Skočiť na obsah

Neomylnosť 3. Newtonovho zákona?


buky

Odporúčané príspevky

vsak si nakreli dotacnicu, mas tu obrazok a odklana sa stale, ked si urobis novu dotycnicu v mieste kruznice kde sa nachádza druzica bude sa odklanat zas, a takto stále. Takže to si nedotiahol do konca.

 

V tomto sa nezhodneme, nakresliť si opakovane dotyčnicu môžeš ale skutočnosť môže byť iná. Môj záver je, že pohyb po kružnici alebo elipse je rovnomerný z dôvodu dvoch rovnakých síl opačne orientovaných.

 

Je jedno ako sa na to pozerá ten onen pozorovateľ, dôležité je zistiť ako to v skutočnosti funguje.

Enstein v tomto žiadnu snahu nemal a podľa mňa teoria relativity je poriadna habaďúra.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No dobre,

 

ved nikto ta nenuti niecomu verit, takze ja som vycerpal vsetko co som ti k tomu mohol povedat, a vieru nechavam na teba, ja sa drzim faktov.

 

mimochodom velky logik.

 

Ak by kompenzovala odstrediva sila dostredivu silu odletela by druzica po priamke, lebo by bola výsledná sila nulova.. TAkže tak ty viera. Uz si nas tu dootravoval dost. maj sa.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Toto je podla mna dalsie velke nepochopenie. 1.NZ tvrdi, ze teleso zotrvava v pokoji alebo rovnomernom a zaroven priamociarom pohybe, ak nan neposobi sila.

 

Vyzera to, ze buky z 1.NZ vynechava priamociary pohyb a nechava si len rovnomerny. Potom necudo, ze mu to nejde :dalbysomsi:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No dobre,

ja sa drzim faktov.

 

Ja tiež, a to sú výsledky a porovnávania experimentov. Takže ďalej čakám na odpovede.

 

Mimochodom, pohyb po priamke môže byť aj bez rovnováhy síl :dalbysomsi:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

skutocne si to nepovedal:

 

toto si napisal:

Môj záver je, že pohyb po kružnici alebo elipse je rovnomerný z dôvodu dvoch rovnakých síl opačne orientovaných.

 

A ked je vyslednica síl nulová a druzica ma dotycnicovu rychlost podla pravidiel 1 NZ ide dalej rovnomerne priamociaro po dotycnici. Ale podla vysledku ide po kruznici. Teda tvrdis, že pri 1 NZ pojdeme po kruznici, teda nie po priamke :dalbysomsi:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

podla pravidiel 1 NZ

 

Keby som šiel podľa pravidiel NZ, tak by sme tu neviedli túto diskusiu, nemyslíš?

 

A ďalej, aký má podľa teba dôvod dostredivá sila opakovane doťahovať pri pohybe po kružnici, odklonenie družice po dotyčnici? Nezdá sa ti, že by veľkosť dostredivej sily mala stúpnuť aby dotiahla družicu opakovane s dotyčnice späť na kruhovú dráhu?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aha, takže ja ta dovediem k tomu, co tvrdíš a že to nie je v súlade s experimentom. Ty povies, však čože, ty sa nepotrebuješ držat nicoho iba bukymagorie.

Ked nesuhlasis s 1NZ, 2 NZ, 3NZ, tak o com chces ty vlastne pisat?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zbytocne odbiehame.

 

Takze bukly ako je to s polohou, ako meriame polohu ? Najprv si vyjasnime zakladne pojmy, poloha a cas. Bez toho to nejde.

 

Môj záver je, že pohyb po kružnici alebo elipse je rovnomerný z dôvodu dvoch rovnakých síl opačne orientovaných.

 

Je jedno ako sa na to pozerá ten onen pozorovateľ, dôležité je zistiť ako to v skutočnosti funguje.

Enstein v tomto žiadnu snahu nemal a podľa mňa teoria relativity je poriadna habaďúra.

 

Slovo rovomerny ma svoj obsah, pohyb po kruznici mozes nazvat rovnomerny kedze aspon velkost rychlosti sa nemeni. Pripadne mozeme povedat ze uhlova rychlost sa nemeni. Pohyb po elipse taky nie je, tam sa meni aj uhlova rychlost aj velkost rychlosti. Skus teda byt aspon ako tak presny.

 

A samozrejme si zase poprel 1 NZ, mozes nam teda povedat ktore este zakony popieras ? Uz vieme ze 3 NZ ( aj ked tam si dospel k nazoru ze sila posobi po na obe strany aj ked zda sa ze este pochybujes o tom ze je rovnaka :) ).

Podla teba teda je chybny aj 1 NZ, a teleso ak nanho neposobia sily ( alebo ich sucet je nula ) sa pohybuje po priamke, elipse a moze zrychlovat aj spomalovat ( to totiz planety robia ).

 

 

A k pozorovatelovi : to co povedal robopol je velmi hlboky princip, lenze ho nechapes. Bez ohladu na pozorovatela je realita len jedna. Ale to znamena ze si mozeme vybrat lubovolneho pozorovatela a to casto vyrazne zjednodusi problem. Staci sa spravne pozerat a priroda sa odhali.

 

 

A podla teba sa mylil uz newton, to automaticky znamena ze sa mylia vsetci fyzici po nom :) Nemusis zdoraznovat einsteina, mylia sa vsetci, len ty a jaraj to vidite spravne :) Este sice nie je jasne ci to vidite rovnako a ani netusime ako to vidite, ale len vy ste nositelia pravdy. Nejake merania, vypocty a cela nasa technika je len podvod.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zbytocne odbiehame.

 

Takze bukly ako je to s polohou, ako meriame polohu ? Najprv si vyjasnime zakladne pojmy, poloha a cas. Bez toho to nejde.

 

Ide mi hlavne o to, že matematickým aparátom popisujete ako to v prírode funguje. Už som dávnejšie upozorňoval, že matematické výpočty nemusia zodpovedať skutočnosti. Proti tomu nemám nič, ako sú napríklad vektory. Ale niekedy vzniká taký zmätok a nejasnosti, že to až kričí. To je príklad merania zrýchlenia a rovnomerného pohybu telesa.

 

Na 10km vzdialenosť laserovým rýchlomerom odmeriam (v jednom momente) na rozbiehajúcom - zrýchľujúcom sa aute 10km/h rýchlosť. S tohto usúdim, že sa ku mne dostaví za hodinu. Aké bude ale moje prekvapenie, keď ku mne dorazí za 5 min ?!

 

Ani diviak s diplomom nepochopí kôli čomu takto komplikujete zrýchlený pohyb ms-2. Veď ten "moment" v ktorom meriam zrýchlenie je predsa "čas" a v tom čase prejde auto určitú vzdialenosť - dráhu a tú dráhu rozdelím na tri body, čo znamená dve rovnaké vytýčené dráhy (medzera medzi pražcami) a zistím, že prvú dráhu prejde auto za 1 sekundu a druhú za 0,9 sekundy, tak ide o ZRÝCHLENÝ POHYB.

Ak prejde prvú aj druhú dráhu za rovnaký čas, tak ide o ROVNOMERNÝ POHYB.

 

 

A máme tu pohyb po elipse. Čo znamená, že sa mení uhlová rýchlosť aj veľkosť rýchlosti?

Ja tvrdím, že ide o rovnomerný pohyb po elipse.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ani diviak s diplomom nepochopí kôli čomu takto komplikujete zrýchlený pohyb ms-2. Veď ten "moment" v ktorom meriam rýchlosť je predsa "čas" a v tom čase prejde auto určitú vzdialenosť - dráhu a tú dráhu rozdelím na tri body, čo znamená dve vytýčené dráhy (medzera medzi pražcami) a zistím, že prvú dráhu prejde auto za 1 sekundu a druhú za 0,9 sekundy, tak ide o ZRÝCHLENÝ POHYB.

 

 

A máme tu pohyb po elipse. Čo znamená, že sa mení uhlová rýchlosť aj veľkosť rýchlosti?

Ja tvrdím, že ide o rovnomerný pohyb po elipse.

 

 

V tom case auto nic neprejde, preto mas problem. Pouzivas merania ale nechapes co meraju.

Podme teda na zaciatok, ako sa meria poloha ?

Popis ako budeme merat polohu a ked sa zhodneme, tak potom prejdime dalej.

 

 

A k elipse, ak sa vratim k tvojom prazcom, tak zistis presne to ze cas za aky prejde prazce sa meni. Raz rastie a potom klesa, v com je teda rovnomerny ? ( ta zmena je fakt, ide o druhy keplerov zakon. Ten vysiel z nameranych udajov este pred newtonom )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na 10km vzdialenosť laserovým rýchlomerom odmeriam (v jednom momente) na rozbiehajúcom - zrýchľujúcom sa aute 10km/h rýchlosť. S tohto usúdim, že sa ku mne dostaví za hodinu. Aké bude ale moje prekvapenie, keď ku mne dorazí za 5 min ?!

Rano kuknem na teplomer, vidim 18stupnov, z toho usudim, ze bude 18 stupnov stale a tak si vezmem mikinu a dlhe gate. Ake bude moje prekvapenie, ked sa o 1500 budem dusit v tom, co som si obliekol, kedze tych 18 stupnov platilo len rano.

A teraz, v com je chyba? V teplomeri? Alebo v debilovi, co nevedel co vlastne nameral a riadil sa podla toho?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mne sa paci ked buky pride ku kruznici a ma mat priamku. to uz je zabudnute a veselo bude pokracovat, bez toho, že dva dni predtým sa zastrajal, že takto to funguje a fyzika je zla:)

 

Dnes bude zas poucovat o nevyhnutných pravdách z jeho dielne a omyloch fyziky:)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mne sa paci ked buky pride ku kruznici a ma mat priamku. to uz je zabudnute a veselo bude pokracovat, bez toho, že dva dni predtým sa zastrajal, že takto to funguje a fyzika je zla:)

 

Preto zacnime od polohy a jej merania, poloha sa rozhodne nemeria laserovym rychlomerom :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale obavam sa ze vysvetlit mu infinitezimalny počet bude ta stat kopu ale skutocne kopu prispevkov.

 

ked som uz investoval tisic prispevkov bez vysledku, tak tento pokus uz vela toho nezmeni.

Ale vsimni ze buky skutocne nechape meranie polohy, podla neho merias cas a v tom case auto preslo nejaku drahu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale preco ho nechcete dotlacit k muru, pisal kruznica bude vysledok rovnovahy sil. TO mu mame odpustit, co vlastne ten clovek akceptuje?

Ona sa bude pytat, my tu pracne odpovedat a potom bude vyhlasovat s bukylogikou, že to nie je tak?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ona sa bude pytat, my tu pracne odpovedat a potom bude vyhlasovat s bukylogikou, že to nie je tak?

 

bukyho nemas ako dotlacit, kedze principy logiky su mu cudzie. Ty vidis dosledok jeho tvrdeni, buky nie. A tak odmieta uznat ze to jednoducho z toho vyplyva. Nedokaze mysliet v logickych strukturach, nechape ze ak s A vyplyva B a z B vyplyva C, tak s A vyplyva C. Nechape ze nemoze platit zaroven A a aj negacia A. A ani nevie ze okrem newtona tak popiera aj aristotelovsku logiku, kedze ani netusi ze take nieco existuje.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V tom case auto nic neprejde, preto mas problem.

 

 

A k elipse, ak sa vratim k tvojom prazcom, tak zistis presne to ze cas za aky prejde prazce sa meni. Raz rastie a potom klesa, v com je teda rovnomerny ?

 

Ako ? Za 1sekundu (okamžik) prejde auto 1m dráhu. Ak 1m dráhu rozdelím na polovicu,vzniknú dve rovnaké.

Prvú prejde za 0,7 sek. druhú za 0,3 sek. = zrýchlený pohyb (a)

Prvú prejde za 0,5 sek. druhú za 0,5 sek. = rovnomerný pohyb (v)

Prvú prejde za 0,3 sek. a druhú za 0,7 sek. = spomalený pohyb

 

Pohyb po elipse, tak to je ozaj zaujímavé. Dáva to logiku čo tvrdíš, len mi nesedí spomalenie. Čo spôsobí spomalenie telesa pohybujúceho sa po eliptickej dráhe vo vakuu?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

TO zas nie tyso, on dobre vie co tvrdi, aj ze sa neguje. Dobre to vie ale drzak a nenapise nic k tomu, pretože mu hanba nedovoli si uznat chybu.

 

teda nieco vie, len uz omyl si nevie priznat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ako ? Za 1sekundu (okamžik) prejde auto 1m dráhu. Ak 1m dráhu rozdelím na polovicu,vzniknú dve rovnaké.

 

Vrat sa k polohe, draha bude dalsi krok. Ako urcis polohu auta ? Pomozem ti.

 

Napriklad zatlcies klinec a ked sa auto prvy krat dotkne klinca, tak zapises cas. Ale ako zmeriame polohu klinca ?

Ak budem chciet zopakovat tvoje meranie, tak potrebujem vediet kam zatlct klinec, a to znamena ze chcem od teba aby si zmeral polohu klinca.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Napriklad zatlcies klinec a ked sa auto prvy krat dotkne klinca, tak zapises cas. Ale ako zmeriame polohu klinca ?

 

2 klince znamenajú vzdialenosť,dráhu, úsečku. 3 klince znamenajú dve dráhy, dve úsečky.

 

Neviem čo myslíš pod pojmom poloha klinca.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov