Skočiť na obsah

Sniper

Odporúčané príspevky

Firefox nemá svoju tému, ale mal by mať. Vyšla nová verzia Firefoxu s poradovým číslom 10, ktorý prináša viacero bugfixov a vylepšení. Preto vo Firefoxe kliknite v menu na "Pomocník" a potom na "O prehliadači Firefox" a ono sa to samé začne inštalovať. Kto používa ešte archaickú verziu 3.6.x možno bude musieť aktualizovať manuálne.

 

Ďalej odporúča sa opustiť Firefox 3.6.x (a prípadne nižšie verzie) a prejsť na aktuálnu verziu, pretože v apríli by podpora a tým vydávanie opráv pre Firefox 3.6.x malo definitívne skončiť a prehliadače sa vám nebudú aktualizovať. Tým váš prehliadač sa stane zraniteľný voči novým vírusom, červom a trojanom, ktoré vám môžu preniknúť do PC a poškodiť alebo ukradnúť dôležité dáta, v extrémnom prípade prihlasovacie údaje pre internet banking. To bude mať za následok vybrakovanie vašich účtov, nebudete môcť zaplatiť za dom, vodu, plyn, elektrinu a psa. Celé to nakoniec môže dopadnúť tak, že pes pôjde do útulku a vy skončíte pod mostom. Tak nepodceňujte aktualizácie!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...
  • Odpovedí 15
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Sniper

    7

  • D'Ady

    5

  • alarm

    1

  • murder

    1

Top prispievatelia v tejto téme

Zverejnené obrázky

Včera som testoval Firefox ( asi 26 alebo 27), moc ho nepoužívam, tak ho mám len nainštalovaný a testoval som ho kvôli tomu, že v poslednej dobe mi Chrome akosi nechce načítavať stránky. Počas surfovania vo Firefoxe ma veľmi milo prekvapila rýchlosť a plynulosť načítavania stránok a keďže na Chrome mám v poslednej dobe dosť veľké nervy za jeho pomalosť a neskutočné žranie pamäte, tak uvažujem za prejdem na Firefox. Samozrejme, budem to musieť testovať dlhšie, lebo Chrome používam denno denne (+ mám v ňom niekoľko stoviek uložených Favorites, čo má možno tiež vplyv na výkon) a možno by už potreboval kompletne preinštalovať, ale viem, že to nebolo bohviečo ani po čerstvej inštalácii.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vela stranok mi v Chrome nejde a kedze mam naraz spustene obidva browsery, tak vo FF zistim, ze stranka je funkcna...

nedavno som upgradol FF na v26 a ide mi celkm v pohode, len mam problem s facebookom

najprv som nevedel, v com je problem, ze sa mi strasne spomaluje komp, ale experimentalne osm zistil, ze ked mam vo FF spusteny FB, tak mi po nejakom case vyskoci procesor na cca 80%

skusal som pozriet do AdBlocku, ale nic rozumne som tam nenasiel

nema niekto podobnu skusenost ?

 

ps - chrome som zacal pred casom pouzivat len preto, lebo starsia verzia FF mi nadavala pri pouzivani Gmailu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No ja som na FF prešiel hlavne kvôli tomu, že Chrome v poslednej dobe akosi prestal načítavať stránky, zakaždým zobrazí len prázdnu stránku a v strede hláška, že server sa nenašiel. Spravím refresh, niekedy stránka nabehne hneď, niekedy až po 3-4 refreshi. Viem, že výpadky to nie sú, mám obavy, že to bude nejaký interný problém v Chrome. Ale nevygúglil som nič, že by mal niekto podobný problém, ale vidím, že píšeš zrejme aj ty o tom istom alebo podobnom...

 

Ja som si s FB zatiaľ navšimol problém, ale povedal by som, že problém bude v samotnom FB, dolámal by som ruky tým programátorom. Ako minule, prezeral som si nejakú fotogalériu s 50 fotkami, ja neviem či každú fotku chcel mať Chrome priamo v RAM, ale po pár minútach mi tá karta, v ktorej som si prezeral fotky, zaberala okolo 600 MB RAM a 2 GB, áno GB) virtuálnej. A nespravilo mi to len raz. Otestujem vo Firefoxe. Ten síce tiež zožerie dosť pamäte, ale na Chrome nemá, ten je schopný hravo zlikvidovať aj tú pamäť, ktorú nemám.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pred mesiacom som úplne opustil reklamosystém (chrome, gmail...) Ako bol Google pokrokový, tak to poslednou dobou všetko neskutočne preháňa. S FF tiež niesom úplne spokojný, tak som nútený používať IE11 (ktorý urobil veľký pokrok, ale stále to nie je 100% ono) a FF.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja mavam skor problem s procesorom

aktualne FF otvorenych 5 okien a spolu 16 tabov, cca 550 MB RAM, ale procak osciluje medzi 40 a 90% na ff procese

inak  problem s nacitavanim stranok je presne ako popisujes

a este jedna vec ma na chrome stve - nejasny sposob aktualizacie, ktory nemozem (neviem?) ovplyvnit

nikde som nenasiel moznost skontrolovat, ci vypnut aktualizacie, ale nedavno mi divne zbrzdil komp a az doslednym patranim v spustenych procesoch som zistil, ze sa prave aktualizuje chrome...

 

zlaty firefox ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

FF používam od doby čo mám internet, ale stará zlatá verzia 3.6

s každou novou verziou mám pocit že FF sa stáva pomalší a ťažkopádnejší, ale asi je to tým že mám zastaralý komp.

 

aktuálne 15 otvorených kariet a FF žerie 600 mega ramky, a podobne ako popisuje D´Ady, procesor chvíľami vystreľuje niekam k 100%

 

skúšal som kedysi aj Chromého, ale nejak ma nenadchol. ako záložný prehliadač mám operu, ale novšie verzie sú vlastne tiež len zle maskovaný Chromý :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja mavam skor problem s procesorom

aktualne FF otvorenych 5 okien a spolu 16 tabov, cca 550 MB RAM, ale procak osciluje medzi 40 a 90% na ff procese

 

Dosť závisí aké stránky máš spustené. Ja mám 2 okná a 13 tabov, jednoduché stránky, FF zaberie možno 6%.

 

 

a este jedna vec ma na chrome stve - nejasny sposob aktualizacie, ktory nemozem (neviem?) ovplyvnit

nikde som nenasiel moznost skontrolovat, ci vypnut aktualizacie, ale nedavno mi divne zbrzdil komp a az doslednym patranim v spustenych procesoch som zistil, ze sa prave aktualizuje chrome...

 

 

Toto je vec, pri ktorej nadávam, že by sa aj stavbár hanbil. Keď sa Chrome ráči aktualizovať (a ten blb na drzáka sa aktualizuje pri každej aj ten najbezváznamnejšej minor verzii), tak mi procesor vystrelí na 100% a takto sa drží asi 10 minút. Počas tejto doby je na PC nemožné niečo robiť. Vypnúť sa to dá jedine tak, že v zložke Program Files/Google/Update zmažeš (alebo len zmeníš príponu) súbor GoogleUpdate.exe a vytovríš nový s takýmto názvom (aj prázdny txt súbor). Keď som ho bez stopy zmazal, tak Chrome ho nejakým spôsobom hľadal (asi cez nejaký odkaz v registroch) a nadával pri tom ako pohan (takže nejaký ten proces od Chrome zase vystrelil na 100%)

 

 

s každou novou verziou mám pocit že FF sa stáva pomalší a ťažkopádnejší, ale asi je to tým že mám zastaralý komp.

 

Toto u Chrome platí 10-násobne. Keď som na ňom začínal, a to bola možno nejaká verzia 5-6, tak bol dobrý, ale okolo 20 sa to už začínalo hovadiť. A čo ma u Chrome sralo najviac, stačilo, keď som nejaký tab dlhšie nepoužíval, tak potom ako som naň klikol, namiesto stránky len biela plocha a musel som čakať aj 15-20 sekúnd, pokým sa stránka načítala. U FF keď kliknem na nejaký tab aj po polhodine, tak stránka sa mi zobrazí hneď.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

pls, neviete, kde FF vo verzii 24 uklada zalozky ? chcem si ich preniest z disku havarovaneho kompu, ale neviem ich najst

starsie verzie mali v adresari Profiles subor bookmark alebo bookmarks.htm

vcul nic :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nie je subor Profiles v priečinku AppData? Je ale skryty, musiš dať zobraziť skryte priečinky a preklikať sa k tomu. Aspoň ja mam verziu 31 a tie založky su tam.

 

Cesta by mala vyzerať nejak takto:
C:\Users\USERNAME\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\ v Profiles by mal byť jeden priečinok (nazov je nezmyselny z komba čislic a pismen, preto môže byť u každeho iny). A v ňom najdeš bookmarks.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vo WinXP je to trochu inak c:/Documents & settings/ user/... adresar Profiles nie je problem najst, vratane toho nezmyselneho podpriecinku

v Total Comanderi mam zapnute zobrazovanie skrytych a systemovych a dal som to normalne vyhladavat na CELOM disku, nenaslo mi ziadne "bookmark"

tak som myslel, ci sa v novsich verziach FF ten subor nevola nejako inak

 

:(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...
  • Pred 1 rokom...
  • Pred 4 týždňami...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov