Skočiť na obsah

Neomylnosť 3. Newtonovho zákona?


buky

Odporúčané príspevky

Buky ved ti hovorim, vykasli sa teraz na zrychlenie. Ved uz som ti vyssie pisal: A,B,C,D aj E su vystrelene z dela.

 

 

Ak o sa mám vykašľať na zrýchlenie, ja tu predsa netvrdím, že pohyb po kružnici je zrýchlený.

 

Ak bude veľkosť gravitácie klesať, tak teleso pohybujúceho sa po dráhe C,D opustí po dotyčnici, čo bude znamenať znovu hybnosť.

 

Čo sa ale stane ak bude veľkosť gravitácie narastať?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak buky, podarilo sa ti vyhrat nad mojou trpezlivostou. Gratulujem. Mam kopu inych veci na robote, nie ti tu vysvetlovat zaklady. Doteraz som to robil preto, ze moje doucovanie fyziky malo vzdy aspon nejake ovocie. Tu nevidim perspektivu. Nuz, zrejme neexistuje pravidlo bez vynimky :dalbysomsi:

 

Este ti dam poslednu radu, ak sa niekedy chces rozpravat o fyzike, tak si nastuduj aspon tu kinematiku. Deti na gymnaziach sa to naucia za 2 mesiace, tak to predsa nemoze byt taky problem. Inak ti zostanu akurat diskusie s geniom z Kosic.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takych uz tu bolo co chceli bukymu nieco vysvetlit. Ale on to vnima inak On prisiel ucit nas :(

 

Ved predsa on vie najlepsie co fyzika tvrdi, nemusi ju ani stuvovat ako genius z kosic, lepsie operuju, su hotoví chirurgovia, vedci, umelci,

 

im postacuje čista logika oslobodena od brememna matematiky, tak sa vyjadril genius z kosic :dalbysomsi:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takych uz tu bolo co chceli bukymu nieco vysvetlit.

 

Hlavne si to neberte tak, ze by som vas tu podcenoval. Proste som si to chcel skusit. A proste to nevyslo :dalbysomsi:

 

Inak, ak by sa niekedy chcelo diskutovat o nejakych zaujimavejsich zalezitostiach, tak sa milerad zucastnim.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

im postacuje čista logika oslobodena od brememna matematiky, tak sa vyjadril genius z kosic :dalbysomsi:

 

Klasika,keď dochádzajú argumenty nastupujú tliachaniny.

 

Šak sa vyjadri k jednoduchej otázke: Čo sa stane s telesami, ktoré majú pohyb po dráhe C,D ak bude veľkosť gravitačnej sily narastať?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mozes (si inteligentny diskutujuci tak nam poradis, pomozes), mame tu volnu debatu o fyzike, ale musime zariadit aby nam tam nechodil buky pisat o jeho bukyfyzike :dalbysomsi:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Čo sa stane s telesami, ktoré majú pohyb po dráhe C,D ak bude veľkosť gravitačnej sily narastať?

 

buky a preco by mala narastat ? A aky to ma suvis ? Zadanie je ze sa sa gravitacna sila nemeni, stale mas zrychlenie g.

 

Ale opakujem sa, zacni od zakladov. Co je to poloha ? A co je to draha ?

Zbytocne sa snazis dostat dalej, ked nemas zaklady.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

buky a preco by mala narastat ? A aky to ma suvis ?

 

Ak u robopola nie je problém teoreticky gravitáciu zrušiť, aby demonštroval pohyb po dotyčnici, tak u mňa nie je teoreticky problém gravitáciu zväčšiť.

 

Šak odpovedz a ja ti poviem aký to má súvis a koniec koncov, pri obiehaní po elipse predsa dochádza k zväčšovaniu a zmenšovaniu veľkosti gravitácie z dôvodu zmenšovania a zväčšovania štvorca vzdialenosti.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

gravitaciu nemusis rusit, stazi ju zanedbat, napriklad pri obiehani stanice. Ta posobi zanedbatelnou gravitacnou silou.

A rovnako mozes zanedbat zmeny gravitacie pri obehani okolo zeme, stvorec vzdialenosti sa sice meni ale malo.

Ale ked chces byt presny tak vysledok nemusi byt kruznica ale elipsa. Pre dve telesa mas riesenia od paraboly, cez kruznicu, elipsu az po hyperbolu/.

Tvar krivky v zavislosti od smeru a pociatocnej rychlosti vyratal uz newton a odvtedy sa to uci bezne aj na strednej skole. Rychlost pri ktorej dostanes kruznicu sa vola prva kozmicka rychlost, a rychlost pri ktorej dostanes hyperbolu sa vola druha kozmicka rychlost (alebo hyperbolicka)

ta prva zabezpeci ze uz nespadnes na zem a ta druha znamena ze dokazes opustit gravitacne pole zeme a uz sa k nej nevratis.

 

Ale vrat sa pekne k polohe a drahe.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Buky

 

A ked bude Zem doska spadne ta druzica ci nie? ty podmienuješ spadnutie druzice tým, že nebude mat konstatnu obvodovu rýchlost. Druzica ju skutocne ma, ale to nie je dovod preco druzica nespadne na Zem. ty si proste len zaumienil, ako vzdy, že budeš tu tvrdit, že na druzicu neposobi gravitacna slia, resp. ze ju kompenzuje hybnost v kolmom smere a hotovo.

 

Mne je skutocne jedno co si ty myslis, tu alebo pochopis, že sa mylis, alebo nie a nemas na to pochopit co ti tu piseme. Kedze nemas zaklady pojmov a fyziky, tak sa s tebou neda ani dohovorit. Ked poviem dostredive zrýchlenie ty zacnes zvastat o obvodovom. Aj ked dobre vies ze je to iny smer zrýchlenia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ty podmienuješ spadnutie druzice tým, že nebude mat konstatnu obvodovu rýchlost.

 

Ale ona bude mať konštantnú obvodovú rýchlosť po dráhe C,D. Ale pre obiasnenie o čo ide ti zrazu robí problém

pochopiť teoretické zväčšenie gravitačnej sily ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mne to problem nerobi, ale ja ti opakujem uz x krat, že obvodové zrýchlenie nie je dostredivé a ty jednoducho hladas priciny inde. Opakujem ti ty si vytvaraj svoje nezmysly a zavislosti pokojne aj od toho aku farbu ma mesiac a preto, že je žlty tak nespadne, ked bude červeny spadne. Ja tvoje uvahy nepotrebujem ja sa bavim o tom co tvrdi fyzika, ty tvrdis, že fyzika sa myli, tak to tvrdi ten co nevie nai zaklady fyziky. A ja mam venovat pozornost tvojím zavislostiam, naco? tie si rozpravaj pre seba :dalbysomsi:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mne to problem nerobi, ale ja ti opakujem uz x krat, že obvodové zrýchlenie nie je dostredivé a ty jednoducho hladas priciny inde.

 

Veď práve som si uvedomil dostredivé zrýchlenie a to zvýšením jeho veľkosti pri konštantnej obvodovej rýchlosti telesa :dalbysomsi:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No len aby :dalbysomsi: Podla mna kym nepochopis tie obrazky dva co som ti tu dal, tak nepochopis kde je to zrychlenie. Nemusíš zvyšovat gravitáciu. Ono je preukazatelne aj pri tejto gravitácii aj pre drahu "C"

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No len aby :( Podla mna kym nepochopis tie obrazky dva co som ti tu dal, tak nepochopis kde je to zrychlenie.

Nápodobne :dalbysomsi: ak nepochopíš čo sa deje pri zvyšovaní veľkosti dostredivej sily pri konštantnej obvodovej rýchlosti, tak nepochopíš kde je to zrýchlenie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To je neskutocne toto, ja na rozdiel od teba fyzike tejto rozumiem. A dakujem, že si mi ty nedouk vyvsetlil, že si mam nastudovat co sa asi stane kde zvysime gravitáciu. Tazka uloha :dalbysomsi:

 

Ty co by si mal byt rad ze tu vobec niekto s TEBOU straca cas, este mas tu drzost odkazovat druhych na studium, pricom ty si nikdy nic poriadne nestudoval:)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To je neskutocne toto, ja na rozdiel od teba fyzike tejto rozumiem. A dakujem, že si mi ty nedouk vyvsetlil, že si mam nastudovat co sa asi stane kde zvysime gravitáciu. Tazka uloha :dalbysomsi:

 

No ide o to, že zrýchlený pohyb po kružnici v smere dostredivej sily je obludnosť, ktorou sa kŕmia milióny žiakov a študentov.

 

Poviem to teda za teba, zväčšovanie dostredivej sily znamená zrýchlenie telesa v smere dostredivej sily. Čo je volný pád na zem, presnejšie zrýchlený pohyb po krivke, dráha A,B

 

O akom zrýchlení sa hovorí pri obiehaní družice okolo zeme ?

Aká sila okrem dostredivej drží teleso na orbitálnej dráhe?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ziadna, teleso pada volnym padom, ale nestaci padat dostatocne rychlo na to, aby dopadlo na zem, kedze zem je zakrivena. Zakrivenie zeme je rovnako dovod, preco sa stale meni smer gravitacnej sily, takze teleso je nutene padat stale v inom smere.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Posledný obrázok co ti tu dám k problematike, TY OBLUDNOST. To je skutocne vystizenjsie ako 1000 slov. Pokial ti ten obrazok nic nedal, da ho tym co maju o trocha vyssie IQ ako ty.

post-2442-0-37651700-1311263213_thumb.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ziadna, teleso pada volnym padom, ale nestaci padat dostatocne rychlo na to, aby dopadlo na zem, kedze zem je zakrivena.

 

:dalbysomsi: Družica obieha okolo zeme konštantnou obvodovou rýchlosťou. Zväčším veľkosť dostredivej sily a nastane zrýchlený pád na zem v smere dostredivej sily.

 

Prečo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pssst, páni, kľud a pevné nervy, bez osobných označení debatujúcich prosím. ďakujem.

 

 

btw, možno by bolo dobre najprv prečítať nejaké základy, čosi o dynamike a zrýchleniach a vektoroch a dostretivých a odstredivých silách a o tom, čo je hybnosť a čo je sila a prepočítať pár príkladov ... do googla som zadala kompletne celú poslednú bukyho otázku - tu je odpoveď,. krásne skriptá : ):

http://www.chtf.stuba.sk/kchf/LS11/Skripta_F1.pdf : )

 

:dalbysomsi:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:dalbysomsi: Družica obieha okolo zeme konštantnou obvodovou rýchlosťou. Zväčším veľkosť dostredivej sily a nastane zrýchlený pád na zem v smere dostredivej sily.

 

Prečo.

 

Zrychleny pad v smere dostredivej sily je stale. Aj pre druzicu, ktora zem obieha. Len ty nechapes smery, a je ti uplne jedno ci sila posobi hore, dole, doprava, dolava. Pre teba vsjo jedno.

 

edit: Game: Integraly a derivacie asi nebudu pre bukyho

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Buky

 

ked vyhodis zvislo nahor kamen. je pritomne dostredivé zrýchlenie? ci si ho vypol kým leti kamen hore? Vieš za aky cas dosiahne max výsku a zastaví a pojde dole?

 

ako by si to vyratal? ukaz nam aspon jeden vypocet cez bukyfyziku, ci možeme nieco vobec s nej pouzit? hm? :dalbysomsi:

 

napríklad ho vyhodíš 100km/hod smerom hore. do akej vysky sa dostane za aky cas dosiahne max. výsku.

 

Ukaz nam niečo, či ty vieš iba dristat?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zrychleny pad v smere dostredivej sily je stale.

 

:dalbysomsi: Stále ide o zrýchlený pád v smere dostredivej sily, ale telesá sa chovajú rozdielne.

Tomu sa hovorí vsio rovno.

 

Položím ešte jednu otázku,aby sme si ujasnili, kto trepe bludy:

1. Na rakete mám dva motory, ktoré uzatvárajú kolmicu. Raketa je v pokoji a spustím len korekčný motor. Medzi korekčným motorom a telesom rakety bude tenzometer a ten ukáže 1000N veľkú silu, raketa bude zrýchľovať.

2. Na rakete na chvíľu zapnem najprv jeden motor, v smere pohybu pôjde o hybnosť (mv) a potom zapnem korekčný motor kolmo na smer pohybu,ako v 1. príklade.

 

Bude veľkosť sily v 2. príklade väčšia ako 1000 N?

 

Jednoducho povedané, v 1. príklade pôjde len o zrýchlenie rakety korekčným motorom.

A v 2. príklade pôjde o zakrivenie rovnomerného priamočiareho pohybu korekčným motorom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov