Skočiť na obsah

Neomylnosť 3. Newtonovho zákona?


buky

Odporúčané príspevky

Preco by som to mal robit? Ja som ti nieco sluboval? Pocuvas sa vobec?

 

HA, HA, HA, práve som to vyskúšal, do viečka zaváraninovej fľaše som urobil dierku na niť som uviazal 8 matku aprevliekol cez výčko aby matka vo fľaši z vodou visela.

Zatočil som a? Nepotrebujem ani kolotoč aby som videl že matka zrýchlila v smere dostredivej sily :) Vychýlila sa opačne ako korok !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Ty nestojíš ani za fajku dymu :taktitreba:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ved si tvrdil, ze na kolotoci ziadna dostrediva sila nieje..ci? :) Zapries aj nos medzi ocami...

 

:) Na kolotoči ako všade na svete, teda ja na Slovensku musí k dostredivej sile existovať aj dostredivá sila. A na viac, v zmysle 3NZ tie obidve sily musia byť rovnako veľké a opačne orientované. Jediná sila nemôže existovať, lebo koho a čo by ona zrýchľovala. Alebo ako môže jedno teleso seba samé spomaliť, či zrýchliť. To nedovoľuje 1NZ. Takže dostredivá sila bez odstredivej sily, sranda na kolieskách. :)

 

:) Na kolotoči ako všade na svete, teda ja na Slovensku musí k dostredivej sile existovať aj odostredivá sila. A na viac, v zmysle 3NZ tie obidve sily musia byť rovnako veľké a opačne orientované. Jediná sila nemôže existovať, lebo koho a čo by ona zrýchľovala. Alebo ako môže jedno teleso seba samé spomaliť, či zrýchliť. To nedovoľuje 1NZ. Takže dostredivá sila bez odstredivej sily, sranda na kolieskách. :taktitreba:

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dalsi co nechape 3NZ

 

a kedze na slovensku su len dvaja co ho nechapu, tak nas postihla vazna nehoda, objavil nas taraj jaraj.

 

Vyskúšaj si to s Fe. Nič neskončilo! :)

 

 

skoncilo, s maicou to nemeria zrychlenie. Keby si nekecal a staval, tak vies. Rovnako keby si nekecal a ucil sa. Lenze ty ani nestavias ani sa neucis.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

HA, HA, HA, práve som to vyskúšal, do viečka zaváraninovej fľaše som urobil dierku na niť som uviazal 8 matku aprevliekol cez výčko aby matka vo fľaši z vodou visela.

Zatočil som a? Nepotrebujem ani kolotoč aby som videl že matka zrýchlila v smere odstredivej sily :taktitreba: Vychýlila sa opačne ako korok !!!

 

Nie, nemusi. Dalsi co nechape 3NZ a co znamena, ze reakcna sila neposobi na to iste teleso.

 

No samozrejme, reakčná sila nemá s telesom nič spoločné :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

buky,buky to ze sa vychylia inak je dokaz platnosti principu ekvivalencie ktory si nedavno oznacil za obludnost. Naco si tam vlastne vobec daval tu vodu?

Veris tomu ze ked to tvoje zariadenie mas na stole a prudko ho posunies zrychli a vies v ktorom smere? tak to skus s tvojim zariadenim do ktorej strany sa matka posunie a do ktoreho smeru zrychlilo. A vodu kludne vylej nech nic neoblejes.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Buky

 

Tvoj problém je asi v tom, že zrýchlenie si intuitívne spájaš s telesom a zaoberáš sa silovými účinkami toho telesa. No zrýchlenie nemá pôvod v hmote a je definované aj bez nej. Pri pohybe po kružnici (a nemusí tam žiadna hmota byť) to dostredivé zrýchlenie je. Teraz je úloha postavená tak, ako dosiahneš, že aj hmotné teleso sa bude pohybovať po kružnici. Teda bude sa pohybovať s týmto dostredivým zrýchlením, ktoré by tam bolo aj bez neho. No a na to potrebuješ napríklad špagát.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Buky

 

No zrýchlenie nemá pôvod v hmote a je definované aj bez nej.

 

Zrýchlenie bez prítomnosti dvoch hmotných telies ? Podaj príklad s praxe.

 

Tom, prečo sa vychýli zátka s kovu smerom OD stredu ?

 

To myslis vazne? Ty spochybnujes 3 NZ a vlastne ani netusis, co vo fyzike chapeme pod pojmom sila?

 

Podaj príklad s praxe, kde dochádza k zrýchleniu bez prítomnosti dvoch telies, dvoch hmotných bodov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Podaj príklad s praxe, kde dochádza k zrýchleniu bez prítomnosti dvoch telies, dvoch hmotných bodov.

 

A ja som nieco take povedal? Ty nechapes co je sila, a co znamena, ze reakcna sila neposobi na to iste teleso ako akcna...

Sila posobi na nieco..nie medzi niecim.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

lebo sa chce udrzat v priamociarom pohybe.

 

A korok nie?

A ja som nieco take povedal? Ty nechapes co je sila, a co znamena, ze reakcna sila neposobi na to iste teleso ako akcna...

Sila posobi na nieco..nie medzi niecim.

 

No len to, že pri reakčnej sile musí byť prítomné aj druhé teleso. Prečo potrebuje reakčná sila prítomnosť druhého telesa?

A vodu kludne vylej nech nic neoblejes.

 

Skvelý postreh.

 

Perdy, prečo si zabudol pri svojom experimnte vyliať vodu? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

korok sa snazi rovnako. Gravitacia sa tiez snazi korok potopit. je to ten isty princip.

Buky je to pre teba tak zlozite alebo sa len snazis vymyslat nezmysli aby si sa udrzal v presvedceni ze vsetko je zle len ty a jaray ste dokonali.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Perdy, prečo si zabudol pri svojom experimnte vyliať vodu? :)

 

Co su toto za otazky? Moj experiment:

 

1) Buky tvrdi, ze dostredive zrychlenie pri pohybe po kruznici nenameriam.

2) Ja

i) zhotovim si pristroj, ktory meria smer zrychlenia v mieste, kde je umiestneny

ii) umiestnim pristroj na kruhovu drahu

iii) pristroj mi ukaze smer do stredu kruznice

3) Z i) ii) a iii) usudim, ze pri pohybe po kruznici som nameral dostredive zrychlenie.

 

To je vsetko, co som spravil, nic viac, nic menej. Pytat sa, preco som tam dal vodu je ako pytat sa, preco som do teplomera nenalial namiesto ortute sadru, preco som z ampermetra neodtrhol rucicku, preco som z hodiniek nevybral baterku. Pretoze keby som tieto veci spravil, tak pristroj nebude fungovat.

 

Nechci po mne, aby som experimentalne overoval kazdu vec, co ta napadne. Vsetko z toho uz spravili vedci predo mnou a ja nemam dovod im neverit. Newton ku svojmu uspechu povedal, ze stal na pleciach obrov. Ja robim to iste a je mi tam dobre.

 

Tento experiment som si spravil hlavne kvoli sebe. Spravil som si pekny vylet, vystrasil par ludi v metre, overil som si, ze na kolene na koleji sa da spravit vela zaujimavych veci, nahodil som svoje prve video na youtube...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

3) Z i) ii) a iii) usudim, ze pri pohybe po kruznici som nameral dostredive zrychlenie.

 

Babkyn guľomet.

To si len myslíš, lenže problém je, že akceptuješ len to čo sa ti hodí.

Prečo sa ponorená korková zádka pohne v smere dostredivej sily a ponorená kovová zádka v smere odstredivej sily ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov