Skočiť na obsah

Neomylnosť 3. Newtonovho zákona?


buky

Odporúčané príspevky

ale rychlost nameram aj pri zrychlenom pohybe.

 

Ako zmeriam veľkosť napätia pri jeho permanentnom zvyšovaní ? :dalbysomsi:

 

Rýchlosť "v" je pre mňa rovnomerný pohyb z dôvodu, že teleso prejde každú nasledujúcu vzdialenosť (m) za rovnaký čas (s) Kde sa mýlim?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Posledny krat ti to napíšem. Uz som ti to pisal a ja uz pochybujem, že ty vieš čitat s uvedomenim si co ti kto pise.

 

Vsetky drahy A, B, C, D, E MAJU DOSTREDIVE ZRYCHLENIE. DOSTREDIVE ZRYCHLENIE NIE JE OBVODOVE ZRYCHLENIE.

 

A POKIAL TY BUDES NEUSTALE PISAT O OBVODOVOM A JA TI PISEM O DOSTREDIVOM, TAk si totalny hotentot.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak mi skus povedat, co ukazuje tachometer v aute pri rozbiehani? Ked rychlost podla teba nenameriam

 

Ukazuje zrýchlenie, lebo ručička rýchlomera prermanentne stúpa. Ak sa ma opýtaš akou rýchlosťou ideme, tak ti odpoviem, že zrýchľujeme alebo ti každú sekundu poviem vyšší údaj. Ak však zmeriaš rýchlosť len v jednom momente, tak ten údaj bude pravdivý len v tom jednom momente,a to môže znamenať aj rovnomerný pohyb, čo nie je pravda.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

"Pan policajt ja som nesiel 150km/h... ja som zrychloval, mne ste nemohli namerat rychlost":( :dalbysomsi:

 

Takze ked rucicka tachomera ukazuje rychlost 30km/h, a zrazu pridam plyn, tak podla teba bude ukazovat zrychlenie 30kmh-2? No, ak je toto podla teba pravda, tak mi bude trvat hodinu, kym dosiahnem 60km/h...Neprijde ti to ako blbost?

Rychlost je premenna, hadaj preco sa to nazyva premenna.....

 

Ak však zmeriaš rýchlosť len v jednom momente, tak ten údaj bude pravdivý len v tom jednom momente

Preto sa tomu hovori okamzita rychlost, pretoze plati len v danom okamziku.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takze ked rucicka tachomera ukazuje rychlost 30km/h, a zrazu pridam plyn,

 

Tak buď sa rozbieham - zrýchľujem alebo idem konštantnou rýchlosťou, alebo s konštantnej rýchlosti zrýchlim (pridanie plynu)Ako náhle pridáš plyn, tak už nejdeš 30km/h.

 

Preto tvrdím, že zrýchľovanie je permanentné skracovanie času prejdenej opakovanej rovnakej vzdialenosti, čo je dráha.

Ak bude pohyb rovnomerný tak čas bude rovnaký, prejdenej opakovanej dráhy. (medzera medzi pražcami)

Preto opakovane pripomínam dráhu ako koľajovú dráhu s pražcami.

 

 

Policajta nezaujíma či zrýchľuješ alebo ideš rovnomerným pohybom, zaujíma ho najvyššia dosiahnutá rýchlosť :dalbysomsi:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale ako ti tu rychlost nameria, to ma zaujima.

 

Nameriaš zrýchlenie v danom okamžiku, lebo o ďalší nasledujúci okamžik bude údaj vyšší. Pri rovnomernom pohybe bude údaj rovnaký aj po ďalšom nasledujúcom okamžiku.

A policajt, ak má tu možnosť, si rád na tie ďalšie okamžiky počká.

 

S jedného nameraného okamžiku nemáš možnosť zistiť, či ide o zrýchlenie, spomalenie alebo konštantnú rýchlosť.

Tyso spomínal tri body, aby si mohol rozlíšiť o aký pohyb ide, ja môžem len súhlasiť, lebo pre mňa sú to dve dráhy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nevracia sa nam tu oklukou z davnej historie Zenonov paradox sipu?

Ako moze sip letiet, ked v kazdom jednom momente stoji.

 

V bukyho podani by paradox auta zrejme znel nejak takto:

Ako moze auto v kazdom momente mat rychlost, ked sa pohybuje zrychlene.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nie, namera rychlost v danom okamziku. Na displaji mu bude ukazovat stale rychlost a len rychlost. Rychlost je uplne ina velicina ako zrychlenie, premenliva rychlost nieje zrychlenie, premenliva rychlost je premenliva rychlost. Zrychlenie je miera s akou sa meni rychlost za cas, a preto ma uplne ine hodnoty a jednotku ako okamzita rychlost. Policajta nezaujima tvoje zrychlenie.. nezaujima ho miera s akou sa tvoja rychlost meni za cas...pretoze tu istu mieru moze mat auto to co ide 50km/h, aj auto co ide 130km/h...zaujima ho len tvoja rychlost.

 

Moj zlaty, ty nevies nic. Absolutne nic. Je az zarazajuje ze niekto s tvojimi vedomostami moze mat hoci aj zakladne vzdelanie. Najsmutnejsie na tom je, ze ty si o sebe myslis, ze aky si obrovsky fyzikalny geroj a ako si vsetkych vzdelanych ludi strcil svojimi poznatkami o dynamike do vrecka.

 

Keby ta mal niekto naucit fyziku, tak by musel zacat od uplnych zakladov.Vysvetlit ti koncepty.

Co je to velicina.

Co je to jednotka.

Co je to vzorec.

A zacat s elementarnymi jednotkami ako su kilogram, meter, sekunda... a nie so zlozenymi ako m/s a pod.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dnes sme tu este namali rusne, palice, policajtov tu uz mame, aha lyziara a motrkara, a lana, retaze :dalbysomsi:

 

darkman.

 

ale okamzita rychlost je funkcia a jednoducho skutocne z jedneho okamziku nevieš aka je, takže tu treba aj ked male úseky ale treba:)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nie, namera rychlost v danom okamziku.

 

Čo je to daný okamžik, definuj.

 

robopolík, nameraj pri dráhe C,D zrýchlenie. Jáj, ja som zabudol, ty ho tam vidíš :dalbysomsi:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale to by musel vediet co je aproximácia :dalbysomsi:

 

co je realita a co fyzikálny model

 

 

buky,

 

ja som ti ho ukazal na obrazku, ja nemozem za to, že ty nie si schopny vidiet drahu volného pádu, ktoru som ti na obrázku vyznacil, ja tam vidim tu drahu, je nakreslena bukylogik :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

 

ja som ti ho ukazal na obrazku, ja nemozem za to, že ty nie si schopny vidiet drahu volného pádu,

 

Kecáš, lebo zrýchlenie pri dráhe C,D žiadne zrýchlenie nenameriaš a ani nemôžeš, lebo by to znamenalo NEMOŽNOSŤ pohybu po orbitálnej dráhe.

Môžeš ho zmerať akurát pri dráhe A,B,E a to znamená NEMOŽNOSŤ pohybu po orbitálnej dráhe a s toho dôvodu ani nemajú orbitálnu dráhu.

 

Daný okamžik je 1s, chceš Darkman tu naďalej drístať, že počas tejto doby pri zrýchlenom pohybe nebude rýchlosť narastať ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale okamzita rychlost je funkcia a jednoducho skutocne z jedneho okamziku nevieš aka je, takže tu treba aj ked male úseky ale treba:)

Je zbytocne vypichovat detaily, ked buky nema zaklady. Z jedneho okamziku neviem...Ale aky velky je ten usek napr. dopplerovom rychlomeri? Ma to skutocne vyznam teraz riesit? :dalbysomsi::(

 

Čo je to daný okamžik, definuj.

 

Moment, ked vykonavas meranie. Ked mam napr. dopplerov rychlomer, tak mi display ukazuje rychlost obejktu v momente, ked sa radiove vlny odrazili od jeho povrchu. Zariadenia ako tachometer v aute, ale hoci aj teplomer na balkone ti meraju hodnotu veliciny stale. Ked sa rano kuknes na teplomer a ten ti ukazuje 15 stupnov, tak to neznamena, ze cely den bude 15 stupnov, alebo ze ta teplota je konstantna. Ukazuje ti len, ze v danom momente, ked si sa pozrel na teplomer, bolo 15 stupnov. Ked teplota stupa tak to tiez zrazu neznamena, ze svet okolo mna nema teplotu a neviem ju namerat. A ked sa ta niekto opyta aka je teplota, tak tiez rano nepovies 'teplota stupa', ale mu povies, kolko v danom momente nameral teplomer.

 

To iste plati aj o tachometri v aute.. ked sa pozries na tachometer a vidis tam 30km/h, tak to znamena, ze, v tom momente, ides 30km/h, vobec to neznamena, ze stale ides 30km/h,alebo ze nezrychlujes.

Ak sa ti meni rychlost, tak zrychlenie je miera, s akou sa meni. (rovnako ako rychlost je miera s akou sa ti meni draha) T.j. by si musel urobit 2 merania, jedno teraz, idem 30km/h, a druhe povedzme o sekundu, 33km/h... A z toho vies povedat, ze tvoje okamzite zrychlenie je 3km/hs (t.j. ze o kazdu sekundy zvysis svoju rychlost o 3km/h). Ale to je zas v konecnom dosledku len okamzite zrychlenie... vobec nehovori o tom, ze ta miera bude stale konstantna. Ked o sekundu urobis nove meranie, tak mi moze vyjst uplne ine zrychlenie.

 

Svet okolo nas nieje staticky...ale je dynamicky, dynamicky sa meni, a preto je strasne obmedzujuce pozerat sa na veliciny, ako rychlost, teplota, zrychlenie..ako na staticke veliciny, lebo oni v 99.9% pripadoch staticke niesu.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

S tebou je to tazke buky, ked ty zijes iba na priamke (kolajniciach). Keby si zil aspon v rovine (prstom na mape, napriklad) tak by si si uvedomil, ze zalezi na tom, ci prejdes dve francuzske mile a jeden zabi skok smerom na sever alebo smerom na zapad. Vedel by si, ze si sice presiel rovnaky kus, ale raz si skoncil na navsteve u babky a druhy raz si sa utopil v priehrade.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

obrazok z malej mierky

 

Hanbi sa ty, veď je to príklad pádu meteorita, zrýchlenie, dráha A,B.

To predsa nie je pohyb po uzavretaj krivke, ty nie si schopný pochopiť triviálne súvisiace naväzujúce záležitosti.

 

Daný okamžik je čas a za tento čas rýchlosť buď stúpa, klesá alebo ostáva konštantná.

Pre vás je dôležité, že slnko vychádza a zapadá, nie je dôležité že zem rotuje okolo vlastnej osi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale stale je to rychlost. Nie zrychlenie. Tak ako draha bud stupa (idem dopredu), alebo ostava konstantna (stojim na mieste).. ale stale je to draha, nie rychlost.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takže ked si nepochopil, že dostredivé zrýchlenie nie je obvodové zrýchlenie o to v prvom rade šlo, tak si totalne stratený prípad, neroznas PISMENO A od PISMENA B, nerozoznas hrusku od jablka.

 

Na malom obrazku z vystrelu pusky JE KRIVKA. Nie je dolezite ty imbecil, ci je uzavreta, nemôže byt uzavreta ked naboj spadne na zem. Ale v pripade mesiaca, druzice vo velkej mierke, princip ten isty vdaka tomu ze je zem gulata nespadne na nu!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nemôže byt uzavreta ked naboj spadne na zem. Ale v pripade mesiaca, druzice vo velkej mierke, princip ten isty vdaka tomu ze je zem gulata nespadne na nu!

 

Keď náboj padne na zem, tak ide o zrýchlenie ak bude obiehať po orbite, tak ide o rovnomerný pohyb.

 

Imbecil ťa ... vieš čo :dalbysomsi:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Buky ved ti hovorim, vykasli sa teraz na zrychlenie. Ved uz som ti vyssie pisal: A,B,C,D aj E su vystrelene z dela. Su to delove gule, nemaju ziadne motory. Na vsetky posobi gravitacia. Vazne si myslis, ze na tej guli sedi anjel, ktory si povie: "Aha, tak tato gula uz ide moc rychlo, tak ja zapnem buky-forsaz, aby to fungovalo." Nepride ti takyto zlozity mechanizmus prilis...zlozity?

 

A dalej: mozes mat kludne svoju teoriu o tom, ze kazde teleso ma svojho anjela. Alebo akukolvek inu teoriu. A moze to byt aj velmi pekna teoria, akoze ti anjeli maju kazdy perlovy nahrdelnik. Ale to este nestaci na to, aby ti to ludia zrali. Ta teoria musi obstat v sutazi s inymi teoriami. Iste, keby to bola miss, tak v sutazi s nemodernym (s jablkom) na hlavu padnutym Newtonom musis vyhrat. Lenze typicky ludia po dobrej teorii chcu aj nejake prakticke vysledky. No a tu obavam sa anjelovi nepomoze, ani ked si da diamantovy diadem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov