Skočiť na obsah

Chránim sa pred slnkom


henka

Odporúčané príspevky

Slnko pečie ako nepríčetné..

Nikdy som nepoužívala prípravky proti slnečnému žiareniu. Ani svoje deti som nechránila -maximálne sa im povedalo aby boli v tieni..

Vlastne u nás v rodine sa tvárime "že načo". Veď kde by starí rodičia zobrali voľakedy krémy a akáže rakovina..

Keď mal syn 3 roky, začali sa mu na slnku zapaľovať líčka -nezaťažovala som sa s tým. Veď dve staršie dievčatá sú v pohode.

O rok neskôr sa mu na zapálených fľakoch urobili vyrážky -to už ma chytala panika, lebo žiadne babské recepty nepomáhali

Kožná ma pochválila, že sme si zarobili atopický ekzém -koža sa už nevládala brániť

Sme na mastičkách. Na ako dlho netuším.. Možno sa to vekom spraví.. Veľmi mi je to ľúto :lol:


Používate ochranu proti žiareniu? Krém, sprej? Aký silný faktor? Používate ju každý deň? Viete aký ste fototyp? Máte obľúbenú značku kozmetiky? CHránite aj svoje oči? Čo si myslíte o UV filtroch okuliarov z tržníc a pouličného predaja?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Opaľovacie krémy nepoužívam - opaľovať (slniť) sa nechodím a pri bežnej prechádzke ich nepovažujem za nutné. Oči si samozrejme chránim značkovými okuliarmi s polarizačným efektom. Stáli peknú sumu peňazí, ale neoľutoval som to ani raz. O okuliaroch z tržnice si nemyslím nič dobré.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

opaľovacie krémy som požívala, aj keď to ešte nebolo " v móde" ... a nestrašili nás ozónovou dierou a všeličím možným ... už pár rokov sa cielene neopaľujem vôbec,

/aj tak vždy akosi naberiem farbu ... :) /, ale zato je vždy doma nejaký krém s faktorom minimálne okolo 16 ...

aj keď sme viac svetlovlasí, nie sme typ tej mliečnej priesvitnej pokožky, a opálime sa do hneda ...

 

stačí trochu pochodiť vonku, či na prácu na záhrade, či na bicykel ... na akýkoľvek dlhší pobyt na slnku je opaľovací krém s vyšším ochranným faktorom vhodný / aspoň dúfam / ... :lol:

už aj preto, lebo máme znamienka, ktorým slniečko , a najmä takéto nezvyčajné slnko veľmi neprospieva ...

nie je taký problém natrieť sa ... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Cielene sa neopaľujem, žiadne prípravky bežne nepoužívam... Na očiach mám obyčajné dioptrické okuliare, žiadne iné okluiare nenosím a nevlastním. Aký som fototyp neviem, ani som sa o to zatiaľ nezaujímal. Slnečné okuliare z pouličného predaja sú podľa mňa akurát na to, aby zmenili videnie sveta inou farbou, o ich ochranných účinkoch dosť silno pochybujem...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

opalujem sa pomerne dost, ale vacsinou sa aj natriem (nie ako teraz v sobotu). v egypte som na seba hadzal 30ku a bol som hnedy ako mulat.

 

Roso, dufam ze zozeniem este ten test, kde skusali UV filter na brylach od 30 do 5000kc. vidi sa mi, ze najlepsie dopadli kusy okolo dvoch stovak. UV filter na Polaroidoch a podobnych stal za velke one.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

koža si vraj pamätá každý slnečný lúč -to že ti teraz nič nie je, neznamená že sa o pár rokov nezosype

vraj stačia dve spálenia za život do pľuzgierov a máš 3x väčšiu šancu rakoviny ako ten čo sa preventívne chráni

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som biela ako stena, ako game povedala, ja som prave ten typ mliecno bielej pokozky a nie som tomu bohvieako rada :-/

 

opalovat sa nechodim nebavi ma to a okrem toho ja sa proste neviem opalit ak pouzijem nejaky krem, napr teraz v sobotu som bola pri jazere natrela som sa kremom 6 a ani kusok opalenej koze, priatela som s tym istym kremom natrela a mal trosku chytene ruky

 

ale zas sa mi postupom rokov podarilo aspon to, ze ruky a dekolt mam tmavsie aj sa pomerne lahko opalia, ale nohy, brucho uuuplne biele, ide to strasne pomaly a s kremom vobec

 

okrem toho mam strasne vela znamienok a pieh, takze si davam pozor uz, aj ked predtym som to nerobila, lebo som chcela mat aspon trosku farbu, ale uz som to vzdala :lol:

 

ale ja ked som uz pri vode, tak som skor v nej ako na deke :)

 

okuliare nenosim, aj ked by som mozno mala, ale neznesiem ich na tvari, parkrat som nejake mala ale vzdy sa mi o nich zachytavali mihalnice a ked som ich dala nizsie tak to zas bolo zbytocne :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Európska únia varuje pred používaním solárií

http://www.zdravie.sk/sz/content/0-27821/E...im-solarii.html

 

Návšteva solárií a používanie uvedených prístrojov začali byť populárnymi v 90. rokoch a ich účinky na zdravie človeka ešte stále nie sú úplne známe. Bude trvať niekoľko ďalších rokov, než experti a verejnosť získajú kompletný obraz o vplyve týchto prístrojov na vznik rakoviny kože.

 

S odvolaním sa na názor expertov z vedeckého výboru pre spotrebný tovar EK preto odporúča osobám s rizikovými faktormi, akými sú vysoká náchylnosť na spálenie pokožky, pehy, množstvo atypických materských znamienok alebo existencia melanómu v rodine, aby takéto prístroje nepoužívali. Rovnaké odporúčanie adresuje komisia aj osobám mladším ako 18 rokov, pretože riziko vzniku melanómu je vyššie, ak sa prístroje na opaľovanie používajú v mladšom veku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nechránim

 

akurát keď sa idem opaľovať, tak si natriem tvár, aj to som si minule tak priblblo, že celá tvár opálená v pohode, len očné viečka som mala spálené, že som vyzerala ako s permanentým make-upom

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

ja som sa na dovolenke trosku spalila na jednom mieste, ktore som mala opalene predtym o trosku menej nez ostatne casti (lebo nosim tasku cez rameno, tak som tam mala taky svetlejsi pruzok), ale inak v pohode, potom som sa radsej natierala kremom, ale ruky a dekolt mam pekne opalene, nohy stale biele, aj ked sa mi zda ze chytaju nejaku farbu, ktora je ale viditelna len pri velmi podrobnom skumani :) ;)

 

ludia bez pigmentu to maju tazke :lol: :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tento rok som sa chcel po prvy krat cielene opalit. tak pekne ked mam cas idem na plaz ale coby uz tri tyzdne som na ze vraj "najkrajsej" plazi sveta (ale je naozaj pekna) a az na ruky a nohy co chodim do skoly som uplne biely lebo ked mam cas sa ist opalovat tak leje. este mam dva tyzdne tak uvidim ako to dopadne. a inak pouzivam furt Niveu 15 aj ked je vodeodolna tak sa natieram hned ako vyleziem z vody a potom vecer Niveo po opalovani ktora by ze vraj mala upokojit pokozku a vytiahnut farbu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

hmmm....no ja sa opalovat nechodim. Opalovacie kremy zo zasadie tiez nepouzivam. Normalne mi ani netreba, ale sem-tam sa spalim...

 

Minule som ale bol na drzaka v zahrade do pol pasa nahy. Bol som tam od 12 do 15 :lol: Potom som mal tak spaleny chrbat, ze ma ani nestihol palit a stipat, takze to bolo OK. :) Akurat potom som sa zvliekol z koze ako had.......akurat tam pri tom bol problem, ze cez moju srst bolo tazke tu spalenu kozu dostat prec :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

prvy krat ked sa idem opalit tak si davam nejaky krem na opalovanie inac by ma to velmi silno opalilo..

a potom to uz nie je ptoblem - malo kedy sa uz natieram kremom proti opaleniu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...
  • Pred 10 mesiacmi...

keď už nevyliezame nejako výnimočne na slnko, síce mám rada v lete trochu letnej farby, ale opekať sa nie je práve to, čo rada robím, možno kedysi, už nie ...

 

hnedá pokožka je ale v móde, a v ponuke x samoopaľovacích prípravkov ... nedávno som videla v ponuke avonu, s ich výrobkami som tak všeobecne spokojná, takže trochu nad tým premýšľam ...

 

používate niekto samoopaľovacie krémy či spreje, vyskúšali ste, aké máte skúsenosti, spokojní, nespokojní, či radšej to nechávate na solárium či na slnko ?

 

dá sa s tým vyliezť aj na slnko ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja sa natieram vzdy, ked idem na priame slnko sa opalovat, alebo sportovat, ...v lete

 

teraz som bola v turecku, natierala som sa 25kou, na konci 16tkou

 

davam si zalezat na tvar, a vrchnu cast tela, nechcem v 30tke vyzerat ako vysusena slivka :lol: (co hrozi mnohym damam ktore sa opaluju vzdy do spalenia)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

používate niekto samoopaľovacie krémy či spreje, vyskúšali ste, aké máte skúsenosti, spokojní, nespokojní, či radšej to nechávate na solárium či na slnko ?

 

dá sa s tým vyliezť aj na slnko ?

So samoopaľovacími prostriedkami je tak trochu problém. V minulosti som použila Dove s trblietkami, výsledok bol celkom príjemný, ibaže:

Predtým je potrebné si starostlivo prepílingovať celé telo, lebo nezrovnalosti môžu spôsobiť škvrny na pokožke. Potom sa tenkou vrstvou opatrne ponatiera celé telo a okamžite si treba umyť paprčky, inak budú fľakaté a zožltnú aj nechty na rukách. Ono je s tým dosť roboty, osobne ma nebavilo sa s tým toľko nadrapovať. Najhoršie je, že človek by sa aspoň 2-3 hodiny (!) nemal obliecť, inak opäť hrozia škvrny alebo fľaky.

Výsledok je pri krvopotnom dodržaní postupu prijateľný, lenže potom sa treba každý deň poctivo natierať, inak pokožka začne blednúť, vytvoria sa nepekné fľaky a človek sa potom cíti byť špinavý a neumytý.

Tieto prípravky by nemali používať ľudia s citlivou pleťou a ľudia so sklonmi k akné.

 

Či sa s tým da výjsť na slnko - myslíš ešte sa dodatočne opaľovať? Odborníci varujú, že pri samoopaľovacom prostriedku prebieha v koži chemická reakcia, takže je koža oveľa citlivejšia na slnko.

 

Solárium ja v žiadnom prípade a slnko iba kvôli prirodzenej dávke vitamínu D. Keď som bola v Tunise, tunajší vietor mi tak ošľahal tvár, že mi z nej ráno zliezali krvavé franforce kože. Bol to veľmi nepríjemný zážitok a odvtedy sa slnku radšej vyhýbam. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ďakujem, konečne info o samoopaľovaní : )

som síce bledá, ale nie ten citlivý fototyp, viem sa opáliť celkom v pohode, ale neleziem moc na slnko, len toľko, koľko farby naberiem pri bežnom pobyte vonku ... sklony k akné nemám, chvalabohu, ale chcela som vyskúšať samoopľavací krém v sprayi z avonu, vlastne ho už mám doma, ale toľkoto sa mi s tým babrať fakt nechce ... možno to skúsim na nohách, ale keď to čítam, no neviem ... tie dve tri hodiny sa neobliecť je super vec, predstavujem si ako stojím v strede izby ako tyčka od hodín a čakám až sa krém láskavo usadí, no toto asi nepodstúpim :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:lol: No, môžeš sa skúsiť obliecť aj po hodine, možno skôr, len netuším, ako to potom dopadne. S Avonom skúsenosti nemám, možno ide o vylepšenú technológiu. Ja som mala tú česť iba s Dove-om, aj to som sa ráno trblietala ako vychýrená kurtizána a nešlo to zmyť. :)

Skúsiť to môžeš, aspoň tie nohy, hádam budeš spokojná.

 

Aha, a ešte jedna vec - ľudia, čo používali tieto prípravky (rôzne typy), sa sťažovali, že krém po reakcii s kožou akosi čudne páchol. Nemusí to byť pravidlo, Dove bol ok, len píšem, že aj toto môže byť jednou z nevýhod. Ale naozaj Ťa nechcem odhovárať, game, sú to moje subjektívne skúsenosti. Veď uvidíš, ako sa rozhodneš.

 

Potom pozor prosím na tie ruky - ak Ti raz nechty zožltnú, bude problém sa toho zbaviť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...

Myslím,že slnečné žiarenie je agresívnejšie,ako pred mnohými rokmi.Cítim to.Predtým slnečné lúče pohladili,poláskali.Boli príjemné a evokovali dobrý pocit,dobrú náladu.

Dnešné slnečné lúče sú ako dobre nabrúsené ihly.Možno je to zčasti aj psychologický syndróm,nakoľko počúvam zo všetkých strán o narušení naších biosférickych vrstiev.Väčšinou sa hovorí o ozónovej vrstve,ale podľa mňa je to všetko už načisto dohúkané....všetky zložky obalu našej zemeguľky.

Osobne sa chránim len čapicou a vyhýbam sa dlhším pobytom na slnku.Ak som niekde pri vode na deke,tak je pre mňa nepredstaviteľné,aby som mal deku na otvorenom priestranstve.Musím byť v chládku (pod stromom je najlepšie,ovšem ak ma neosierajú vtáci,chrobáci,či veveričky).Večer sa namažem niejakým krémom,či olejom.Nepreferujem žiadnu značku ani typ.Keď som bol mladší,tak som sa namazal aj z vnútra :lol:.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov