Skočiť na obsah

Odporúčané príspevky

Zverejnené

http://kukaj.sk/#48421296

dva dni sa trápili s igelitom omotaným okolo krku pravedpodobne Majky ...

 

tie igelitmi ovešané slovenské luhy a háje sú des aj bez toho, aby sa do nich motali a vešali zvieratá ...

Zverejnené

To čo vypravialy tieto bociany s igelitovú fóliú,

mohlo byť veľmi nebezpečné pre hniezda aj vajec :lol:

Zverejnené

ako z veľkej knihy : jarný podtatranský podvečer :)

 

post-3-0-32123700-1335631315.jpg

Zverejnené

Už pár dní si všímam, že bocian, ktorý sedí na vajíčkach má skoro stále pootvorený zobák,

skoro ako keby mal "vyskočenú" sánku /je teplo?!/

Ťažko povedať, či je to ona, alebo on, pretože pokiaľ sa nepostavia, rozdiel medzi nimi vidieť nie je.

Myslím, že bociany v Przygodziciach sú "okrúžkované", takže tam sa dajú ľahšie rozpoznať.

 

post-88-0-61816800-1335690433.jpg

Zverejnené

Myslím, že bociany v Przygodzicach sú "okrúžkované", takže tam sa dajú ľahšie rozpoznať.

 

Okrúžkovaný bol iba samec a 5 mladých.

 

Bohužiaľ, tento ktorý priletiel letos nemal krúžka.

Ale meno zostalo - bo pekne. :D

 

Pripušťame, že tento poslednoročný Dziedzic ostal sa v Afrike

a ďalej stara sa o mladých. :P

Zverejnené

Jeden z bocianov sa rozhodol pozrieť na svet z ešte väčšej výšky … :)

 

post-88-0-99014800-1335870622.jpg

  • Pridať bod 1
Zverejnené

jej, toto je pekné ... sadol si nad kameru, pozerá, či je správny záber :)

Zverejnené

O čom sa asi tak "rozprávajú", keď sú celé dni v hniezde iba sami dvaja ... :hmmm: :smile2:

 

post-88-0-40274700-1336381709.jpg

  • Pridať bod 1
Zverejnené

David, čo je nového v Przygodziciach ... :)

Prvé až piate vajíčko boli znesené 8-10-12-14-16. apríla, takže pomaly by tu už mohli byť aj male bociany ...

... obrázok síce nie je veľmi dobrý, ale na stránke, kde sú obrázky z kamery je aj odkaz na Fórum –

- nepíše sa tam nič o tom, čo je "nového" v hniezde? :smile2:

Zverejnené

David, čo je nového v Przygodzicach ...

 

V skutočnosti, podľa kalendára by sa už mala vykluť prvá mlaďa.

Ale vysedavanie* /(wysiadywanie) vajec nie začína sa hneď, ako znošenie* (?) prvého vajca

Takže potrebujeme trpezlivosť. Podľa mojho pohľadu takže iba po 14. mája

 

*) Mám veľmi štíhly slovnik :shifty:

 

- nepíše sa tam nič o tom, čo je "nového" v hniezde?

 

Ano piše sa, tiež len hadanki. :smile2:

Zverejnené

možno aj nejaká fotka z poľského hniezda by sa zišla, niekde je tu u mňa nejaká chybka, to video mám statické, a nevidím najnovšie obrázky.

 

dnes "slovenskými" bocianmi pekne hádže, obraz je až rozmazaný, hodne silný vietor je tu, sedia obaja v hniezde, a statočne to nimi kolíše. škoda robiť snímku, bude to len čmuha ... viacmenej:

 

post-3-0-07385100-1336849054.jpg

Zverejnené

Keby snímky boli lepšie, asi by sme jasnejšie videli, že male bociany z Przygodzic sa už hlásia na svet ...

... aspoň tak nejako to vyzerá.

post-88-0-22947900-1336899811.jpg

  • Pridať bod 1
Zverejnené

Bociany z Przygodzic uskutočnili sa nám dnes prekvapenie.

Už existujú dva pisklaki !. Dokonca aj počuť ako piskajú. :D

 

Secretka predbehnúli ste mne ! :)

 

post-2248-0-78170000-1336901302.png

  • Pridať bod 1
Zverejnené

Záujem o "život bocianov" je na viacerých miestach ... situácia v hniezde v Příchovicích

 

Drsnou bitku dvou čápů museli v Příchovicích na Plzeňsku řešit hasiči a záchranáři zvířat. Pár, který hnízdí na zdejším komíně, totiž napadl cizí čáp. Samci se do sebe pustili a ten domácí utržil vážná zranění. Na komíně tak zůstala jen č.á.p.i.c.e, která se sama nemůže starat o mladé. Záchranáři proto museli z hnízda odebrat vejce.

O vejce, z nichž už se malí čápíci brzy vylíhnou, nyní pečuje chovatel Vlastimil Voráček z Roupova. Až budou mláďata asi čtyřtýdenní, pokusí se je záchranáři po jednom umístit do jiných čapích hnízd v kraji, a najít jim tak náhradní rodiče.

Zdroj: http://hobby.idnes.c...plzen-zpravy_pp

post-88-0-25131600-1337267519.jpg

Zverejnené

Včera 17 maja v Przygodzicach vyklul sa piatý (posledný) pisklak :)

Máme kompletnú rodzinku ! :D

 

A koľko vajec je v Liptove ?

Zverejnené

nemám predstavu ... koľkokrát tam pozriem, buď niektorý sedí na vajíčkach, alebo ich má zachumlané, že ich nevidieť ... :neviem:

 

post-3-0-83006000-1337342336.jpgpost-3-0-04539000-1337342352.jpg

Zverejnené

Ano presne. Ja tiež nepoznám. :o

Podla mňa tato kamera umiestnena je príliš nízko vo vzťahu k hniezde.

 

Tento hrubý krúžok haluzov na vonkajšej strane hniezda,

efektívne blokuje pohľad na interiér hniezda. :(

 

post-2248-0-71703600-1337416895.jpg

Zverejnené

no možno len nechcú, aby im hľadeli zvedavé oči do detskej izby :)

napísala som pánom, ktorí to sledujú a obsluhujú kameru - ale nemyslím, že to oni vidia, objavilo by sa tam na stránke v tom prípade nové video, predpokladám, keby to oko kamery videlo ... uvidíme :)

http://kukaj.sk/

 

edit:

 

veľmi rýchlo som dostala od pánov odpoveď, dovolím si ju sem šupnúť :

dobry den, su tam 3 vajicka a cakame ze prve bocianca sa "narodi" v utorok. pekny den.

S pozdravom

...

pánom ďakujem :) ... no takže vieme, okolo utorka by sa mal vyklubať na svet prvý minibocian z trojičiek :)
  • Pridať bod 2
Zverejnené

... no takže vieme, okolo utorka by sa mal vyklubať na svet prvý minibocian z trojičiek :)

 

No, to je dobré, ale prečo ti pánovia nie píšú o tom v "Archíve vybraných zostrihov" ?

Menej dôležitých vecí opísujú a o vajcach musíte sa opýtať prostredníctvom e-mailu.

 

"trojičiek" - my hovorime "trojaczki" - tiež krásně - právda? :)

 

PS. Možno, že dnes sa, jeden z tiech trojičiek vykluje.

Majka je veľmi nie pokojna. :smile2:

Zverejnené

A naše pätički vyzerajú ako húsatka. :)

 

post-2248-0-17626800-1337697651.jpg

  • Pridať bod 2
Zverejnené

predpokladám, že páni nemajú nové zábery, a tri vajíčka na jednom zábere kdesi predtým už raz bolo vidieť.

ináč sú stále zachumlané v sene.

zatiaľ sa tuším nič nedeje, aj keď to pred chvíľou vyzeralo nádejne, Majka zrazu vyskočila, dosť nečakane, a začala prezerať vajíčka ...

podaril sa len jeden záber, lebo o chvíľu si už aj sadala späť - jedno vajíčko je viditeľné:

 

post-3-0-09179300-1337710840.jpg

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov