydavaju, by to bolo viacnez namieste. Ale to by nebolo o kopnuti si do Slovakov, takze asinie...

Nepovazujem sa za primitivneho nacionalistu, ale odtial-potial,hadam. I nebrat sa prilis vazne a zasmiat na sebe je pekna vlastnost,ale preco stale a takto?

Peter Valko

 

A fotka je kde?? :)

 

neuveris, ale hladala som ju uz pre svoju potrebu na nete, ale nist.. tu je team kamerunu, ale ju necvakli.. http://www2.pictures.zimbio.com/gi/2012%2BOlympic%2BGames%2BOpening%2BCeremony%2BCfl89lHdB0Tl.jpg
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

prosím niekoho kto sa vyzná v pravidlách vodného slalomu, ak si dobre pamätám tak bývalo pravidlom že z každej krajiny mohol ísť len jeden zástupca, tak ako to že napr. Česko má v semifinále v C2 majú dvojté zastúpenie ? Wolf a Štepánek, Hradílek a Ježek ...

 

nie že by som im to nedoprial ... skôr sa pýtam kvôli Škantáravcom ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kto sa časom prebojuje, ten ide.

nejde obmedziť druhého najlepšieho pre niekoho, kto je najslabší, ale z inej krajiny ... :) keď si nakoniec rozdelia medaile traja rovnakej národnosti, sú proste najlepší ...

 

pinkuci,

presne, má ucta petrovi valkovi, aspoň čo sa jeho poznámky toho vidláctva týka ... ten vtip je vidláctvo na vyššom leveli, nemusím byť zanietený vlastenec pochodujúci za vlasť a za národ, ale už len kvôli danke bartekovej z toho vyčuhuje slama ... vie shooty aj lepšie, toto bolo veľmi nelepšie ... ni tak ? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game vo vodnom slalome to tak nie ... je tam určite obmedzenie ... sú národné kolá kde proti sebe bojujú ... tak ako Kaliská bojuje z Dukatovú ... proste je tam nejaké pravidlo čo mi uniklo a chcem ho vedieť ...

 

Ok už viem ..

 

Češi tak

ako aj Briti majú poskladanú druhú loď z mužov K1 a C1....nám chýba K1...aj keby sme mali kajakára, tak si asi neviem predstaviť Martikána v C2

:)

,hlavne nech mu to výde v C1

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Už sa to tu riešilo na inom mieste, aj v pravopisnom slovniku je pravdepodobne chyba. Logicky vzate, vlajka a zastava nie je to iste, tak to nemôže byť synonymum. Logika nepusti, ale pani jazykovedci očividne žiadnu nemaju. O to horšie, že si to odporuje v ramci toho isteho slovnika.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

... ni tak ? :)

 

nooo, sa s tebou a valkom nestotoznujem... mne to prislo trefne..

danka ma bronz, asi bude jedina medailistka... keby bola sutaz v supolienkach, mali by sme dve... :smilieee:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V sobotu pri pive som kamaratovi rozpraval, ze OH ma nezaujima, nevidel ceremonial. Ale zaujimaju ma a rad sa na to pozeram. Aspon od nedele. Telku mam vedla PC a bud idu rozpravky ci OH. Videl som uz vsetko mozne okrem futbalu - to neviem kde ide. Bavi ma volejbal. Poliaci ma zaujimaju, videl som aj Rusov.

Velmi ma bavil aj treti set cinaniek s turkinami. Turkine maju velmi pekne baby. Uz vidim , ze starnem,lebo tie sportovkine sa mi zacinaju pacit. Hadzana, videl som dve zenske zapasy ak ked mozno len po 20 minut. Korejky ... Korejky budu pre mna vzdy zaujimave, ich hadzana. Lebo su sikovne. A je na ne tazko hrat.

 

Videl som aj pimpong. Medzi osmickou su 3 europania. Videl som vypadnutie toho najlepsieho.

 

Gymnastika a japonci, oni nieze preskocili UK,ale aj ukrajinu. Bolo to trapne. Nepoznam bodovanie - preto neviem koho poskodili a ci.

Nieco podobne som videl pri plavani. Kto skoci do vody skor pred vystrelom, mal by skoncit. Americanka skakala aj druhy krat.

 

Dnes som videl nejaky nadpis, ze najvacsi pruser sa stal zo strany rozhodcov u sermu.

Inak tych japonskych gymnastov mi bolo luto.

 

Inak ta americka skeetarka co vyhrala aj nad Bartekovou ... klobuk dole. ked som ju videl prvy krat som tipoval ze ma 50 rokov. Ze to je nejaka americka stara kovbojka - vsetko trafila. Ako vykon neskutocne. Ale na bedni bola pre mna sympaticka.

 

martikan je vraj treti. Tak estanguet si uz aj normalne vybojoval zlato. zrejme dobry pretekar. A Martikan dobry vysledok. 17 rokov byt najlepsi. Ci patrit medzi najlepsich ,tiez klobuk dole.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Olympiada je naozaj neuveriteľne podujatie. Viťaz Relly Dakar spred roka si vystrieľa medailu, 16 ročna plavkyňa plava časy ako Phelps, uradujuci majstri Europy do 21 rokov Španieli a poručaju už po 2 zapasoch, z bedmintonu bez milosti vyhodia 4 pary favoritiek lebo kalkuluju s vysledkami, svet oslavuje najpomalejšieho veslara viac ako viťaza atd. A to nie sme ani v polovici. Take osudy veru v Holywoode nevymyslia.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Viťaz Relly Dakar spred roka si vystrieľa medailu

 

To vážne Nasser napokon dokázal? No pekne. Vedel som, že chodí reprezentovať svoju krajinu aj v skeete, ale nevedel som veru že mu to až tak dobre ide. A práve čítam, že Bronz! No pekne, gratulujem. To je pekný úspech.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dokázal to. pozerala som to, a kamera neustálym záberom na jeho ruky tiež, bola to síce najťažšia pozícia na držanie zbrane, a/ ale neuveriteľne sa mu triasli ruky.

ale pri streľbe nie ... a to rozhodlo. dokázal to.

cyklista zabral tesne na štarte do pedálov, a roztrhla sa mu reťaz.

česi majú svoju prvú medailu, striebro.

gymnastky v družstvách tiež prežívali svoje malé tragédie, rovnako ako gymnasti, malá afroameričanka / je to korektné pomenovanie ? / potiahla svoj tím k zlatu, bola neuveriteľne dobrá, rusky boli perfektné, tak veľmi dokonalé, že konce kazili, dochádzali sily, ...

plavci trhajú rekordy ... kam až ? hm.

futbal neviem, ten už nestíham

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To vážne Nasser napokon dokázal? No pekne. Vedel som, že chodí reprezentovať svoju krajinu aj v skeete, ale nevedel som veru že mu to až tak dobre ide.

Veď je spolu s niekoľkymi ďalšimi strelcami svetovy rekorder.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kórejskú šermiarku, ktorá si posedela hodinku uprostred haly, vyriešili takto:

Juhokórejská reprezentantka podľahla Nemke Heidemannovej po zásahu v poslednej sekunde po resete časomiery.

Medzinárodná šermiarska federácia (FIE) ponúkla Juhokórejčanke Shin A-Lam špeciálnu medailu ako kompenzáciu za jej kontroverzné vypadnutie v semifinále súťaže kordistiek na OH v Londýne.

V utorok to uviedol prezident Juhokórejského olympijského výboru Park Jong Sun.

Podľa jeho slov FIE priznala problémy s časomierou a smoliarke sa ospravedlnila. Juhokórejská reprezentantka podľahla Nemke Britte Heidemannovej 5:6 po zásahu v poslednej sekunde po resete časomiery.

"Nečakali, že sa niečo takéto môže udiať v poslednej sekunde. Ich prístroje pracujú so sekundami, no nie s desatinami sekúnd," uviedol Sun.

Juhokórejská výprava podala po zápase voči výsledku protest s tým, že zásah prišiel až po uplynutí času, no rozhodcovia zásah uznali.

Čítajte viac: http://sport.sme.sk/...l#ixzz22JVRP39L

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ryan, to nebol tip, to bol podryp.. ;)

 

plavci trhajú rekordy ... kam až ? hm.

 

plavanie je famozne... velmi ma tesi, ze mozem pocuvat martinu moravcovu komentovat..

zatial som nepozerala gymnastiku, ale na atletiku sa tesim velmi..

skoda hantuchovej, v polovici zapasu som pochopila, ze je koniec..

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To je fuk, podryp tiez nevysiel. :)

 

Inak Spanieli nielenze vypadli, ale v 3 zapasoch nadali ani gol. Aspon ze ziskali bod.

Sper boli zenske zapasy v stolnom tenise a velmi ma zacal bavit pozemny hokej. Predtym som ho nesledoval, ale je to super sport.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pozemný hokej, asi potrebujem ešte veľa OH, aby som mu došla na chuť, proste nejde ... a veľa som ich už videla, žiaľ ... :(

 

tak nám je súdený ďalší bronz : Hochschornerovcov predpádlovali dve britské posádky ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov