Skočiť na obsah

Protipirátsky zákon


Sniper

Odporúčané príspevky

Organy sa tomu venovat zacnu tazko, kedze doteraz sa tomu tiez nevenovali. Taky tor-rent bol nelegalny aj doteraz a nemam pocit zeby sme boli zazili hon na carodejnice. Ked nepostihovali vo velkom zdielacov, nebudu ani stahovacov.

Je to len iny vyklad zakona, realne sa nezmeni vobec nic. Len je to stavnata tema pre media, preto je to na pretrase dna. ACTA bol tiez velky hit internetu, teraz po tom nestekne pes.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Prva lastovička:

http://www.zive.sk/clanok/95214/stiahnutie-pesnicky-ako-trestny-cin-beblavy-navrhuje-zmenu

 

Zda sa že aspoň niekto je aspoň štipku pri zmysloch. To rozhodnutie Esudu je totižto uplne mimo akekoľvek hranice zdraveho rozumu. Stiahnutie filmu je trestny čin. Keď ale ukradnem v obchode nosič s rovnakym filmom, tak len priestupok. WTF?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zato v česku to vyzerá ináč:
 

Negatívny postoj k zmenám zaujalo české Ministerstvo kultúry. „Už teraz môžeme povedať, že o odstránení výnimky umožňujúcej zhotoviť si rozmnoženiny pre osobnú potrebu, čo je praktikované v drvivej väčšine štátov EÚ, rozhodne neuvažujeme,“ uviedol pre ihned.cz riaditeľ odboru autorského práva Pavel Zeman.

Česi pritom argumentujú tým, že po používateľovi by zákon nemal žiadať, aby legálnosť zdroja overoval. Rozhodnutie eurosúdu je ale automaticky záväzné pre všetky členské štáty EÚ, ktoré musia prípadne upraviť legislatívu, pokiaľ je v rozpore. Taktiež národné súdy by mali rozhodovať s prihliadnutím k novému výkladu.

Zákaz sťahovania filmov a hudby navyše posmelil autorské zväzy.

U našich západných susedov chystajú žaloby na najväčšie dátové úložisko Uložto.

 

http://www.zive.sk/clanok/95016/stahovanie-filmov-a-hudby-rozhodnutie-eurosudu-zmeni-zakon

 

keď im to vyjde, stratí sa nesmierne množstvo starých filmov, kníh, hovorených kníh a kdečoho iného, čo je tam uložené.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...
... Keď si sťahujem z ulozto film tak v internetke kde sú také lepšie počítače aj normálny internet cez telefónnu linku, modem a tak.
Ty si v internetovej kaviarni sťahuješ filmy? A vieš o tom, že od minulého leta je to u nás trestné?

 

Nejde o nové filmy a len pre vlastnú potrebu. Trestné je ak sťahuješ kinohity a šíriš to. Ja sťahujem staré filmy, neraz je to TV rip, teda že v telke mi ujde nejaký film ktorý som si nestihol nahrať na setopbox či pozrieť tak si ho stiahnem z uložto. To je to isté ako keď si sused nahrá z markízy film na video a požičiam si od neho videokazetu, len teraz je to v elektronickej podobe že niekto ti nahrá trebárs aj z telky a uploadne na ulozto. Žiadne warez a podobne. Je to legálna a veľmi komerčná stránka. Ktorá je moderovaná adminmi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Trestné je ak sťahuješ kinohity a šíriš to.

Na ten blud si prišiel kde? Trestne je sťahovať všetko na čo sa vzťahuje autorsky zakon. A je jedno či to je film ktory vyšiel včera alebo pred 50-timi rokmi. A jedno je aj či to sťahuješ lebo to chceš ďalej širiť, alebo držať doma v šufliku. Na tom vôbec nezaleži.

 

Požičať kazetu susedovi je trestne tiež, maš to dokonca na nej pred každym filmom napisane.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

teraz je to v elektronickej podobe že niekto ti nahrá trebárs aj z telky a uploadne na ulozto. Žiadne warez a podobne. Je to legálna a veľmi komerčná stránka. Ktorá je moderovaná adminmi.

 

Vidím, že absolútne ani len netušíš o čom potíš. Toľko sprostostí na jednom riadku si tu snáď ešte ani nenapísal.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aspon vidíte aké je dôležité si podriadiť celý svoj deň televíznemu programu alebo nastaviť si nahrávanie na setopboxe lebo ujde mi film na markíze či jojke a potom sú z toho takéto sťahovačky a nakoniec aj naťahovačky. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale tak chcem vidieť ten film čo v TV ide tak buď sa zariadim tak že na vysielanie som doma alebo si to nahrať. Som potom nahnevaný keď mi ujde film ako naposledy v utorok ráno. Tak som si ho musel stiahnúť. To je celé. Nerobím to nejako často a vo veľkom. Autorov chrániť treba ale zase nie na úkor diváka lebo keď ma niečo zaujíma rád by som si to aj pozrel. A v kine nechodia filmy z roku 1998 a pod. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Par krat to skus neurobit, to znamena nenahrat si film, nepozriet si tv program a po case Ta to prejde lebo si najdes nieco, co vyplni Tvoj cas.

Chvilu to bude boliet, ale zvyknes si.

 

Rovnako je to s jedlom.

To len Tvoja hlava si mysli ze prides o pozitky. Realne sa uz roky uberas o tie skutocne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale tak chcem vidieť ten film čo v TV ide tak buď sa zariadim tak že na vysielanie som doma alebo si to nahrať. Som potom nahnevaný keď mi ujde film ako naposledy v utorok ráno. Tak som si ho musel stiahnúť. To je celé. Nerobím to nejako často a vo veľkom. Autorov chrániť treba ale zase nie na úkor diváka lebo keď ma niečo zaujíma rád by som si to aj pozrel. A v kine nechodia filmy z roku 1998 a pod.

Nahrat si to mozes ale nie stiahnut. Tak kaze zakon, resp. rozhodnutie europskeho sudu.

Inak je to riadna ina, nema to logiku. Uplna absurdita. No ale necudo, co cakat od debilov z EU.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Však to e na tom absurdné lebo tak rovno mohli zakázať setopboxy s funkciou nahrávania... Lebo ak ti niekto ripne z markízy a dá na ulozto a ja si to stiahnem. To je skoro to isté ako keď si to ja nahrám a pozerám to z USB kľúča tým že si reklamy pretočím takže ani ten účel telka nesplní že ma nakŕmi reklamami. Ale zase poďme do reality, nevypnú predsa všetky stránky typu ulozto a neprerobia aplikácie ako whatsapp aby sa nedalo zdielať/preposielať veci zo svojho mobilu.


Realne sa uz roky uberas o tie skutocne.

Toto ma zaujíma. Čo také by mohlo zaujímať človeka ako ja viac ako televízia? Axel ten bold je hlavne pre Teba som zvedavý na tvoj koment.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Si múdry jak rádio, tak skús to.

 

 

Čo sa týka nahrávania a sťahovania, myslím, že od EÚ to až taká blbosť nie je. Nepoužívam nahrávanie, takže neviem, čo všetko sa dá s tou nahrávkou robiť, ale chápem to tak, že sa nahrá na zariadenie, z ktorého sa dá len prehrávať, resp. po nejakom čase ako nahrávka sa automaticky zmaže. To je v poriadku, celé to spočíva len v tom, že si niečo pozriem neskôr, to je všetko. Ale dá sa tá nahrávka skopírovať na externý disk? V tom prípade by to blbosť bola, pretože už by išlo o stiahnuteľný súbor, ktorý EÚ zakazuje, pretože s tým súborom už môžem robiť čo chcem, napr vytvoriť tisíce kópií a tie ďalej šíriť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Čo sa týka nahrávania a sťahovania, myslím, že od EÚ to až taká blbosť nie je. Nepoužívam nahrávanie, takže neviem, čo všetko sa dá s tou nahrávkou robiť, ale chápem to tak, že sa nahrá na zariadenie, z ktorého sa dá len prehrávať, resp. po nejakom čase ako nahrávka sa automaticky zmaže.

Lenže ono to je cele zložitejšie. "Značkove" TV (Sony, Samsung...) sice nahravky na HDD koduju (same sa po čase nevymažu), ale u nejakych "neznačkovych" Sencorov, Gogenov atd. žiadne šifrovanie neexistuje a nikdy nebolo.  A už vôbec nie u setopboxov, kde drviva väčšina nahravky nekoduje a nikdy nekodovala. Tych "kodovacich" STB je strašne malo. A to nehovorim o tom, že tie dnešne TV s operačnymi systemami umožňuju zdieľať vysielanie do inych zariadeni (PC, tablet, mobil...), kde si to môžeš bezproblemu nahrať.

 

Čiže ono sa to cele miňa učinku a o to absurdnejšie to je.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ak to funguje takto, tak potom je to na každého morálke, či si nahrávku uloží alebo nie, ale ak má takú možnosť, aby si ju uložil, tak prečo by to nevyužil? Ak si ich bude ukladať na externý harddisk, ktorý bude používať len pre vlastné účely, tak nikto mu na to nikdy nepríde.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pointa je ta, že vo vysledku nie je absolutne žiaden rozdiel či si ten isty program nahram alebo stiahnem. Ale podľa zakona ano, čo je uplne absurdne a chore. A to je ešte taka sranda že televizie maju na strankach archivy odkiaľ si to môžem tiež stiahnuť. Legalne, lebo to je legalny zdroj. To by som chcel vidieť na sude to dokazovanie či to mam z legalneho zdroja (nahrate, stiahnute z archivu...) alebo z nelegalneho (napr. ulozto). Veď to človek, ktory je pri zmysloch nemôže myslieť važne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to co ti autor nedovoli nie je legalne, ale taketo filmy nikoho netrapia. problem je s tymi ktore este nie su v tv, tam sa legalne daju len kupit bud cez plateny pristup alebo ako dvd. a tam stahovanie generuje straty producentom

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To je v poriadku. Ja nerpbím veci ako mnoho mladých že už majú stiahnuté filmy čo ledva skončili v kine... Také veci ma ani nebavia ako zháňať a pozerať filmy z nosičov atď. Ja som naklonený klasickému TV vysielaniu. Len keď mi niečo ujde tak mi je to ľúto a tak si to zoženiem keďže na online pozeranie mám pomalý internet. Tak sa snažím tak aby som bol vždy doma na svoje obľúbené programy alebo minimálne nastaviť nahrávanie. Takže u mňa je to pirátstvo minimálne keby sa robili prieskumy že kto ako často zhrešil tak by som bol medzi poslednými.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to co ti autor nedovoli nie je legalne, ale taketo filmy nikoho netrapia.

Lenze autor o tom nerozhoduje. Ked to ide v tv, je to podla zakona resp. rozhodnutia sudu legalny zdroj, z ktoreho si mozes urobit kopiu.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Presne tak. V kinách je upozornenie že akýkoľvek záznam filmu je trestný, na videokazetách z požičovne to bývalo tiež a mali to ešte tak opatrené že ak si niekto prepojil dva videá a chcel spraviť kópiu na prázdnu kazetu tak začal blikať obraz. To je všetko v poriadku ochrana autorov. Ale ak sa niektoré setopboxy a už aj niektoré telky vyrábajú s funkciou nahráávania tak rátajú s tým že robiť si záznam z TV vysielania nieje vo väčšine sveta zakázané. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov